אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 11078-05-13 משטרת ישראל תביעות- שלוחת רמלה נ' חאמד

ת"פ 11078-05-13 משטרת ישראל תביעות- שלוחת רמלה נ' חאמד

תאריך פרסום : 13/01/2016 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
11078-05-13
04/01/2016
בפני השופטת:
רבקה גלט

- נגד -
מאשימה:
משטרת ישראל תביעות- שלוחת רמלה
עו"ד שלי היאט
נאשם:
עאטף חאמד
עו"ד בנימין בן נתן
גזר דין

הנאשם, כבן 37, הורשע עוד ביום 11.11.13 בעובדות כתב האישום המתוקן, בעבירות של התפרצות למקום מגורים, לפי סעיף 406(א) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק) וכן עבירה של גניבה, לפי סעיף 384 לחוק.

על פי תיאור העובדות, ביום 4.5.13, בסמוך לשעה 11.00, פרץ הנאשם ביחד עם אחר שזהותו אינה ידועה לתביעה, לדירת המתלוננים בכוונה לבצע גניבה. באותן נסיבות יצא אחד מבני הבית (המתלונן) מן השירותים והבחין באחר, ובנאשם אשר נטל באותה עת 4 מכשירי טלפון ניידים השייכים למתלוננים, מסלון הדירה. המתלונן העיר בצעקות את יתר בני הבית שהיו ישנים, ובצוותא תפסו את הנאשם אשר הסליק על גופו את הטלפונים ואילו האחר הצליח לנוס מן הדירה.

הטיעונים לעונש בעניינו של הנאשם התמשכו מאד, מאז ניתנה הכרעת הדין, וזאת לנוכח טיעוניו בדבר תהליך שיקום שהוא היה מצוי בו. במסגרת התהליך ניתנו לא פחות משבעה תסקירים של שרות המבחן, וכעת באה השעה לגזור את הדין.

לנוכח התמשכות ההליך, ראוי לפרט היטב את השתלשלות העניינים, שיש בה כדי להבהיר את מלוא תמונת המצב בעניינו של הנאשם.

השתלשלות העניינים, והתסקירים:

ביום 17.12.13 ניתן התסקיר הראשון. נכתב כי הנאשם נשוי ואב לשתי בנות, מנהל מגיל צעיר אורח חיים שולי, הכולל התמכרות לסמים קשים, ביצוע עבירות וריצוי מאסרים. הנאשם סובל מסכרת. בשנת 2009, לאחר ששוחרר ממאסר פנה ליחידה לטיפול בהתמכרויות בלוד וטופל שם במשך שנה, אך זמן קצר לאחר שעזב את הטיפול שב לצרוך סמים תוך קושי להפנים דפוסי חיים אחרים. בהמשך נעצר הנאשם שוב, והביע בפני בית המשפט רצון להשתלב בטיפול גמילה. בעקבות זאת, הומלץ לשחררו לקהילת אלפתאם בטייבה, והנאשם אמנם שוחרר לשם והחל בתהליך טיפול שהיה עתיד להימשך כשנה, לפיכך עתר שרות המבחן לדחייה.

בעקבות האמור נדחה הדיון לחודש אפריל 2014.

ביום 23.3.14 הוגש התסקיר השני. נכתב כי הנאשם שוהה בקהילת אלפתאם במסגרת של תנאי השחרור בתיק הנוסף, מצוי במצב בריאותי ירוד ומטופל באינסולין, אך השתלב יפה בקהילה, נעזר ומשתף פעולה. בחודש נוב' הנאשם עלה לשלב ב' של התכנית, שבו נדרשת אחריות אישית, יזמה וניסיון להשתלב בחברה גם מחוץ לקהילה. ההתרשמות היתה חיובית, נערכו בדיקות שתן שיצאו נקיות, והומלץ לדחות את הדיון בשלושה חודשים.

בדיון מיום 7.7.14 עתר הנאשם לקבלת ההמלצה, ואילו התביעה התנגדה ועתרה למתן גזר דין. בסופו של הדיון ראיתי לנכון להאריך את תקופת הניסיון שבה מצוי הנאשם, ודחיתי הדיון במספר חודשים.

ביום 20.11.14 הוגש התסקיר השלישי. שרות המבחן שב על תיאור השתלבות הנאשם בקהילת אלפתאם. נכתב כי הנאשם עדיין אינו מצליח לשמר גבולות ואינו מעוניין להשתלב בהוסטל שיקומי, אלא החליט לשוב למקום מגוריו. בהמשך מסר הנאשם שהיה במרכז חוסן ועזב. לאחר מכן לא הופיע הנאשם לפגישה בשרות המבחן, ונמסר כי היה במרכז חוסן במשך חודש וחצי בלבד. הנאשם מסר לשרות המבחן כי לאחר שאחיו נפטר, מוטלת עליו החובה לדאוג לילדיו, הוא מתקשה לשאת באחריות זו ולכן עזב את העיר ואת מרכז חוסן. יחד עם זאת, הביע רצון להשתלב מחדש בטיפול. שרות המבחן העריך כי הנאשם מצוי בסיכון גבוה לשימוש בסמים, אך המליץ לדחות הדיון על מנת לשוב ולגייס את הנאשם לתהליך.

בדיון מיום 24.11.14 טענה התביעה כי יש לסיים את הטיעונים לעונש, והתנגדה לכל דחייה. מנגד, עתר ב"כ הנאשם לאימוץ ההמלצה. בסופו של יום אימצתי את ההמלצה ודחיתי את הטיעונים לעונש ליום 8.2.15.

ביום 26.1.15 הוגש התסקיר הרביעי. שוב מתואר התהליך שעבר הנאשם בקהילת אלפתאם, אך לאחר מכן סירב להישאר בהוסטל השיקומי ואף נשר ממרכז היום בעירו לוד. שרות המבחן פנה שוב אל הנאשם וניסה לשלבו במרכז "חוסן", אך הנאשם לא ענה. מסתבר כי הנאשם שילם חודשיים קודם לכן תשלום ראשוני עבור הטיפול, אך לא שב. שרות המבחן העריך כי הנאשם מצוי בסיכון גבוה, ויש ספק לגבי יכולותיו להיגמל מסמים. צוין כי נפתחו 3 תיקים נוספים מהשנים 2013-2014. לפיכך, נמנע השרות מהמלצה.

בדיון מיום 4.5.15 שוב עתרה התביעה לסיום ההליך ואילו ב"כ הנאשם עתר למתן הזדמנות נוספת, והדגיש כי למרות העליות והמורדות, הנאשם שומר על ניקיון מסמים, לא נפתחו תיקים חדשים מאז מתן התסקיר, והנאשם מנסה לשוב לאלפתאם. בהחלטתי מאותו יום הבהרתי לנאשם כי מוטלת על כתפיו האחריות כלפי עצמו, ודחיתי הדיון ליום 8.10.15 על מנת לאפשר לו לשוב לקהילה הטיפולית.

ביום 16.9.15 הוגש התסקיר החמישי. נכתב כי במהלך תקופת הדחייה נעשה ניסיון ליצור קשר עם הנאשם, ללא הצלחה. בהמשך נתקבלה הודעה ממרפאת "צור אביב" לפיה הנאשם ביקש לקבל תחליף סם וטופל בסבוטוקס. הנאשם היה מטופל במרפאה בחודשים מאי עד אוגוסט אך בבדיקות שתן התגלה שימוש בהרואין. עלה כי בסוף אוגוסט, נקלט במסגרת פרטית לטיפול גמילה במזרח ירושלים, אך לא חידש קשר עם שרות המבחן. בנוסף, נפתחו שני תיקים נוספים בעבירות גניבה מחודשים 7-8/15. לנוכח כל האמור השרות נמנע מהמלצה.

בדיון מיום 8.10.15 טען ב"כ הנאשם כי התסקיר האחרון אינו עדכני, וכי אין ראיות נגד הנאשם בתיקים שנפתחו. הנאשם חש שהטיפול בסבוטוקס לא עשה לו טוב, ואחר כך היה בקהילה בירושלים במשך 42 יום. ב"כ הנאשם עתר להעברת עניינו להליך בבית המשפט הקהילתי שהחל לפעול בבית המשפט ברמלה. גם הנאשם עצמו פנה אל בית המשפט, תיאר את קשייו הרבים הן בפן הבריאותי והן בפן המשפחתי, וטען שהוא מצוי בהליך כניסה למרכז "חוסן". הנאשם אמר שהוא נלחם כעת על חייו, ומעוניין בהליך קהילתי. בהחלטה מנומקת מאותו היום, קבעתי כי אף שספק בעיני האם מתאים הנאשם להליך קהילתי, תינתן לו ההזדמנות להוכיח כי גם אם כשל בתהליך עד כה, עדיין יש בכוחו להיעזר, ולהשתקם. לכן, הוריתי לשרות המבחן לבחון התאמתו להליך קהילתי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ