אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 56661-02-15 מדינת ישראל נ' גרינבלט

ת"פ 56661-02-15 מדינת ישראל נ' גרינבלט

תאריך פרסום : 28/09/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
56661-02-15
22/09/2016
בפני השופט:
איתן קורנהאוזר

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשם:
שלמי גרינבלט
הכרעת דין
 

 

רקע

1.נגד הנאשם הוגש כתב אישום, האוחז שני אישומים, ומייחס לו שתי עבירות תקיפת בת זוג, לפי סעיף 382(ב) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

בהתאם לעובדות כתב האישום, ביום 12.7.14, תקף הנאשם את אשתו ס'  (להלן: "המתלוננת"), בכך שהיכה בעורפה. בנסיבות אלה, החזיקה המתלוננת בסיר חמין חם, וכתוצאה ממעשה הנאשם נשפך חמין על ידה וגרם לה לסימן אדום (להלן: "האישום הראשון").

ביום 21.7.14, דחף הנאשם את המתלוננת ואחז בה בחוזקה (להלן: "האישום השני").

 

2. הנאשם כפר במיוחס לו, ולפיכך נשמעו הוכחות.

במהלך פרשת התביעה, העידו המתלוננת, כלתה ח' (להלן: "ח'"), ושני בניה מ' (להלן: "מ'") ופ' (להלן: "פ'"). בנוסף, הוגשה הודעת הנאשם.

במהלך פרשת ההגנה העיד הנאשם בעצמו, וכן הוגשו מספר מסמכים, בהם צילום דף מיומנה של המתלוננת.

 

דיון והכרעה

3.אין מחלקות בין הצדדים, כי אכן היה מגע בין הנאשם לבין המתלוננת בשני האירועים, ואולם בעוד המאשימה טענה כי מדובר בשני אירועי תקיפה, טענה ההגנה כי באישום הראשון מדובר בסטירה מצד הנאשם למתלוננת לאחר שזו בעטה ברגלו, ומהווה זוטי דברים, ואילו באישום השני מדובר בחיבוק ולא בתקיפה.

בנוסף, המאשימה טענה כי אין לקבל את צילום היומן, אשר נעשה תוך הפרת פרטיותה של המתלוננת ופגיעה בה. המאשימה עף עתרה להרשעת הנאשם בגין פגיעה בפרטיות המתלוננת.

4. ב"כ הנאשם מיקד חלק מטיעוניו, במועד הגשת תלונת המתלוננת במשטרה, זאת בהקשר להליך גירושין בין השניים, כאשר המתלוננת התלוננה אך ביום 24.7.14 – שלושה ימים לאחר האירוע המאוחר, וכשבועיים לאחר האירוע המוקדם. המתלוננת אישרה בעדותה בבית המשפט, כי הנאשם הגיש תביעת גירושין בסמוך לתלונתה (עמ' 12 ש- 34 – עמ' 13 ש- 1 לפרוט'). בנוסף, טענה כי התלוננה כיוון שהאירועים היו בנוכחות ילדיה, וכן פעלה בהגשת התלונה בהתאם להנחיית עורך דינה (עמ' 13 ש- 18-21 לפרוט').

טענה נוספת מצד ב"כ הנאשם, היתה כי מדובר במתלוננת היודעת לעמוד על שלה, ופעלה בניגוד לעמדת הנאשם הן לגבי שידוך ילדיהם והן לגבי עבודתה. המתלוננת אישרה, וכך אף עלה מעדויות נוספות בתיק, כי פעלה לא פעם בניגוד לעמדת הנאשם בסוגיות משמעותיות: המתלוננת ניהלה סלון כלות בביתם בניגוד לדעת הנאשם (עמ' 12 ש- 1-2 לפרוט'); המתלוננת שידכה את בתם חני בשידוך שנעשה בניגוד לדעת הנאשם (עמ' 12 ש- 3-8 לפרוט'). כפי שהבהירה המתלוננת: "אני כן שאלתי באיזה שלב וראיתי שהוא כן מתנגד, אז הפסקתי לשאול אותו" (עמ' 12 ש- 12 לפרוט'). יש לציין, כי ניתן היה להתרשם אף מעדות המתלוננת בבית המשפט, באופן בלתי אמצעי, כי אכן מדובר באישה חזקה. יחד עם זאת, גם אם יתקבל טיעון ההגנה כי המתלוננת התלוננה מתוך מניע מסוים, דוגמת מוטיבציה במסגרת הליך הגירושין, אין בכך לשלול את ההתרחשויות המתוארות בכתב האישום. בנוסף, לא ניתן לבטל את ההנמקות כי התלונה הוגשה בשל העובדה שהאירועים היו בנוכחות ילדיהם וכן כי המתלוננת הבינה שלא ניתן להציל את היחסים ביניהם (עמ' 13 ש- 19-20, עמ' 28 ש- 11-12 לפרוט').

הבחינה צריכה להתבצע תחילה במישור הראייתי, וככל שיתעוררו ספקות - ניתן יהיה לבחון את המוטיבציה לאמירת הדברים.

 

5.מספר עדים התייחסו לנסיבות ביצוע העבירה באישום הראשון. המתלוננת העידה כי במהלך סעודת שבת, נגשה אל המטבח להביא חמין, הנאשם הגיע אחריה והיכה אותה מאחור. המתלוננת לא ידעה לתאר את אופי המכה, אך העידה כי בזמן זה אחזה בסיר חמין אשר נשפך עליה כשניסתה להגן על עצמה (עמ' 6 ש- 22-24, עמ' 19 ש- 27, עמ' 20 ש- 13 לפרוט'). אציין כבר בשלב זה, כי המתלוננת השתדלה בעדותה לדייק את דבריה, כדוגמת עדותה שרק חשה את המכה, וכי איננה יודעת באיזה חלק מדוייק של הגוף הוכתה (עמ' 6 ש- 22-26 לפרוט'), או עדותה לפיה לא היתה לה כוויה כתוצאה מהחמין אלא שרף בידה במשך מספר שעות, וכי איננה זוכרת אם היה לה סימן (עמ' 13 ש- 7-8 לפרוט'). הנאשם בעצמו, הודה כי סטר למתלוננת, אולם טען שעשה זאת בתגובה לכך שבעטה ברגלו כאשר פתח את דלת המקרר על מנת להוציא לעצמו אוכל , תוך שאמרה לו שאיננו מפרנס (ת/1 ש- 4-6, עמ' 37 ש- 1-4 לפרוט'). גרסה זו של הנאשם, לפיה המתלוננת היא שנקטה ראשונה באלימות כנגדו, תוך אמירה מסויימת, איננה עולה בקנה אחד עם עדויות אחרות: ח' העידה, כי המתלוננת הלכה להביא את החמין, הנאשם הלך אחריה והתחיל לצעוק עליה שהיא מביישת אותו ולא עושה מה שהוא רוצה (עמ' 21 ש- 28-29 לפרוט'). ח' לא הבחינה בתקיפה. מ' העיד, כי הנאשם הוא שהלך אחרי המתלוננת למטבח, לא שמע את הוויכוח ביניהם, אך הבחין במתלוננת נדחפת אל המקרר (עמ' 25 ש- 14-16 לפרוט'). יצויין, גם לגבי עד זה, כי ניתן היה להתרשם ממהימנותו לאור החשיבות שייחס לדיוק דבריו, דוגמת העובדה שלא זכר האם ראה רק את התנועה של המתלוננת לאחר שהוכתה או גם את המכה (עמ' 26 ש- 20-21 לפרוט'). פ' העיד כי הבחין בנאשם "מרים ידיים כלפי אמא" (עמ' 30 ש- 17 לפרוט'). גם פ' הקפיד לציין שלא ראה את כל המתרחש, ואיננו זוכר את אופן המכה במדויק (עמ' 31 ש- 11, ש- 19 לפרוט').

הנאשם אף טען, כי סיר החמין היה על הפלטה, מרחק כמטר וחצי מהם, וכי לא היה לחמין כל קשר למגע ביניהם (עמ' 38 ש- 16-17 לפרוט'). עוד טען, שאף הוא לא התלכלך מהחמין (עמ' 55 ש- 1 לפרוט'). בניגוד לעדות זו של הנאשם, עדויות אחרות מחזקות את עדות המתלוננת לגבי סוגיה זו: ח' ראתה סימן אדום על ידה של המתלוננת (עמ' 22 ש- 2 לפרוט'). מ' ראה כי נדחפה אל המקרר עם סיר החמין, אשר היה בידיה (עמ' 25 ש- 16 לפרוט'), החמין נשפך על ידה ועל חולצתה של המתלוננת, ואף על חולצתו של הנאשם (עמ' 26 ש- 10-12 לפרוט'). באופן דומה העיד פ', כי חולצתה של המתלוננת הוכתמה מחמין (עמ' 30 ש- 15 לפרוט').

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ