אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 13066-05-12 מדינת ישראל נ' מרדכי

ת"פ 13066-05-12 מדינת ישראל נ' מרדכי

תאריך פרסום : 04/02/2015 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ראשון לציון
13066-05-12
28/01/2015
בפני סגן הנשיאה :
השופט אברהם הימן

- נגד -
מאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד אורי סלע
נאשם:
ספיר מרדכי
עו"ד עשת
גזר דין

 

כפי המפורט לעיל, הנאשמת הורשעה בשני כתבי האישום המתוקנים בעבירות חמורות ביותר, ויתירה מזו, במספר רב ביותר של עבירות, אשר נראה כי הבסיס המשותף למעשים הללו הוא מעשי מרמה והונאה. כאן המקום לפרט במה הודתה הנאשמת.

 

ת"פ 13066-05-12:

 

מתוך העובדות המתוארות בחלק הכללי של כתב האישום עולה כי הנאשמת עסקה בתיווך ובגביית כספים בקשר לתיווך עובדים זרים מבלי שהחזיקה ברישיון המתיר לה לעשות כן. מעשי התיווך והמרמה המיוחסים לנאשמת מגוללים פרשיית מרמה אשר נהוג לכנותה הסדרת "ויזה חופשית" ו"ויזה מעופפת" לעובדים זרים. פרשייה זו מתפרשת על מספר אישומים כאשר המשותף להם הוא בכך שהנאשמת תיאמה ותיווכה בין עובד זר לבין נזקק סיעודי בעל היתר העסקה, בתיאום עם רשויות המדינה, באופן בו רישום העובד הזר על שם בעל ההיתר נעשה באופן פיקטיבי, לפי שבפועל לא הועסק העובד הזר על ידי בעל ההיתר או שלא הועסק על ידו במשרה מלאה, ולמעשה עבד אצל מעסיקים שאינם בעלי אשרה חוקית. בתמורה לכך גבתה הנאשמת מהעובד הזר כספים, ובחלק מהמקרים אף שולמו כספים לבעלי ההיתר.

 

על פי האישום הראשון, עולה כי הנאשמת הסדירה קבלת אשרת עבודה סיעודית עבור נתינה זרה מהודו על היתר העסקה סיעודי שניתן לבנה של אחת בשם סימונה רחמים בנסיבות של מרמה ומצג שווא. הנאשמת גילתה כי סימונה זכאית להיתר העסקה של עובד סיעודי זר, וכי עובדת זרה שעבדה אצלה נטשה אותה. הנאשמת הציעה לסימונה להסדיר עבורה עובד סיעודי זר, וזאת מתוך כוונה להעסיקה גם בעבודה אחרת ולאו דווקא אצל סימונה. הנתינה הזרה יצרה קשר עם הנאשמת בבקשה לעזרה בהסדרת אשרת עבודה חוקית, ובתמורה שילמה הנתינה סך כולל של 3800$. הנאשמת תיווכה בין הנתינה הזרה לסימונה אך אמרה לה כי זו תעבוד אצלה באופן חלקי בלבד. סימונה סירבה להעסיקה לפי שעמדה על כך שהנתינה הזרה תעבוד במשך 24 שעות ביממה. בגין מעשים אלה הורשעה הנאשמת בעבירות של גביית כספים ותיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

על פי האישום השני, עולה כי הנאשמת הסדירה קבלת אשרת עבודה סיעודית עבור נתינה זרה שהגיעה מנפאל בתאריך 16.12.08 על היתר העסקה סיעודי שניתן לאחת בשם לאה רבינוביץ' בנסיבות של מרמה ומצג שווא. הנאשמת אשר נפגשה עם לאה הנ"ל הציעה לתווך עבורה עובדת זרה, אך זו סירבה. הנאשמת הציעה ללאה חלופה של תשלום, לאה הסכימה ובאותו מעמד מסרה לאה לנאשמת את פרטיה המזהים ומסמכים רפואיים וקיבלה ממנה 300$. לאה והנאשמת הגישו ביום 28.10.08 בקשה למשרד הפנים להזמנת הנתינה הזרה מנפאל כמטפלת סיעודית עבור לאה, וזאת כאשר הנאשמת יודעת שלאה אינה מתכוונת להעסיקה כחוק. על יסוד אותו מצג, הנפיק משרד הפנים אשרת עבודה לנתינה על ההיתר של לאה. בגין מעשים אלה, הורשעה הנאשמת בעבירות של מרמה בנסיבות מחמירות ובתיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

על פי האישום השלישי, עולה כי הנאשמת הסדירה קבלת אשרת עבודה סיעודית עבור נתין זר מהודו על היתר העסקה סיעודי שניתן לאחד בשם מנחם צאירי, בנסיבות של מרמה ומצג שווא. הנאשמת נפגשה עם אשתו של צאירי, שושנה, אשר ביקשה עובד שיעבוד עבורה בניקיון. הנאשמת הציעה לשושנה לרשום עובד זר במשרד הפנים על ההיתר של מנחם ובתמורה, העובד הזר יעבוד בביתה 10 שעות שבועיות בניקיון ולחילופין תמורת תשלום חודשי של 1000 ש"ח. הנאשמת תיווכה בין שושנה לבין הנתין הזר. הנאשמת ושושנה פנו ביום 18.9.08 למשרד הפנים בבקשה לאשרת עבודה עבור הנתין הזר, וזאת כאשר הנאשמת יודעת שאין לה ולשושנה כל כוונה להעסיק את הנתין הזר כחוק. משרד הפנים הנפיק אשרת עבודה לנתין הזר, זה הועסק אצל שושנה במשך כחודשיים ימים, יום בשבוע בניקיון, ללא שכר. בגין מעשים אלה הורשעה הנאשמת בעבירות של מרמה בנסיבות מחמירות ובתיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

על פי האישום הרביעי, עולה כי הנאשמת הסדירה אשרת עבודה סיעודית עבור נתין זר מנפאל על היתר העסקה סיעודי שניתן לאחד בשם אפרים לייבוביץ' בנסיבות של מרמה ומצג שווא. הנאשמת הציעה לאחותו של אפרים, אחת בשם פנינה ליבוביץ' פינקלשטיין, עובד זר שיעבוד עבור אחיה, 10 שעות שבועיות ולחילופין יירשם על ההיתר של אפרים בתמורה לתשלום של 1000 ש"ח בחודש. פנינה סירבה, אך הנאשמת המשיכה להתקשר אליה על מנת לשכנעה שתסכים להצעתה. פנינה הסכימה לבסוף לקבל תשלום חודשי מהעובד הזר תמורת הסדרת אשרת עבודה עבורו על שם אפרים. ביום 2.11.08 פנו פנינה והנאשמת כשהן מציגות עצמן כבנות משפחה, לחברת "דנאל" אשר הינה לשכה פרטית העוסקת בתיווך עובדים זרים, לצורך הסדרת מסמכי העסקה של הנתין הזר אצל אפרים. עוד באותו פנו הנאשמת ופנינה למשרד הפנים בבקשה לקבלת אשרת עבודה עבור הנתין הזר, וזאת כשלא הייתה להן כל כוונה להעסיקו כחוק. משרד הפנים הנפיק אשרת עבודה לנתין הזר מכוח ההיתר של אפרים. הנתין הזר לא הועסק כלל עבור אפרים ושילם לפנינה סך של 2000 ש"ח עבור חודשיים. בגין מעשים אלה הורשעה הנאשמת בעבירות של מרמה בנסיבות מחמירות ובתיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

על פי האישום החמישי, עולה כי הנאשמת הסדירה קבלת אשרת עבודה למשך שנה עבור נתינה זרה שהגיעה מהודו על היתר העסקה סיעודי שניתן לאחת בשם מזל בן מרגי, בנסיבות של מרמה ומצג שווא. בנוסף הנאשמת קיבלה במרמה מהנתינה הזרה סך של 5800$. בסמוך לחודש אוקטובר 2009 גבתה הנאשמת מהנתינה הזרה, אחת בשם אידה, סך של 3800$ עבור אשרת עבודה על שם מזל. הנאשמת תיווכה בין הנתינה הזרה לביתה של מזל, וזו החלה לעבוד אצל מזל במשרה מלאה. הנאשמת ומזל פנו למשרד הפנים ביום 20.10.09 בבקשה לאשרת עבודה עבור אותה נתינה הזרה. משרד הפנים הנפיק אשרת עבודה לנתינה הזרה למשך שנה. בסמוך ליום 21.10.10 הנאשמת גבתה מהנתינה הזרה תשלום נוסף בסך של 2000$ עבור הסדרת אשרה חדשה. משרד הפנים הנפיק אשרת עבודה לנתינה הזרה על שם ההיתר של מזל למשך שנה נוספת. הנתינה הזרה נסעה להודו וחזרה תוך 45 ימים, בתקופה זו ביטלו הנאשמת ומזל את אשרת עבודתה כחוק בישראל על מנת להעסיק עובדת אחרת. בגין מעשים אלה הורשעה הנאשמת בעבירות של עושק, גביית כספים ותיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

על פי האישום השישי, עולה כי הנאשמת הסדירה אשרת עבודה עבור נתינה זרה שניתנה לאחת בשם דבורה נאטי בנסיבות של מרמה ומצג שווא. עובר לתאריך 24.12.09 חיפשה הנתינה הזרה אחר מעסיק חוקי. הנתינה הזרה פגשה אחד בשם ויקטור ושילמה לו סך של 2800$ תמורת אשרה עבודה כחוק. הנאשמת הציעה לדבורה כי הנתינה הזרה תעבוד אצלה פעמיים בשבוע בניקיון ללא תמורה, שכן התמורה לנתינה הזרה תינתן על ידה. עובר לתאריך 24.12.09 פנו דבורה, הנאשמת ואחד בשם ויקטור למשרד הפנים בבקשה לאשרת עבודה עבור הנתינה הזרה, וזאת כאשר הנאשמת, יודעת שאין לה ולדבורה כל כוונה להעסיק את הנתינה הזרה כחוק. משרד הפנים הנפיק אשרת עבודה לנתינה הזרה, זו הועסקה אצל דבורה במשך 6 חודשים, פעמיים בשבוע בניקיון, ללא שכר. בגין מעשים אלה הורשעה הנאשמת בעבירות של מרמה בנסיבות מחמירות ותיווך עבודה לעובדת זרה שלא כדין.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ