אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"פ 11040-09-14 מדינת ישראל נ' ג'היים

ת"פ 11040-09-14 מדינת ישראל נ' ג'היים

תאריך פרסום : 09/02/2017 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום כפר סבא
11040-09-14
11/07/2016
בפני השופט:
אביב שרון

- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל – שלוחת תביעות כפר-סבא
עו"ד אבישי רובינשטיין
הנאשם:
הלל ג'היים
הכרעת דין

 

 כתב האישום והמענה לו

1.כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א-1961; הפרעת שוטר במילוי תפקידו, בניגוד לסעיף 275 לחוק העונשין, תשל"ז-1977; ותקיפת שוטר במילוי תפקידו, בניגוד לסעיף 273 לחוק העונשין. על פי עובדות כתב האישום, ביום 11.6.14 בשעה 04:13 או בסמוך לכך נהג הנאשם ברכב מזדה שמספרו 94-815-09 בכביש 407 לכיוון טייבה כשהוא בגילופין. השוטר ניסים לוי (להלן: "השוטר לוי") כרז לנאשם לעצור וביקש לעכבו לתחנה. בתגובה השתולל הנאשם וסירב להיכנס לניידת המשטרה. בהמשך אזק השוטר את הנאשם בידיו והכניס אותו לניידת. מיד ובסמוך נגח הנאשם וחבט באמצעות ידיו האזוקות בשמשת הניידת מספר רב של פעמים. בהמשך נלקח הנאשם לתחנת המשטרה אז זינק לעבר השוטר ונשך אותו בגבו.

 

2.ב"כ הנאשם כפר בשמו בעבירות הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ותקיפת שוטר במילוי תפקידו. בעבירת הנהיגה בשכרות הודה בשם הנאשם (המענה לכתב האישום בעמ' 5 לפר'). נטען על ידי ב"כ הנאשם כי "מי שתקף את הנאשם אלה השוטרים אשר הפליאו בנאשם את מכותיהם, יש אודות כך סימוכין בתיק החקירה והחלה חקירת מח"ש אשר לא הבשילה לכדי ממצאים ממש".

 

3.לאור כפירת הנאשם, נשמעו הראיות בתיק. מטעם התביעה העידו השוטר לוי; גב' בר גמליאל (מי ששירתה כשוטרת בשירות חובה והיתה עדה לאירועים); והחוקר עיסא גנאים (גובה הודעת הנאשם ת/6). מטעם ההגנה העידו הנאשם; ובוחן התנועה רון לב ארי (גובה הודעת הנאשם המתייחסת לעבירת הנהיגה בשכרות, ת/8). כמו כן, הוגשו מסמכים בהסכמה.

תמצית הראיות

4.מדו"ח הפעולה מיום 11.6.14 אשר ערך השוטר לוי (ת/1) עולה כי בשעה 04:13, במהלך סיור שגרתי, הבחין ברכב הנאשם יוצא מתחנת דלק לכיוון טייבה, כשהרכב "מזגזג". הוא כרז לנאשם לעצור והוא עצר. השוטר ניגש לנאשם והריח "ריח חריף של אלכוהול נודף מפיו". הנאשם "נראה כשהוא לא מצליח להחזיק את ראשו". השוטר לוי ביקש מהנאשם שיציג לו תעודת זהות, אך הנאשם הציג לו רשיון רכב שאינו בתוקף. בבדיקה במסוף עלה שהנאשם נוהג בזמן פסילה (פרט שהתברר כלא נכון), רשיון הרכב אינו בתוקף והוא דרוש לחקירה. השוטר לוי הודיע לנאשם כי הוא מעוכב לתחנה, אך הנאשם השתולל וסירב להתלוות לניידת. השוטר הזהיר את הנאשם כי ייאלץ לעוצרו אך הנאשם עמד בסירובו. השוטר הודיע לנאשם שהוא עצור, הוציא אזיקים, אזק אותו בידיו והובילו לניידת. הנאשם הוכנס לניידת והחל לדפוק את ראשו בשמשת הניידת מספר רב של פעמים ואף חבט בה באמצעות ידיו. הנאשם נלקח בניידת על ידי השוטר משה עזריה כשהוא מלווה בשוטרת בר גמליאל, ואילו השוטר לוי נהג אחריהם ברכבו של הנאשם. בהגיעם לתחנה הוריד השוטר לוי את הנאשם מהניידת והנאשם המשיך להשתולל ומשך את ידיו. השוטר לוי כבל את הנאשם ברגליו. בהנחיית ראש המשמרת, הוביל השוטר לוי את הנאשם לבדיקת ינשוף במרחב שרון. כאשר יצאו השניים מחדר הסיור, זינק הנאשם על השוטר לוי ונשך אותו בגבו מצד ימין. השניים המשיכו לכיוון הניידת ונסעו למרחב שרון. בהגיעם לשם ביקש השוטר אלון נבון מהנאשם לבצע בדיקת ינשוף אך הנאשם סירב להיבדק. כן סירב לבצע בדיקת מאפיינים או בדיקת דם בבית חולים. גם במשך הבדיקה במרחב שרון המשיך הנאשם להשתולל ולקלל.

בהמשך לדו"ח הפעולה ת/1 כתב השוטר לוי דו"ח הבהרה מיום 11.6.14 (שעה לא ידועה) (ת/3) לפיו בעת עיכובו של הנאשם לתחנה בשטח הוא סירב לצאת מהרכב והניף את ידיו באויר. כמו כן, במרחב שרון הוא המשיך להשתולל בכך שדפק את ידיו האזוקות ואת ראשו בשמשת הרכב וקילל קללות קשות שמופנות אל השוטר לוי "אחושרמוטה". השוטר לוי הוסיף וכתב זכ"ד (שאינו נושא תאריך או שעה) (ת/2) לפיו כשנכנס לחדר הסיור בשעה 08:30 אמר לו הנאשם "אני אשתחרר עוד שנה שנתיים, אולי אתה תמות עד אז".

 

5.בחקירה הנגדית השיב השוטר לוי כי הוא זוכר את האירוע במעורפל ומסתמך בתשובותיו על הדברים שכתב בדו"ח הפעולה ת/1 (עמ' 8). הוא נשאל אודות קיומן של מצלמות אבטחה בתחנת המשטרה. לדבריו, ביומן התחנה קיימת מצלמה, אך הוא אינו יודע אם היא מקליטה. כמו כן, גם בסיור קיימת מצלמה וכן בכניסה של כלי הרכב. לגבי הכניסה לתחנה, לא ידע להשיב אם קיימת מצלמה שם (עמ' 9). השוטר לוי ציין כי נהוג להכניס את העצורים המובאים לתחנה לחדר הסיור ולהציב עליהם שמירה. הוא לא זכר מי שמר על הנאשם באותו מועד (עמ' 10, ש' 2). לענין הנשיכה – נשאל השוטר לוי כיצד זה יתכן שהנאשם אזוק ידיים ורגליים, יזנק לעברו וינשך אותו בגב. השוטר לוי ציין כי הוא הלך מלפני הנאשם ואילו מאחורי הנאשם צעד שוטר נוסף. את קטע הנשיכה, שהוא אירוע משמעותי, זכר השוטר לוי. הוא ציין כי "הלכנו ליד היומן, יצאנו מחדר סיור, אז הוא קפץ עלי עם הפה שלו ונשך אותי בגב. הוא היה קרוב מאד אלי. הוא עצור ואנחנו ממש קרובים אלי. אני מקדימה ועוד אחד מאחור, לא יודע מי זה היה כי לא רשמתי" (עמ' 11, ש' 8). השוטר לוי אף אישר כי בזמן הנשיכה נכח גם היומנאי (עמ' 13, ש' 22). עוד אישר כי לו הוא היה השוטר שצעד מאחור, היה עורך דו"ח פעולה (עמ' 15, ש' 19).

השוטר לוי נשאל על ידי בית המשפט אם באירוע כה משמעותי לא היה חשוב שהשוטר שצעד מאחור והיה עד ראיה לנשיכה יכתוב דו"ח פעולה. על כך השיב "כנראה שכן... כל שוטר שמעורב בארוע צריך לרשום דו"ח פעולה לפי הנוהל" (עמ' 11, ש' 12). לדבריו, אירוע הנשיכה התרחש ביומן עצמו. הכאב שחש השוטר בעת הנשיכה היה חזק, אך "לא היתה פציעה רצינית". משם המשיכו השוטר והנאשם לניידת על מנת לנסוע לאת"ן שרון לצורך ביצוע בדיקת ינשוף (עמ' 11). לדברי השוטר לוי, בעקבות נשיכתו, הנאשם "נתפס על ידי השוטר מאחורה ועל ידי" (עמ' 12). השוטר לוי עומת עם מזכר שכתב החוקר עיסאם גנאים לפיו לא הבחין בסימן חבלה בגבו כ-4.5 שעות לאחר שננשך (ת/7) והשיב "לא היה סימן מעבר לבגדים" (עמ' 12, ש' 18). משנשאל אם נותר סימן על בגדיו, השיב "כנראה לא עבר את הבגדים. לא ציינתי את זה" (עמ' 12, ש' 20). השוטר לוי לא זכר אם לנשיכה נילווה מלל, אך ציין כי הנאשם קילל ואיים (עמ' 12). השוטר לוי השיב כי לא ראה לנכון לתפוס את החולצה שננשכה כמוצג. כמו כן, השיב כי למרות שלנאשם חסרה שן קדמית עדיין יכול היה לנשוך (עמ' 13). השוטר לוי הסכים כי אזיקים בידיים וברגליים מקשים על התנועה, אך הכחיש כי אזיקי הידיים והרגליים היו מחוברים בשרשרת (עמ' 16, ש' 6).

השוטר לוי נשאל על הבאתו של הנאשם למרחב שרון והשיב שהנאשם סירב לבצע בדיקת ינשוף או בדיקת דם. משעומת הנאשם עם דו"ח הפעולה של השוטר אלון נבון, שם לא נרשם שהנאשם נשאל או סירב לבצע בדיקת דם, השיב השוטר לוי שהוא זה ששאל אותו ועל כן תיעד זאת (עמ' 17, ש' 23, ש' 32).

לענין הקללות והאיומים שהפנה כלפיו הנאשם, נשאל השוטר לוי מדוע לא ציין בדו"ח את המלל המדויק והשיב "לא זוכר למה לא ציינתי" (עמ' 18, ש' 3). עוד ציין שהוא מבין מספר מילים בערבית ואת הקללה "אחושרמוטה" זיהה, אך לא רשם מה היו הקללות האחרות. משנתבקש לציין מספר קללות בערבית או מספר מילים בערבית, השיב כי לא יכול לעשות כן (עמ' 18).

 

6.מדו"ח הפעולה מיום 11.6.14 (ת/4), אשר ערכה העדה בר גמליאל, עולה כי במהלך סיור הבחינה ברכב מזדה לבן יוצא מתחנת דלק לכיוון טייבה ונוסע "בזיגזג". השוטר לוי כרז לנהג לעצור, ניגש אליו וביקש ממנו להזדהות. העדה הריחה ריח חריף ביותר של אלכוהול מהנהג ומתוך הרכב. לנהג לא היתה תעודת זהות ובמסוף הופיע כי הוא פסול לנהיגה ודרוש לחקירה. משהודע לו שהוא מעוכב לתחנה הוא החל להשתולל וסירב להתלוות לניידת. השוטר לוי הזהירו כי אם יעמוד בסירובו ייאלץ לעוצרו, אך הנאשם עמד בסירובו. אז הודיע לו השוטר לוי כי הוא עצור ואזק אותו בידיו. הנאשם המשיך להשתולל בדרך לניידת. משהוכנס הנאשם לניידת החל לדפוק את ראשו וידיו בשמשת הניידת פעמים רבות ואף קילל. העדה הזעיקה סיוע ובעזרת שוטר נוסף הוסע הנאשם בניידת לתחנה ואילו השוטר לוי נהג ברכבו של הנאשם. בהגיעם לתחנה, הוציא השוטר לוי את הנאשם והובילו לחדר הסיור תוך שהנאשם ממשיך להתנגד. השוטר לוי אזק את הנאשם גם ברגליו. ראש המשמרת, רותם, הורה לקחת את הנאשם למרחב שרון לצורך ביצוע בדיקת ינשוף. השוטר לוי הוציא את הנאשם מחדר הסיור כאשר הוא אוחז באזיקי הידיים, אז קפץ הנאשם ונשך אותו בגבו מימין. השוטר לוי השתלט על הנאשם והובילו לניידת. כאשר הגיעו למרחב שרון, ביקש השוטר אלון נבון מהנאשם לבצע בדיקת ינשוף, אך הוא סירב. גם לבדיקת המאפיינים סירב הנאשם. הנאשם אף סירב לבצע בדיקת דם. לבקשת השוטר נבון, העדה והנאשם המתינו להגעת הבוחן, וכל אותה עת המשיך הנאשם להשתולל בניידת, לדפוק את ראשו וידיו והמשיך לקלל.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ