אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 2913-09-15 מדינת ישראל נ' מרסיאנו ואח'

ת"פ 2913-09-15 מדינת ישראל נ' מרסיאנו ואח'

תאריך פרסום : 17/07/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
2913-09-15
12/07/2016
בפני השופטת:
ג'ויה סקפה שפירא

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד איהאב חלבי
עו"ד
נאשמים:
1. אסתר מרסיאנו
2. ט.ח.מ.
3. יוסף מרסיאנו

עו"ד גדעון נחום
עו"ד יפתח לנדאו
עו"ד ארקדי אליגולשווילי
הכרעת דין
 

מבוא

 1. הנאשם 2 מזוכה מכל אשמה. הנאשמים 1 ו- 3 מזוכים מעבירות הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו והפרעה לעובד ציבור.

   

 2. על פי המיוחס בכתב האישום, ביום 17.11.13 בשעה 23:00 הגיע ש. א. לשדרות השלום במבשרת ציון במסגרת תפקידו כקבלן הוצאה לפועל, לשם ביצוע עיקול לרכב מסוג פורד, יחד עם השוטר א. ב.ד.. המעקל והשוטר ניגשו אל הנאשמת 1 שנהגה ברכב, הזדהו בפניה והציגו לה את צו העיקול, והשוטר הורה לה כי תצא מהרכב. הנאשמת 1 סירבה להזדהות בפני השוטר ונשארה ברכב. בד בבד הגיע למקום הנאשם 2, בנה של הנאשמת 1, החל לקלל את השוטר ודחף את המעקל והשוטר. השוטר הודיע לנאשם 2 כי הוא עצור והכניס אותו לניידת המשטרה, תוך שהנאשמת 1דוחפת ומקללת אותו ומאיימת עליו באומרה: "יא בן של זונה אני אתן לך סטירה אני אשתק לך את הפרצוף".

  הנאשמת 1 חזרה אל הרכב וסירבה לצאת מתוכו, ומשניגש אליה השוטר על מנת להוציאה מהרכב, איימה עליו באומרה: "חכה אם אתה לא שילמת על זה ביוקר". בהמשך לכך, הוביל השוטר את הנאשמת 1 לניידת המשטרה. משפתח השוטר את דלת הניידת, נמלט הנאשם 2 מהמקום.

  כעבור מספר דקות הגיע למקום הנאשם 3, בעלה של הנאשמת 1, ניגש אל המעקל ואיים עליו באומרו: "אתה עלית לי בהרבה כסף, אני אזיין אותך, אני מכיר אותך" וניסה לתקוף אותו. בהמשך רץ הנאשם 3 לעבר בעל מכונית הגרר וניסה לתקוף אף אותו עד שהשוטר תפס אותו ועצר אותו ממעשיו.

  בשל כך הואשמו הנאשמים בעבירות של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו והפרעה לעובד ציבור, והנאשמים 1 ו- 3 הואשמו גם בעבירת איומים.

   

 3. תשובת הנאשמים 1 ו- 2 לכתב האישום ניתנה ביום 23.3.16. הנאשמת 1 כפרה במיוחס לה. נטען כי העיקול בוצע באמצע הרחוב, המעקל סירב לבקשתה להמתין עד שבעלה יגיע, ומשך אותה בכח מן הרכב. היא הוצאה מן הרכב ולא חזרה אליו. הנאשמת הודתה כי אמרה למעקל את המיוחס לה בסעיף 4 לכתב האישום, אך לגבי המילים המדויקות ביקש בא- כוחה להשאיר את הדברים לשלב הראיות. הנאשם 2 בתשובתו לאישום טען כי הגיע למקום וביקש לברר במה מדובר, קיבל אליו את הצו אך לא נמלט. לא אירע דבר שהצדיק את העיכוב שלו והכנסתו לניידת והוא טען שהשוטר לא הודיע לו כי הוא עצור. בהמשך השוטר ביקש ממנו לצאת מן הניידת כדי לפנות מקום לאמו, והוא יצא אך לא הבין כי עליו להישאר במקום וניגש לביתו כדי לטפל בקטינים שנשארו לבד בבית. הנאשם 3 השיב לכתב האישום ביום 5.5.16 והשלים תשובתו בכתב במועד מאוחר יותר. הנאשם 3 טען כי לא עומת בחקירתו במשטרה עם המיוחס לו בכתב האישום, כי לא ניתן צו למימוש העיקול, כפר בפרטיו המדויקים של צו עיקול, הודה כי הגיע למקום האירוע כאשר האירוע היה בעיצומו אך כפר כי השמיע איומים. הוא נזכר כי שכח את הרכב כשהוא על הילוך D ולכן ניגש לרכב, ובשלב זה התנפל עליו השוטר, הכה אותו בצורה נמרצת שגרמה לו חבלות.

   

 4. מטעם המאשימה העידו ש. א., קבלן ההוצאה לפועל, מוחמד סלאח, עובד הגרר שנלווה אליו, השוטר א. ב.ד. והמתנדב רפאל ב.ד., וכן הוגשו הודעותיהם של הנאשמים ומזכרים שונים שערכו השוטרים. הנאשמים העידו בעצמם, והוגשו מטעמם דו"חות שונים שמילאו השוטרים ונוהל בעלי תפקיד של רשות האכיפה והגביה.

   

  ראיות התביעה

 5. קבלן ההוצאה לפועל, ש. א., תיאר כי הגיע לכתובת הרשומה על צו העיקול והבחין ברכב שנועד לעיקול כשהוא יוצא מהרחוב. הוא נסע אחרי הרכב ולא חסם אותו בשל העובדה כי מדובר במקום צר, ולנוכח ניסיון העבר עם המשפחה, אשר התנגדה בעבר לעיקול, ועל כן הזעיק כח משטרה. לאחר שחבר לסייר המשטרה, הם עצרו את הרכב ובו הנאשמת ליד תחנת המשטרה. הוא ירד מן הרכב, הציג לנאשמת 1 את צו העיקול וביקש ממנה לפנות את הרכב מחפציה ולרדת מהרכב. היא סירבה לרדת מן הרכב ואמרה שלא יורדת עד שבעלה מגיע. לדבריו הוא והשוטר ביקשו ממנה מספר פעמים לרדת מהרכב והיא סירבה והתקשרה לבעלה. לפתע הגיע בנה של הנאשמת 1, הנאשם 2, מן הצד השני של הכביש, ניגש אליהם והם הזדהו בפניו, אפשרו לו לעיין בצו אך הוא סירב להחזירו, הוא קילל ואיים, דחף אותו ואת השוטר א. עם הידיים. השוטר א. לקח אותו לצד וביקש ממנו להחזיר את הצו, וכשהנאשם 2 סירב, א. לקח לו את הצו מהיד וביקש ממנו להיכנס לניידת. בשלב זה ירדה הנאשמת מהרכב והחלה לקלל ולאיים. העד התבקש לפרט את אמרותיה המדויקות של הנאשמת ואמר כי הדבר לא נעים לו, אך בהמשך התרצה ואמר "יא זבל, בן שרמוטה, נאצי". בהמשך חזרה לשבת ברכב הוא והשוטר א. חזרו אליה וביקשו ממנה שוב לרדת מהרכב מאחר והיא מכשילה עיקול. א. הוציא אותה מהרכב, הודיע לה שהיא עצורה וביקש ממנה להתקדם לכיוון הניידת. בשלב זה הגיע הנאשם 3 בריצה כאחוז אמוק, קילל, איים וניסה לתקוף את העד, וא. עזב את הנאשמת ועמד בין העד לבין הנאשם 3 כדי לחצוץ ביניהם אך הנאשם 3 ניסה להרביץ גם לא. וא. הוריד אותו לרצפה. לדבריו כאשר הנאשם 3 רץ לכיוון שלו הוא אמר לו "אתה עלית לי הרבה מאד כסף" וקילל אותו והנאשמת 1 אמרה לו "אני אראה לך", "אני אשנה לך את הצורה" "אתה לא יודע עם מי אתה מתעסק" "שתמות" וקיללה קללות נוספות ואיומים. לדברי העד בשלב זה הורה לנהג הגרר להעמיס את הרכב והם עזבו את המקום עם הרכב. העד הוסיף כי במקביל להתרחשות, הנאשם 2 פתח את דלת הניידת וברח החוצה, השוטר רדף אחריו אך לא הצליח לתפוס אותו. לדברי העד, האירוע כולו צולם באמצעות הטלפון הנייד שלו והתיעוד הועבר באמצעות זיכרון נייד לשוטרים. העד שלל בחקירתו הנגדית כי הנאשמת 1 ביקשה ממנו להתלוות אליה לביתה ושם תמסור לו את הרכב, וכן שלל את הטענה כי הנאשמת סירבה לצאת מן הרכב בטענה כי היא גלויית ראש ולבושה במכנסיים, אך אישר כי אמרה לו שהיא אישה דתייה, ולדבריו השיב לה: "אם את אישה דתיה איך את מקללת בצורה כזאת?" העד ערך במהלך עדותו תרשים של מקום האירוע (נ/1) אך התקשה לסמן על פני התרשים את המיקום המדויק של כל אחד מן המעורבים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ