אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 40440-07-14 בלאט נ' קליין

ת"א 40440-07-14 בלאט נ' קליין

תאריך פרסום : 06/10/2016 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום רחובות
40440-07-14
29/09/2016
בפני השופטת:
רנה הירש

- נגד -
התובעת:
מינה בלאט
עו"ד חנניה לוינגר
הנתבע:
הנרי קליין
עו"ד ניר והב (סיוע משפטי)
פסק דין
 

1.הנתבע התגורר בדירה שכורה, ביחד עם אנשים אחרים, בעת שהדירה נמכרה לתובעת. אין חולק כי הנתבע לא שילם לתובעת דמי שכירות עבור התקופה בה שהה בדירה. הנתבע טען כי החזיק בחדר אחד בלבד ועל כן אינו חייב לשלם דמי שכירות עבור הדירה כולה, וכי התובעת לא הוכיחה מהם דמי השימוש הראויים המגיעים לה עבור אותו חדר, ועל כן יש לדחות את התביעה כולה.

הרקע ותמצית טענות הצדדים

2.התובעת רכשה דירה ברחוב האחים טרבס 6 ברחובות בהתאם להסכם מכר שצורף כנספח ב' לתצהיר עדותו של הנתבע. על פי הסכם המכר, שנחתם ביום 26.03.09, מסירת חזקה בדירה לידי התובעת תעשה עם פירעון מלוא התמורה (סעיף 5.3), כאשר התמורה במלואה אמורה להשתלם לידי המוכרים עד ליום 02.04.09 (סעיף 5.1).

על פי הסכם המכר (סעיף 3.3), ידעה התובעת כי מתגוררים בדירה דיירים ללא הסכם שכירות, בהם עובדים זרים מתחלפים ובלתי קבועים אשר המוכר אינו יודע את פרטיהם או מועד פינויים. בשל כך, החזקה בדירה הועברה לתובעת כאשר זו תפוסה, וגרים בה אותם דיירים. התובעת "זכתה" בהנחה בסך 10,000 ₪ משווי הדירה עבור ההוצאות המשפטיות שיידרשו לה לצורך פינוי הדיירים והוצאות נלוות, ככל שיידרשו, סעיף 3.4 ו- 3.5 לחוזה המכר.

3.התובעת הגישה תביעת פינוי כנגד הנתבע בהליך שנפתח בבית משפט זה, בתיק 1904/09. בדיון שהתקיים בפני כבוד הרשמת (כתוארה דאז) פפקין, ביום 31.10.10, הבהיר הנתבע כי לשיטתו יש לו זכות להשתמש בחדר אחד מתוך המושכר ובחלקים המשותפים. לנוכח טענה זו של הנתבע (המבקש בבקשת הרשות להתגונן באותו הליך), ניתנה החלטה על פיה שאר החלקים בדירה, שאין למבקש טענה בהם, אינם שייכים לו ואין לו בהם כל זכות.

בדיון שהתקיים באותו תיק ביום 27.04.11, ובהסכמת הצדדים, ניתן פסק דין של פינוי כנגד הנתבע. בדיון טען הנתבע (לאחר שהוזהר כדין) כי "יש חדר אחד נעול עם חפציי בדירה" (עמוד 4 לפרוטוקול, שורה 1). בפסק הדין שניתן בהסכמת הנתבע נקבע פינויו של הנתבע מהדירה.

בית המשפט אפשר לנתבע לפנות את חפציו מהדירה, המרוכזים בחדר אחד, שהיה מוחזק על ידו כפי שהצהיר, לאחר חלוף שבוע ימים מיום מתן פסק הדין ולא יאוחר מ- 30 יום ממועד מתן פסק הדין.

4.בשל אירוע קשה שהתרחש ביום 13.11.10, כאשר הגיעה התובעת לדירה, בה התגורר באותה עת הנתבע, הגישה התובעת תלונה למשטרה וטענה כי הנתבע תקף אותה וגרם לפציעתה. לאחר שהתנהל הליך פלילי בבית משפט זה, בתיק 26438-11-10, ניתנה ביום 08.04.13 הכרעת דין המזכה את הנאשם מהעבירה המיוחסת לו, של פציעה בנסיבות מחמירות.

5.התובענה דנן הוגשה בדרישה לסעד כספי. התובעת טענה כי מאז שהיא בעלת הדירה, החל מחודש אפריל 2009, ועד חודש אפריל 2011, החזיק הנתבע בדירה מבלי לשלם לה דמי שימוש כלשהם. התובעת עתרה בכתב התביעה לקבל שכר ראוי בגין דירה בת 5 חדרים בסך של 5,000 ₪ לחודש ובסך הכל 120,000 ₪.

6.הנתבע טען בתצהירו כי החל להתגורר בדירה בחודש אוגוסט 2006 בהסכמת בעליה באותה עת. עוד טען הנתבע, כי היה הסכם שכירות בין הדיירות הזרות שהתגוררו בדירה לבין בעליה הקודמים, על פיו שילמו כל הדיירים יחד 450 דולר לחודש, וכי במשך הזמן השתנו דמי השכירות החודשיים והגיעו עד לסך של 2,000 ₪ לחודש. הנתבע הוסיף וטען כי בעת שנכנס לגור עם הדיירות הזרות, קיבל חדר קטן מאוד בדירה, והסכים עם הדיירות החוזיות שישלם עבור אותו חדר 150 דולר לחודש, כולל כל ההוצאות. לגרסת הנתבע, שילם את הסכום האמור מדי חודש לדיירת החוזית.

הנתבע תיאר את התקשורת שלו עם התובעת ובעלה (עו"ד לוינגר) שהודיעו לו שרכשו את הדירה ודרשו תשלום דמי שכירות בסך 4,500 ₪ לחודש. לטענת הנתבע, מסר לתובעת שאם אכן רכשה את הדירה ימשיך – הוא וכך גם הדיירות האחרות - לשלם את הסכום ששולם לבעלים הקודם, סך של 2,000 ₪ לחודש.

הנתבע סבור שאינו חייב לתובעת מאומה שכן הסכום שנתבע הוא מופרז ומוגזם ולא הוגשה כל חוות דעת שעל בסיסה ניתן יהיה לקבוע את שווי השימוש בדירה בכלל, ואת שווי השימוש בחדר היחיד שבו החזיק, בפרט.

דיון והכרעה

7.מצאתי כי עדותו של הנתבע איננה אמינה. הנתבע חתם על תצהיר עדות ראשית אשר הוגש על ידי בא כוחו לתיק בית המשפט. עם זאת, בתחילת עדותו לאחר שהנתבע אישר את חתימתו על גבי התצהיר, הודיע שאינו מאשר את תוכנו וכי אולץ לחתום על ידי עורך הדין שייצג אותו באותה עת. לאחר שניתנה לנתבע הפסקה על מנת להיוועץ עם בא כוחו, ביקש למחוק מספר משפטים מהתצהיר. החזרה של הנתבע מטענות עובדתיות הכלולות בתצהירו, פוגמת באופן ממשי באמינותו. משכך, תתבסס ההכרעה להלן על התיעוד הקיים והראיות, על הודאות הנתבע ועל גרסת התובעת ככל שלא נסתרה.

8.אין חולק כי לאחר רכישת הדירה על ידי התובעת, לא שילם הנתבע דמי שכירות כלשהם, על אף שאסף את דמי השכירות מכל הדיירות במקום. הנתבע הסביר כי ביקש להעביר את דמי השכירות לבעלים הקודם של הדירה ומשלא ניתן לו הדבר, ביקש להפקיד את הכסף בקופת בית המשפט או לפתוח חשבון נאמנות, אולם לא עלה בידו לעשות אחד מאלה (עמוד 13 לפרוטוקול, שורות 3-6).

מכאן, כי היו בידי הנתבע 2,000 ₪ בכל חודש אשר אותם הכניס לכיסו כאשר לא מצא – כך לשיטתו – דרך לשלם את דמי השכירות לבעל הנכס. אין ספק כי סכום זה מגיע לתובעת, והנתבע אינו רשאי לשמור אותו לעצמו.

לא הוכח עד מתי המשיך הנתבע להיות האחראי על גביית הכספים, ולא הובאה כל ראיה מתי עזבו הדיירות הזרות את הדירה. התובע אמנם טען כי רוב הדיירות ברחו בסמוך לאחר הגשת תביעת הפינוי הראשונה (שנמחקה) בחודש אפריל 2009, אולם במהלך הדיון ביקש להציג בפני בית המשפט כתבה עיתונאית מתחילת חודש אוגוסט 2009 (עותק הכתבה וצו החיפוש הרלבנטי לאמור בה צורפו לבקשה להטלת עיקולים בתיק מיום 23.07.14). לנוכח האמור, לא ניתן לקבוע כי כל הדיירות הזרות עזבו במועד מוקדם ממועד פינוי הדירה על ידי הנתבע.

השימוש של הנתבע בדירה

9.הנתבע טען כי פינה את הדירה ביום 13.11.10 (שם, שורות 9-10). על כן, אני קובעת כי הנתבע חייב לשלם דמי שכירות עבור הדירה כולה, החל מחודש אפריל 2009 ועד לאותו תאריך, בין אם עשה שימוש בכל הדירה ובין אם אסף כספים מהדיירות האחרות שהיו בדירה, ולא העביר את דמי השכירות לידי התובעת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ