אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 17707-04-14 מדינת ישראל נ' פואקה (עציר) ואח'

ת"פ 17707-04-14 מדינת ישראל נ' פואקה (עציר) ואח'

תאריך פרסום : 14/12/2014 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי ירושלים
17707-04-14
07/12/2014
בפני סגן נשיא:
אהרן פרקש

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד מוריה הירש-כהן
נאשמים:
1. איהאב פואקה (עציר)
2. אמיר דבש (עציר)

עו"ד עיסא מוחמדיה
עו"ד אחמד יונס
גזר דין


הנאשם 2, אמיר דבש (להלן: "הנאשם" או "דבש"), הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, ללא הסכמה לעונש, בשתי עבירות של עסקה בנשק, עבירה לפי סעיף 144(ב2) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: "החוק"). במסגרת ההסדר, הוסכם על תיקון כתב האישום, ולאחר שיורשע יתבקש תסקיר מאת שירות המבחן.

כתב האישום המתוקן והסדר הטיעון

1.בכתב האישום המתוקן, שהוגש נגד שני הנאשמים, נאמר בחלק הכללי כי נ.פ. 7-13 הינו שוטר אשר שימש בתאריכים הרלוונטיים לכתב האישום כ"סוכן משטרתי".

במהלך עבודתו של השוטר כ"סוכן משטרתי" (להלן: "השוטר" או "הסוכן"), נהג השוטר להסתובב בעיר העתיקה בירושלים, שם פגש בנאשם 1 (להלן: "פואקה"). במהלך הקשר של השוטר עם פואקה, פנה פואקה לשוטר והציע לו לתווך עבורו בקניית סמים כמפורט באישום 1 להלן, השוטר ציין בפני הנאשם כי אינו משתמש בסמים והציג בפני הנאשם מצג לפיו הוא קונה את הסם עבור מעבידו.

במהלך עבודתו של השוטר כ"סוכן משטרתי" יצר השוטר מצג לפיו, עזב את מגוריו בצפון וזאת על רקע סכסוך עם "חמולה". במהלך הקשר של השוטר עם פואקה, פנה פואקה לשוטר והציע לו לקנות נשק. פואקה הפגיש את השוטר עם הנאשם, וביחד ביצעו הנאשמים עסקאות נשק עם השוטר, כמפורט להלן.

 

2.האישום הראשון, שעניינו עבירה של תיווך בסם מיוחס לפואקה בלבד, ואולם מכיוון שגם הנאשם נזכר בו, מן הראוי להביאו לפנינו.

בפרק העובדות של האישום הראשון, נאמר כי ביום 7.10.13 התקשר השוטר לפואקה והתעניין ברכישת חצי 'פלטת' חשיש, פואקה השיב כי המחיר לחצי 'פלטת' חשיש הנו 2,500 ₪ לסוחר ועוד 200 ₪ עבורו. בסמוך לשעה 20:30 התקשר הנאשם לשוטר וציין כי שוחח עם ה'סוחר' ופרטי העסקה הושלמו, השניים קבעו כי השוטר יאסוף את פואקה מצור באהר. בהמשך, הגיע השוטר ברכבו לצור באהר, אסף את פואקה והשניים החלו בנסיעה כאשר הנאשם מכווין את השוטר לכפר סילוואן. פואקה התקשר למחמוד נבריסי המכונה 'בג'עה' (להלן: "מחמוד") וביקש ממנו להגיע לרכבו של השוטר. כעבור זמן קצר, הגיע מחמוד, נכנס לרכבו של השוטר והתיישב במושב האחורי. מחמוד פנה לשוטר וציין כי ברשותו 'חומר טוב'. מחמוד התקשר לאחיו חאלד נבריסי (להלן: "חאלד") אשר חבר אליהם. לאחר דין ודברים בין השוטר לנאשם, מחמוד וחאלד, סוכם כי יסעו למקום מפגש, שם הסם יימסר לשוטר תמורת הכסף. מחמוד נסע עם השוטר, ופואקה וחאלד נסעו ברכב נוסף אשר פרטיו אינם ידועים במדויק למאשימה. במהלך הנסיעה ולאחר שמחמוד שוחח טלפונית עם אחר, אמר מחמוד לשוטר כי אין ברשותו חצי 'פלטה' שלמה אלא 'אצבעות' חשיש. בהגיעם למקום המפגש, עצרו את הרכבים זה לצד זה, חאלד מסר לשוטר 'אצבע' חשיש לצורך בדיקת טיב הסם ושאל את השוטר האם מעוניין בארבעים אצבעות דומות או בעשרים אצבעות גדולות יותר. השוטר השיב כי מעוניין בארבעים, או אז, ירד חאלד מהרכב וניגש לבית סמוך. כעבור דקות ספורות חזר חאלד לרכב עם שקית בידיו והתיישב במושב האחורי ברכבו של השוטר. חאלד מסר את השקית לשוטר, השקית הכילה סם מסוג חשיש במשקל 27.15 גרם נטו, כשהסם מחולק לארבעה חבילות עטופות בנייר כסף, ובכל חבילה עשר 'אצבעות', סה"כ 40 'אצבעות' חשיש. בתמורת לסם מסר השוטר למחמוד 2,500 ₪. בהמשך, מסר השוטר לפואקה, 200 ₪.

 

3.האישום השני שבכתב האישום המתוקן מיוחס לשני הנאשמים, ובו נאמר כי בהמשך למתואר לעיל, ביום 3.11.13 בשעה 13:00 לערך, התקשר פואקה לשוטר ואמר לו כי באפשרותו לארגן לו 'שלושה ברזלים' כשכוונתו לשלושה כלי נשק שיסייעו לו בסכסוך עם ה"חמולה". בשעה 21:00 לערך, הגיע השוטר ברכבו לצור באהר ופגש את פואקה. במהלך הפגישה, הציג פואקה לשוטר, במכשירו הנייד, תמונות של אקדחים, ושאל את הסוכן בנוגע לתקציבו לרכישת נשק. בעודם יושבים ברכב, התקשר פואקה לנאשם וביקש ממנו להגיע למקום. כעבור זמן קצר הגיע למקום רכב הנהוג על ידי באסל דבש (להלן: "באסל"). בשלב מסוים ירדו הנאשם ובאסל מהרכב, נכנסו לרכבו של השוטר והתיישבו במושב האחורי ברכב. לאחר מו"מ בין הצדדים, הציע הנאשם למכור לשוטר אקדח בצירוף מחסנית וכדורים תמורת סכום של 14,000 ₪, הנאשם אמר לשוטר כי אם הכסף ברשותו יביא לו עכשיו את האקדח. השוטר השיב כי מעוניין לדבר עם אחיו בטרם יבצע את העסקה. הנאשם הוסיף כי במידה וירצה ליווי לאחר ביצוע העסקה, הליווי יעלה 200 ₪ נוספים.

ביום 4.11.13 בשעה 16:30 התקשר פואקה לשוטר כדי לברר האם מעוניין באקדח, השוטר השיב בחיוב, וקבעו להיפגש בשעות הערב. בהמשך, סמוך לשעה 19:00 בחניון בצור באהר, המתין השוטר ברכבו לנאשמים (להלן: "המקום"). בשלב מסוים הגיעו הנאשמים למקום ברכב הנהוג על ידי באסל. השוטר התקשר לפואקה, וכעבור דקות ספורות, הופיע פואקה ונכנס לרכבו של השוטר. לאחר חילופי דברים, שאל השוטר את פואקה היכן האקדח, ולאחר שפואקה וידא כי לשוטר יש את הכסף לרכישת האקדח, התקשר פואקה לנאשם, ואמר לו "אמיר תגיע הכל בסדר יש כסף".

הנאשם נכנס לרכבו של השוטר וישב במושב האחורי ברכב, הוציא מתחת חולצתו אקדח חצי אוטומט מסוג COLT ובו מחסנית המתאימה לאקדח טעונה בתשעה כדורים (להלן: "האקדח"). הנאשם הוציא את המחסנית והעביר את האקדח לידי השוטר בכדי שזה יבדוק אם הוא תקין. השוטר דרך את האקדח מספר פעמים, ולאחר בדיקת הנשק, מסר הנאשם את המחסנית הטעונה בכדורים לידי השוטר. הנאשם אמר לשוטר כי אם ירצה יסביר לו כיצד לתפעל את האקדח. בתגובה השיב השוטר כי אין צורך בכך. לאחר בדיקת תקינות האקדח, מסר השוטר לפואקה סכום של 14,000 ₪ תמורת האקדח, המחסנית והכדורים. פואקה העביר את הכסף לנאשם. פואקה פנה לשוטר ודרש את חלקו, בתגובה השוטר מסר לו 500 ₪. הנאשמים ירדו מרכבו של השוטר ועלו לרכב שהיה נהוג על ידי באסל, השלושה ליוו את השוטר עד ליציאה לכביש הראשי הסמוך.

על מעשיהם אלה, הואשמו שני הנאשמים בעסקה בנשק, עבירה לפי סעיף 144(ב2) לחוק.

 

4.באישום השלישי שבכתב האישום המתוקן, המיוחס לשני הנאשמים, נאמר, כי בהמשך למתואר לעיל, ביום 6.11.13, פואקה התקשר לשוטר ובירר האם מרוצה מהאקדח. במהלך השיחה קבעו פואקה והשוטר להיפגש בשעות הערב. בו ביום, בשעה 18:30 לערך, ולאחר תיאום טלפוני, ניפגש השוטר עם הנאשמים בתחנת דלק בשכונת בית צפאפה בירושלים. במהלך הפגישה הציעו הנאשמים לשוטר כלי נשק שונים במחירים שונים. בסיום הפגישה סוכם כי הנאשם יארגן לשוטר אקדח.

ביום 10.11.13 התקשר פואקה לשוטר וקבע להיפגש עמו בערב. בשעה 19:00 לערך נפגשו השוטר ופואקה בצור באהר. במהלך הפגישה התקשר פואקה לנאשם וביקש ממנו להגיע למקום. בהמשך, הגיע רכב נהוג על ידי באסל כשהנאשם לצידו. הנאשם נכנס לרכב של השוטר, והחל משא ומתן לגבי רכישת כלי נשק. הנאשם שאל את השוטר האם מעונין 'בנשק ארוך או רימונים'. לאחר דין ודברים, קבעו הנאשמים והשוטר להיפגש בעוד כשעה, הנאשמים נכנסו לרכב האחר ויחד עם באסל נסעו מהמקום. לאחר מכן, חזרו הנאשמים ובאסל והנאשם ירד ממנו כשהוא אוחז בידו בתת מקלע ומחסנית ונכנס לרכבו של השוטר. הנאשם הציג את תת המקלע לשוטר והדריך אותו כיצד לתפעל אותו. בשלב מסוים, נכנס פואקה לרכב והתיישב במושב האחורי. השוטר דרך את הרובה מספר פעמים ובדק את תקינותו. בסיום הבדיקה מסר השוטר את תת המקלע לפואקה אשר הסליקו מתחת לחולצתו. בהמשך תיארו הנאשמים בפני השוטר את טיב תת המקלע והיכולת שלו, הנאשם ציין כי ברשותו שני תתי מקלע ושלוש מחסניות (להלן: "כלי הנשק"), הנאשם הציע לשוטר לרכוש את כלי הנשק תמורת 15,000 ₪.

ביום 11.11.13 בשעה 17:00 לערך, לאחר תיאום טלפוני והשלמת פרטי העסקה, הגיע השוטר לצור באהר, פואקה הכווין את השוטר למקום המפגש, השוטר הבחין בנאשמים כאשר הנאשם בשטח בית ספר, ופואקה עומד מעבר לגדר בית הספר. בשלב זה, מסר הנאשם לפואקה תת-מקלע מאולתר ומחסנית, פואקה מסר לשוטר את תת המקלע המאולתר, תוך שהוא מציין "תיזהר יש שם כדורים במחסנית זה אותו נשק מאתמול". פואקה ביקש מהשוטר את הכסף אך השוטר ביקש תחילה לקבל לידיו את תת המקלע הנוסף. פואקה פנה לשוטר ושאל אותו אם ברצונו לבצע ירי בנשק, או אז, ירה הנאשם בנשק. לאחר מכן מסר הנאשם את תת המקלע המאולתר והמחסנית לפואקה, אשר העבירו לשוטר. בתמורה לקבלת הנשק מסר השוטר לפואקה סכום של 15,000 ₪ ו – 500 ₪ נוספים שיועדו לפואקה. השוטר שאל את הנאשמים מה לגבי המחסנית הנוספת, בתגובה השיב הנאשם "תבוא מחר תקבל אותה עם כדורים".

על מעשים אלו הואשמו שני הנאשמים בעסקה בנשק, עבירה לפי סעיף 144(ב2) לחוק.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ