אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 3290-04-15 פרקליטות מחוז חיפה - פלילי נ' פלוני

ת"פ 3290-04-15 פרקליטות מחוז חיפה - פלילי נ' פלוני

תאריך פרסום : 26/08/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום קריות
3290-04-15
10/08/2015
בפני השופט:
מוחמד עלי

- נגד -
המאשימה:
פרקליטות מחוז חיפה - פלילי
הנאשם:
פלוני
גזר דין
 

 

כתב האישום

 

 

 1. הנאשם הורשע על פי הודאתו בפתח הישיבה שנועדה לשמיעת ראיות, בכתב אישום מתוקן הכולל ארבעה אישומים.

   

 2. על פי עובדות האישום הראשון, ביום 23.3.2015 בשעה 13:00, שהו הנאשם, חברו, אחד בשם א' (להלן: א' ) והמתלוננת, שהיא אשתו, בביתו. יצוין כי הנאשם והמתלוננת נשואים זה לזו כ-6 שנים ולהם שני ילדים קטינים. באותה עת, הנאשם, אשר חשד כי למתלוננת קשר עם א' , הטיח זאת בא' והחל להתעמת איתו. המתלוננת, אשר חששה כי הנאשם יפגע בה, פתחה את דלת הבית על מנת להימלט מהמקום אולם הנאשם משך אותה בחולצתה לתוך הבית ונעל את הדלת. לאחר זמן מה, הגיע אביו של הנאשם לבית. בשלב זה דחפה המתלוננת את הנאשם והצליחה להימלט מהבית. בגין מעשים אלו, הורשע הנאשם בעבירה של תקיפת בת זוג לפי סעיף 379 בשילוב סעיף 382(ב)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין).

   

 3. על פי עובדות האישום השני, ביום 23.3.2015, ובהמשך למתואר באישום הראשון, צעד הקטין א' א' יליד 9.6.2002 (להלן: הקטין) בסמוך לבית הנאשם בדרכו לבית סבו. הנאשם אשר שהה בחצר הבית, קרא לקטין שיתקרב אליו והקטין אשר הכיר את הנאשם הסכים והתקרב אליו. או אז, תפס הנאשם את הקטין בידו בחוזקה, הכניסו לחצר הבית ונעל את שער החצר. בעודם בחצר, ניסה הקטין להשתחרר מאחיזת הנאשם אולם הנאשם סובב את ידו של הקטין אל מאחורי גבו בחוזקה והראה לו כי הוא נושא אקדח צעצוע הנחזה להיות אקדח אמיתי וזאת בכוונה להרתיעו מלברוח. הקטין החל לקרוא לעזרת סבו תוך שהוא ממרר בבכי מכאב. במקביל, ובהמשך למתואר באישום הראשון, התקבל דיווח במשטרה על אירוע אלימות בבית הנאשם והמתלוננת. בעקבות הדיווח הגיעו השוטרים אדוארד פסח וא' חיר אל סמוך לבית והבחינו בנאשם כשהוא בחצר הבית יחד עם אביו וכשהוא אוחז בחוזקה בקטין. השוטרים התקרבו לנאשם וביקשו ממנו שישחרר את אחיזתו מהקטין אך הנאשם סירב. אביו של הנאשם ניגש אל הנאשם והצליח לשחרר את הקטין והקטין נמלט מהמקום. בשלב זה החל הנאשם לצעוק לעבר השוטרים שישימו את אקדחיהם בצד ולאחר מכן נשכב על רצפת החצר. השוטרים ביקשו מהנאשם כי יתלווה אליהם לתחנת המשטרה אולם הוא סירב. לאור כך הודיעו השוטרים לנאשם כי הוא עצור ואחזו בידיו על מנת להובילו לניידת המשטרה. הנאשם התנגד למעצר ונאבק בשוטרים אשר לא הצליחו להכניסו לניידת. בין היתר זרק הנאשם כוס חרס אשר פגעה ברגלו השמאלית של אחד השוטרים. נוכח התנהגות הנאשם, נאלצו השוטרים לקרוא לתגבורת משטרתית. בעקבות כך הגיעו למקום השוטרים שאים ברכאת, מהראן נזאל, יובל אדרי, ושוטרים נוספים. חלק מהשוטרים ניסו לשכנע את הנאשם להתלוות אליהם לתחנת המשטרה, אולם הנאשם סירב והשתולל תוך שהוא שוכב על רצפת החצר ומנופף בידיו וברגליו לכל עבר. בשלב זה ניסו השוטרים לאזוק את הנאשם, הנאשם התנגד לאיזוקו, תוך שהוא מכה את השוטרים בדחיפות, אגרופים ובעיטות ובין היתר היכה את השוטר א' בגבו, בצווארו ובבטנו וברגליו וכן משך את השוטר א' באמת יד ימין וגרם לו לנפיחות ולפצע שטחי ביד ימין ולאודם מעל גבה שמאל. כמו כן בעט הנאשם ברגליו של השוטר אדוארד, והתיז מים מפיו על פרצופו של השוטר מהראן. לבסוף הצליחו השוטרים להשתלט על הנאשם ולאוזקו. כאשר השוטרים הובילו את הנאשם לניידת המשטרה, לחץ הנאשם את ידו הימנית של השוטר שאים באמצעות האזיקים וגרם לו לחתך בשורש כף יד ימין. השוטרים הובילו את הנאשם בניידת לתחנת המשטרה בנהריה שם סירב להיכנס לתחנה, נשכב על הרצפה ובעט לכל עבר. לבסוף הצליחו השוטרים להכניס את הנאשם לתחנה. בסיכום אישום זה צוין כי במעשים האמורים תקף הנאשם שוטרים במהלך מילוי תפקידם, כשהוא מתכוון להכשילם או להפריע להם למלא תפקידם ותוך שהוא גורם חבלות של ממש לשוטרים שאים וא' וכן תקף את הקטין שלא כדין. בגין מעשים אלו הורשע הנאשם בעבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות לפי סעיף 274(1) לחוק העונשין (ריבוי עבירות), תקיפה הגורמת חבלה של ממש לפי סעיף 380 לחוק העונשין (שני מקרים), ותקיפה סתם לפי סעיף 372 לחוק העונשין.

   

 4. באישום השלישי תואר כי בהמשך לאישומים הקודמים, ביום 23.3.2015 בשעה 16:30, הביאו השוטרים יניב וקנין ובאסל שחאדה את הנאשם כשהוא עצור לבית החולים "המרכז הרפואי לגליל" בנהריה לצורך קבלת טיפול רפואי. בבית החולים התנגד הנאשם לבדיקה רפואית. השוטרים החלו להוציא את הנאשם מבית החולים, אולם הנאשם סירב לעזוב את בית החולים ונשכב על הרצפה, כך שהשוטרים היו צריכים להפעיל כוח סביר על מנת להתגבר עליו. תוך כדי ניסיונות השוטרים לעזוב את בית החולים עם הנאשם, נשכב הנאשם על הרצפה, בעט בשוטרים, ניסה למשוך את השוטר יניב בידו ונשך את השוטר באסל באגודל יד שמאל ובאגודל יד ימין וגרם לו לשתי שריטות באורך שני ס"מ באגודל ימין ולסימן נשיכה באגודל שמאל. לבסוף, הוציאו השוטרים את הנאשם מבית החולים, הכניסו אותו לניידת משטרה והסיעו אותו לתחנת משטרת נהריה. בתחנה, קילל הנאשם את השוטר יניב ואמר לו כי הוא מכיר אותו ויפגוש אותו בחוץ. לאחר מכן הנאשם הטיח את ראשו מספר פעמים בקיר גבס בחדר חקירות בתחנה וגרם לשקע עמוק בקיר. במעשיו שתוארו – כך צוין בכתב האישום – תקף הנאשם שוטרים במהלך מילוי תפקידם כשהוא מתכוון להכשילם או להפריע להם למלא תפקידם ותוך שהוא גורם לשוטר באסל לחבלות של ממש. בגין מעשיו המתוארים לעיל הורשע הנאשם בעבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות לפי סעיף 274(1) לחוק העונשין (ריבוי עבירות) ותקיפה הגורמת חבלה של ממש לפי סעיף 380 לחוק העונשין.

   

 5. על פי עובדות האישום הרביעי, במהלך תקופת נישואיהם של הנאשם והמתלוננת, במועדים שאינם ידועים למאשימה, היכה הנאשם את המתלוננת במספר הזדמנויות שונות ובין היתר, במספר אירועים שונים, סטר לה בפניה והיכה אותה באגרופים ובבעיטות. כן צוין בכתב האישום כי ביום 27.3.2013, בעודם בביתם, התפתח ויכוח מילולי בין הנאשם לבין המתלוננת, במהלכו ניסה הנאשם להכות את המתלוננת באמצעות מגב בפניה, המתלוננת הגנה על פניה באמצעות ידה השמאלית וכתוצאה מכך המגב פגע בידה. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמה למתלוננת המטומה בזרוע שמאל וכן נפיחות בזרוע והיא נזקקה לטיפול רפואי. כמו כן, ביום 21.3.2015, בעת שהנאשם והמתלוננת שהו בבית, התפתח ביניהם ויכוח מילולי במהלכו היכה הנאשם את המתלוננת באופן שנגח באמצעות ראשו בפניה. בגין מעשים אלו הורשע הנאשם בעבירות של תקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש לפי סעיף 380 בשילוב סעיף 380(ג) לחוק העונשין ותקיפת בת זוג לפי סעיף 379 בשילוב סעיף 382(ב)(1) לחוק העונשין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ