אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 51033-12-11 מדינת ישראל נ' סמיראת ואח'

ת"פ 51033-12-11 מדינת ישראל נ' סמיראת ואח'

תאריך פרסום : 10/02/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
51033-12-11
02/12/2015
בפני השופט:
ירון מינטקביץ

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
הנאשמים:
1. עלי סמיראת
2. אסילקו לעבודות בנייה וחקלאות בע"מ

החלטה

נגד הנאשמים הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות על פקודת מס הכנסה.

החל מישיבת יום 17.9.13 יוצג נאשם מס' 1 (להלן: הנאשם) על ידי עו"ד סאיד ג'בארה אשר הופיע בשמו בששה דיונים. מאז ישיבת יום 30.10.14 הופיע בשמו של הנאשם עו"ד חיים ארבל, ממשרדו של עו"ד ג'בארה. עם זאת, עו"ד ג'בארה חתם על שלוש בקשות אשר הוגשו לבית המשפט בשמו של הנאשם, בימים 21.5.15, 7.7.15 ו- 9.9.15, קרי גם בתקופה בה הופיע בדיונים עו"ד ארבל.

ביום 27.5.15 נקבעה בתיק ישיבת הוכחות ליום 18.11.15, שעה 9:30. בית המשפט הקדיש לישיבה זו יום דיונים שלם.

לאור מגעים שהתקיימו בין הצדדים, נקבעו לפני ישיבת ההוכחות עוד מספר דיוני תזכורת. לדיונים בימים 24.6.1 ו- 8.7.15, התייצב עו"ד ארבל ולדיונים בימים 9.9.15 ו- 29.10.15, אליהם התייצב עו"ד משה מילר. עו"ד מילר אמר כי הוא מופיע במקום עו"ד ארבל ולא סייג את הופעתו, ולוּ ברמז.

ביום 15.11.15 התקבלה הודעה מהנאשמת 2, כי לעו"ד ארבל יש "מניעה אתית" בגינה לא יוכל להופיע בישיבת ההוכחות. ביום 16.11.15 התקבלה הבהרה, כי עו"ד ארבל הושעה מלשכת עורכי הדין ולא יוכל לייצג את הנאשם ועל כן סברה נאשמת מס' 2 כי יש לבטל את מועד ההוכחות. ביום 17.11.15 קבעתי, כי מלבד עו"ד ארבל הנאשם יוצג הנאשם על ידי שני עורכי דין נוספים, עוה"ד ג'בארה ומילר, וכי על אחד מהם להתייצב לישיבת ההוכחות.

ביום 18.11.15, בבוקר ישיבת ההוכחות, התקבלה בקשה מטעם נאשם מס' 1 לבטל את מועד ההוכחות. בבקשה הוסבר, כי עו"ד ג'בארה לא יוכל להופיע בישיבת ההוכחות בשל מה שהוגדר "בחירה בכיוון מקצועי משפטי אחר". עוד הוסבר, כי עו"ד מילר החליף את עו"ד ארבל, מתוך תקווה כי עו"ד ארבל "יחלץ מהמניעות" ויוכל להופיע בישיבת ההוכחות.

בסופו של יום, לא התייצב לישיבת ההוכחות אף עו"ד מטעמו של נאשם מס' 1 ולא היה מנוס מביטולה של ישיבה, אשר בית המשפט הקדיש לה יום דיונים שלם. לפיכך התבקשו עורכי הדין ג'בארה, ארבל ומילר וכן הנאשם להסביר עד ליום 1.12.15 מדוע להמנע מלהשית עליהם הוצאות בשל בזבוז יום דיונים.

עד ליום 1.12.15 לא התקבל הסבר מאיש. ביום 2.12.15 נתתי החלטה נוספת, כי ככל שלא ינתן עד ליום 7.12.15 הסבר מדוע להמנע מהשתת הוצאות על הנאשם ועורכי הדין השונים אשר ייצגו אותו, תנתן החלטה ללא קבלת עמדתם.

עו"ד ג'בארה שלח ביום 8.12.15 הודעה, כי העביר את יצוגו של הנאשם לידי עו"ד חיים ארבל, בשל "בחירה בכיוון מקצועי משפטי אחר" וכי לא היה מעודכן בתיק ולא היה בידו להופיע בישיבת ההוכחות. עוד אמר, כי עו"ד ארבל עדכן את בית המשפט בעניין יצוגו ומסר פרטי קשר.

עו"ד ארבל שלח ביום 8.12.15 הסבר. לדבריו, עשה כל מאמץ להופיע בדיון ההוכחות, אך בשל "השתלשלות עניינים קפקאית" הושעה מן הלשכה, ובשל מה שכינה "פורס מאזו'ר" ונסיבות אשר אינן תלויות בו, נמנע ממנו להופיע בדיון. עוד ביקש לומר שהודיע לבית המשפט על מניעותו להופיע בדיון ההוכחות "בסמוך להתגבשותה". לאור זאת, ביקש להמנע מלהשית עליו הוצאות.

עו"ד מילר שלח ביום 8.12.15 הסבר, כי הופיע במקומו של עו"ד ארבל "בהעברה" בשני דיוני תזכורת בשל השעייתו וכי הודיע על כך לבית המשפט.

הנאשם לא הגיש כל הסבר.

לאחר שנתתי דעתי לטעוניהם של עוה"ד ג'בארה, ארבל ומילר, ראיתי כי יש להשית עליהם הוצאות בשל בזבוז זמנו של בית המשפט. אנמק:

ביום 3.8.15 הורה בה בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב על השעייתו הזמנית של עו"ד ארבל מלשכת עורכי הדין. זאת בשל הרשעתו בהליך פלילי בעבירות אשר נעברו כלפי לקוחותיו, בגינה נדון למאסר בעבודות שירות. נקבע בהחלטה, כי ההשעיה הזמנית תכנס לתקפה ביום 1.10.15, וזאת על מנת לאפשר לעו"ד ארבל להעביר את תיקיו לעורכי דין אחרים.

ביום 15.10.15 דחה כב' הש' צ. סגל בע"ח 6843-10-15, את ערעורו של עו"ד ארבל על השעייתו הזמנית. מפסק הדין עולה, כי עו"ד ארבל ערער על השעייתו גם בפני בית הדין הארצי של לשכת עורכי דין וביום 30.9.15 ערעורו נדחה (ההחלטה לא הוצגה לי).

מכאן עולה, כי עו"ד ארבל ידע, עוד ביום 3.8.15, כי לא יוכל להופיע במועדי התזכורת ובדיון ההוכחות אשר נקבע ליום 18.11.15. אלא שבמקום לעשות את הדבר המתבקש, לדאוג להסדרת יצוגו של הנאשם על ידי עו"ד אחר, או לכל הפחות להודיע לבית המשפט כי לא יוכל להופיע בדיון, העלים מבית המשפט את ענין השעייתו. חומרה יתרה אני רואה בכך, שגם לאחר דחיית ערעורו של עו"ד ארבל על השעייתו, ביום 15.10.15, עדיין לא פעל כנדרש וכמצופה מעו"ד במצב דברים דומה.

התקשיתי להבין את טענתו של עו"ד ארבל, כי השעייתו נבעה מכח עליון או נסיבות אשר אינן תלויות בו. עו"ד ארבל הושעה בהחלטות של בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין, אשר אושרו על ידי בית המשפט המחוזי – ואין אלו כוחות עליונים הפועלים בשרירות לב, אלא הגורמים המוסמכים להורות על השעייתו של עורך דין. עוד יותר התקשיתי להבין את הטענה, כי הודיע לבית המשפט על מניעותו להופיע בבית המשפט "בסמוך להתגבשותה" (סע' 20 לתגובתו). עו"ד ארבל לא טרח להודיע לבית המשפט על השעייתו בשום שלב. בית המשפט שמע לראשונה על השעייתו של עו"ד ארבל מפי נאשמת מס' 2, יום אחד קודם לישיבת ההוכחות - שלושה וחצי חודשים לאחר ההחלטה בבית הדין של לשכת עורכי הדין וחודש לאחר החלטת בית המשפט המחוזי.

גם עו"ד ג'בארה, מעסיקו של עו"ד ארבל, אשר המשיך לייצג את הנאשם במקביל לעו"ד ארבל, לא התייצב לדיון ההוכחות או דאג להתייצבותו של עו"ד אחר. התקשיתי להבין את טענתו של עו"ד ג'בארה, כי בשל בחירתו "בכיוון מקצועי משפטי אחר" לא היה מעודכן בנעשה בתיק ולא היה יכול להופיע בישיבת ההוכחות. מדובר באמירה כללית, אשר אינה מתיישבת עם העובדה שהגיש שלוש בקשות בשמו של הנאשם גם לאחר שעו"ד ארבל החל להופיע בדיונים, בימים 21.5.15, 7.7.15 ו- 9.9.15. בין היתר דיווח עו"ד ג'בארה לבית המשפט ביום 21.5.15, אודות ישיבה שהתקיימה במשרדי הפרקליטות בנסיון להגיע להסדר בתיק.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ