אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> 9 שנות מאסר בגין התפרצויות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה או פשע ועוד

9 שנות מאסר בגין התפרצויות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה או פשע ועוד

תאריך פרסום : 09/08/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
15031-03-14
27/07/2016
בפני השופטת:
חנה מרים לומפ

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד רועי קרדי
הנאשמים:
1. סאמר קרעין (עציר)
2. מוחמד חמידאן (עניינו הסתיים)
3. מחמד חדור (עניינו הסתיים)

עו"ד אמיר נבון
גזר דין


נגד הנאשם ושניים נוספים הוגש כתב אישום המייחס להם שורה של עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, פריצה לבית מגורים, החזקת כלי פריצה, גניבה והסעת תושבי שטחים, שבוצעו בחבורה. כתב האישום המתוקן חבק שלושה עשר אישומים נגד הנאשם, חמישה אישומים כנגד נאשם 2, בעוד שכנגד נאשם 3 הוא כולל שלושה אישומים בנוסף לחלק הכללי. חלקם הספציפי של הנאשמים בביצוע העבירות מפורט בכתב האישום המתוקן.
רקע

 

  1. הנאשם הורשע לאחר ניהול הוכחות, בהכרעת דין מפורטת מיום 5.4.16, בעבירה אחת של נסיבות מחשידות בכוונה פריצה, לפי סעיף 410(4) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: חוק העונשין או החוק), תשע עבירות של התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה או פשע, לפי סעיף 406 (ב) לחוק, שמונה עבירות גניבה לפי סעיף 384 לחוק, תשע עבירות החזקת כלי פריצה לפי סעיף 409 לחוק, עשר עבירות קשירת קשר לפשע לפי סעיף 449(א)(1) לחוק וכן שש עבירות של הסעת תושבי שטחים לפי סעיף 12א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב – 1952 (להלן: חוק הכניסה לישראל). לצד זאת זוכה הנאשם מחמת הספק מאישומים 4, 10, 11 משלוש עבירות התפרצות לפי סעיף 406 (ב) לחוק, שלוש עבירות גניבה לפי סעיף 384 לחוק, שלוש עבירות החזקת כלי פריצה לפי סעיף 409 לחוק, שלוש עבירות קשירת קשר לפשע לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק וכן עבירה אחת של הסעת תושבי שטחים לפי סעיף 12א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל.

 

  1. בהכרעת הדין שניתנה מצאתי כי גרסת התביעה נתמכה בין היתר בעדות מפלילה שמסרו שירה ושרף, שעל פי הנטען היה שותפיו של הנאשם בביצוע העבירות. שירה שתקה על דוכן העדים ובהמשך הפכה לעדה עוינת ואילו שרף היה עד עוין וקיבלתי את הודעותיהם בהתאם לסעיף 10א לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א- 1971. דבריהם בחקירות, נתמכו בעדויות נוספות שהיו בלתי תלויות זו בזו, אשר יצרו יחד תשתית ראייתית מספקת המגיעה לכדי תוספת ראייתית מסוג "סיוע", והובילו למסקנה אחת וברורה לפיה הנאשם היה שותף לביצוע ההתפרצויות באישומים 1-3, 5-9, 12-13, בכך שבאמצעות אחרים, נתן את ההוראות "ומשך בחוטים" לצורך ביצוע העבירות.

 

  1. על פי עובדות החלק הכללי של כתב האישום , במספר מועדים במהלך חודש פברואר 2014 הנאשמים ביחד עם מוחמד שרף (להלן: "שרף"), שירה עמיאל (להלן: "שירה"), חידר חדור (להלן: "חדור") ותושבי יהודה ושומרון נוספים, (להלן: האחרים), קשרו קשר לבצע פשעים, קרי, להתפרץ לבתים בירושלים וביישובים הסמוכים לה, ולגנוב מתוכם רכוש.

 

במסגרת הקשר ולשם קידומו, הנאשם יצר קשר עם תושבי השטחים ובכללם נאשמים 2 ו-3, וכן עם האחרים, וקבע עימם מועד לביצוע הפשעים. לשם כך היה הנאשם שוכר רכבים שבאמצעותם אספו את תושבי השטחים בכללם נאשמים 2 ו-3 מנקודת האיסוף באיזור עטרות ומשם נסעו כולם אל המקומות בהם בוצעו העבירות. נאשמים 2 ו-3 ותושבי השטחים האחרים היו מגיעים עם תיק ובו כלי פריצה, כמו מברג, לום, מגזרי ברזל ופנס. הנאשם היה מלווה בחלק גדול מהמקרים על ידי שירה ששימשה נהגת שלו, והם היו נוסעים ברכב מסוג ב. מ. וו ל.ז 58-095-16 (להלן: "רכב הב.מ.וו") אל נקודת האיסוף, כאשר הם פותחים ציר לשרף שנהג ברכב השכור, זאת במטרה לוודא כי אין כוחות ביטחון או משטרה באיזור. בעת הגעתם אל נקודת האיסוף, תושבי השטחים ובכללם נאשמים 2 ו-3, היו עולים אל הרכב השכור בו נהג שרף, בזמן שהנאשם ושירה היו מסתירים את הרכב השכור באמצעות רכב הב.מ.וו. מנקודת האיסוף הנאשם ושירה היו פותחים ציר לרכב השכור אל מקומות ביצוע הפשעים.

 

בעת הגעתם אל אזורי מקומות ביצוע הפשעים, הנאשם ושירה היו מתצפתים על האיזור ומוודאים כי אין במקום כוחות משטרה או תושבים. כמו כן, הנאשם היה יורד מרכב ה.ב.מ.וו אל הרחוב ומחפש בתים ריקים מדייריהם, זאת באמצעות דפיקה על דלתות הבתים. בזמן שהנאשם היה מחפש בתים ריקים, שירה הייתה מתצפתת על האזור ונוסעי הרכב השכור היו ממתינים להודעה מהנאשם על מציאת בית המיועד לביצוע הפשע. לאחר שהנאשם היה מאתר בית ריק מדייריו, היה מודיע טלפונית לנוסעי הרכב השכור להגיע אל המקום שסומן על ידו. הרכב השכור בו נהג שרף היה מגיע אל המקום המסומן וממנו היו יורדים נאשמים 2 ו-3 ושאר תושבי השטחים כשהם מצוידים בכלי הפריצה ופורצים לדירות אשר סומנו על ידי הנאשם, כל זאת בזמן שהנאשם, שירה ושרף היו מתצפתים על האיזור. עם סיום ביצוע העבירות בבתים שנפרצו, שרף היה מגיע למקום באמצעות רכב שכור, היה אוסף את תושבי השטחים ואת הדברים שנגנבו ומסיעם אל עבר קלנדיה שבשטחי יהודה ושומרון. בזמן הנסיעה לעבר קלנדיה היו הנאשם יחד עם שירה פותחים ציר לרכב השכור בחלק מהמקרים. לאחר ביצוע הפשעים, הנאשם חילק בין המעורבים את הרכוש שנגנב.

 

  1. מעובדות האישום הראשון עולה כי ביום 23.2.14 בשעה 10:15 או בסמוך לכך, בבית שברחוב שבט בנימין 83 בגבעת זאב (להלן: "הבנין או הבית") השייך לגברת י.ש. (להלן: "המתלוננת"), שהה הנאשם בבניין במטרה לבצע בו פשע. באותן הנסיבות, במסגרת הקשר ולשם קידומו, הנאשם דפק על דלת הבית כדי לבדוק אם הוא ריק מדייריו. כאשר המתלוננת פתחה את דלת הבית הנאשם שאל אותה אם אמנון פה ונענה על ידה בשלילה. לאחר מכן, ירד הנאשם מהבית אל הרחוב ובתחילה פנה ימינה אך שינה תוך זמן קצר כיוון וחזר על עקבותיו. על רקע עובדות אלה הורשע הנאשם בעבירה של נסיבות מחשידות בכוונת פריצה ובעבירה של קשירת קשר.

 

  1. מעובדות האישום השני עולה כי ביום 23.2.14 בשעה 10:00 או בסמוך לכך, ברחוב עמק איילון 6 בגבעת זאב התפרץ הנאשם בצוותא חדא עם נאשמים 2 ו- 3, שירה , שרף וחדור (להלן: "האחרים") לביתו של ששון סינה וגנבו ממנו רכוש. באותן הנסיבות, במסגרת הקשר ולשם קידומו, לאחר שהדירה סומנה על ידי הנאשם, הסיע שרף את נאשמים 2 ו-3 וחדור אל הדירה באמצעות רכב שכור מסוג מאזדה ל.ז. 30-461-71 (להלן: "המאזדה"). נאשמים 2 ו-3 וחדור ותושב השטחים הנוסף (להלן: "הפורצים") התפרצו לדירה כשהם מצוידים בכלי פריצה, בכך שהרימו את התריס של אחד מחדרי השינה של הדירה המצוי בקומה השנייה פתחו את החלון, נכנסו לתוך הדירה וגנבו ממנה טלוויזיה מסוג "טושיבה" 42 אינץ, טלוויזיה מסוג "סמסונג" 29 אינץ, שני קפוצ'ונים, ז'קט חום, שלושה מכנסיים, סכין קומנדו, שבעה בשמים, שמונה שעוני יד, שתי קופסאות תכשיטים, כ-100 תכשיטים מסוגים שונים ושני זוגות משקפי שמש (להלן: "הרכוש"). בכל זמן ההתפרצות, הנאשם יחד עם שירה ושרף תצפתו על הדירה והאזור בו שוכנת הדירה ולאחר שהפורצים סיימו את ההתפרצות בדירה ואת גניבת הרכוש מתוכה, שרף אסף אותם ואת הרכוש באמצעות המאזדה ועזב את המקום. על רקע עובדות אלה הורשע הנאשם בעבירות של התפרצות, קשירת קשר, החזקת כלי פריצה וגניבה.

 

  1. מעובדות האישום השלישי עולה, כי ביום 20.2.14 בין השעות 19:15 עד 23:45 או בסמוך לכך, התפרץ הנאשם יחד עם נאשם 2, שירה ושרף לדירת משפחת בר-אדון ברחוב קובובוי 38 בירושלים וגנבו ממנה רכוש. לאחר שהדירה סומנה על ידי הנאשם, הסיע מוחמד שרף את נאשם 2 ואחר אל הדירה באמצעות רכב שכור, נאשם 2 ביחד עם האחר נכנסו לדירה כשהם מצוידים בכלי פריצה, הם חתכו סורג של אחד מחדרי הדירה, הרימו את התריס, פתחו את החלון, נכנסו לדירה וגנבו ממנה תכשיטים, מחשב נייד וגז מדמיע. בזמן ההתפרצות הנאשם, שירה ושרף תצפתו על הדירה. באותן הנסיבות הנאשם הסיע בצוותא חדא עם שרף ושירה שני תושבי שטחים ששהו בישראל שלא כדין ונאשם 2 שהה בישראל שלא כדין. על רקע עובדות אלה הורשע הנאשם בעבירות של התפרצות, גניבה, החזקת כלי פריצה, קשירת קשר והסעת תושבי שטחים.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ