אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 2689-03-11 מ"י נ' תאאר סלאיימה ואח'

ת"פ 2689-03-11 מ"י נ' תאאר סלאיימה ואח'

תאריך פרסום : 20/09/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי ירושלים
2689-03-11
02/06/2015
בפני השופט:
רפי כרמל

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים
הנאשמים:
1. תאאר סלאיימה
2. ראיד רג'בי עוואודה
3. מחמד גית

עו"ד סוואעד
עו"ד עוואוד
עו"ד פרג'
הכרעת דין
 

 

 

נאשם 1 מזוכה מהעבירות המיוחסות לו בכתב האישום.

 

נאשם 3 מזוכה מהעבירות לפי סעיפים 329(א)(2) ו – 413ה לחוק העונשין, תשל"ז – 1977.

 

כללי

1.כנגד הנאשמים הוגש כתב אישום המייחס להם עבירת חבלה בכוונה מחמירה, לפי סעיף 329(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק), לנאשמים 2 ו – 3 חבלה במזיד, עבירה לפי סעיף 413ה לחוק, לנאשמים 1 ו – 2 החזקת סכין, עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק ולנאשם 3 הפרת הוראה חוקית, עבירה לפי סעיף 287 לחוק. על פי עובדות כתב האישום, ביום 17.3.09, בסמוך לשעה 02:15, הגיעו עטייה אבו טיר (להלן: המתלונן) ובן דודו, עומאר אבו טיר, ברכב מסוג מיצובישי לגן רוקפלר בירושלים. השניים ירדו מהרכב, התיישבו בגן, אכלו, ושתו וודקה. כעבור מספר דקות, שמעו השניים את הנאשמים ועוד 2-3 אחרים מתקרבים לכיוונם, כשהם שתויים, צועקים ומקללים. עומאר והמתלונן יצאו משטח הגן במטרה להתרחק מהחבורה והתיישבו בתוך הרכב. כעבור זמן קצר הגיעו הנאשמים אל הרכב ונאשם 3 החל לדפוק על גג הרכב, כשהוא צועק ומקלל את המתלונן ואת עומאר שישבו בתוך הרכב ולא הגיבו. נאשם 3 שלף סכין ודקר את אחד מגלגלי הרכב. המתלונן יצא מהרכב והתקרב לעבר נאשם 3 תוך שהוא צועק ומקלל אותו. בין השניים התפתחה תגרת ידיים, שכללה דחיפות ומכות. בשלב זה תפסו נאשמים 1 ו – 2 את המתלונן מאחור, תוך שנאשם 1 דוקר את המתלונן דקירה ארוכה ועמוקה בבטן מצד שמאל. מיד לאחר מכן, דקר נאשם 2 את המתלונן דקירה ארוכה ועמוקה בפניו. המתלונן נאבק בתוקפיו וצעק לעזרה. נאשם 2 ניסה להמשיך לתקוף את המתלונן, אך אדם אחר ששהה במקום הפריד ביניהם. נאשם 2 דקר גלגל נוסף ברכב. המתלונן נמלט מהמקום ברכבו ביחד עם עומאר. נאשם 3 נכח והשתתף במהלך האירוע תוך שהפר מעצר בית מלא.

 

תשובת הנאשמים לאישום

2.נאשם 1 אישר כי היה במקום במועד ובזמן המפורטים בכתב האישום, הודה בהיכרות מוקדמת בינו לבין המתלונן, אך הכחיש כי ביצע עבירה וטען כי אינו יודע אם התרחשה תגרה. נאשם 2 הודה כי היה במקום, ישב ושתה. לטענתו, ניסה להפריד בין הניצים בקטטה המונית שהתרחשה במקום, ובשלב מסוים שב לביתו. נאשם 2 הכחיש כי תקף אנשים או החזיק בסכין, והכחיש היכרות עם המתלונן ועומאר. נאשם 3 טען כי לא היה כלל במקום האירוע, אלא בביתו, במסגרת מעצר בית. אין מחלוקת בנוגע לרשומות הרפואיות, אך נאשמים 1 ו – 2 כופרים כי הפגיעות נגרמו על ידם.

 

ראיות הצדדים – כללי

ראיות המאשימה

3.מטעם המאשימה העידו: המתלונן עטיה אבו טיר. הוגשו הודעותיו במשטרה: ת/7 - הודעה ראשונה מיום 18.3.09; ת/8 - הודעה שניה מיום 23.3.09; ת/9 - הודעה שלישית מיום 27.3.09. הוגשו בהסכמה מסמכים רפואיים אודות פציעתו של המתלונן (ת/6), וכן תמונות המתעדות את פציעותיו (ת/6א); עומאר אבו טיר, בן דודו וחברו של המתלונן, שהיה עמו בעת האירוע; ויסאם חלוואני, חברו של נאשם 1, שהיה עד לאירוע (בנוסף הוגשה הודעתו במשטרה מיום 23.3.09 – ת/20); דיאנה גורביץ, שנכחה בעת האירוע ביחד עם ויסאם חלוואני, נאשם 1 ובת אל כחלון. הודעתה במשטרה (ת/15) הוגשה בהסכמה לפי סע' 10א לפקודת הראיות, בה זיהתה את נאשם 2 על פי תמונה שהוצגה לה; בת אל כחלון, חברתם של ויסאם חלוואני ודיאנה גורביץ', שנכחה במקום אך לא זכרה פרטים רבים מהאירוע; נידאל רג'בי, קרוב משפחה של נאשם 2, שנחקר במשטרה בנוגע לזיהוי נאשם 2 (הוגשה הודעתו מיום 21.3.09 - ת/14). כמו כן, העיד השוטר מרעי סאלים שחקר האירועים וגבה הודעות מהנאשמים. באמצעותו הוגשו: הודעת נאשם 1 מיום 22.3.08 – ת/1; הודעת נאשם 2: מיום 20.3.09 – ת/2 ומיום 25.3.09; והודעת נאשם 3 מיום 25.3.09 – ת/4. כמו כן, הוגש מזכר שערך השוטר סאלים לאחר ביקור ראשוני בבית החולים בסמוך לאחר האירוע (ת/5). השוטר נתנאל אטיאס, שחקר את האירוע וגבה את הודעת נאשם 3. באמצעותו הוגשו: מזכר מיום 25.3.09 על שיחה בין נאשמים 2 – 3 בתא מעצר (ת/16), פרוטוקול דיון בהארכת מעצרם של הנאשמים בבית משפט השלום (ת/17), מסמך בשפה הערבית (ת/18) ומזכר מיום 24.3.09 אודות פעולות החקירה שביצע (נ/1). השוטר איאס פלאח, באמצעותו הוגש ת/18, מסמך סולחה בשפה הערבית שהגיע לידיו מאדם השייך למשפחת נאשם 2. כמו כן, הוגש נ/3 מזכר מיום 24.3.09 המתעד את זימונה של העדה דיאנה גורביץ' לחקירה במשטרה. השוטר לא זכר את נסיבות גביית ההודעות מחלוואני ומבת אל חרף הזמן שעבר מעת האירוע. השוטר אברהם ניצן, שערך את מסדרי הזיהוי בנוגע עם הנאשמים (נאשם 1 - ת/10; נאשם 2 – ת/11 ונאשם 3 – ת/12), וערך את העימותים בין המתלונן לנאשמים (ת/13א', ת/13ב', ת/13ג'). ניצן אמר בעדותו שאין חובה לתעד את עריכת מסדרי הזיהוי, אך לא זכר את נסיבות עריכת המסדרים, מפאת הזמן הרב שחלף מעת האירוע. באמצעותו הוגש גם ת/19 – לוח תצלומים של זירת האירוע לאחר שהאירוע הסתיים, המתעדים את כתמי הדם במקום משער הגן, על הכביש בכיוון ישר לרכבו של המתלונן, קרוב לצד ימין (תמונה 10-12) ובמושב הנהג בתוך הרכב (תמונה 16). הצילומים מתעדים גם שני צמיגים מנוקבים – צמיג קדמי וצמיג אחורי בצד שמאל של הרכב (תמונה 15 ותמונה 17), ובקבוקי שתיה שנותרו במקום, ובכלל זה בקבוקי וודקה ובירה (תמונות 1, 4-9). השוטר חנא קופטי, דובר ערבית, שהשתתף עם השוטר ניצן בעריכת מסדרי הזיהוי והעימותים וערך את המסמכים המתעדים אותם, אך לא הוסיף פרטים בעדותו אודות עריכתם מפאת חלוף הזמן מעת האירוע בשנת 2009, אך זכר כי בטרם עריכת מסדרי הזיהוי, הוא פנה לסנגוריה הציבורית והמתין כשעה וחצי לבואו של סנגור, ומשלא הגיע, ערך את המסדרים ללא נוכחות עורך דין (עמ' 239 ו – 242 לפרו' מיום 9.9.14). השוטר העיד כי כשזימן את המתלונן למסדר זיהוי התמונות, אמר לו המתלונן כי בזמן האירוע היה חשוך ויתכן שלא יזהה את התוקפים (עמ' 243 לפרו' מיום 9.9.14). כמו כן, העיד כי ניסה לזמן את ויסאם חלוואני למסדר זיהוי, אך ללא הצלחה.

 

ראיות ההגנה

4.הנאשמים העידו להגנתם, ומטעמם הוגשו: מזכרים שערך השוטר אטיאס (מזכר מיום 24.3.09 - נ/1 אודות פעולות חקירה לאחר האירוע; מזכר מיום 17.3.09 – נ/2 אודות זימונו של עומאר אבו טיר לעדות; מזכר שערך השוטר איאס פלאח אודות ניסיון זימונה של דיאנה גורביץ' לחקירה ויתר הבנות (מזכר מיום 24.3.09 – נ/3); מזכר שערך השוטר אברהם ניצן אודות מסדרי הזיהוי שערך למתלונן (מזכר מיום 28.3.09 – נ/4); תיעוד מפגש פרקליטה מטעם המאשימה עם המתלונן ביום 3.3.13 בנוגע לזיהויו את הנאשמים (נ/5).

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ