אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 43669-10-14 א.ס.מ הובלות ותשתיות בע"מ נ' אביב סוכנויות - אופנועים וקטנועים (1992) בע"מ

ת"א 43669-10-14 א.ס.מ הובלות ותשתיות בע"מ נ' אביב סוכנויות - אופנועים וקטנועים (1992) בע"מ

תאריך פרסום : 11/05/2015 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום נצרת
43669-10-14
04/12/2014
בפני השופטת:
רים נדאף

- נגד -
המבקשת:
א.ס.מ הובלות ותשתיות בע"מ
המשיבה:
אביב סוכנויות בע"מ
החלטה

1. בפניי בקשה לצו מניעה זמני לחילופין צו עשה כנגד המשיבה, האוסר עליה לעשות כל שימוש בחומר העפר באתר העבודה בעפולה שליד מטמנת אמניר, כיוון יזרעאל, המיועד להקמת מפעל, על כל סוגיו, עפר מילוי, מילוי אבן, גרוס, מנופה ואבן חציבה, ולבנות ו/או להקים כל מבנה קבע או זמני על העפר. כן, לחייב את המשיבה לאפשר למבקשת להעמיס את העפר שהובל באמצעותה עבור המשיבה, במידה ולא תשולם תמורתו, וכי הצו הזמני יעמוד בתוקפו עד למתן החלטה בתביעה המוגשת על-ידי המבקשת, בד בבד עם הבקשה. לחילופין, ליתן כל סעד אחר שייראה נכון וצודק בנסיבות העניין.

2. ביום 27/10/2014 ניתן סעד זמני במעמד צד אחד, כמפורט שם, ונקבע דיון במעמד הצדדים, אשר התקיים ביום 5.11.14, שבסופו ניתנה הזדמנות לב"כ הצדדים לבוא בדברים לתקופה של 14 ימים.

עיקרי טענות הצדדים:

3. לטענת המבקשת, היא חברה העוסקת בין היתר בעבודות עפר והובלות, ובזמנים הרלבנטיים לבקשה, התקשרה עם המשיבה בהסכם בעל-פה במטרה להוביל עבורה עפר בפרויקט עבודה שבעפולה. בתאריך 17/7/14 החלה המבקשת להוביל עפר, כמוסכם, לאתר העבודה. בהגיע רכבי המבקשת לאזור המיועד לפריקת העפר, נהגו נציגי המשיבה, לשקולו, לבדוקו ובמידה ונמצא תקין לחתום על תעודת משלוח. כנהוג וכמוסכם, המבקשת הגישה דו"ח ריכוז עבודות עבור חודש 7/14, וחשבונה עבור חודש זה היה 41,752 ₪ (כולל מע"מ), והמשיבה המציאה למבקשת שלוש המחאות המיועדות לפדיון בתאריכים שונים. בהגיש המבקשת את ריכוזי העבודה של חודשים 8-9/14, הבטיחה המשיבה להמציא לה המחאות כמוסכם, אך בחלוף הזמן החלה המשיבה להיעלם למבקשת ולהמציא תירוצים שהעפר פסול ועל-כן לא מגיע לה כסף. המבקשת ביקשה מהמשיבה שתצביע על מקור הפגם הנטען בעפר, אך המשיבה הותירה אותה ללא תשובות, כאשר ברור, כי המדובר בתירוץ חסר כל ביסוס, שכן החתימה על תעודות המשלוח הן גם לגבי טיב העפר, ומדוע חיכתה המשיבה חודשיים בהם קיבלה עפר פסול לטענתה מבלי לנקוף אצבע. מה גם, שבעת הימצאות תכולה פסולה, המשיבה רשמה על תעודת המשלוח כי העפר פסול, וזה היה מועמס בחזרה ומוחזר, כך נרשם בתעודת משלוח מספר 01859 מיום 24/8/14.

4.המבקשת טענה עוד, כי משהתייאשה לקבל את כספה, הציעה למשיבה למסור לה בחזרה את העפר, וגם כאן נענתה בשלילה. המשיבה ניסתה לשכנע את המבקשת לקבל מחצית מהסכום שהיא זכאית לו, כסילוק סופי של החשבון ביניהם, ומשלא הסכימה המבקשת להצעה, איימה המשיבה כי המבקשת לא תקבל ממנה דבר.

5. לטענת המבקשת, קיימת לה זכות לכאורה כנגד המשיבה לקבל בחזרה את חומר העפר ו/או שוויו. מאזן הנוחות נוטה באופן מובהק לטובתה, וכי אי מתן הצו, יאפשר למשיבה שימוש בעפר, ובכך תישלל אפשרות המבקשת במקרה של אי קבלת הכספים לקבלו לידיה ולמזער את נזקיה. בשל התנהלות המשיבה שלא עמדה בהתחייבויותיה, המבקשת נאלצה לפנות לבנק בו מנוהל חשבונה ועצרה פדיון כל השיקים שנתנה, וזאת במטרה למנוע מצב של החזרות שיקים בגין א.כ.מ, דבר שיובילה להיות מוגבלת. בנוסף, המבקשת טענה להיעדר שיהוי, ואף העלתה טענות נוספות כנגד המשיבה: חוסר תום לב, שינוי מצב לרעה, ובכלל זה כי המשיבה מנסה להתעשר שלא כדין על חשבון המבקשת.

6.בד בבד עם הגשת הבקשה הגישה המבקשת תביעה, שהוגדרה כנזיקית, חוזית וכספית, ובמסגרתה עתרה להורות למשיבה לשלם לה את תמורת העפר, ולחילופין לאפשר לה להעמיסו ולקבלו בחזרה.

7. המשיבה בתגובה טענה, כי היא חברה בע"מ שבבעלותה מגרש ליד עפולה, והיא ביקשה לפזר מצע אבן על שטח המגרש, על מנת שניתן יהיה להניח עליו שכבת אספלט ולהשתמש בו לחניון אוטובוסים. המשיבה שהתקשרה עם חברת אוטובוסים, הייתה כפופה ללוח זמנים קצר ביותר. המשיבה, ביקשה לרכז את כל נושא אספקת המחלוטה בידי גורמים בודדים, שיתנהלו בנפרד ממנה אל מול מספר ספקים של החומרים. המשיבה התקשרה עם קבלן עפר בשם אמיר אבו דקה (להלן: "קבלן העפר"/"אבו דקה"), ולא עם ספק חומרים כלשהו, לרבות המבקשת. רק בדיעבד, לאחר שהתקבלו חומרים באיכות פסולה, נודע לה, כי אחד הספקים של אבו דקה היא המבקשת. במהלך החודשים 7-9/14 אבו דקה סיפק למשיבה חומרים בכמויות גדולות. בניגוד למוסכם עם אבו דקה, התברר למשיבה, כי רק חלק מהחומרים שסיפק לה היו באיכות טובה, החלק האחר, התברר כי הם חומרים פסולים. החומרים הפסולים סופקו למשיבה על-ידי מספר ספקים, לרבות המבקשת. משאיות החומרים הגיעו לאתר העבודה, והנהגים שפכו את תכולתן במערומים גדולים ועל פני השטח לפיזור. אבו דקה נדרש לפנות באופן מידי מהאתר את החומרים הפסולים ולהביא במקומם חומרים באיכות טובה. לאחר שלא פינה החומרים הפסולים מהאתר, הוא הודיע למשיבה, כי אינו מתכוון לחייבה בתשלום עבור החומרים הפסולים, וכי היא יכולה להשתמש בהם, אם תרצה. החומרים הפסולים נערמו באתר העבודה, ובגלל היותה כפופה לסד זמנים קצר ביותר, החלה המשיבה לגרוס את החומרים הפסולים, הגם שפעולה זו, דרשה ממנה השקעה לוגיסטית וכספית רבה. המשיבה פיזרה את החומרים המנופים או לגריסה על שטח המגרש, הידקה המצעים, והכינה המגרש לשלב הנחת שכבת אספלט.

8.המשיבה טוענת, כי יש לדחות את הבקשה, מהנימוקים הבאים:

א. הסעד תיאורטי - המדובר בחומרי אבן שהתקבלו ממספר רב של ספקים, והחומרים שסיפקה המבקשת התערבבו עם חומרים של ספקים אחרים, המשיבה גרסה חלק מהחומרים (הפסולים) שסיפקה המבקשת, ושיפרה את טיבם ואיכותם. המשיבה פיזרה את החומרים שסיפקה לה המבקשת על שטח המקרקעין והידקה המצעים. לאור זאת, כיום, החומרים שסיפקה המבקשת, אינם במצבם כפי שהיו בעבר, כך שלא ניתן להפרידם ולהעמיסם.

ב. היעדר יריבות בין הצדדים – המשיבה לא התקשרה עם המבקשת, אלא עם אבו דקה, שסיפק לה חומרי אבן באמצעות המבקשת. המשיבה שילמה לאמיר 11,000 ₪ בגין חשבוניות של המבקשת מיום 31/7/14, 1/8/14, 3/8/14 ו-5/8/14. חשבוניות אלה, נתבעות שוב בכתב התביעה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ