אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ט 45525-07-15 אברהמי נ' כהן ואח'

ת"ט 45525-07-15 אברהמי נ' כהן ואח'

תאריך פרסום : 22/05/2016 | גרסת הדפסה
ת"ט
בית משפט השלום הרצליה
45525-07-15
17/05/2016
בפני הרשם בכיר:
אדי לכנר

- נגד -
תובע( משיב):
אלי אברהמי
נתבע( מבקשת ):
ורד כהן
פסק דין

1. בפני בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות לביצוע שטר ביטחון וכן התנגדות לביצוע שטר ביטחון. לאור המסכת העובדתית והמשפטית הדומה, אדון בשתיים גם יחד.

עובדות המקרה

2. המבקשת 1 התקשרה עם המשיב בחוזה להשכרת דירתו אשר בהרצליה. הסכם השכירות נכרת ביום 28.8.2013, שעמד בתוקפו עד ליום 29.8.2014. הותנה והוסכם בין הצדדים שבעבור כל חודש תשלם המבקשת 1 למשיב סכום של 3,400 ₪, כי הסכומים עבור חשבונות המים והחשמל ישולמו במרוכז עם תום החוזה וכן הופקד עבורו שטר ביטחון על סך 25,000 ₪ החתום על ידי אביה של המבקשת 1, הוא המבקש 2.

3. דא עקא, בין הצדדים נתגלעו אי-הבנות באשר לתיקון ליקויים בדירה, תשלום החשבונות השותפים והתנהלות כללית בין הצדדים, אשר הגיעה לשיאה בהגשת תלונה כנגד המשיב בגין הטרדה מינית ובניתוק זרם המים והחשמל לדירה מצידו. ניתן צו עשה על ידי בימ"ש זה שהורה למשיב להשיב את זרם המים בכפוף להפקדת ערבות, ומס' ימים לאחר מכן עזבה המבקשת את הדירה.

4. מיד עם צאתה של המבקשת מהדירה הגיש המשיב את שטר הביטחון שהופקד בידיו לביצוע בהוצאה לפועל אשר בכפר סבא. הוגשה ואושרה בקשה לעיכוב הליכים, וכן הבקשה העומדת כעת בפני להארכת מועד והתנגדות לביצוע שטר.

טענות הצדדים

5. באשר להארכת המועד המבקשת טוענת כי מדובר במעשה מרמה מצד המשיב כנגד המבקשים. טוענת המבקשת כי שטר הביטחון הוגש לביצוע על מלוא הסכום הנקוב בו, וזאת מבלי התראה או פירוט כדין. מוסיפה המבקשת כי מסמכי הבקשה לביצוע שטר כלל לא הגיעו למענה עד יום הגשת בקשת הוארכה, וכי עד יום הגשת הסיכומים בעניינה לא קיבלה כל החלטה באשר לעניינה מלבד החלטה טורדנית, לדבריה, שניתנה על ידי רשם ההוצאה לפועל שלא כדין. המבקשת טוענת כי לאור ההטרדה המינית שחוותה, לאור התנהלות היום-יום ולאור הדחקת האירוע לא הוגשה התנגדות לביצוע שטר במועד. לבסוף טוענת המשיבה כי הנימוקים העומדים לה באשר להתנגדות גופא די בהם על מנת לזכותה באורכה להגשת ההתנגדות.

באשר להתנגדות גופא טוענת המבקשת כי המשיב הוא-הוא שהפר את החוזה בכך שלא תיקן מפגעים רבים בדירה אשר מנעו שימוש סביר במושכר. עוד טוענת המבקשת כי לאורך כל תקופת השכירות חוותה הטרדה מינית מצד המשיב ועל כן נמנעה ככל האפשר מקשר או משיח עימו. מוסיפה המשיבה וטוענת כי חלק מדמי השכירות שולמו למשיב במזומן, אך הלה לא שעה לדרישתה להחזיר את ההמחאות הרלוונטיות. עולה טענה כי המשיב פעל שלא בתום לב כאשר הגיש את שטר הביטחון לפירעון באופן מידי. עוד טוענת המבקשת כי המשיב הינו תובע-חוזר ומטריד אשר מרבה בתביעות כנגד דייריו על מנת להתעשר שלא במשפט. לבסוף טוענת המבקשת כי המשיב פעל שלא כחוק כאשר פיצל את דירתו למספר יחידות דיור.

6. מאידך, באשר להארכת המועד טוען המשיב כי המבקשת איחרה איחור משמעותי של כ-8 חודשים בהגשת הבקשה ללא כל הסבר מתאים, לא זו אף זו, נטען כי המבקשת כבר שילמה סכום מסויים להוצאה לפועל, מה שמראה על הכרה בחוב. לטענת המשיב המבקשת היא שהתרשלה בבירור עניינה אל מול ההוצאה לפועל ובית המשפט, ודברים אלו מקבלים משנה תוקף לאור היותה עורכת דין במקצועה המעורה ברזי המקצוע.

באשר להתנגדות גופא נטען כי המבקשת חייבת למשיב בעבור שלושה חודשי שכירות אשר ההמחאות שניתנו לכיסוי חובן נמצאות בידי המשיב. עוד נטען כי המבקשת חייבת בעבור חודשיים לפחות בהן נשארה בדירה מעבר לתקופת החוזה, ולאור הפיצוי המוסכם למקרה זה חובה תפח אף הוא. לבסוף נטען כי המבקשת חייבת בעבור חשבונות חשמל ומים תקופתיים. הסכומים המצטברים הללו עולים לכדי סכום הגדול משטר הביטחון.

דיון

7. כאמור, בפני עומדות שתי הבקשות גם יחד. אתחיל מבקשתה של המבקשת להארכת מועד להגשת ההתנגדות. כידוע, המועד להגשת התנגדות לביצוע שטר הוא מועד הקבוע בחיקוק, ועל כן הארכתו תהיה בהתאם לתקנה 528 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד- 1984 ודורשת את התקיימו של טעם מיוחד.

8. בבואו של בית המשפט להכריע בבקשה מעין זו עליו לבחון שני שיקולים עיקריים: הראשון הוא סיבת האיחור בהגשת הבקשה המקורית, והשני הוא סיכויי ההצלחה של המבקש, לו ניתנה לו אורכה ובקשתו הוגשה בסופו של דבר. אומר כבר עתה כי לדידי, לאחר בחינת מכלול השיקולים והטענות, דין הבקשה להידחות, ואסביר.

9. המבקשת מסבירה את אי הגשת הבקשה בזמן: "מכורח אינרציית החיים והדחקת האירועים והזכרונות הלא נעימים ואי קבלת ההחלטה לא הוגשה התנגדות לביצוע שטר בטחון במועד..." (וראה סיכומי המבקשת). המבקשת מגוללת בדבריה את כלל תקופת השכירות, במהלכה לטענתה המשיב מסרב לתקן ליקויים בסיסיים במושכר שאינם מאפשרים שימוש סביר בו, התנהלות כספית קלוקלת ואי זמינות, התעלמות מדרישותיה להחזרת המחאות ששולמו במזומן ואף סירוב לבוא עימה בדין ודברים מלבד דרישת "סכום אסטרונומי" כדבריה. חמור מכל אלו מתארת המבקשת מסכת של הטרדות מיניות שבגינן אף הוגשה תלונה במשטרה (שכאמור, לא הבשילה לכדי כתב אישום).

10. את טענתה של המבקשת באשר לסיבה בעתיה לא הוגשה ההתנגדות בזמן אינני מקבל. ברי לכל כי לכל אדם החייב בהוצאה לפועל קיימת שגרת חיים, וסביר להניח שלרוב הינה דוחקת. אין בכך כדי להקים טעם מיוחד כמשמעותו בחוק להארכת מועד שנקבע בחיקוק, ולפגיעה בעקרון סופיות הדיון והוודאות המשפטית. אין בהסבר זה כדי להניח את הדעת מדוע זה משאירה המבקשת את עניינה פתוח בלשכת ההוצאה לפועל משך כ-8 חודשים (!) וממשיכה בשגרת חייה. אי לכך, אינני רואה לנכון להאריך את המועד כמבוקש. עם זאת, מרגיש אני כי לא אעשה מלאכתי עד סופה מבלי להידרש לדברים גופם.

11. לא נותר אלא לתמוהה הכיצד אדם סביר, לא כל שכן משפטנית מלומדת, ממשיך לגור בדירה אשר מפאת הליקויים בה לא מתאפשר בה שימוש סביר, כדברי המבקשת, לא זו אף זו, גם תחת חשש מתמיד מהטרדה מינית (שהיא עניין חמור ביותר מהמעלה הראשונה בפני עצמו וראוי שיתברר עד סופו, אך למצער, אין הוא רלוונטי לעניין שבפני). המבקשת לא רק שנשארה לגור באותה הדירה, אלא נשארה בה אף מעבר לתום החוזה, זאת מבלי לחתום על הסכם שכירות חדש אל מול המשיב, המתנהל אל מולה, לטענתה, בכוחנות, שרירותיות ואי-סדרים כספיים. באשר לטענת המבקשת כי שילמה בעבור חודשי השכירות אך לא קיבלה את ההמחאות חזרה – עניין ידוע הוא בדיני השטרות כי למחזיק בשטר עומדת חזקה כי החוב לא שולם. טענתה של המבקשת היא טענת הודאה והדחה, ולא התרשמתי כי ברשותה ולו קצה ראייה שתסייע לה להרים את נטל ההוכחה הנדרש. לבסוף, אף טענתה של המבקשת בעניין אי חוקיות חלוקת ביתו של המשיב איננה רלוונטית למקרה דנן, וראוי לה שתתברר בפני עצמה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ