אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 61273-12-15 מדינת ישראל נ' בשאראת(עציר)

ת"פ 61273-12-15 מדינת ישראל נ' בשאראת(עציר)

תאריך פרסום : 19/10/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
61273-12-15
26/09/2016
בפני השופטת:
חנה מרים לומפ

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד תמר טופז שם טוב
נאשם:
מוחמד בשאראת (עציר)
עו"ד עבד דראוושה
גזר דין

רקע

  1. הנאשם הורשע על יסוד הודאתו, במסגרת הסדר טיעון בעובדות כתב אישום מתוקן בשתי עבירות של סחר בסם מסוכן, לפי סעיפים 13+19א' לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג- 1973 (להלן: "פקודת הסמים המסוכנים"), בעבירת סיוע לסחר בסם מסוכן, לפי סעיפים 19+ 13א' בצירוף סעיף 32 לפקודת הסמים המסוכנים, ובשלוש עבירות של כניסה לישראל שלא כחוק לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל התשי"ב- 1952 (להלן: "חוק הכניסה לישראל").

  2. במסגרת הסדר הטיעון, לא הייתה הסכמה בין הצדדים לעניין העונש, אולם, הייתה הסכמה עובדתית בניהם כי הסמים שמכר הנאשם לסוכן מקורם מעיסא גתית.

  3. מעובדות האישום הראשון בכתב האישום המתוקן עולה כי ביום 3.3.15, בין השעה 16:45 לשעה 18:10 לערך, בבית חנינה בירושלים, מכר הנאשם לסוכן נ.פ. 709/14 (להלן: "הסוכן"), תמורת 1,100 ₪, סם מסוג חשיש במשקל 9.7841 גרם נטו, שהינו סם מסוכן לפי פקודת הסמים המסוכנים (להלן: "הסם"), וזאת מבלי שהדבר הותר לו בפקודה או בתקנות לפיה וללא רישיון מאת המנהל. הסוכן הגיע לתחנת דלק בשכונת בית חנינה, התקשר לנאשם, הזדהה כחבר של "עבד" ואמר לנאשם כי הוא ליד תחנת הדלק. הנאשם אמר לסוכן כי הוא יגיע למקום תוך מספר דקות. לאחר מספר שיחות טלפוניות- במהלכן אמר הנאשם לסוכן כי יגיע לגן בשכונה, הגיע הסוכן למקום וראה שני אנשים יושבים. הסוכן שאל מיהו "אבו ראשד" והנאשם הנהן בראשו, הסוכן ביקש מהנאשם לסור לצד על מנת לשוחח עמו. במהלך השיחה אמר הסוכן לנאשם כי הוא מעוניין לקנות רבע פלטת חשיש. הנאשם אמר לסוכן כי עלות רבע פלטת חשיש היא 1,500 ₪ והסוכן השיב כי יש ברשותו 1,100 ₪ בלבד, והנאשם הסכים למחיר שהוצע על ידי הסוכן. הנאשם ביקש מהסוכן את הכסף, הסוכן מסר לידו 1,100₪ והנאשם אמר לו להמתין ועזב את המקום. לאחר כעשרים דקות שב הנאשם ומסר לידיו הסוכן את הסם. הסוכן טען בפני הנאשם כי חתיכת הסם קטנה והנאשם השיבו כי אם מעוניין להחליף את חתיכת הסם שיבוא עמו. הסוכן נלווה לנאשם אולם נמלך בדעתו ואמר לנאשם כי הוא צריך "לפצותו" בפעם הבאה, הנאשם השיבו- "בפעם הבאה אני אקח אותך לבן אדם ותסתדר איתו, למרות שהוא לא רוצה לראות אף אחד אבל יש לי בך אמון". באותן נסיבות שהה הנאשם בישראל שלא כדין.

  4. מעובדות האישום השני בכתב האישום המתוקן עולה כי ביום 11.3.15, בין השעה 14:45 לשעה 16:40 לערך, בבית חנינה בירושלים, מכר הנאשם לסוכן, תמורת 1,500 ₪, סם מסוג חשיש במשקל 17.66 גרם נטו שהינו סם מסוכן לפי פקודת הסמים המסוכנים, וזאת מבלי שהדבר הותר לו בפקודה או בתקנות לפיה וללא רישיון מאת המנהל. הסוכן התקשר לטלפון הנייד של הנאשם ואמר לו כי מעוניין לקנות רבע פלטת חשיש בשווי 1,500 ₪. כמו כן אמר הסוכן לנאשם כי מבקש פיצוי מפני שבעסקה הקודמת, נשוא אישום 1, חתיכת הסם הייתה קטנה. הנאשם אמר כי כרגע אין ברשותו רבע פלטה אולם ביקש מהסוכן להמתין וכי יחזור אליו בתשובה. לאחר זמן קצר התקשר הנאשם לסוכן ואמר לו שיגיע תוך 20 דקות. הסוכן הגיע לגן בשכונה ופגש את הנאשם, הנאשם מסר לסוכן סם מסוג חשיש במשקל 17.26 גרם נטו והסוכן נתן לו תמורתו 1,500 ₪. הסוכן אמר לנאשם כי חתיכת הסם קצת קטנה והנאשם השיבו כי זו חתיכת הסם היפה ביותר שמכר. לאחר מכן אמר הסוכן לנאשם כי הוא רוצה פיצוי בגין העסקה הקודמת, והנאשם הוציא מכיס מכנסיו סם מסוג חשיש במשקל 0.40 גרם ונתנה לסוכן. באותן נסיבות שהה הנאשם בישראל שלא כדין.

  5. מעובדות האישום השלישי בכתב האישום המתוקן עולה כי ביום 25.3.15, בין השעה 16:00 לשעה 18:30, בשכונת בית חנינה בירושלים, סייע הנאשם לאחר למכור לסוכן, תמורת 1,400₪ , סם מסוג חשיש במשקל 20.81 גרם נטו, שהינו סם מסוכן לפי פקודת הסמים המסוכנים, וזאת מבלי שהדבר הותר לו בפקודה או בתקנות לפיה וללא רישיון מאת המנהל. הסוכן התקשר לטלפון הנייד של הנאשם, והשניים סיכמו מקום מפגש וכן כי הנאשם ימכור לסוכן רבע פלטת חשיש- תמורת 1,500 ₪. לאחר מכן הגיע הסוכן לגן בשכונת בית חנינה והמתין לבואו של הנאשם. במהלך ההמתנה התקשר הסוכן לטלפון הנייד של הנאשם וזה הודיעו כי יגיע תוך פרק זמן בן 10 דקות. משבושש הנאשם להגיע התקשר הסוכן עוד מספר פעמים לטלפון הנייד של הנאשם אולם לא נענה. בהמשך הגיע הנאשם לגן ונפגש עם הסוכן, במהלך שיחה בין השניים התברר כי הטלפון הנייד אליו התקשר הסוכן אינו עוד בחזקתו של הנאשם. הסוכן ביקש מהנאשם כי יברר למענו מתי יגיע מוכר הסם לפוגשו ולבצע העסקה. הנאשם התקשר לאדם אחר- ה"בוס"- ואמר לו כי לקוח ממתין בגן וממתין לרבע. לאחר השיחה אמר הנאשם לסוכן כי האחר כלל לא ידע כי הינו ממתין בגן וביקש כי ימתינו 10 דקות. לאחר עשר דקות, החלו הנאשם והסוכן בהליכה בבית חנינה, במהלכה ביקש הסוכן מהנאשם כי ישוחח עם ה"בוס" ויאמר לו- "שאני קליינט של רבע ולא מתאים כל פעם לראות פועלים אחרים". לבסוף הגיעו הסוכן והנאשם לביתו של עיסא גתית- אשר סביבו חצר, הנאשם אמר לסוכן להמתין בחצר, נכנס לביתו של עיסא גתית ולאחר מספר דקות יצא מהבית ומסר לסוכן את הסם. הסוכן התלונן בפני הנאשם כי חתיכת הסם קטנה והנאשם אמר כי ישוחח עם ה"בוס" שלו. במהלך השיחה המתוארת, יצא עיסא גתית מהבית והתקרב לעבר הסוכן והנאשם. הסוכן פנה לעיסא גתית ואמר לו "זה לא רבע זו חתיכה קטנה", בתגובה נטל עיסא גתית את הסם מידו של הסוכן ואמר- "ככה זה רבע אצלנו תסתכל זו חתיכה עבה, ואם אתה רוצה רבע שקול אני מוכר ב- 2,000 ₪". הסוכן אמר לעיסא גתית כי ישלם על החתיכה 1,400 ₪ והאחרון הסכים לכך, נטל מהסוכן את הכסף ומסר לו את הסם. באותן נסיבות שהה הנאשם בישראל שלא כדין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ