אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 31247-01-14 מדינת ישראל נ' צלאח(עציר)

ת"פ 31247-01-14 מדינת ישראל נ' צלאח(עציר)

תאריך פרסום : 12/10/2014 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
31247-01-14
22/09/2014
בפני השופט:
חגי טרסי

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשם:
פארס צלאח (עציר)
עו"ד אמיר נבון
הכרעת דין
 

 

כתב האישום:

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של פריצה לעסק וגניבה, היזק לרכוש במזיד, גניבה, גניבת רכב, נהיגה פוחזת של רכב, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ופריצה לרכב - עבירות על סעיפים 407 (ב), 452, 384, 413 ב', 338(א)(1), 275 ו- 413 ו' לחוק העונשין, תשל"ז- 1977, וכן עבירות של נהיגת רכב ללא רישיון- עבירה על סעיף 10(א) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א- 1961 ונהיגה ללא פוליסת ביטוח - עבירה על סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל- 1970. כמו כן מיוחסת לנאשם כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה על סעיף 12 (1) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב- 1952.

 

כתב האישום מורכב משני אישומים, אך למעשה מדובר ברצף אחד של מעשים. על פי עובדות האישום הראשון, התפרץ הנאשם, בלילה שבין 8.1.14 ל- 9.1.14, למחסן ביישוב תנובות (להלן: "המחסן") המשמש את חברת "תאימרקט 2008" (להלן: "החברה") לאחסון סחורה, בכך שנכנס למחסן על ידי פירוק ברגים המחברים איסכורית והרמתה. לאחר מכן, העמיס על משאית מ.ר. 63-824-68 (להלן: "המשאית"), שבבעלות החברה ואשר חנתה בתוך המחסן, סחורה רבה שהייתה במקום. בשלב זה נטל את מפתחות המשאית מארונית במחסן, ואגב פתיחת שער המחסן, גרם לו נזק בכך שהוציא את השער מהמסילה באמצעות מוט מאוורר וגרם לו להתעקם.

 

על פי עובדות האישום השני, בהמשך ישיר לאמור לעיל, התפרץ הנאשם למשאית בכך שנכנס לתוכה והניע אותה באמצעות המפתחות שנטל מהארונית. הנאשם גנב את המשאית ויצא מהמחסן, כשהוא נוהג בה ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח, פנה לכביש 6 לכיוון דרום ובהמשך פנה לכיוון מודיעין. בעקבות הודעה שנמסרה למשטרה מחברת איתוראן, בדבר מסלול נסיעתה של המשאית, זוהתה המשאית על ידי השוטרים אופיר ציון ואלי חג'ג' בסמוך לצומת גימזו. השוטרים סימנו לנאשם לעצור בצד, תוך שהם מפעילים אורות כחולים מהבהבים וצופרים לעברו, אך בתגובה רק הגביר הנאשם את מהירות נסיעתו, סטה לנתיב בו נסעה הניידת והמשיך בנהיגתו הפרועה באופן שגרם לרכבים אחרים לסטות מנתיב נסיעתם. או אז פנה הנאשם למושב מבוא מודיעים, שם נהג באופן פרוע בכבישי המושב וגרם לניידת המשטרה לסטות לדרכי עפר. לבסוף ירד הנאשם מהמשאית והמשיך במנוסה רגלית, בעוד המשאית נתקעה בקיר קרוואן המשמש למגורים. לאחר מרדף, במהלכו השליך הנאשם כפפות שהחזיק בידו, אותר הנאשם מסתתר בתוך עשביה גבוהה ונעצר. את מעשיו אלה ביצע הנאשם כשהוא שוהה בתחומי מדינת ישראל ללא אישורי כניסה או שהייה כדין.

 

בתגובתו לכתב האישום, כמפורט בפרוטוקול מיום 27.5.14, הודה הנאשם כי שהה באופן בלתי חוקי בשטחי מדינת ישראל ובכך שנתפס שוכב בשיחים, אך כפר ביתר האישומים שיוחסו לו. הנאשם טען כי לא היה במחסן וכי אינו קשור כלל למשאית, ומעולם לא נהג בה. בפועל, בכל הודעותיו במשטרה, כמו גם בעדותו בבית המשפט, אישר הנאשם כי נהג במשאית וכי נמלט מהשוטרים עד שנעצר בתוך השיחים, אך טען כי לא היה מודע לכך שמדובר במשאית גנובה, ולא היה שותף למעשה ההתפרצות במהלכו נגנבה.

 

לנוכח כפירתו של הנאשם הובאו בפני מכלול הראיות שנאספו על ידי המשטרה. במהלך שמיעת המשפט התייצבו למתן עדות בעלי החברה וכן חלק ניכר מהשוטרים שנטלו חלק בטיפול בפרשה. עיון מחודש בפרוטוקול מגלה כי עדי התביעה נחקרו בחקירה על ידי הסנגור המלומד בנושאים שונים ומגוונים, אך בסופו של יום לא הוטל ספק כלשהו במהימנותם, לא נעשה ניסיון כלשהו לסתור את האמור בעדותם, ולאחר שהדו"חות שערכו שוטרים נוספים אף הוגשו בהסכמה, ניתן לומר כי התשתית הראייתית המבוססת על דברי עדי התביעה אינה שנויה למעשה במחלוקת.

 

בפי ההגנה, כפי שאף עולה מסיכומיה, טענה אחת ויחידה לפיה יש לתת אמון בגרסה שמסר הנאשם בעדותו בבית המשפט, ולפיה קיבל את המשאית לידיו לאחר הגניבה, ללא כל ידיעה על האופן בו נגנבה ועל הרכוש הגנוב שהיא מכילה, ונהג בה, תמורת תשלום שהובטח לו, כך שגם אם יש לייחס לו ידיעה על כך שהמשאית הייתה גנובה, אין להרשיעו בגניבת המשאית או בהתפרצות למחסן ובעבירות שנלוו לה. אקדים ואומר כי לאחר שנתתי דעתי למכלול הראיות והטענות שהובאו בפני, אין לי אלא לדחות עתירה זו של ההגנה, ומאחר ששוכנעתי מעל לכל ספק סביר כי הנאשם נטל חלק במכלול המעשים המפורטים בכתב האישום, החלטתי להרשיעו בכל העבירות שיוחסו לו. להלן יובאו נימוקיי, ובפתחן תיאור ראיות התביעה, אשר כאמור אינן שנויות למעשה במחלוקת.

 

 

ראיות התביעה:

כאמור בעובדות כתב האישום נוהל המרדף הרכוב אחר המשאית הגנובה בה נהג הנאשם מאזור צומת גימזו ועד למקום בו נטש הנאשם את המשאית במבוא מודיעין, על ידי השוטרים אופיר ציון ואלי חג'ג'. ציון התייצב למתן עדות בבית המשפט, ובמהלכה אף הוגש דו"ח הפעולה ת/1 שערך. בהמשך, הוגש בהסכמה דו"ח הפעולה ת/20 שערך חג'ג'. מדברי השוטרים הללו עולה כי בסמוך לשעה 6:40 קיבלו באמצעות מוקד המשטרה דיווח מאיתוראן לגבי מיקומה של המשאית הגנובה על כביש 6 באזור מחלף בן שמן, ועל יציאתה לכביש 444 ומשם לכביש 443 לכיוון מודיעין. באזור צומת גימזו זיהו בוודאות את המשאית, על פי מספרה, ומייד נצמדו אליה והורו באמצעים שונים לנהג לעצור. בתגובה, הגביר הנהג את מהירות נסיעתו, סטה לכיוון נתיב נסיעת הניידת וסיכן אותה. בהמשך, נהג בפראות, תוך סטייה מנתיב לנתיב, נסיעה בשוליים וביצוע עקיפות מימין, באופן שסיכן כלי רכב שונים וגרם להם לסטות מהכביש.

 

לאחר שביצע פנייה חדה לתוך מבוא מודיעין, המשיך לנהוג בפראות וגרם לניידת פעם נוספת לסטות מהכביש לדרך עפר על מנת למנוע מכלי הרכב לפגוע זה בזה. בשלב מסוים פתח נהג המשאית את הדלת, קפץ החוצה כשהמשאית בתנועה ונמלט רגלית, בעוד המשאית פוגעת בקראוון המשמש למגורים. השוטרים החלו במרדף רגלי אחר הנאשם, שבמהלכו השליך הנאשם כפפות שהיו בידו. שני השוטרים איבדו קשר עין עם הנאשם אך כעבור רבע שעה לערך, אותר הנאשם על ידי השוטר יניב שמש, כשהוא מתחבא בתוך עשבייה גבוהה, כמפורט בדו"ח הפעולה ת/21 שערך יניב שמש ואשר הוגש בהסכמה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ