אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ט 38017-12-14 לוי נ' מדעי

ת"ט 38017-12-14 לוי נ' מדעי

תאריך פרסום : 30/08/2016 | גרסת הדפסה
ת"ט
בית משפט השלום תל אביב - יפו
38017-12-14
25/08/2016
בפני הרשמת:
קרן כ"ץ

- נגד -
מבקשים:
אלינור מדעי
משיבים:
אברהם לוי
החלטה

לפני מונחת בקשה לביטול פסק דין שניתן ביום 22.6.15 כנגד המבקשת במהלך דיון שאליו לא התייצבה המבקשת. כמו כן מונחת תגובת המשיב ותשובת המבקשת לתגובת המשיב.

1.המבקשת הגישה את בקשתה לביטול פסק הדין ביום 20.4.16, כלומר באיחור לכאורי של כ- 9 חודשים. בהתאם לסעיף 12 לתצהירה של המבקשת עולה כי למבקשת נודע לה על פסק הדין שניתן נגדה בהעדר התייצבות לדיון לאחר שעבר זמן ממושך והיא בדקה עם מזכירות בית המשפט מה עלה בגורל ההתנגדות שהגישה. המבקשת לא הגישה בקשה להארכת מועד להגשת בקשה לביטול פסק הדין ולא מפרטת את המועד המדויק בו נודע לה על פסק הדין. המבקשת לא פירטה מהו התאריך בו ערכה את הבדיקה עם מזכירות ביהמ"ש מה עלה בגורל ההתנגדות שהגישה. ההתנגדות הוגשה ע"י המבקשת לתיק ההוצל"פ ביום 4.12.14 ואכן, בהנחה שבדיקתה נעשתה לאחר יום הדיון שאליו לא התייצבה, 22.6.15 אכן המתינה זמן ממושך עד מאוד בבדיקתה. היות והמבקשת לא פירטה את המועד המדויק של הבירור שערכה עם מזכירות ביהמ"ש והיות וחלפו למעלה מ- 10 חודשים מיום שניתן פסק הדין ועד ליום הגשת הבקשה לביטול פסק הדין, אין בפני כל הסבר או טעם מיוחד לאיחור בהגשת הבקשה וגם לא ניתן לקבוע מהו משך האיחור שלכאורה מתפרש על 10 חודשים.

2.המבקשת טוענת כי לא התייצבה למועד הדיון, משום שמעולם לא קיבלה זימון לדיון. המבקשת התחתנה ביולי 2011 ושם המשפחה שלה שונה ממדעי לדיכקנוב. בתיק ביהמ"ש מעודכן שמה לפני נישואיה ולמבקשת לא ברור מדוע השם שלה לא עודכן בתיק, ביחוד לאור העובדות כי כבר בהחלטה של רשם ההוצל"פ וכל הבקשות שמצורפות להתנגדות מופיע שם משפחתה העדכני. אישור המסירה הקיים בתיק בית המשפט נשלח לכתובתה הנכונה של המבקשת, רח' הרב יצחק טייב 30 תל אביב וחזר בציון "לא ידוע". הסיבה לכך, ככל הנראה, היא כי שם המשפחה הנוכחי של המבקשת שונה משם משפחתה, כפי שהופיע בטופס הדואר. המבקשת עוד טוענת כי שמה הנכון מעודכן במשרד הפנים החל מיום 22.1.14 (ראו סעיף 7 לתצהירה).

בנקודה זו, נטען כי המבקשת צירפה לבקשתה כנספח, העתק מתמצית הרישום במשרד הפנים. למרות זאת, מבדיקת התיק והבקשה, לא צורף לבקשה ולא נסרק העתק מתמצית זו ולכן לא הוכח בפני כי השם העדכני של המבקשת במשרד הפנים שונה לדיכקנוב. מזכירות ביהמ"ש כאשר היא פותחת את התיקים, מעדכנת קודם לכן את מספר תעודת הזהות של הנתבע ושואבת את השם מנתוני משרד הפנים כפי שמופיע במערכת. הנתונים ממשרד הפנים נכונים ועדכניים לתאריך מסוים, כנראה לפני שנת 2014, ולכן הופיע במערכת ביהמ"ש שמה הקודם של המבקשת לפני נישואיה.

3. בנוסף לכך שנשלח זימון באמצעות הדואר, המשיב טוען כי שלח למבקשת זימון לדיון לאחר שמועדו שונה, זאת באמצעות הפקס של בעלה של המבקשת שניתן לו על ידה ובהתאם להחלטתי מיום 26.3.15. מנגד, המבקשת טוענת בתצהירה כי אין מכשיר פקס בביתה והיא אינה יודעת לאן בדיוק נשלחו ההחלטות. לטענה זו, מגיב בתגובתו וטוען כי המבקשת היא זו שמסרה את מספר הפקס המדובר וכן טוען ב"כ המשיב כי הוא ווידא טלפונית שאכן התקבל הפקס. המבקשת בבקשתה לא מתייחסת למספר הפקס של בעלה, לא פירטה האם בעלה קיבל את הפקס בדבר זימון הדיון והאם העביר לה אותו בפועל או יידע אותה לגבי מועד הדיון וגם לא צירפה תצהיר מטעמו האומר כי לא קיבל את הפקס לידיו. לכן לא הוכח בפני כי המבקשת לא ידעה על מועד הדיון.

4. באשר לנימוקי ההתנגדות ולסיכויי ההגנה בתביעה, לטענת המבקשת השטר שהוגש לביצוע בהוצל"פ הינו שטר שניתן כביטחון בעת חתימת הסכם שכירות בין המבקשת, אביה והמשיב. המבקשת טוענת כי הייתה צד לחוזה השכירות עד לשנת 2011 בה עברה להתגורר עם בעלה. המשיב המשיך את חוזה השכירות עם אביה של המבקשת בלבד, אשר שילם את כל שכר הדירה עבור החוזה הראשון, אך כשהאחרונה ביקשה להשיב לידיה את השטר שניתן כביטחון, טען המשיב כי השטר אבד. המשיב, בתגובתו, לא מתייחס לטענות ההגנה של המבקשת לגופו של עניין וכל טענותיו נוגעות להמצאת הזימון לדיון.

5.מעיון בנספח ד' שהגישה המבקשת לבקשה לביטול פסק הדין, שהוא סיכום בין הערבים והשוכר עם תום ההסכם שלגביו ערבה המבקשת, לא רק שאין זכר לעובדה שהמשיב יחזיר לה את שטר הערבות, אלא אף פורטו נזקים שגרם אביה למושכר כגון לדלתות המושכר, לנברשת ועוד נקבע כי יערך ביקור של המשיב עם האב לבדיקת נזקים נוספים. המבקשת לא פירטה מה עלה בגורל הפגישה ומהו ערך הנזקים הנ"ל שפורטו והאם הם תוקנו. ברי כי כל עוד לא תוקנו נזקים אלו שנגרמו בתקופה שבה המבקשת ערבה להסכם השכירות ואף התגוררה בנכס, הרי שהיא חייבת בתיקונם או בתשלום התיקונים, ולכן סיכויי ההגנה, פחותים מהמוצגים בפניי, גם אם עדיין אפשריים.

6.לכן, על מנת לאפשר למבקשת להתגונן אבטל את פסק הדין שניתן ביום 22.6.15 ואקבל את הבקשה רק בכפוף לכך שהמבקשת תשלם למשיב את הוצאות הבקשה בסך של 1,500 ₪ ותפקיד בקופת ביהמ"ש סכום נוסף בסך של 2,000 ₪ כתנאי לביטול בתוך 21 ימים מהיום ולא יאוחר מיום 15.9.16. התנאים הם מצטברים ואם אחד מהם לא יבוצע תדחה הבקשה לביטול פסק הדין שהגישה המבקשת. ב"כ המשיב יודיע לתיק ביהמ"ש עד ולא יאוחר מיום 18.9.16 האם שולמו ההוצאות במועד אם לאו. המזכירות תביא בפני את התיק ביום 19.9.16 לבדיקת ההודעה וההפקדה. באם שני התנאים ימולאו אבטל את החלטתי מיום 22.6.16 לרבות החיוב בהוצאות שהוטל שם, שכבר לקחתי אותו בחשבון בעת קביעת ההוצאות הנ"ל בסך של 1,500 ₪ והן יבואו במקום ההחלטה מיום 22.6.16. היה ולא יתמלאו שני התנאים ולא תבוטל ההחלטה מיום 22.6.16 ההוצאות בה יצטרפו להוצאת בסך של 1,500 ₪ הנ"ל.

7.המזכירות תעדכן את שמה הנכון של המבקשת לתיק ביהמ"ש, דיכקנוב במקום מדעי, ותשלח העתק החלטתי זו לשני הצדדים.

ניתנה היום, כ"א אב תשע"ו, 25 אוגוסט 2016, בהעדר הצדדים.

Picture 1

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ