אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 58245-09-14 מדינת ישראל נ' ז'

ת"פ 58245-09-14 מדינת ישראל נ' ז'

תאריך פרסום : 16/11/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
58245-09-14
09/11/2015
בפני השופט:
שמואל מלמד

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשמם:
ר' ז'
גזר דין
 

כתב האישום וההסדר

ביום 18.05.15 הצדדים הגיעו להסדר לפיו, הנאשם הודה והורשע בעובדות כתב האישום המתוקן, ונשלח לקבלת תסקיר בטרם הטיעונים לעונש. אין הסכמה עונשית.

 

נוכח הודאת הנאשם הורשע במיוחס לו בכתב האישום המתוקן בעבירה של תקיפת בת זוג חבלנית, לפי סעיף 382 (ג) לחוק העונשין התשל"ז – 1977; איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין התשל"ז – 1977.

 

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, בתאריך 17.09.14, עת המתלוננת, שהינה בת זוגו של הנאשם החל משנת 2008 ולהם שני ילדים משותפים, חזרה מעבודתה לביתה, שאלה את הנאשם "למה כל יום לשתות וודקה"?, הנאשם השיב למתלוננת: "... אני רוצה לשתות מי את?... שקט אני פה גבר, בעל הבית, בעלך, שקט, את אישה". לאחר מכן, אמרה המתלוננת לנאשם: "אני רוצה להתגרש, אני לא רוצה חיים עם רוסטאם". עוד באמור לעיל, התקשר הנאשם לאביו וביקש ממנו להגיע לבית ולקחת את הבן של הנאשם והמתלוננת. כעבור זמן מה, הנאשם חזר מכניסת הבניין לבית, התיישב על הספה והחל לומר למתלוננת: ".. מי את פה, מה אני אומר זה זהו", המתלוננת אמרה לנאשם בתגובה: "אני לא רוצה חיים איתך". בתגובה, התרומם הנאשם מהספה ותקף את המתלוננת בכך, שהכה בראשה באמצעות ידיו מספר רב של פעמים, המתלוננת ניסתה לגונן על ראשה באמצעות ידיה. כתוצאה מהמכות, נפלה המתלוננת על הספה. בעשותו כן, תקף הנאשם את המתלוננת, בכך שגרם לה לשטף דם בעין. לאחר שנחלצה המתלוננת מידיו של הנאשם, הצליחה לצאת מהבית, הלכה לביתה של חברה של אימה וסיפרה לה שהנאשם הכה אותה. לאחר מכן, ניגשה המתלוננת למחלקת רווחה בעירייה. בהמשך לאמור, המתלוננת הגיעה בליווי משטרה לביתה, נטלה את בנם המשותף, בגדים והלכה להשתכן במקלט לנשים מוכות. לאחר שהמתלוננת עזבה את הבית, התקשר הנאשם לאימה של המתלוננת ואיים על המתלוננת באוזניה באומרו: "תגידי לה שהיום היא חוזרת עם הילדים, אולי היא לא חוזרת, לקחתי עו"ד חזק, ייקח לה את הילדים שלי ובת שלך לא בחיים, אני יודע איפה אני הולך".

 

תסקיר שירות המבחן

בעניינו של הנאשם התקבל תסקיר שירות מבחן לפיו הנאשם בן 31, אשר עלה לארץ לפני כ-12 שנה מאוזבקיסטן ועובד כמתקין תפאורה באירועים מזה כ-7 שנים. לדברי הנאשם הכיר את המתלוננת באמצעות האינטרנט לפני כשבע שנים, הנאשם שלל אלימות ביחסים ביניהם בדרך כלל ותאר ויכוחים מילוליים בלבד וזאת על רקע כלכלי ובנושא צריכת האלכוהול מצדו, כשלדבריו כיום הם נמצאים בהליך גירושין ואינם בקשר. בתיאורו את אירועי העבירות מסר הנאשם כי אשתו דיברה אליו באופן מזלזל ומאשים, כשהוא התקשה לווסת תגובותיו ופעל באופן תוקפני ואלים כלפיה. הנאשם מסר כי התנהגות זו חריגה לו והביע צער וחרטה על הפגיעה במתלוננת. כמו כן, שלל בעייתיות בתחום האלכוהול ולדבריו הפסיק לצרוך אלכוהול לחלוטין. מפגישה שנערכה עם המתלוננת בהליך המעצר, זו תארה התנהגות אלימה מצד הנאשם כבר מראשית הקשר הזוגי, אשר הסלימה לאורך השנים בעיקר על רקע שתיית האלכוהול מצד הנאשם. לדבריה, יכולותיה ופיתוח עצמאותה בארץ, עוררו אצל הנאשם חרדה וקנאה ובאירוע העבירות, חששה מפניו ועל כן פנתה למקלט לנשים מוכות שם שהתה מזה כחודשיים. בשיחה נוספת עם המתלוננת בסמוך לכתיבת התסקיר, מסרה כי הנאשם עדין מתקשה לשאת את הפרידה והיא ביטאה חשש מפניו על רקע סיומו של הליך הגירושין. בצד זאת מסרה כי הילדים מקיימים קשר רציף עם הנאשם בסיוע הוריו. מהמרכז למניעת אלימות באור יהודה נמסר כי הנאשם נמצא בטיפול במסגרתם מאז חודש מאי 2015 במסגרתו השתלב בקבוצה טיפולית ומשתף פעולה. נוסף לכך נמסר כי הנאשם מאופיין במוטיבציה לעריכת שינוי בדפוסיו וכי נמצא בתהליך משמעותי בו מסוגל לווסת תגובותיו בהתאם ללא שימוש באלימות. השירות העריך כי הנאשם התקשה להתמודד עם כעסים שהצטברו וכאשר חווה זלזול ופגיעה התקשה לווסת את רגשותיו ופעל באלימות כלפי המתלוננת. השירות התרשם כי הנאשם מכיר בחומרת התנהגותו בעבירה והפסול בה, מכיר בפגיעה שגרם למתלוננת וכי ההליכים המשפטיים מהווים השפעה מרתיעה ומציבת גבול עבורו. לאור האמור ולנוכח השתלבותו של הנאשם במסגרת טיפולית אינטנסיבית ובהמשך במרכז למניעת אלימות כמו גם הערכת מטפליו כי הינו עובר תהליך משמעותי, העובדה כי הנאשם מודע כיום להתנהגותו הפוגענית כלפי המתלוננת והמשך הקשר שלו עם ילדיו, המליץ שירות המבחן להעמיד את הנאשם בצו מבחן למשך שנה במהלכו ימשיך השתלבותו בטיפול במרכז למניעת אלימות זאת על מנת להגביר מודעותו למצבי סיכון להישנות התנהגות בעייתית, הבנת מקורות התנהגותו האלימה, רכישה כלים לוויסות דחפיו ורכישת מיומנויות לתקשורת בינאישית והתמודדות מיטיבה, ללא שימוש באלכוהול. בנוסף במהלך צו המבחן, השירות ימשיך לעמוד בקשר עם המתלוננת וזאת על מנת להתעדכן במצב היחסים בינה לבין הנאשם. בצו המבחן המליץ השירות על מתן הוראה לפי סעיף 6 לפקודת המבחן – צו מבחן בתנאי מגורים, לפי למרות סיום ההליך המשפטי, הנאשם לא יחזור למגורים משותפים עם המתלוננת. נוסף לכך, ציין שירות המבחן כי ענישה בדרך של עבודות שירות עלולה להוות גורם רגרסיבי אשר יפגע בתעסקתו של הנאשם ובאיזון אליו הגיע בחיים. לצד צו המבחן המליץ השירות על הטלת צו של"צ בהיקף של 150 שעות, פיצוי למתלוננת והטלת עונש מאסר מותנה משמעותי.

 

טיעוני הצדדים

ב"כ המאשימה, הגישה תמונת החבלה. מדובר במי שתקף את בת זוגו ואיים עליה. המאישמה טענה כי המתחם הוא בין 6 ל- 18 חודשים שהערך המוגן הוא שלמות הגוף ותחושת הבטחון של הנאשמת הנאשם נעדר עבר פלילי. הנאשם לא נרתם לטיפול בבעיית אלכוהול בניגוד לדיווח של המתלוננת בתסקיר. שירות המבחן ציין שהנאשם לא מודה בבעיית אלכוהול שלו ויש גם פער בדיווח לגבי המצב היום לבין דיווח הנאשם עצמו אשר המתלוננת מדגישה שהיא מפחדת והוא לא מקבל את הפרידה. התביעה עותרת ל- 6 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי צו מבחן וצו לפי סעיף 6 לפקודת המבחן.

 

ב"כ הנאשם, ביקשה להסתפק בימי מעצרו במידה ובית המשפט לא יקבל עתירה זו לקבל את המלצת שירות המבחן. מהתסקיר ומהדרך השיקוצית הארוכה שעבר הנאשם יש מקום להשית עליו עונש הצופה פני עתיד. השתלב הנאשם בהליך טיפולי על פי המלצת שירות המבחן אשר סברו שהבעיה של הנאשם היא בעיית התנהגות והוא היה במשך 4 חודשים בטיפול במסגרת סגורה. הנאשם ללא עבר פלילי. שירות המבחן לא העלה את נושא בעיית האלכוהול. הנאשם היה 4 חודשים בטיפול לא יצר קשר עם המתלוננת והוא המשיך בטיפולים. הערכת הגורמים הטיפולים מדברים על טיפול אינטנסיבי. הנאשם מסכים למתן צו לאסור על הנאשם להתגורר ביחד עם המתלוננת. המצב הכלכלי שלו ושל האישה היה קשה והוא עובד ומשלם כל החובות שלהם וכן מזונות.

 

מדיניות הענישה בעבירות של תקיפת בת זוג חבלנית.

 

רע"פ  4357/13 יהושוע בן נון נ' מדינת ישראל (23.06.13)

נגד המבקש הוגש כתב אישום מתוקן, ביקשה רעייתו של המבקש מן המבקש לקחת את ילדיהם לקרקס. משהמבקש סירב לעשות כן, נטלה המתלוננת כסף מארנקו של המבקש לצורך רכישת הכרטיסים. כאשר המבקש הבחין בכך, הוא אמר למתלוננת: "אני אטיס עלייך משהו", דחף את ראשה לקיר, סטר על פניה ואחז בידה בחוזקה. כתוצאה מכך נגרמו למתלוננת שטפי דם בידה השמאלית. בהמשך, אמר המבקש למתלוננת: "אני אהרוג אותך... את לא יודעת מה אני מסוגל לעשות... למה את מוציאה אותי שיכור ליד הילדים... את תחזרי הביתה [אני א]פרק את כל הבית". בהמשך, שבו המתלוננת והילדים מהקרקס, והמתלוננת ביקשה מן המבקש לעזוב את הבית, ושאם לא יעשה כן היא תקרא למשטרה. בתגובה אמר המבקש למתלוננת כי: "אם תעשי את זה [את] מתה". הצדדים הגיעו להסכמה עונשית של אי הרשעה ושל"צ, בית המשפט לא כיבד את ההסכמה נוכח חומרת העבירות וגזר על הנאשם 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, 150 שעות של"צ, וצו מבחן למשך שנה. הערעור בבית המשפט המחוזי ובבית המשפט העליון נדחה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ