אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת""פ 6927-12-13 מדינת ישראל נ' ב.

ת""פ 6927-12-13 מדינת ישראל נ' ב.

תאריך פרסום : 29/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום פתח תקווה
6927-12-13
18/06/2015
בפני השופטת:
איטה נחמן

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד נדב רייכמן
נאשם:
מ.ב.
עו"ד שרון גלסנר
גזר דין
 

 

1.הנאשם הורשע, על פי הודאתו, בעובדות כתב האישום מתוקן, המייחס לו תקיפה סתם בן זוג, עבירה על סעיף 382(ב) בחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק").

 

2.מעובדות כתב האישום המתוקן עולה כי ביום 8.9.13, בשעות הערב, התגלע ויכוח בין הנאשם למתלוננת על רקע כסף שהתקבל ממכירת רכב. בהמשך, דרש הנאשם את כספי מכירת הרכב מהמתלוננת וצעק לעב.ה: "תביאי לי את הכסף של האוטו יא זונה". בהמשך, ירק עליה. ביום 9.9.13 בשעה 07:39 או בסמוך לכך, עת הייתה המתלוננת בחדרם של ילדיהם ולעיניהם, קרב אליה הנאשם, ירק בפניה וצעק: "תביאי לי את הכסף". בהמשך, אמר למתלוננת כי אם לא תיתן לו את הכסף, הוא לא ייתן לה לצאת מהבית וייקח ממנה את הילדים.

 

3.הצדדים הגיעו להסדר טיעון במסגרתו הודה הנאשם במיוחס לו בכתב האישום המתוקן הורשע ונשלח לקבלת תסקיר שרות מבחן בעניינו. לעניין העונש, המאשימה תעתור לעונש מאסר על תנאי, קנס והתחייבות במידה והתסקיר יהא חיובי במובן הטיפולי, במקרה של תסקיר שלילי עמדת המאשימה תהא למאסר בפועל שירוצה בדרך של עבודות שרות וענישה נלווית.

 

4.לתיק בית המשפט הוגשו שני תסקירי שירות המבחן.

 • התסקיר הראשון סקר את נסיבות חייו של הנאשם, לא ארחיב בנושא מחמת צנעת הפרט, אך אציין כי הנאשם בן 38, מנהל אורח חיים דתי, נשוי ואב לארבעה ילדים בני 1.5 ועד 14.5. הנאשם סיים 12 שנות לימוד. התגייס לצה"ל ושוחרר לאחר שנה וחצי על רקע בעיות בתנאי שירותו. לאורך השנים עבד בתחום השיפוצים ובניית רהיטים וגילה יציבות תעסוקתית, לאחר מכן עבד במשך שנה כאב בית בבית ספר, ומזה כעשרה חודשים אינו עובד. הנאשם מוכר לשרות המבחן משנת 2007 בגין עבירה דומה, והושת עליו צו של"צ בהיקף 250 שעות, אותו לא הצליח להשלים. בעקבות כך הופקע צו השל"צ והוטל עליו קנס כספי. הנאשם תיאר עצמו בפני קצינת המבחן כאדם סגור המתקשה בהבעת רגשות, נוטה להתעצבן בקלות ולאבד שליטה כלפי אשתו וילדיו. איבוד השליטה מתבטא ב.יבים קולניים וקללות מצדו. עוד שיתף כי מוכר הוא לשירותי הרווחה על רקע קשייו בתפקודו ההורי ובחובות הכלכליים בהם נתון בעקבות קשייהם לעמוד בתשלומי משכנתא ואשר גורמים להסלמת הוויכוחים והריבים בין בני הזוג. אשר לעבירה נשוא התיק, תיאר הנאשם בפני קצינת המבחן ויכוח שהתפתח בינו לבין אשתו על רקע החלטתה למכור את רכבה של אמו של הנאשם, הנמצא בשימושם, על מנת לשלם את חובותיהם. הנאשם תאר קשייו לשלוט בכעסו ובתגובתו האלימה. בנוסף שיתף כי בתקופה בה בוצעה העבירה, החל שימוש בסמי פיצוציות אשר גרם, לדב.יו, להקצנת תגובתו. לדב.יו, הפסיק באופן עצמאי את השימוש בסמים ובדיקת שתן אותה ביצע בשירות המבחן, נמצאה נקייה מסמים. הנאשם לוקח אחריות חלקית על מעשיו ואינו רואה עצמו כאדם אלים ומתקשה לראות בעייתיות במעשיו. קצינת המבחן התרשמה כי הנאשם מתקשה לקחת אחריות על ביצוע העבירה, מטשטש את קשייו ואת הבעייתיות במערכת היחסים עם המתלוננת, אינו עובד ואינו לוקח חלק פעיל בשיתוף פעולה עם גורמי הרווחה ועל כן נמצא בסיכון להישנות ביצוע העבירה. יחד עם זאת, הנאשם תיאר עצמו כאדם מופנם המתקשה להיפתח ומודע לכך שזקוק לטיפול ואינו שולל אפשרות השתלבות בטיפול. עוד התרשמה קצינת המבחן מאדם שהצליח לשמור על יציבות תעסוקתית ובעל כישורים ומוטיבציה היכולים לסייע לו לשוב למעגל התעסוקה. קצינת המבחן שוחחה עם המתלוננת, אשתו של הנאשם וזו שיתפה בחוסר אמון בקשר הזוגי לאורך שנות נישואיהם וריחוק ביחסים. יחד עם זאת, אינה תופסת את הנאשם כאדם אלים ואינה חוששת מפניו. קצינת המבחן התרשמה ממערכת יחסים זוגית המאופיינת בקשיים בתקשורת, הטחת האשמות הדדיות, אלימות מילולית ונפשית וחוסר אמון. קצינת המבחן ציינה כי בני הזוג הופנו ליחידת הסיוע להליך גישור אך אלה לא הגיעו לפגישה מסיבות שאינן ב.ורות. על כן, המליצה לדחות הדיון בעניינו ולהגיש תסקיר משלים אשר יבחן את השתלבותם של בני הזוג בטיפול במסגרת יחידת הסיוע ולבוא בהמלצה מתאימה.

 • התסקיר המשלים בחן את השתלבותם של בני הזוג בטיפול ביחידת הסיוע ובחינה מקיפה של המצב. הנאשם לא הגיע לפגישה שנקבעה עמו וניתק עם שירות המבחן כל קשר. אולם, בסמוך למועד הדיון, יצר עמם קשר והסביר כי משום הקשיים עמם מתמודד כיום לא התפנה להגיע לפגישות בשירות המבחן. קצינת המבחן העריכה כי הפניה נבעה מקרב מועד הדיון. עוד תארה קצינת המבחן כי במהלך תקופת הדחיה היו ניסיונות לזמן את אשת הנאשם, המתלוננת, לשירות המבחן אך זו סירבה ושיתפה כי הנאשם עזב את ביתם המשותף והטיפול המשותף ביחידת הסיוע הופסק, עקב חוסר שיתוף פעולה מצד הנאשם. עוד הביעה המתלוננת רצונה להתגרש מהנאשם וציינה כי אינה חוששת מפניו. ע"פ המידע שהתקבל מיחידת הסיוע, בני הזוג הפסיקו את הטיפול משום הסלמה ביחסיהם. על כן, ציינה קצינת המבחן כי הנאשם אינו מסוגל להפיק תועלת ממעורבות גורם טיפולי, בין היתר, משום חוסר תפקודו וקשייו להבין את חומרת העבירות והשלכותיהן. קצינת המבחן המליצה להשית על הנאשם מאסר על תנאי לצד כל עונש אחר שיוטל עליו אשר יהווה עבורו הרתעה מהישנות ביצוע עבירות דומות.

   

  5.ב"כ המאשימה, בטיעוניו לעונש, הפנה לעבודות כתב האישום, לתסקירי שרות המבחן שהתקבלו בעניינו של הנאשם, לנסיבות שאינו קשורות בביצוע העבירה ולפגיעה בערך המוגן. לגישת המאשימה, התסקיר הראשון שהתקבל בעניינו של הנאשם הינו תסקיר שלילי, הנאשם לוקח אחריות חלקית, מתקשה לראות את הבעייתיות שבמעשיו, אינו לוקח חלק פעיל בשיתוף הפעולה עם גורמי הרווחה וקיים סיכון להישנות ביצוע העבירות. עם זאת, אינו שולל אפשרות להשתלב בהליך טיפולי. אשר לתסקיר המשלים, טען ב"כ המאשימה כי ע"פ התסקיר, הנאשם ניתק את הקשר עם שירות המבחן, כמו גם המתלוננת סירבה להגיע לפגישה והטיפול ביחידת הסיוע הופסק משום חוסר שיתוף פעולה מצד הנאשם. עוד טען כי הנאשם הודה במיוחס לו וחסך זמן שיפוטי. כמו כן טען כי המדוב. בעבירות אלימות במשפחה שהתבצעו לנגד עיני ילדיהם הקטינים. אשר לעב.ו הפלילי, טען ב"כ המאשימה כי הנאשם הורשע בעב. בעבירה זהה כלפי בת זוג, והוא חסר כל רצון לטפל בבעייתיותו החוזרת. על כן, עתר להשית על הנאשם מאסר בפועל שיכול וירוצה בעבודות השרות לצד עונש צופה פני עתיד, קנס ופיצוי.

   

  6.ב"כ הנאשם, בטיעוניה לעונש, הפנתה לעובדות כתב האישום ולחלוף הזמן מאז ביצוע המיוחס לו. עוד הפנתה הסנגורית ליחסים בין בני הזוג. לגישתה, בני הזוג עשו ניסיונות בינם לבין עצמם לפתור בעיותיהם אולם משלא הצליחו, החלו בהליכים בבית המשפט, הנאשם עזב את ביתו, כלכלת הבית פוצלה לשניים והנאשם תומך במזונות לילדים. לגישתה, עצם לקיחת האחריות, פרידתם ופירוק המערכת הזוגית ביניהם, מהווה עבורם טיפול מסוים. על כן, עתרה לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהשית על הנאשם מאסר על תנאי, התחייבות, קנס או פיצוי.

   

  7.הנאשם, בדב.יו האחרונים, הביע צער וחרטה על מעשיו והפנה לנסיבות הקשורות בביצוע העבירה.

  דיון

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ