אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 60294-05-12 מדינת ישראל נ' אדוט

ת"פ 60294-05-12 מדינת ישראל נ' אדוט

תאריך פרסום : 20/09/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
60294-05-12
05/11/2014
בפני השופטת:
מיכל ברק נבו

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד מיטל סטי
נאשמים:
קובי אדוט
עו"ד שמרית צור
הכרעת דין
 

 

 

כתב האישום, התשובה והמחלוקת

1.ביום 10.3.09 בשעה 3:20 לפנות בוקר, התבצעה פעילות מבצעית משטרתית בתחום המועדונים ברחוב יגיע כפיים בתל אביב. השוטר ירחמיאל (רמי) מור יוסף ניגש לעבר הנאשם, אך משזה הבחין בשוטר, שינה את כיוון צעידתו ונכנס למקום בשם "בורקס מיקס". אז הוציא מכיסו סכין והניח אותה בתוך כלי האשפה שהיה מונח על הדלפק. רמי השוטר תפס את הנאשם בידו האחת ואת כלי האשפה בידו האחרת, אך הנאשם הצליח להמלט ממנו. כעבור זמן מה נתפס על ידי השוטר איציק אברהם.

 

בשל מעשים אלה הואשם הנאשם בביצוע העבירות הבאות: החזקת סכין למטרה לא כשרה, עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 [החוק], והפרעה לשוטר במילוי תפקידו, עבירה לפי סעיף 275 לחוק.

 

2.בתשובתו לכתב האישום אמר הנאשם שאמנם נכח במקום, אך לא ידע על פעילות מבצעית שהתבצעה ולא ידע שמי שניגש אליו היה שוטר.הוא הבין זאת רק אחרי שזה ניגש אליו ואזק את ידיו. הוא אמנם פתח בריצה במשך מספר דקות, אך לא ידע שמי שרץ אחריו הוא שוטר. הוא היה אחרי בילוי, והיה תחת השפעת אלכוהול. הוא אכן נכנס ל"בורקס מיקס" אך לא החזיק סכין ולא הוציא סכין מכיסו.

 

הראיות

3.השוטר רמי מור יוסף העיד על אֵרועי אותו ערב. עדותו התבססה על דוח פעולה שכתב. השוטר איציק דיווח לו בקשר שיש חשוד המתקרב לכיוונו ללא חולצה, ורמי התבקש לבדוק אותו. רמי, שלבש מדים ירוקים של שוטר מג"ב, הבחין בנאשם (אז - החשוד) וניגש לכיוונו. הוא ציין שבשלב הראשון, כשאיציק אמר לו במכשיר הקשר שצריך לבדוק את הנאשם, הוא היה בקשר עין עם איציק וכך ידע להכווין את רמי אל הנאשם. המרחק ביניהם היה 10 מטר והנאשם היה בלי חולצה, דבר שהוא פרט מייחד. הוא ראה את הנאשם מיד עם קבלת הדיווח מאיציק. כשהנאשם ראה שרמי מתקרב אליו, הסתובב וניגש לאחת החנויות. רמי הניח שהנאשם ידע שהוא בא לעברו משום שהוא (רמי) הלך בצורה די מהירה, או שהיה משהו בצורת ההתקרבות שלו שגרם לנאשם לזהות שהוא בא אליו, אך בחקירה הנגדית לא שלל אפשרות שמשהו אחר גרם לנאשם לשנות כיוון הליכה. כשהנאשם פנה ונכנס למסעדה, רמי הלך אחריו וראה שהוציא סכין מהכיס הקדמי בצד ימין של מכנסיו, ושם אותה בדלי שהיה על הדלפק. אז תפס אותו רמי ביד אחת, וביד השניה תפס את הדלי ובו הסכין. כשהנאשם ראה שרמי לקח את הסכין, השתחרר מאחיזתו והחל לברוח. רמי דיווח לאיציק, הם ביצעו מרדף ואיציק תפס את הנאשם והודיע לו שהוא עצור. רמי השתמש בכֹח לשם כבילת הנאשם, לצורך איזוקו. רמי לא אמר לנאשם דבר ברגע המעצר. הנאשם אמר לו שהוא מאויים, או משהו כזה. לפי דוח המעצר, עליו הסתמך השוטר בעדותו, הנאשם אמר לו "אני מצטער שברחתי. אני מסטול". לאחר מכן לקחו את הנאשם לתחנה לחקירה. בתחנת המשטרה אמר הנאשם שהוא מצטער, ושהוא מאויים וחושש שידקרו אותו, או משהו כזה. בהתבסס על מזכר שרשם השוטר ביום 10.3.09 הנאשם אמר לו שהוא מודה שברח והוא התחנן בפני השוטר שלא יפתח לו תיק, כי יש לו "על תנאי".

 

בחקירה הנגדית רמי אמר שמה שגרם לו לחשוד בנאשם ולרצות לבדוק אותו הוא הדיווח של איציק אליו במכשיר הקשר. הוא עצמו לא ידע מה החשד שאיציק ייחס לנאשם באותו שלב, והוא פעל בהתבסס על החשד של איציק, השוטר עימו עבד. הוא הסכים שכאשר נכנס הנאשם ל"בורקס מיקס" הנאשם היה עם גבו אליו, או לא בדיוק עם הגב אלא "במגמה לאחור", אולי בזווית. במענה לטענת הסנגורית כי אם היה מאחורי הנאשם לא יכול היה לראות בדיוק מה הוציא הנאשם מכיסו, השיב שבדוח הפעולה רשם שראה בבירור שהוציא סכין מהכיס הימני. אם היה צל צילו של ספק, או שלא היה מזהה בבירור שמדובר בסכין, היה רושם "חפץ מסוים", אך נכתב בדוח הפעולה שזוהה בוודאות שסכין הונחה בפח. רמי הסכים שאינו יכול לדעת מה היה במיכל האשפה קודם לכן. הוא לא הסכים לטענת הסנגורית שהנאשם לא הבין בשלב שבו רמי תפס אותו בידו מה הוא רוצה ממנו, משום שרמי לא אמר לו שהוא חשוד או מעוכב, ולכן עזב בריצה את המקום. כדבריו: "מההתחלה הוא זיהה אותי שאני מתקרב אליו. הוא שינה את נתיב ההליכה שלו והלך לפלאפל על מנת להתחמק ממני, כדי לא להתקל בי ובשלב שזיהיתי שהוא זרק את הסכין וכשתפסתי אותו אז כן הייתה לו סיבה לברוח ממני" (פרוטוקול 8.9.14, עמוד 19, שורות 8 - 11). הוא לא זכר אם יש ב"בורקס מיקס" מצלמות אבטחה אך אמר שאם היו מצלמות והיה אפשר להשיג צילום - היה עושה זאת.

 

4.השוטר איציק אברהם רשם דוח פעולה לגבי האֵרוע והעיד לפיו. ככל שרשם, האֵרוע מבחינתו החל כאשר ראה את הנאשם נמלט מפני רמי. לפיכך לא זכר דבר שקדם לכך. הוא העיד כי נכח במקום בשל פעילות שגרתית בסופי שבוע באזור המועדונים, הנערכת בשל ריבוי קטטות. הוא לבש מדי משטרה - מדי מג"ב. הוא רדף אחרי הנאשם תוך שהוא צועק לו לאורך כל המרדף "עצור משטרה". כעבור כ-300 מטר עצר אותו, הנאשם התנגד, איציק נאלץ להוריד אותו לקרקע ואז הוא נכבל ונעצר. לדבריו לא ידע בשלב המרדף מדוע ברח הנאשם מפניו של רמי. אחר כך הבין שהוא ניסה להעלים פגיון. הוא לא ידע לומר היכן היה רמי במהלך המרדף. הוא הצטרף לאיציק לאחר מעשה. הוא לא ידע לומר אם הנאשם ראה אותו רודף אחריו. הוא לא זכר שהנאשם אמר לו משהו כשעצר אותו, שכן לא רשם דבר בעניין זה.

 

5.הנאשם בעדותו בבית המשפט אמר כי אינו זוכר איפה היה במועד הרלוונטי, אך קרא את הודעתו במשטרה (ת/8) וממנה למד שיצא למועדון ה"נייט" בסביבות 1:00 בלילה. לדבריו, עשו עליו בדיקה בכניסה למועדון והכל היה בסדר. הוא שתה 4 - 6 כוסות וודקה והיה שיכור. בסביבות 3:30 יצא מהמועדון, היה לו חם ועל כן הוריד את חולצתו. הוא רצה לאכול בורקס ולכן הלך לעבר חנות בורקס הנמצאת כ-100 מטר מהמועדון. לפתע חש שדופקים לו על הגב (בחקירה הנגדית אמר בכתף). הוא לא הסתובב, לא הסתכל ימינה ושמאלה, אלא ברח מהמקום שכן הוא חייב כסף לאנשים ויש אנשים שמחפשים אותו. אחרי 2 - 3 דקות (בחקירה הנגדית אמר 3 - 4 דקות) שמע מישהו צועק "משטרה, תעצור", הוא הסתובב (בחקירה הנגדית אמר שבא מישהו מולו) והשוטר אמר לו שהוא עצור. הוא הושיט ידיו, שמו עליו אזיקים וזהו. בחקירה הנגדית הוסיף שאמר: "אין בעיה". הוא הכחיש שהוציא סכין מהכיס וציין שאמר לשוטרים שיש מצלמות במקום ושיבדקו אותן, וכן שיבדקו טביעות אצבע על הסכין. לדבריו, אינו מסתובב עם סכינים. עוד הכחיש כי ראה את רמי ושינה את כיוון הליכתו. הוא לא ראה אף שוטר, גם לא בזווית העין. גם לא שמע שמישהו אמר לו שהוא שוטר או שיעצור. מאחר שהוא חייב כסף לאנשים, כשדופקים לו על הגב בלי לומר דבר, הוא אינו יודע מה זה ולכן ברח, כדי לשמור על עצמו. עד שהוציאו לו אזיקים זה היה נראה לו חשוד, כי מעולם לא ראה מדים ירוקים וידע שמדי משטרה הם כחולים. הוא הודה שאמר לשוטר, לאחר שנעצר, כי ברח, אבל זאת משום שלא ידע שהוא מהמשטרה. הוא הודה שאמר כי הוא מצטער שברח, ושהוא מסטול. הוא לא אמר לשוטרים ברגע המעצר שברח משום שהוא חייב לאנשים כסף, אך אמר זאת בחקירה. הוא הכחיש שהתנגד למעצר ואמר שמיד הושיט ידיו לאזיקים.

 

דיון והכרעה

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ