אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 23132-03-14 מדינת ישראל נ' יאסין(עציר) ואח'

ת"פ 23132-03-14 מדינת ישראל נ' יאסין(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 02/09/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי חיפה
23132-03-14
03/03/2015
בפני השופט:
אברהם אליקים

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
נאשמים:
1. פאדי יאסין (עציר)
2. מהראן נמארנה (עציר)

גזר דין
 

 

מבוא

הנאשמים הורשעו על פי הודאתם בעובדות כתב אישום מתוקן (סומן ב) כחלק מהסדר טיעון (סומן א) שלא כולל הסכמה לענין העונש.

כתב האישום כולל 4 אישומים, הראשון והשלישי מיוחסים לשני הנאשמים, השני והרביעי לנאשם 1 בלבד.

 

-על פי האישום הראשון- בין המתלונן מ.ט. לבין קבלן עבודות היה סכסוך בקשר לתשלום של 15,000 ש"ח. נאשם 1 התקשר למתלונן ודרש לשלם לו סכום של 50,000 ש"ח בגין החוב, משסרב המתלונן, קילל אותו נאשם 1, איים עליו שהוא חייב לשלם את הכסף וביקש לדעת איפה הוא נמצא.

עובר ליום 28.1.2014 קשרו הנאשמים קשר לסחוט את המתלונן ולדרוש ממנו סכומי כסף, בשלב זה פנה נאשם 1 למתלונן בקשר לשכירת מבנה שבבעלותו ומשהתחמק המתלונן, שלח נאשם 1 למתלונן הודעת טקסט ובה איים עליו באומרו "...נדע איך להביא אותך", התקשר אליו, קילל אותו ואיים עליו. ביום 28.1.2014 התקשר נאשם 2 למתלונן, הזדהה בפניו בכזב כאדם אחר בבקשה לשכור חלק מהמבנה, לאחר מכן נפגשו שני הנאשמים עם המתלונן בביתו של נאשם 1, באותו מעמד נטל נאשם 1 את מכשיר הטלפון הנייד של המתלונן, שבר אותו, הכה אותו באגרופו, סטר לו מספר פעמים ודחף אותו, פגע באפו ושפתו, כל זאת בנוכחותו ובסיועו של נאשם 2 ואיים עליו באמצעות כלים חדים שיהרוג אותו ודרש ממנו לשלם לו 100,000 ש"ח. נאשם 1 איים עליו באומרו שהוא עבריין, מתעסק בסמים, יש לו אקדח והוא לא מפחד מהמשטרה והורה לו בצעקות להישבע על הקוראן שלא יגיש תלונה. בהמשך ולשם קידום הקשר שלח הנאשם 1 בתאריך 4.2.2014 מסרון למתלונן ואיים עליו באומרו "הבנות שלך יושנות בחדר האחורי אם לא תענה עכשיו אתה תצטער כל החיים שלך...", ביום 10.2.2014 התקשר נאשם 2 למתלונן, הזדהה בפניו כמישהו ממשפחת ידידיו של המתלונן ואיים עליו שאם לא יפתור את העניין עם נאשם 1 הוא ידאג לטפל בו ויגרום לו נזקים למבנה בבעלותו, וגם הודיע לו כי עקב אחריו בעבר והוא מכיר את תנועותיו. בתאריך 18.2.2014 התקשר נאשם 1 למתלונן, איים עליו שוב והציב לו אולטימטום להביא לו את הכסף תוך 8 שעות, בתאריך 20.2.2014 התקשר נאשם 1 למתלונן כדי לתאם מקום מפגש לקבלת הכסף, בשלב זה הוכנסה המשטרה לתמונה לבקשת המתלונן, המתלונן הגיע למפגש עם שוטר שהוצג כחברו, הם מסרו לידיו שתי מעטפות המכילות 24,000 ש"ח, נאשם 1 הגיע למקום כשהוא נוהג ברכב כשהוא פסול לצמיתות מלנהוג ברכב ומבלי שלרכב תעודת ביטוח בתוקף.

 

בהתאם להודאתם הורשעו שני הנאשמים בעבירה של קשירת קשר לפשע, עבירה לפי סעיף 499(א) לחוק העונשין, התשל"ז-1977, (להלן-החוק).

נאשם 1 הורשע בנוסף בעבירה של סחיטה באיומים-עבירה לפי סעיף 428(סיפא) לחוק, (ריבוי עבירות), תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק, נהיגה בזמן פסילה-עבירה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961 (להלן-פקודת התעבורה) ונהיגה ללא פוליסת ביטוח תקפה-עבירה לפי סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970.

 

נאשם 2 הורשע בנוסף לעבירת קשירת הקשר, בעבירה של סיוע לסחיטה באיומים-עבירה לפי סעיפים 428 סיפא+31 לחוק.

 

-האישום השני מיוחס לנאשם 1 בלבד-הנאשם היה חייב 3,000 ש"ח לחברה בה עבד המתלונן ראיף נעאמנה, משלא פרע הנאשם את חובו למרות שיחות ביניהם, סיכמו השניים להיפגש בסמוך לאחר חודש מרץ 2013, נאשם 1 הגיע למפגש כשהוא מצויד בכלי הנחזה להיות כלי נשק, איים על המתלונן באומרו "אני לא חייב לך כסף, אתה חייב לתת לי עוד 50,000 ש"ח או שאני אפגע במשפחה שלך" ואיים עליו בפגיעה באחותו, כעבור מספר ימים שפנה שוב המתלונן ודרש את כספו, איים עליו הנאשם באומרו ש"עליו להיזהר שלא יכנס לו חתול מתחת לרכב". כעבור מספר ימים הגיע הנאשם לביתו של המתלונן ושוב איים עליו ועל אחותו במטרה להפחידו. במהלך חודש מאי 2013, הגיע הנאשם 1 למקום בו שהה המתלונן, דרש ממנו כסף, כשהוא מחזיק כלי הנחזה להיות אקדח ואיים כי יפגע באחותו ויאנוס אותה. לאחר מכן התקשר אליו הנאשם ואיים במספר הזדמנויות שייתן לו כדורים בחזה ובראש ושיפגע באחיו ובאחיינים שלו. בשל האיומים והטלת האימה, הסכים המתלונן לשלם לנאשם כסף, הם נפגשו והמתלונן מסר לו 50,000 ש"ח, הנאשם דרש 40,000 ש"ח נוספים ובשל איומיו הנאשם העביר לו 40,000 ש"ח נוספים, הנאשם שב ואיים על המתלונן ודרש סכומי כסף נוספים, סה"כ שילם המתלונן לנאשם 93,000 ש"ח, במהלך המפגשים ביניהם נהג הנאשם ברכב כשהוא פסול מנהיגה לצמיתות ומבלי שהייתה ברשותו תעודת ביטוח בתוקף.

 

נאשם 1 הורשע בעבירה של סחיטה באיומים-עבירה לפי סעיף 428 סיפא לחוק (ריבוי עבירות), נהיגה בזמן פסילה- עבירה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה ונהיגה ללא פוליסת ביטוח תקפה-עבירה לפי סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970.

 

-האישום השלישי מיוחס לשני הנאשמים, המתלוננים מוחמד עאסלה (להלן-מוחמד) וחנא עיסא (להלן-חנא), רכשו חלקת אדמה, הנאשמים קשרו קשר לסחוט את המתלוננים ולדרוש מהם למכור את חלקת האדמה לקונה מטעמם ובמחיר שייקבע על ידם ולקבל עמלה בגין העסקה. בתאריך 12.1.2014 הגיע נאשם 1 למפגש עם חנא ולמפגשים נוספים בהמשך, כשהוא נוהג ברכב כשהוא פסול מנהיגה ומבלי שלרכב תעודת ביטוח בתוקף, הנאשם 1 איים על חנא שיירה בו ודרש שיפרע לו שיק בסכום של 10,000 ש"ח או 15,000 ש"ח כשהוא מאיים ואומר כי הוא "ירה על הרבה אנשים ולא אכפת לו כי הוא רוצה לעשות ים של כסף ולא מעניין אותו איך", עוד איים כי אם חנא יפנה למשטרה הוא ישלם על כך והם יתחשבנו אחרי שייצא מהכלא ושהוא יהרוג אותו. לאחר יומיים דרש נאשם 1 מחנא בצורה מאיימת סכום של 10,000 ש"ח, בשל האיומים והפחד חנא שילם לנאשם 1 סכום של 1,500 ש"ח. בחלוף 3 ימים דרש נאשם 1 מחנא 200,000 ש"ח ואיים עליו שלא ידווח למשטרה.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ