אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 6508-08-15 מדינת ישראל נ' דיאמנט

ת"פ 6508-08-15 מדינת ישראל נ' דיאמנט

תאריך פרסום : 13/12/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
6508-08-15
08/12/2016
בפני השופטת:
יעל פרדלסקי

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשמים:
ינטה רחל דיאמנט
הכרעת דין
 

 

1.כנגד הנאשמת הוגש כתב אישום המייחס לנאשמת ביצוע עבירה של תקיפת עובד ציבור, עבירה לפי סעיף 382א(א) לחוק העונשין, התשל"ז- 1977.

2.בכתב האישום נטען, כי ביום 15.12.14 בשעה 11:05 או בסמוך לכך הגיעה העובדת הסוציאלית- גברת א.מ. (להלן: "המתלוננת") לערוך ביקור בית בדירתה של הקשישה הגברת רחל דיאמנט (להלן: "הקשישה") ברחוב --------- (להלן: "הדירה") לצורך הערכת מצבה הבריאותי של הקשישה. בנסיבות אלה, על רקע סירובה של הנאשמת- בתה של הקשישה אשר התגוררה עימה בדירה, לתת למתלוננת להיכנס לדירה ולפגוש בקשישה, תקפה הנאשמת את המתלוננת ע"י כך שדחפה אותה בחוזקה והמתלוננת כלשון כתב האישום: "כמעט נפלה מהמדרגות".

3.מתשובת הנאשמת לכתב האישום עולה, כי אין מחלוקת שהמתלוננת הגיעה במועד 15.12.14 לערוך ביקור בית בדירה. לטענת הנאשמת, היא לא דחפה ולא תקפה את המתלוננת, אלא המתלוננת היא זו שדחפה אותה.

4.סקירת ראיות רלבנטיות להכרעה:

א.עדות המתלוננת:

המתלוננת העידה בחקירתה הראשית, כי בתקופה הרלבנטית לכתב האישום עבדה כעובדת סוציאלית בעיריית חולון, וכלשונה "לחוקי הגנה על זקנים" (עמוד 4 לפרוטוקול, שורה 4). עוד העידה, כי החלה לטפל במשפחת הקשישה לאחר ששירותי הרווחה קיבלו דיווח מבית חולים "איכילוב" על חשד להזנחת הקשישה על ידי ילדיה. ביום 15.12.14 הגיעה לדירה יחד עם טובה אחות קופת חולים (להלן: "טובה"), על מנת שטובה תיתן זריקה לקשישה, זריקה שהקשישה נזקקה לקבל מידי יום, ועל מנת שהמתלוננת תשוחח עם הנאשמת, ותגיע להסכמה כי הקשישה תקבל בדירה את הטיפול לו היא זקוקה, ושימולאו כל צרכיה של הקשישה בהתאם להמלצות ועדה רב מקצועית שפעלה כחוק. בעת שטובה והמתלוננת הגיעו לדירה הן דפקו בדלת, הנאשמת פתחה את הדלת והכניסה את טובה לדירה. בנסיבות אלה הנאשמת ראתה את המתלוננת, צעקה עליה ואמרה שלא תכניס אותה לדירה, ודחפה אותה בחוזקה בעת שהמתלוננת עמדה בחדר מדרגות קטן, כשהמדרגות בסמוך למקום בו עמדה, ואילולא המתלוננת היתה כלשונה "... קופצת הצידה ספק אם היינו מדברים פה, כי המדרגות היו נורא תלולות" (עמוד 5 לפרוטוקול, שורות 2-3). עוד העידה, כי חשה סכנת חיים והלם, נשארה לחכות לטובה שתצא מהדירה ולא דחפה את הנאשמת.

בחקירה נגדית השיבה, כי היא עובדת כעו"ס לחוק הגנה על זקנים משנת 2008, במסגרת תפקידה ביקרה בדירה כ-10 ימים לפני האירוע בו הותקפה ונפגשה עם הנאשמת ואחותה, וניסתה לשכנען לספק את צורכי הקשישה. באותו מפגש התקיימה שיחה ארוכה בינה לבין הנאשמת ואחותה, והמתלוננת לא אמרה לנאשמת לעזוב את הדירה. עוד השיבה, כי בסיום המפגש ביקשה ממנה הנאשמת שלא תהיה העו"ס המטפלת במשפחה. בנוסף השיבה, כי התלוננה ביום 18.12.15 במשטרה ולא התלוננה ביום האירוע, מאחר וכלשונה "לקח לי זמן לעכל שזה קרה... מה שהיה חשוב לי זה לטפל קודם במצב של הקשישה... גם בהתחלה אני לא חשבתי שאולי אני אגיש את התלונה" (עמוד 8 לפרוטוקול, שורות 7-8). עוד השיבה, כי לאחר שביום 17.12.18 התקיים דיון בבית המשפט בעניינה של הקשישה במהלכו התפרעו בני המשפחה של הקשישה כשבהמשך הוצאה הקשישה מהדירה למוסד סיעודי, חששה מאוד לשלומה ולשלום הקשישה, התייעצה עם ראש הצוות שלה והחליטה להגיש תלונה. בנוסף, השיבה, כי לא תקפה את הנאשמת ועמדה בסמוך למדרגות בעת שדפקו בדלת, וטובה עמדה ליד הקיר, ליד ארון החשמל, כאשר טובה היא זו אשר תיאמה את הביקור, ובעת שהנאשמת הכניסה את טובה לדירה ודחפה אותה היא אמרה "את לא נכנסת משהו בסגנון של מי את בכלל" (עמוד 9 לפרוטוקול, שורה 19).

ב.עדות טובה:

בחקירה ראשית העידה, שהיא עובדת כאחות 32 שנים, והגיעה ביום 15.12.14 לדירה להזריק זריקה לקשישה. עוד העידה, כי היתה מגיעה מדי פעם לדירה על מנת לתת לקשישה זריקה והבחינה בהזנחתה של הקשישה, וקבעה עם המתלוננת שיגיעו ביחד לדירה ביום 15.12.14. כאשר השתיים הגיעו לדירה, הנאשמת פתחה את הדלת, דחפה את המתלוננת ולא אפשרה למתלוננת להיכנס לדירה, צעקה עליה ואמרה "את לא תחליטי בשבילי". במקביל הנאשמת אפשרה לטובה להיכנס לדירה על מנת לתת לקשישה זריקה, וכשיצאה מהדירה ראתה את המתלוננת בחדר המדרגות, והנאשמת צעקה על המתלוננת שאין לה זכות להיכנס לדירה.

בנוסף הוגש דו"ח שכתבה העדה לאחר שסיימה את הביקור בדירה (ת/2). ב-ת/2 כתבה העדה, כי הנאשמת לא נתנה למתלוננת להיכנס לדירה, דחפה אותה וצעקה עליה שאין לה זכות להיכנס ובצאתה מהדירה הנאשמת צעקה על המתלוננת שאין לה זכות להיכנס לדירה.

בחקירה נגדית השיבה, כי היא מכירה את הנאשמת ומשפחתה הרבה שנים, ודיברה במהלך ביקוריה בדירה עם הנאשמת ועם אחותה על הצרכים של הקשישה, כשהנאשמת בשיחות הנ"ל לא היתה תוקפנית כלפיה. עוד השיבה, כי עמדה ליד המתלוננת בעת שהנאשמת פתחה את הדלת, ולאחר שנתנה זריקה לקשישה יצאה מהדירה, לא שוחחה עם הנאשמת, ובהמשך לא דיברה עם המתלוננת על שאירע. בנוסף העידה, כי לאחר האירוע, ובנוסף ל-ת/2, שלחה פרוטוקול אישי פנימי למנהל הסיכונים בקופת חולים. כן השיבה כי לאחר שהנאשמת דחפה את המתלוננת, המתלוננת היתה בהלם, אמרה שכואבת לה היד ושטוב שלא נפלה מהמדרגות. כמו כן, המתלוננת לא דחפה את הנאשמת, ואמרה לעדה לאחר שהעדה יצאה מהדירה, שהיא תפנה לאן שצריך ותמשיך הלאה. היא אינה זוכרת בוודאות שהיא והמתלוננת עמדו אחת ליד השניה בעת שהדלת נפתחה, וזוכרת בוודאות את הדחיפה.

ג.הודעת הנאשמת שנגבתה באזהרה ביום 5.3.15 (ת/1):

ב-ת/1 השיבה הנאשמת, כי לא תקפה את המתלוננת ומדובר בעלילת שווא. עוד השיבה, כי כשהמתלוננת הגיעה בפעם הראשונה לדירה, היא אמרה לנאשמת להסתלק מהדירה, ובתגובה הנאשמת אמרה לה שלא תגיע יותר לדירה ושהיא ואחותה לא רוצות שהיא תהיה העו"ס שלהן. עוד השיבה, כי לאחר הביקור הראשון של המתלוננת בדירה, המתלוננת הגיעה עם טובה, וטובה נכנסה לדירה לתת זריקה לקשישה. המתלוננת רצתה להיכנס לדירה והיא אמרה לה, שהיא לא תיכנס ושהן לא רוצות אותה כעו"ס. המתלוננת דחפה את הנאשמת כדי להיכנס בכוח לדירה. היא לא נגעה במתלוננת וסגרה את הדלת כשהמתלוננת בחוץ. כן השיבה, כי טובה נתנה את הזריקה לקשישה, לא ראתה שהמתלוננת דחפה אותה ויצאה מהדירה.

 

ד.עדות הנאשמת:

הנאשמת העידה, כי המתלוננת העלילה עליה עלילת שווא, היא לא דחפה את המתלוננת, והמתלוננת וטובה משקרות. עוד העידה, כי בתקופה הרלבנטית היא ואחותה טיפלו באמן הקשישה ודאגו לכל צרכיה. בנובמבר 2014 אושפזה הקשישה בבית חולים "איכילוב" בשל הידרדרות במצבה הרפואי ושוחררה לאחר כשבוע תוך הבהרה לבני המשפחה, כי עליה לקבל זריקה כל יום. לאחר מספר ימים הגיעה לדירה עו"ס בשם ענת רז שראתה את הדירה ושוחחה עם הקשישה. כשבוע לאחר מכן התקשרה המתלוננת אל אחותה והנאשמת ותיאמה איתן ביקור בית. כאשר הגיעה המתלוננת לדירה, הנאשמת ואחותה הראו לה את הדירה ואת התנאים הטובים בהם חיה הקשישה. בשלב זה, החלה המתלוננת לצעוק עליה ולהגיד "תלכי מכאן, תסתלקי מכאן". בתגובה אמרה לה הנאשמת, אני לא רוצה שתבואי יותר, אנו לא רוצים שתהיי העו"ס של אמא".

ביום 14.12.15 הגיעה המתלוננת יחד עם טובה, הן דפקו בדלת הכניסה, הנאשמת פתחה להן את הדלת כשטובה שעמדה ראשונה נכנסה, והמתלוננת שלא היתה צמודה אליה התקדמה לעבר הנאשמת שעמדה ליד המשקוף, ונתנה לה דחיפה קטנה שהזיזה אותה אחורנית. הנאשמת חזרה לעמוד ליד המשקוף ואמרה למתלוננת, "את לא נכנסת כי פעם קודמת אמרת לי שאני אלך ואסתלק מהבית שלי" וסגרה את הדלת, מבלי לדחוף את המתלוננת. עוד העידה, כי היא לא קיללה את המתלוננת ורק אמרה לה שלא תיכנס לדירה. טובה לא יכולה היתה לראות או לשמוע את השתלשלות האירועים מאחר והיתה בחדרה של הקשישה וטיפלה בה.

בחקירה נגדית השיבה, כי היא מכירה את טובה כאחות קופת חולים מאז היותה בת 25, ומעולם לא היה לה סכסוך איתה. עוד העידה, כי לא הרגישה צורך להתלונן במשטרה כי המתלוננת דחפה אותה, המתלוננת העלילה עליה כי רצתה להציג אותה ואת אחיה באור שלילי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ