אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 6634-05-15 משטרת ישראל תביעות- שלוחת רמלה נ' אבו סחאב

ת"פ 6634-05-15 משטרת ישראל תביעות- שלוחת רמלה נ' אבו סחאב

תאריך פרסום : 06/03/2017 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
6634-05-15
27/02/2017
בפני השופטת:
רבקה גלט

- נגד -
מאשימה:
משטרת ישראל תביעות - שלוחת רמלה
עו"ד דואק
נאשם:
ריאד אבו סחאב
עו"ד בריינין
הכרעת דין
 

 

החלטתי לזכות את הנאשם מחמת הספק.

 

האישום

כתב האישום מייחס לנאשם עבירה של תקיפה סתם, לפי סעיף 379 לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

נכתב כי ביום 24.12.14, בסמוך לשעה 21:47, התגלע וויכוח בין הנאשם לשכנו (להלן: המתלונן), על גיזום עצים שעשה הנאשם בשטח הסמוך לבניין. בעקבות הוויכוח הזמין המתלונן פקחים עירוניים. באותן נסיבות תקף הנאשם את המתלונן בכך שהיכה בבית החזה שלו מכת אגרוף.

הנאשם כפר באישום וטען כי התקיים סכסוך בינו לבין השכן, והיו תלונות שונות שנסגרו. המתלונן הוא שתקף אותו, והנאשם רק הדף אותו. לטענת הנאשם, המתלונן הזעיק פקח שהוא קרוב משפחתו, ומה שראו הפקחים שהגיעו הוא רק סוף האירוע. הנאשם טען להגנה עצמית.

 

פרשת הראיות בתמצית

המתלונן העיד כי ביום האירוע היה וויכוח עם הנאשם, בטלפון, אודות תשלום עבור פינוי גזם. כשחזר לביתו, הנאשם החל לאיים על אשתו, כי עליהם לפנות מיד את הגזם. המתלונן עלה לביתו, אך הנאשם המשיך לאיים "וללכלך" על אשתו. המתלונן ראה אותו מהמרפסת, ושאל "למה אתה מאיים על אשתי", וייתכן שאמר לנאשם "זבל". לנאשם היתה סכין ביד, ואמר לו "רד למטה נראה אותך גבר". המתלונן העיד כי בינתיים, התקשר לבן דודו אמסיס העובד כפקח עירוני, שיש לו חברים במשטרה, וזאת כיוון שהנאשם איים עליו בסכין. זמן קצר לאחר מכן, הגיע הפקח אמסיס בניידת. בנוסף, הגיע שוטר, וביקשו מהנאשם להזדהות בכניסה לביתו. בשלב זה, לדבריו הנאשם אמר לו "בן זונה אני אזיין אותך, אזיין את אמא שלך השרמוטה", ונתן לו לטענתו בוקס בחזה, שגרם לנפילתו על הרצפה. לדבריו, היה חלוש ביותר, בעקבות ניתוח שעבר, לא היה יכול לזוז ולא לנשום. המתלונן ניסה לטענתו לקום, אך הנאשם רצה להכותו שוב, והמשטרה קפצה עליו. המתלונן תיאר כי המכה היתה בוקס במקום הניתוח שעבר בחזה, הוא לא היה יכול לנשום , והמשטרה לקחה אותו לבית החולים אסף הרופא. לאחר האירוע היה 10 ימים בבית. המתלונן שלל את הטענה כאילו הוא תקף את הנאשם, וטען כי הפקחים והשוטר ראו שהוא היה סמרטוט ונפל ארצה. בחקירה הנגדית תיאר סכסוך עמוק וממושך בינו לבין הנאשם, בענייני ניהול הבניין, וטען כי הנאשם התנכל לו בעבר. כשעומת עם העובדה שאיש מלבדו לא ראה סכין בידי הנאשם, טען כי אשתו כן ראתה זאת. כשתיאר את התקיפה אמר "הייתי צמוד אליו שדחף אותי בוקסים ונפלתי לרצפה", והוסיף כי באותו רגע הנאשם גם אמר לו "אני אזיין אותך ואת אמא שלך". כשהתבקש לתאר את נפילתו אמר "הנפילה, נפלתי על הגב אחורה, דחף אותי בוקס כזה", וטען כי השוטרים והפקחים ראו שנפל.

הפקח שלומי פרב העיד כי ישב בתחנת המשטרה יחד עם הפקח אמסיס, כשקיבל האחרון שיחת טלפון מהמתלונן בעניין גזם. לבקשת אמסיס הצטרף אליו, בדרכו למקום. כשהגיעו ראה אנשים ליד הבניין. אמסיס ביקש מהנאשם ת.ז, אך הנאשם סירב ונכנס לביתו. אמסיס ביקש מהשוטר שיגיע למקום. לאחר מכן הגיע השוטר ושוחח עמם ועם הנאשם. בשלב מסוים, כשסובב את ראשו ראה את הנאשם נותן מכה בחזה למתלונן, ואף השוטר ראה זאת. פרב ניסה להפריד בין השניים, והשוטר מיד שם אזיקים על הנאשם. בחקירה הנגדית אמר פרב כי לא שמע שהיו איומים באירוע. כמו כן, אישר כי כשהגיעו לבניין, מיד אמסיס ניגש אל הנאשם לתת לו דו"ח על הגזם, זאת לאחר שהמתלונן הצביע עליו כמי שאחראי לגזם. לעניין המכה, תיאר מכה יחידה, ולא זכר האם מכת אגרוף או בכף יד פתוחה, אך הדגים מכה בכף יד פתוחה. לדבריו, המתלונן הלך לאחור קצת, ולא נפל.

השוטר נזרי העיד כי קיבל טלפון מהפקח אמסיס, שהודיע לו על איומים בין שכנים. כשהגיע, מיד אמר לו אמסיס כי הנאשם איים בסכין וקילל את אשת המתלונן, כיוון שהתלוננה בפניו על גזם שהשליך בחנייה. אמסיס מסר לו כי הוא מעוניין לזהות את הנאשם כדי לרשום לו דו"ח, לכן ניגש עמו לביתו. לדברי נזרי, הנאשם סירב להזדהות בפני הפקח, אך הזדהה בפניו. בשלב זה, אמסיס ביקש ממנו לבוא לראות את הגזם, לפיכך ניגש לחצר. כשהגיע לגזם, שמע צעקות מכיוון הלובי של הבניין, ניגש לשם וראה את הנאשם והמתלונן "מתקוטטים צמודים". נזרי לא ידע מי תוקף את מי, לא היתה לו אפשרות לבחון זאת, לכן הסתמך לדבריו על אמסיס שאמר כי הנאשם תקף את המתלונן, ולפי דבריו אלה עצר את הנאשם. נזרי הדגיש שוב כי לא ראה את האירוע, אך הסתמך על דברי אמסיס המוכר לו מעבודתם הקבועה, במשותף. כמו כן, אמר שלא ראה את המתלונן נופל, אלא עמד.

הפקח אמסיס העיד כי היה במשמרת כשהמתלונן התקשר אליו בעניין הגזם שהניח הנאשם. מיד הגיע למקום בניידת, יחד עם פרב, וראה את הגזם ואת הנאשם. אמסיס הסביר לנאשם כי הוא מקבל דו"ח על הגזם אך הנאשם סירב להזדהות, לכן הזעיק את השוטר נזרי. כשהגיע נזרי, התחילו שם לריב, ולדבריו ראה את הנאשם נותן מכה למתלונן. אמסיס תיאר שראה את הנאשם מרים את ידו לכיוון החזה של המתלונן, בחוץ בחנייה, אך לא ראה אם המכה פגעה במתלונן. לדבריו, כשהגיע אמר לו המתלונן שהנאשם איים בסכין. בעניין הקשר המשפחתי שלו עם המתלונן, העיד אמסיס כי הוא קרוב רחוק שלו, ואישר שקורה לא פעם שבני משפחה מתקשרים להתייעץ עמו כיוון שהוא "במערכת", והוא מפנה אותם לגורם המתאים, ולדעתו אין פסול בכך, כיוון שאינו מטפל בעצמו, אלא מפנה אותם. בחקירה הנגדית אמר כי אינו זוכר היכן היה הנאשם כשהוא הגיע למקום, אינו זוכר היכן עמד בעת אירוע התקיפה, ולא ראה את המכה עצמה. כמו כן, לא ראה מה קרה למתלונן כתוצאה מן המכה. בנוסף, לא זכר האם רשם לנאשם דו"ח בגין הגזם באותו אירוע.

הנאשם העיד על חילופי צעקות בין אשתו לאשת המתלונן שהיו ביום האירוע. לדבריו, הגיע הפקח וביקש שיזדהה, אך הוא לא הסכים. לאחר כמה דקות הגיעו שוטרים, ודפקו בדלת ביתו. תוך כדי שיחתו עם השוטרים הגיע המתלונן, נתן לו ראשיה בחזה, ואמר "אני עוד אחנך אותך". הנאשם איבד שיווי משקל וכמעט נפל, ופתאום כולם קפצו עליו ואזקו אותו. בהמשך, הובל לבית החולים כיוון שחש ברע. בחקירה הנגדית עמד על טענתו כי הנוכחים ראו כולם כיצד המתלונן נגח בו, ולאחר מכן קיבל אגרופים לראש, וייתכן שהנוכחים שראו אותו מאבד שיווי משקל ופורש את ידיו, סברו בטעות שהוא מתכוון לתקוף. כמו כן, טען שנגרם לו סימן כחול בחזה, שנעלם לאחר מכן. הנאשם הכחיש ששם גזם בחנייה ביום האירוע ולטענתו המתלונן והפקחים התנקמו בו כיוון שסירב להזדהות. הנאשם טען כי הפקחים סייעו למתלונן מטעמים זרים.

הודעת הנאשם בליל האירוע מסר הנאשם הודעה, ובה גרסה זהה לתוכן עדותו. כשנשאל מדוע עצרו השוטרים דווקא אותו ולא את המתלונן, השיב שזה בשל הפרוטקציה שיש למתלונן במשטרה.

הן הנאשם והן המתלונן הגישו תעודות רפואיות מליל האירוע, ושניהם התלוננו על כאבים, ללא ממצאי חבלות.

 

דיון והכרעה

לאחר שמיעת העדויות ועיון בראיות, אלה מסקנותיי:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ