אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 26762-06-14 מדינת ישראל נ' טאהא

ת"פ 26762-06-14 מדינת ישראל נ' טאהא

תאריך פרסום : 18/06/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום פתח תקווה
26762-06-14
11/06/2015
בפני השופטת:
איטה נחמן

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד שחר יערי
נאשם:
נאיל טאהא
עו"ד אנואר פריג'
עו"ד הנאשם בעצמו
גזר דין
 

 

1.הנאשם הורשע, על פי הודאתו, בעובדות כתב האישום מתוקן, המייחס לו, שתי עבירות של יצור, ייבוא, מסחר, אספקת סמים מסוכנים, עבירה על סעיף 19+13א בפקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) התשל"ג-1973 (להלן: "הפקודה").

2.מהחלק הכללי של כתב האישום עולה כי במהלך התקופה שבין החודשים יולי 2013 ועד יוני 2014 (להלן: "תקופת הפעילות") פעלה סוכנת סמויה (להלן: "הסוכנת) של מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית המיוחדת של מחוז מרכז במשטרת ישראל שמטרת פעילותה הייתה לבצע עסקאות מבוקרות של סחר בסמים מסוכנים, לצורך מיגור תופעת הסחר בסמים המתבצע במחוז מרכז. במסגרת הפעילות, פעלה הסוכנת במסווה של ספרית "עד הבית".

 

א.על פי המתואר בעובדות האישום הראשון, ביום 23.10.13 הגיעה הסוכנת ואחרת לפאב "ברגמן" בפתח תקווה (להלן: "המקום"), בנסיבות אלו, פגשה הסוכנת את הנאשם במקום וביקשה לדעת היכן היא יכולה למצוא את "מאהר". הנאשם השיב כי אינו יודע היכן הוא והוא אף אינו עונה לטלפון הנייד ושאל את הסוכנת לרצונה. הסוכנת השיבה כי היא צריכה ממנו משהו ובמידה ויתפוס אותו שימסור לו שהיא מחפשת אותו. בתגובה, שאל הנאשם את הסוכנת האם היא צריכה חשיש והסוכנת השיבה שכן. הנאשם הציע כי יביא לה והסוכנת ציינה כי היא חוזרת לשבת עם האחרת ובהמשך תשוב לשוחח עמו. כעבור חצי שעה לערך, שבה הסוכנת אל הנאשם ושאלה אותו האם יוכל "לארגן" לה חשיש. הנאשם השיב כי "יוכל לארגן מתי שתרצה וכמה שתרצה". השניים קבעו כי למחרת ייתן לה שתי אצבעות. מיד ובסמוך, ניגש הנאשם לשירותים במקום וביקש מהסוכנת להמתין. כעבור מספר דקות יצא הנאשם מן השירותים ומכר לסוכנת סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 0.48 גרם נטו. בתמורה שילמה לו הסוכנת סך של 50 ₪.

 

ב.על פי המתואר בעובדות האישום השני עולה כי בתאריך 30.10.13 בשעה 17:24 או בסמוך לכך, קיבלה הסוכנת אל הטלפון הנייד שברשותה הודעה כתובה מהנאשם שביקש לדעת האם היא מגיעה למקום על מנת לחגוג איתו את יום הולדתו בערב. בהמשך, בשעה 18:16, או בסמוך לכך, הסוכנת עדכנה את הנאשם בהודעה כתובה כי תגיע למקום עם חברה. בשעה 22:30 או בסמוך לכך, הגיעה הסוכנת עם אותה חברה. בשעה 22:30 או בסמוך לכך, ניגשה הסוכנת אל הנאשם והתיישבה על הבר בסמוך אליו, הנאשם פנה אל הסוכנת ואמר לה כי "הכין לה הפתעה" ושיש לו אצבע יפה עבורה ברכב. בשעה 01:20 או בסמוך לכך, פנתה הסוכנת לנאשם ואמרה לו כי בכוונתה לעזוב את המקום וביקשה שייתן לה את "ההפתעה". הנאשם הכניס את ידו לכיס מעילו והוציא מתוכו נייר מגולגל ובו חתיכות קטנות של חומר הנחזה להיות סם מסוכן מסוג חשיש (להלן: "החומר"). הסוכנת אמרה כי אינה מעוניינת בחומר והנאשם הבטיח כי ייפגשו למחרת וימכור לה 4 אצבעות של סם מסוכן מסוג חשיש ב- 300 ₪. בשעה 01:50 עזבה הסוכנת יחד עם האחרת את המקום. למחרת, ביום 31.10.13 בשעה 13:30 או בסמוך לכך, התקשרה הנאשמת אל הטלפון הנייד של הנאשם על מנת לתאם עמו פגישה, הנאשם הבטיח כי יהיו בקשר במהלך היום ויפגשו בסמוך לשעה 17:00. בשעה 14:10 התקשר הנאשם אל הטלפון הנייד של הסוכנת ועדכן אותה כי כבר שוחח עם הבחור שמוכר לו ומיד יעדכן אותה בנוגע לשעת המפגש. בשעה 14:50, התקשר הנאשם אל הטלפון הנייד של הסוכנת והשניים קבעו להיפגש בשעה 17:00 בתחנת הדלק "דלק" בכניסה לכפר קאסם (להלן: "התחנה"). בשעה 17:05 או בסמוך לכך, התקשר הנאשם אל הטלפון הנייד של הסוכנת ושאל היכן היא. הסוכנת השיבה כי היא ממתינה לו בתחנת הדלק ובשעה 17:10 הגיע הנאשם לתחנה. הנאשם יצא מן הרכב ונכנס לרכבה של הסוכנת, שם מכר לה 2 חתיכות של סם מסוכן מסוג חשיש במשקל נטו כולל של 2.9910 גרם בתמורה ל-200 ₪.

 

3.הצדדים הגיעו להסדר טיעון במסגרתו הודה הנאשם במיוחס לו בכתב האישום המתוקן ונשלח לקבלת חוות דעת הממונה על עבודות השירות, כאשר עמדת המאשימה לעונש של 6 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו של הנאשם, מאסר על תנאי, קנס משמעותי, פסילה ופסילה על תנאי וההגנה תעתור ל-6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס ופסילה על תנאי.

 

4. מחוות דעת הממונה על עבודות השירות שהתקבלה בעניינו של הנאשם עולה כי הוא מתאים לריצוי עונשו על דרך עבודות שירות.

 

5.ב"כ המאשימה, בטיעוניה לעונש, הפנתה להסדר הטיעון ולערך המוגן שנפגע ועמדה על חומרת העבירות. באשר לנסיבות ביצוע העבירה טענה כי, כפי שעולה מכתב האישום, מדובר באדם שעולם הסם מוכר לו, אשר העיד על עצמו כי הוא יכול להשיג סמים כמה שרק ירצה ומתי שרק ירצה ואכן כך עשה. מדובר בשתי הזדמנויות שונות בהן הנאשם נשא סם ומכר אותו לסוכנת. גם אם ההגנה תעלה טענה באשר לקשר חברי בין הנאשם לסוכנת אזי לא מדובר במתנות ובטוב לב אלא בסחר פשוטו כמשמעו. אשר לאישום הראשון, נראה כי היוזמה היא מצד הנאשם והוא מסר באופן מידי את הסם ונראה כי יש בכוחו לספק סמים לכל דורש ואין מדובר במעידה חד פעמית וזו נסיבה לחומרא.

באשר למדיניות הענישה הנהוגה, הפנתה ב"כ המאשימה לפסיקה וציינה כי בית המשפט עמד על הצורך להילחם מלחמת חורמה בכל העוסקים בשרשרת הפצת הסם, קל וחומר המוכרים והמפיצים את הסם, כמו כן ציינה כי לשיקולים אינדיבידואלים יש משקל משני בלבד.

לגישת ב"כ המאשימה מתחם העונש ההולם במקרה דנן נע בין 6 ל-12 חודשי מאסר ובמסגרת הסדר הטיעון הגבילה המאשימה את עצמה ל-6 חודשים, קרי, עונש הנמצא ברף התחתון של המתחם בליווי רכיבי ענישה נוספים, כנהוג בתיקי סחר בסמים.

באשר לנסיבות שאינן קשורות בביצוע העבירה, ציינה ב"כ המאשימה כי לנאשם עבר פלילי הכולל הרשעה משנת 2007, בעבירה שאינה מן העניין וזו גם עובדה שנלקחה בחשבון על ידי המאשימה.

על כן, עתרה ב"כ המאשימה ל-6 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס כספי, פסילה, פסילה על תנאי ולחילוט המוצגים.

 

6.ב"כ הנאשם, בטיעוניו לעונש, הפנה להליך הגישור שהתקיים ובמסגרתו הודה הנאשם בכתב האישום לאחר שתוקן באופן משמעותי לקולא – נוכח קשיים ראייתיים - והוכח שמדובר באדם שאין עיסוקו בסחר אלא כוונתו הייתה להתיידד לסוכנת, שלגישת הסנגור התנהגותה גבלה לסוכנת מדיחה. הסנגור הוסיף כי באישום הראשון הנאשם שילם את חשבון השולחן של הסוכנת בפאב, כך שלא הייתה לו כל כוונה לרווח כספי במעשיו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ