אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 22435-01-15 מדינת ישראל נ' ש'(עציר) ואח'

ת"פ 22435-01-15 מדינת ישראל נ' ש'(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 23/02/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי חיפה
22435-01-15
16/02/2016
בפני השופטת:
רונית בש

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
הנאשמים:
1. ו' ש' (עציר)
2. א' ש'

גזר דין
 

 

מבוא

 

1. הנאשמים הודו בתיק זה בעובדות כתב האישום שתוקן, במסגרת הסדר טיעון בין הצדדים, אשר לא כלל הסדר לעניין העונש. הנאשמים הורשעו, מכוח הודאתם, בביצוע העבירות, כדלקמן: בגין האישום הראשון הורשע נאשם 1 (להלן: הנאשם) בעבירה של סחר בסם מסוכן, עבירה לפי סעיפים 13 ו- 19א לפקודת הסמים המסוכנים[נוסח חדש],תשל"ג-1973 (להלן: פקודת הסמים המסוכנים) ( שתי עבירות). נאשמת 2 (להלן: הנאשמת) הורשעה, עפ"י האישום הראשון, בביצוע עבירה של סיוע לסחר בסם מסוכן, עבירה לפי סעיפים 13 ו- 19א לפקודת הסמים המסוכנים בצירוף סעיף 31 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: חוק העונשין). במסגרת האישום השני הורשע הנאשם בלבד בביצוע העבירות, כדלקמן: עבירה של סחר בסם מסוכן, עבירה לפי סעיפים 13 ו-19א לפקודת הסמים המסוכנים, עבירה של החזקת סם מסוכן שלא כדין ושלא לצריכה עצמית, עבירה לפי סעיף 7(א) ו- (ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים ועבירה של החזקת כלים להכנת סם מסוכן או לצריכתו, עבירה לפי סעיף 10 רישא לפקודת הסמים המסוכנים. עוד יצוין בנקודה זו כי גובשה בין הצדדים הסכמה להשבת הרכב הנזכר בכתב האישום המתוקן לידי הנאשמים.

 

2. לאחר מתן הכרעת הדין נדחה המשך הדיון בפניי לצורך הגשת תסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם ולטיעונים לעונש לגבי שני הנאשמים. כעת, לאחר שהוגש התסקיר הנ"ל וב"כ הצדדים העלו את טיעוניהם לעונש בפניי, כל שנותר הוא - לגזור את דינם של הנאשמים.

 

כתב האישום המתוקן

3.בעובדות כתב האישום המתוקן נטען כדלקמן:

 

חלק כללי:

במועדים הרלוונטיים, הופעל נ.פ. (להלן: הסוכן) בשליחות משטרת ישראל ורכש בהוראתה, באישורה ובכספה סמים, כלי נשק ותחמושת באופן המתואר להלן: בין הנאשמים לסוכן היכרות קודמת. ביום 12.10.14, בשיחת טלפון בין הסוכן לנאשם, אמר הנאשם לסוכן כי ביכולתו למכור "כל דבר" וביקש ממנו להפנות אליו לקוחות.

 

האישום הראשון:

בהמשך לאמור בחלק הכללי, בלילה שבין יום 24.10.14 ליום 25.10.14, נפגשו הנאשם והסוכן בביתו של הסוכן, לצורך תיאום עסקת סמים. הסוכן והנאשם סיכמו ביניהם כי הנאשם ימכור לסוכן ביום 26.1.14 10 גרם סם מסוכן מסוג קוקאין, בתמורה ל- 4,500 ₪ (להלן: עסקת הסם). בהמשך לאמור לעיל, בתאריך 26.10.14, בשעות הצהריים, שוחחו טלפונית הנאשם והסוכן, והנאשם הנחה את הסוכן להגיע לתחנת הדלק, שנמצאת בסמוך לחנות "הום סנטר" בעכו, לצורך ביצוע עסקת הסם. סמוך לשעה 14:00, הסיעה הנאשמת את הנאשם ברכבה, אל תחנת האוטובוס ליד חנות "הום סנטר" בעכו, כדי לאפשר ביצוע עסקת הסם או להקל על ביצועה. למקום הגיע באותה עת הסוכן, שם פגש בנאשמים, שישבו ברכב. הנאשמת הסיעה את הנאשם ואת הסוכן לעכו העתיקה כדי לאפשר את ביצוע עסקת הסם או להקל על ביצועה. במהלך הנסיעה ברכב, מסר הסוכן לנאשם סך של 4,500 ₪ בתמורה לקבלת הסם. הנאשמת והסוכן המתינו לנאשם ברכב. כמחצית השעה לאחר מכן, הביא הנאשם סם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 8.38 גרם נטו, ומסר אותו לסוכן ברכב. הנאשמת הסיעה את הנאשם והסוכן מהמקום, כדי לאפשר את ביצוע עסקת הסם או להקל על ביצועה. בתאריך 26.11.14 בשעות הצהרים, בהמשך לאמור בחלק הכללי, התקשר הסוכן אל הנאשם וביקש לקנות עשרים גרם קוקאין. הנאשם הציע לסוכן למכור לו את הסם במחיר של 410 ₪ לגרם קוקאין. הסוכן ביקש שהות כדי לבדוק את ההצעה. בהמשך לכך, באותו יום, סיכמו הנאשם והסוכן כי הסוכן ירכוש מהנאשם 20 גרם קוקאין במחיר של 8200 ₪ (להלן: עסקת הסם 2).בשיחות נוספות בין הנאשם לסוכן, סיכמו השניים כי יבצעו בהמשך, באותו יום, את עסקת הסם 2, זאת בחניון של קניון נהריה. בהמשך לאמור לעיל, סמוך לשעה 18:20, הסיעה הנאשמת את הנאשם לחניון הנ"ל. הסוכן הגיע לחניון, שם פגש בנאשמים שישבו ברכב. הסוכן נכנס לרכב, שם מסר לנאשם סך של 8200 ₪ בתמורה לקבלת הסם. הנאשם ביקש מהנאשמת להסיעם לכיוון עכו. הסוכן אמר לנאשמים שהוא אינו מוכן לנסוע לעכו וביקש מהנאשמת לעצור את הרכב. הנאשמת עצרה את הרכב, שאז הסוכן ירד מהרכב וקבע עם הנאשם כי יחזור למסור לו את הסם, בהתאם למוסכם ביניהם בעסקת הסם 2, זאת מאוחר יותר בסמוך לקניון נהריה. לאחר זמן מה, שב הנאשם ופגש בסוכן ליד קניון נהריה, שם מסר לסוכן סם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 18.20 גרם נטו, בהתאם לעסקת הסם 2. במעשיו הנ"ל סחר הנאשם בשתי הזדמנויות בסמים מסוכנים מסוג קוקאין בכמות של 8.38 גרם נטו בהזדמנות אחת ובכמות של 18.20 גרם בהזדמנות שנייה, ללא היתר. הנאשמת סייעה, כאמור, לנאשם לסחור בסם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 8.38 גרם נטו, ללא היתר.

 

 

האישום השני (לגבי הנאשם בלבד):

בתאריך 3.1.15 בשעה 12:19, ובהמשך לאמור בחלק הכללי, התקשר הסוכן לנאשם וביקש לרכוש סם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 50 גרם. בשיחות נוספות, סיכמו ביניהם הנאשם והסוכן כי הנאשם ימכור לסוכן 50 גרם קוקאין במחיר של 17,800 ₪ (להלן: עסקת הסם). בתאריך 3.1.15, בשעות אחה"צ, שוחחו הנאשם והסוכן טלפונית וסיכמו להוציא לפועל את עסקת הסם עוד באותו יום, זאת סמוך לשעה 19:30 בקניון נהריה. בהמשך לאמור לעיל, באותו יום, סמוך לשעה 19:30, הגיע הסוכן לחניון החיצוני של קניון נהריה ופגש בנאשם שישב במונית והחזיק בסם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 3.5 גרם נטו. הנאשם והסוכן נסעו במונית עד למקום הסמוך לאולמי "גני לוי" בנהריה. שם, ירד הנאשם מהמונית לצורך הבאת הסמים ולאחר זמן מה חזר למונית ומסר לסוכן סם מסוג קוקאין בכמות של 49.45 גרם נטו. במעשיו הנ"ל החזיק הנאשם בסם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 52.96 גרם נטו, ללא היתר ושלא לצריכה עצמית, סחר בסם מסוכן מסוג קוקאין בכמות של 49.45 גרם נטו, ללא היתר, וכן החזיק הנאשם בכלי המשמש להכנת סם או לצריכתו שלא בהיתר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ