אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 44659-09-14 מדינת ישראל נ' נאטור

ת"פ 44659-09-14 מדינת ישראל נ' נאטור

תאריך פרסום : 08/09/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי חיפה
44659-09-14
16/04/2015
בפני השופטת:
רונית בש

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשם:
מוהנד נאטור
הכרעת דין
 

 

 • כתב האישום

  1.נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של חבלה בכוונה מחמירה, עבירה לפי סעיף 329(א)(1( לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: "חוק העונשין"), עבירה של פציעה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 334 ו- 335(א)(1) לחוק העונשין ועבירה של החזקת סכין שלא כדין, עבירה לפי סעיף 186 לחוק העונשין.

   

  2.בעובדות כתב האישום נטען, כדלקמן:

  בין הנאשם לבין איברהים שעבאן (להלן:"המתלונן") קיימת היכרות מוקדמת מתוקף עבודתם המשותפת במפעל תערובת בקריות (להלן:"המפעל"), אליו היו מגיעים יחד משפרעם ברכבו של המתלונן . במהלך חודשים אוגוסט, ספטמבר 2014, נתגלעו חילוקי דעות בין הנאשם לבין המתלונן בענייני עבודה. על רקע חילוקי הדעות הנ"ל, הצטייד הנאשם כשבוע עובר ליום 7.9.14,בסכין פרפר , אורך הלהב כ- , אותה נשא עמו, מחוץ לתחום ביתו וחצריו, יום יום למפעל. ביום 7.9.14, במהלך העבודה במפעל, התגלעו פעם נוספת חילוקי דעות בין הנאשם לבין המתלונן, זאת בענייני עבודה. בסיום יום העבודה במפעל, סמוך לשעה 14:00, יצאו הנאשם והמתלונן מהמפעל ונגשו למקום בו חנה רכבו של המתלונן, זאת בכדי לנסוע חזרה לביתם בשפרעם. בסמוך לרכב התפתח עימות מילולי בין המתלונן לבין הנאשם, במהלכו דחף המתלונן את הנאשם בכתפו. בלאל שאער (להלן:"בלאל"), שאף הוא יצא מהמפעל, ראה את העימות בין המתלונן לבין הנאשם וביקש מהם להפסיקו. לאחר שהעימות הסתיים, הנאשם, המתלונן ובלאל נכנסו לרכב כשהמתלונן נהג בו, הנאשם ישב מאחורי המתלונן ובלאל לצדו של המתלונן והשלושה נסעו לכיוון שפרעם. המתלונן הוריד את בלאל בסמוך לביתו בשכונת אלכרך בשפרעם והמשיך לנסוע לביתו של הנאשם, הנמצא בשכונת אבו שאהב בשפרעם. תוך כדי הנסיעה, באזור צומת נארן בשפרעם, הוציא הנאשם מכיסו את הסכין ודקר באמצעותה את המתלונן בבטנו מצד ימין וזאת בכוונה להטיל בו מום או נכות או לגרום לו חבלה חמורה. לאחר מכן יצא הנאשם מהרכב ודקר את המתלונן באמצעות הסכין בידו השמאלית וברח מהמקום.

   

  כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו למתלונן פצע דקירה ברקמות הרכות של דופן הבטן הימנית העליונה, פגיעה בשני מקומות במעי הדק, שני פתחים בתריסריון, פגיעה קלה בכבד וחתך ביד שמאל. המתלונן שהה באשפוז ונותח בבית החולים רמב"ם ביום 7.914 ושוחרר לביתו ביום 14.9.14.

   

 • תשובת הנאשם לכתב האישום יריעת המחלוקת

  3.הנאשם הודה בישיבה מיום 26.10.14 בעובדות המפורטות בכתב האישום, למעט בטענה כי לנאשם הייתה כוונה להטיל מום, נכות או חבלה במתלונן. יריעת המחלוקת נסובה סביב טענת הנאשם, לפיה לא הייתה לו הכוונה הנדרשת להרשעה בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה. לטענת הסנגור, הרקע למעשיו של הנאשם נבע מהתנכלויותיו של המתלונן כלפי הנאשם במהלך עבודתם המשותפת במפעל, זאת מתוך מטרת המתלונן להביא לפיטוריו של הנאשם. הסנגור הוסיף וטען כי, שבוע עובר לאירועים המתוארים בכתב האישום, נשא הנאשם בכליו את הסכין, אך נמנע מלפגוע במתלונן מתוך תקווה, כי המתלונן יחדל ממעשיו כלפיו. עוד נטען בתשובה לכתב האישום, כי ביום האירוע המתלונן שב והתנכל לנאשם ואף תקף את הנאשם, באמצעות אגרוף בעיניו, מעבר לדחיפה הנזכרת בכתב האישום.לטענת ההגנה, בלאל הנזכר בכתב האישום היה עד לאירוע הנ"ל ואף ביקש מהמתלונן שלא לתקוף את הנאשם. עוד נטען ע"י ההגנה, במסגרת התשובה לכתב האישום כי, עת שהגיעו הנאשם והמתלונן סמוך לביתו של הנאשם, חש הנאשם כאבים בעינו כתוצאה ממכת האגרוף שקיבל מהמתלונן, שאז בעידנא דריתחא, הוציא את הסכין ודקר המתלונן כאמור בכתב האישום ומיד לאחר מכן יצא מהרכב ושרט את ידו של המתלונן, אשר חפץ לפתוח את דלת המכונית.

   

  ג. פרשת התביעה

  עדות איברהים שעבאן (להלן:"המתלונן")

  4.במסגרת עדותו בפניי, סיפר המתלונן כי הוא בן 22, מתגורר בשפרעם וכי עבד במפעל התערובת "אמיר דגן" בקריית חיים. המתלונן הוסיף וסיפר כי הוא מכיר את הנאשם מעבודתו במפעל.

  במסגרת חקירתו הראשית של המתלונן, הוגשו בהסכמה הודעותיו במשטרה, ת/16, ת/17 ות/18. מעיון בת/16 עולים הדברים הבאים: ביום האירוע אסף המתלונן ברכבו את הנאשם ואת בלאל שאער (להלן:"בלאל"). המתלונן הוריד את בלאל ליד ביתו והמשיך לכיוון ביתו של הנאשם. הנאשם ישב במושב האחורי של הרכב ועת שהגיעו סמוך לביתו של הנאשם, דקר הנאשם את המתלונן במותן ימין , שאז הסתובב אליו המתלונן וראה את הנאשם אוחז בידו הימנית בסכין. המתלונן חש כאבים עזים ונותר במקומו, שאז דקר אותו הנאשם, אשר יצא מהרכב, באמה בידו השמאלית וברח בריצה מהמקום. לשאלת החוקר, מדוע דקר אותו הנאשם, השיב המתלונן בהאי לישנא: "היה לי וויכוח איתו במהלך היום בענייני עבודה, אני בקשתי ממנו לבצע מה שהוא והוא אומנם עשה אך היה ויכוח קטן ונגמר" (ראה ת/16, ש' 19-20). המתלונן סיפר בת/16 כי, מעבר לויכוח הנ"ל, לא היה דבר נוסף בין השניים וכי ברכב חזרה הביתה לא היה כל וויכוח ביניהם. בהודעה מיום 15.9.14, ת/17, הטיח החוקר במתלונן את טענת הנאשם לפיה הוא נוהג להתגרות בו ולצחוק עליו, אולם המתלונן הכחיש זאת והשיב: "לא נכון אנחנו נוסעים יחד ועובדים יחד לפעמים צוחקים אחד עם השני אבל לא קנטור. כמו שכל האנשים במקומות עבודה, אבל לא מעבר לזה. אני לא העלבתי אותו ולא כלום" (ראה ת/17 ש' 24-28) בהמשך ההודעה הנ"ל סיפר המתלונן על האירועים שקדמו לאירוע: "באותו היום לקראת סיום המשמרת אני הערתי למוהנד שלא יעמיס בסרט הנע של המשאית לגובה כי זה אסור והנהג עלול לקבל דו"ח הוא כעס והיה ויכוח מילולי. מעבר לזה לא היה כלום" (שם, ש' 37-40) ובהמשך: "היה ויכוח מילולי, מוהנד התיישב במושב האחורי והדלת הייתה פתוחה עדיין ותוך כדי וויכוח יכול להיות שנתתי לו דחיפה בכתף שלו ולא מעבר לזה" (שם, ש' 45-47). עוד עולה מהודעת המתלונן ת/17 כי הוא הכחיש את טענת הנאשם לפיה הכה בו מכת אגרוף: "אולי בשעת כעס אני נתתי לו איזה מכה עם כף ידי על הכתף שלו אך לא מעבר לזה. לא היה בינינו מכות" (שם, ש' 56-58). המתלונן הוסיף וסיפר בת/17, כי לאורך כל הדרך, במהלך הנסיעה ברכב, לא דיבר אף אחד מנוסעי הרכב וכן כי: " הורדנו את בלאל ואני נסעתי לכוון הבית של מוהנד וכאשר הגענו למרחק של כארבעים או חמישים מטר אני נהגתי לאט כי אנחנו במקום מאוכלס ואז תוך כדי שאני נוהג הרגשתי דקירה במותן ימין שלי באופן פתאומי אני עצרתי ואז מוהנד פתח את הדלת ויצא מהרכב ואז ... ראיתי שמוהנד נותן לי מכה ביד ביד באמת שמאל...וראיתי שהוא חתך את היד שלי עם משהו שלא ראיתי מה זה וברח" ( עמ' 2 ש' 11-20).

   

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ