אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ט 61244-12-15 א. אסדי - עבודות הנדסיות וקבלניות בע"מ נ' נמארנה מאג'ד עסקים בע"מ

ת"ט 61244-12-15 א. אסדי - עבודות הנדסיות וקבלניות בע"מ נ' נמארנה מאג'ד עסקים בע"מ

תאריך פרסום : 06/04/2016 | גרסת הדפסה
ת"ט
בית משפט השלום חיפה
61244-12-15
03/04/2016
בפני הרשם:
הבכיר ניר זיתוני

- נגד -
מבקשת/הנתבעת:
נמארנה מאג'ד עסקים בע"מ ח.פ 514293413באמצעות
עו"ד חאלד פייסל
משיבה/ תובעת:
א. אסדי - עבודות הנדסיות וקבלניות בע"מ ח.פ 514083047 – באמצעות מוסטפא ראפע
עו"ד מוסטפא ראפע נמארנה מאג'ד עסקים בע"מ ח.פ 514293413 באמצעות חאלד פייסל
החלטה

בעניין: התנגדות לביצוע שטר

1.ביום 6.10.15, הגישה התובעת לביצוע שטר על סך 10,296 ₪ זמן פירעון 10.4.15 ושטר על סך 20,000 ₪ זמן פירעון 30.6.15. שני השטרות נמשכו מחשבונה של הנתבעת לפקודת התובעת וחוללו בציון נתקבלה הוראת ביטול.

2.הנתבעת הגישה התנגדות במסגרתה טענה כי בחודש אפריל 2014 סוכם בין הצדדים כי התובעת תתקין מערכת מתזים לכיבוי אש לפי דרישת כיבוי אש ומכון התקנים באולם אירועים "בית האופרה" תמורת 26,000 ₪ כמפורט בהצעת המחיר ובכתב הכמויות שצורפו כנספח א'. נטען כי בשל עיכוב בביצוע העבודות הנעוץ בתובעת ואי קבלת אישור מכון התקנים, השתנו הדרישות של מכון התקנים ועלות ביצוע העבודות עלתה. נטען כי לאחר תחילת העבודות טענה התובעת כי היו טעויות בחישובים ונדרשות פעולות נוספות. נטען כי בלית ברירה הסכימה הנתבעת לדרישת התובעת לשלם כ- 96,000 ₪, אך התנתה את ביצוע התשלום בסיום כל העבודות והצגת אישור של מכון התקנים. נטען כי נציג התובעת הצהיר כי הוא מהנדס ולכן יעשה בעצמו את החישובים ההידראולים ויגיש את התוכניות למכון התקנים כחלק מהתמורה כוללת. עם זאת, בזמן ביצוע העבודות טען נציג התובעת כי לא יוכל לבצע את העבודה בעצמו והפנה את מנהל הנתבעת למהנדס חיצוני, לו שולם סך של 13,000 ₪ על ידי הנתבעת.

3. הנתבעת טוענת כי שילמה לתובעת 65,000 ₪ ובנוסף מסרה את השטרות נשוא תיק זה בכפוף להתחייבות התובעת להשלים את העבודה עד מועד הפירעון של השטרות. כמו כן סוכם כי אם ישארו אצל הנתבעת חומרים עודפים, התובעת תקבל אותם ועלותם תקוזז מיתרת התמורה המוסכמת. נטען כי בפועל התובעת ביצעה עבודות חלקיות במשך כשנה וחצי ולא סיימה את העבודה עד היום. נטען כי בדיקות שערך מכון התקנים נכשלו כיוון שהעבודות של התובעת לא מתאימות. נטען כי ללא אישור של מכון התקנים הנתבעת לא יכולה לקבל אישור של כיבוי אש ולכן קיבלה הנתבעת צו סגירה מכיבוי אש ומהמשטרה. נטען כי עלות העבודות שטרם בוצעו היא 20,000 ₪ לפחות. נטען כי עלות החומרים שנשארו אצל הנתבעת עולה על סכום החוב הנטען. נטען כי יש לקזז מהחוב התשלומים ששולמו למכון התקנים כדי שיגיעו לבצע בדיקות בסך של כ- 9,000 ₪ עבור שלוש בדיקות. נטען כי התובעת עשתה שימוש בחומרים לא תקינים כאשר סיפקה צינור דרג ב שחור במקום צינורות סקדיול 40 מגולוון. נטען כי חלק גדול מהצנרת והאביזרים שסיפקה התובעת היו משומשים במועד ההתקנה בניגוד לאמור בהסכם. נטען כי התובעת הותירה נזקים באתר העבודה בדמות קידוחי חורים ומעברי תיקרות שנותרו פתוחים. נטען כי ביום 4.1.15, שלח מנהל הנתבעת מכתב לתובעת שלא נענה. נטען כי אין לנתבעת כל תועלת בעבודות החלקיות שביצעה התובעת.

4.להתנגדות צורפו מסמכים רבים. לא מצאתי בין מצורפי ההתנגדות את השטרות שניתנו למהנדס החיצוני. יש קושי לא מבוטל לקרוא את החשבונית נספח א' להתנגדות.

5.ביום 28.1.16, הגשה תגובת התובעת להתנגדות. נטען כי לא היה הסכם המחייב את התובעת לספק אישור של מכון התקנים לעבודות אותן תבצע התובעת. נטען כי העבודות שהתובעת התחייבה לבצע הן העבודות המופיעות בנספח א' להתנגדות, אותן התחייבה התובעת לבצע תמורת 26,146 ₪. נטען כי עבודות אלה בוצעו כמתחייב והנתבעת שילמה עבורן ללא כל טענה. נטען כי התובעת אינה אחראית לכך שאולם בית האופרה בו בוצעו העבודות אינו מקיים את סידורי הכבאות. נטען כי מעיון בנספח ד' להתנגדות, אפשר ללמוד שהנתבעת ניהלה את העסק שלה ללא רישיון עסק, ללא אישור כבאות, ללא אישור משרד הבריאות וללא יועץ בטיחות ומכאן שכל טענותיה נועדו לחמוק מתשלום. נטען כי התובעת סיימה את עבודתה לפני שנה ולכן אין כל יסוד להטיל עליה אחריות לקיים תנאים חדשים אותם דרשה הרשות הארצית לכבאות והצלה מהנתבעת ביום 26.8.15. נטען כי החשבוניות שצירפה הנתבעת להתנגדות, אינן קשורות להסכם בין הצדדים. נטען כי התנהלה שיחה בין הבעלים של התובעת לבין הבעלים של הנתבעת בנוגע לחוסר יכולתה של הנתבעת לשלם את החוב. שיחה זו הוקלטה והתמליל שלה צורף לתשובה. נטען כי במסגרת שיחה זו, הודה בעלי הנתבעת והמצהיר מטעמה מאג'ד נמארנה כי ידאג לכסות את השטר לשלם את החוב. נטען כי בעבר נתנה הנתבעת שטר בגין אותה עסקה שלא כובד והשטרות נשוא תיק זה, החליפו את אותו שטר.

6.הנתבעת לא השיבה לאמור בתגובת התובעת חרף האמור לעניין זה בהחלטותיי מיום 29.1.16 ו – 1.3.16. לאור האמור בהחלטות אלה, התיק בשל למתן החלטה על בסיס החומר המצוי בתיק.

7.מאחר ששקלתי את טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי ההתנגדות לוקה בהעדר פירוט במידה המצדיקה התניית קבלת ההתנגדות בהפקדה, מהטעמים שיפורטו להלן.

8.אין הסבר בהתנגדות לפער בין הגירסה כפי שמופיעה בתצהיר לבין המסמכים שצורפו לתמיכה לאותה גרסה. לא ברור מדוע הצעת המחיר שאמורה להיות נספח א' היא למעשה חשבונית. גם אם אניח שהכוונה היא לכתב הכמויות, לא ברור הפער בין הסכום שמופיע בכתב הכמויות המודפס בסך של 26,146 ₪ לסכום שמופיע בהערות בכתב יד בסך של 26,000 ₪. לא ברור מדוע הצדדים לא ערכו הסכם חדש בעקבות הגידול המשמעותי בעלות העבודה מ- 26,000 ₪ ל – 96,000 ₪. לא ברור כיצד אירע כי מלכתחילה עבודה בעלות של כ- 26,000 ₪ מבוצעת על בסיס מסמך בכתב ואילו אותה עבודה בעלות של 96,000 ₪ לא נערך לגביה הסכם בכתב המפרט באופן ברור את ההתחייבויות שלקח על עצמו כל אחד מהצדדים במסגרת ההסכם. על פני הדברים יש הבדל בין ביצוע עבודות התקנת ספרינקלרים לפי דרישות כיבוי אש ומכון התקנים לבין אחריות של מבצעת העבודות לקבלת אישורים שכאלה כתנאי לביצוע התשלום בהתאם להסכם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ