אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 7026-11-12 מוחמד אלג'ול ואח' נ' ווסיפה

ת"א 7026-11-12 מוחמד אלג'ול ואח' נ' ווסיפה

תאריך פרסום : 03/08/2017 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום ירושלים
7026-11-12
30/07/2017
בפני השופט:
דוד גדעוני

- נגד -
התובעים:
1. ג'אלב מוסא מוחמד אלג'ול
2. מוררה מוסא מוחמד אלגול
3. סוהילה ח'ליל סאלח עטאללה
4. הבה מוסא מוחמד אלג'ול
5. מראד גול

הנתבע:
סעיד ווסיפה
פסק דין

  1. בתביעה התבקש להורות על פינויו וסילוק ידו של הנתבע מדירת מגורים בשכונת סילואן. הנתבע טען, בין היתר, כי הוא דייר מוגן במקום. לאחר תיקון כתבי הטענות ולאחר שהושלמה הגשת הראיות הגיעו הצדדים להסכמה לפיה הנתבע יפנה את הנכס הנדון בכפוף לתשלום פיצוי ששיעורו ייקבע על ידי בית המשפט לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד- 1984, ללא נימוקים. בית המשפט התבקש לקבוע את שיעור הפיצוי, בין היתר, על יסוד כלל החומרים בתיק ולאחר שתתקבל חוות דעת של שמאי שימונה על ידי בית המשפט אשר יישום את שווי זכות הדיירות המוגנת בנכס. כן הוסכם כי בית המשפט יקבע את המועד לביצוע הפינוי ואת המנגנון לתשלום סכום הפיצוי שייקבע (הסכמת הצדדים, על כל פרטיה, נרשמה בע' 12, ש' 23-1).

  2. בהתאם להסכמת הצדדים מונה השמאי דוד דדון כמומחה מטעם בית המשפט. לאחר שביקר בנכס ולאחר שבחן את כלל המסמכים שהוצגו לפניו, ובכלל זה חוות דעת שהוצגו לו מטעם הצדדים, מסר השמאי מטעם בית המשפט את חוות דעתו (חוות הדעת הוגשה לכתחילה ביום 9.8.16, בהמשך הוגשה חוות דעת מעודכנת בה תוקנה טעות סופר מסוימת שנפלה בחוות הדעת הראשונה). בחוות דעתו העריך השמאי את שווי הזכויות בנכס בשתי חלופות: האחת, ללא שטחים מסוימים מסביב למבנה המגורים והשנייה, תוך הכללת שטחים אלה לרבות הגינה והחצר, וזאת בשים לב למחלוקת שבין הצדדים בהקשר זה. בהמשך השיב השמאי לשאלות הבהרה שנשאל ולאחר מכן אף נחקר בעיקר על ידי ב"כ הנתבע בקשר לעניינים שונים בחוות דעתו (בדיון מיום 25.10.16). זמן קצר קודם לדיון האמור ביקשו התובעים להתיר להם להגיש הסכמי שכירות נוספים שעלה בידם, לטענתם, לאתר ושיש בהם, כך לפי הנטען, לתמוך בטענה שהנכס שהושכר לא כלל את החצר, הגינה והבאר. הנתבע השיב לבקשה. לאחר כל אלה, ולאחר שניתנה לנתבע הזדמנות להתייחס למסמכים הנוספים, סיכמו שני הצדדים את טענותיהם.

  3. עיינתי בכלל המסמכים שבתיק בית המשפט. בכלל זה עיינתי בכתב התביעה המקורי, על שצורף לו. בחנתי את טענות ההגנה שהועלו לכתחילה במסגרת בקשת הנתבע לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה, ובין היתר את הסכם השכירות שצורף שם, אישורי תשלום שונים ומסמכים מהליך קודם בקשר עם הנכס הנדון. עיינתי בדברים שנאמרו בדיון שהתקיים בבקשה לביטול פסק הדין. עיינתי בכתב התביעה המתוקן שהוגש. נתתי דעתי לטענות שבו ובכלל זה לעילות הפינוי שנטענו. בחנתי את כתב ההגנה המתוקן. עיינתי בתצהירי העדויות שהוגשו, הן מטעם התובע, הן מטעם הנתבע, על כלל נספחיהם. בחנתי, בין היתר את האסמכתאות שהציג הנתבע בקשר עם תשלום דמי השכירות ואת מועד האסמכתא האחרונה שהוצגה בהקשר זה. בחנתי את חוות דעתו של השמאי. עיינתי בתשובות שנתן לשאלות ההבהרה שהוצגו לו. נתתי דעתי לעדותו של השמאי בבית המשפט, להסברים שנתן, לתשובות שהשיב לשאלות שנשאל. הבאתי בחשבון טעות חישוב מסוימת שאישר כי נפלה בחוות דעתו. עקבתי אחר דרך הילוכו בחוות הדעת ובחנתי את הבסיס לאומדן אליו הגיע. בחנתי את טענות שני הצדדים ביחס להסכמי השכירות הנוספים שהתובעים ביקשו להגיש. עיינתי בסיכומי הטענות שהוגשו מטעם שני הצדדים. שקלתי את כלל הנסיבות. בחנתי את כלל טענות הצדדים. בין היתר, בחנתי את הטענות באשר למעמדו של הנתבע כדייר מוגן בנכס. בחנתי את התמונה העולה בהקשר זה, ובכלל זה בשים לב לכך שלכתחילה הושכר הנכס לאביו ונוכח הטענות שהועלו, ושלא הועלו, בהקשר זה מראשית הדברים. בחנתי את עילות הפינוי להן טענו התובעים ובראשן עילת הפינוי מחמת אי תשלום דמי השכירות לאורך זמן. בחנתי את כלל הראיות שהובאו בהקשר זה. עיינתי באסמכתאות בדבר התשלום שהציג הנתבע. שקלתי את הדברים שאמר ביחס למועד האחרון שבו שולמו דמי השכירות. נתתי דעתי לפרק הזמן שחלף מאז – לרבות במהלך ההליך המשפטי. שקלתי את ההסברים שנתן להפסקת התשלומים. בחנתי בהקשר זה גם את שאמר בדיונים בבית המשפט. שקלתי את סבירות הדברים. בחנתי את הטענות גם נוכח ההתנהלות הכוללת בתיק. הבאתי בחשבון את טענות שני הצדדים בקשר עם מתן סעד מן הצדק בנסיבות העניין. נתתי דעתי בהקשר זה גם לטענות הדיוניות שהעלו התובעים. נתתי דעתי לפסיקת בתי המשפט במקרים דומים. שקלתי את כלל טענות הצדדים ביחס להיקף הנכס שהושכר לאבי הנתבע לכתחילה והאם זה כלל את החצר, הגינה ובאר המים. בחנתי את הסכם השכירות שצורף לכתחילה מטעם הנתבע. נתתי דעתי למועד הראשון שבו העלו התובעים טענות ביחס להסכם זה ועל המידה בה יכול הדבר להקרין על טענותיהם. שקלתי את טענות התובעים לזיוף ביחס להסכם האמור לגופן. בחנתי את הטענות שהעלו התובעים ביחס להסכמים שהגשתם התבקשה בהמשך. נתתי דעתי להסבר שניתן לכך שהמסמכים לא הוגשו קודם למועד שבו הוגשו, על מה שיש בו ומה שאין בו. שקלתי את טענות הנתבע ביחס לכל אלה ואת הטענות הנוספות שהועלו בסיכומי הצדדים. הבאתי בחשבון את הטענות ביחס לשימוש בפועל שנעשה במקום, לרבות בשטחים שמחוץ למבנה, ובמה שהציג, ולא הציג, כל צד ביחס לכך. שמתי לנגד עיני את הערכות השמאי בחלופות השונות, הן ביחס לשווי דיירות מוגנת הן ביחס לתוספת בגין פינוי כפוי. נתתי דעתי לעמדת הפסיקה בהקשר זה ולאורה בחנתי את טענות הצדדים לפניי. בחנתי את הסיכויים והסיכונים של כל אחד מהצדדים ביחס לכל טענה וטענה. נתתי דעתי למכלול הנסיבות.

  4. על יסוד התמונה הכוללת שהובאה לפני בית המשפט אני מורה כדלקמן:

    • הנתבע יפנה את הנכס הנדון – דירת המגורים בחלקה 59, גוש 29990 בשכונת סילואן ואת כלל השטחים המשמשים אותו מסביב לה, וזאת עד ליום 1.2.2018, והכל בכפוף לאמור להלן.

    • התובעים ישלמו לנתבע סך של 225,000 ₪ כפיצוי עבור הפינוי. הסך האמור יופקד בידיו הנאמנות של ב"כ הנתבע, עו"ד שלום פוריס (הנאמן), עד ליום 15.1.18.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ