אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 3834-05-13 א' נ' א' ואח'

ת"א 3834-05-13 א' נ' א' ואח'

תאריך פרסום : 07/05/2015 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום באר שבע
3834-05-13
05/11/2014
בפני השופטת:
מיכל וולפסון

- נגד -
התובע:
נ' א'
עו"ד חדווה ביטון
הנתבעים:
1. ז' א'
2. ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

עו"ד עזרא האוזנר ואח'
פסק דין
 

 

1. בפני תביעה לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975. התובע, קטין במועד התאונה, יליד 12/07/94, טוען כי נפצע ביום 04/04/10 כאשר בתום נסיעה ברכב עם אביו הוא ירד מן הרכב ונפל. בנפילה זו הוא נפצע בצד ימין של גופו, בעיקר באזור הגב התחתון.

הנתבעת חולקת על גרסה זו ומצביעה על כך שגרסת התובע אינה מהימנה.

2. התובע הגיע לטיפול רפואי רק ביום 06/04/10 כאשר התברר לאב שבנו סובל מכאבים שלא עוברים, כפי שציפה מלכתחילה והטיפול בתרופות שלו לא עוזרים. אז התובע ואביו הגיעו לרופאת המשפחה של התובע, ד"ר מיכאלה גרבר. הגרסה לד"ר גרבר שנרשמה הייתה ש- 3 ימים קודם לכן התובע "נפל מהרכב קיבל מכה בגב התחתון". ההמשך מציין כי לתובע כאבים בגב תחתון עם הקרנה לרגל ימין (מוצג נ/2). התובע הופנה על ידה לחדר מיון. בפתיחת התיק בחדר מיון נרשם רק "חבלה בגב" ובאשר לסיווג נרשם "תאונה אחרת חבלה" (מוצג נ/1). רישום זה שונה מהפתקית במכתב השחרור בו מצוין כי מדובר בתאונת דרכים וחבלה. רופא חדר המיון, ד"ר יורי ממונוב רשם כי התובע בן 16, ולדבריו "קפץ מרכב 4X4 נפל ונחבל בגב" (מכתב שחרור מיום 06/04/10). הגרסה נמסרה, לפי גרסת התובע, ע"י אביו. הדיווח למשטרה היה ביום 12/04/10, ע"י האב. שם הוא דיווח שהוא היה הנהג וכאשר בנו ירד מהרכב הוא נחבל. האב הוסיף כי יש טעות בתעודה הרפואית המציינת שהבן קפץ מהרכב.

גרסה נוספת נמסרה כאשר הגיע התובע לביצוע ניתוח ביום 18/01/11 שכן התברר שכאביו נובעים מפריצת דיסק. בביה"ח הוא מסר, לפי דברי האב, לפרופ' דן עטר, שהנזק נגרם מנפילה מגובה כחצי שנה קודם לכן. אתעלם בשלב זה מלוח הזמנים שהיה מעל חצי שנה, ואתמקד בנפילה "מגובה". לפי דברי האב, פרופ' עטר רשם רישום חסר, כי לא צוין שהנפילה הייתה מרכב.

להשלמה, כפי שעלה בדיון, אביו של התובע פנה לבאת כוחו בתיק, עוה"ד חדווה ביטון, לפני הפניה למשטרה. היא תרגמה לו את מה שכתוב וכשהאב הסביר שיש טעות ברישום במכתב השחרור היא הציעה שיסביר זאת כשהוא מדווח על כך למשטרה, כפי שנעשה. הדיווח למשטרה הוא מיום 12/04/10. בניגוד לתיקון במשטרה של הרישום במכתב השחרור מהמיון, לא נעשה כך לגבי מכתב השחרור מהניתוח בין בכתב התביעה ובין בתצהירי האב ובנו. במקום זאת נמסרה גרסה ש"הגובה" הוא מגובה המושב של טנדר שצילומים ממנו הוגשו ע"י הנתבעת.

 

3. באת כוח התובע מצביעה על כך שיש להתרשם מאמינות התובע, וחוסר התחכום של עדותו ועדות אביו. כן היא הצביעה על כך שהאב אדם פשוט שהעברית אינה שגורה בפיו וגם ההיגוי של דבריו אינם תמיד ברורים. כך גם את העובדה שהוא לא קורא וכותב בעברית וגם בנו אינו דובר עברית. אכן התרשמתי כפי שבאת כוח התובע הצביעה בסיכומיה משני העדים .

 

אבל, כפי שהדגיש בא כוח הנתבעים, עו"ד שי ירון, הקושי טמון בגרסאות של הבן ושל האב ובעיקר מה שאין בהם ואשר לא ניתן לנמק בהסתמך על טיעוני באות כוח התובע, עו"ד חדוה ביטון.

הגרסה של התובע שהוצגה בבית המשפט היא שבתום הנסיעה הביתה מהמכולת, כאשר התובע יושב לצד אביו ברכב שהוא טנדר עם ארגז פתוח, הוא הוריד את רגל ימין לצאת מהרכב והחליק ונפצע בגבו. הגרסה הזו לא נמסרה כפי שהיא לרופאת המשפחה. ד"ר מיכאלה גרבר רשמה לכאורה את אשר שמעה. אני מקבלת את ההסבר של עו"ד חדוה ביטון כי הרישום הראשוני על כריכת התיק והפתקית של חדר המיון, שהתעלם מהקשר לרכב הוא כנראה טעות של הקולט בחדר המיון ( מוצג נ/1). כי יש להניח שהרישום של ד"ר מיכאלה גרבר הקושר את התאונה לרכב הוצג ע"י האב כשהגיע לחדר המיון.

 

4. מאחר והאב היה לגרסתו עד שעדותו היא מכלי ראשון למה שקרה, אשוב לגרסת האב שהיה לדבריו במקום בעת התאונה. אני מאמינה לו, אך לא לפרשנות שהוצגה בבית המשפט לעדותו. האב העיד כי שמע מכה חזקה ובא לעזור לבנו (עמ' 8 לפרוטוקול). האב העיד, כי הילד נפל מהאוטו, החליק במדרגה של האוטו וצעק והוא בא לעזור לו. רק אחר כך הוא הוסיף שהוא שמע מכה חזקה. הסיפא של שמיעת מכה חזקה אינה מתיישבת עם החלקה מהאוטו, תוך הליך היציאה והירידה. הסיפא תואמת יותר את הגרסה של "נפילה מגובה" או קפיצה החוצה. הסיפא גם לא תואמת את גרסת ההחלקה מהטעם שהאב הוסיף שלאחר שהוא שמע את המכה הוא ירד מהאוטו. האב לא הסביר כיצד לא נכח בהחלקה הנטענת כאשר בנו היושב לידו מחליק לפי טענתו תוך כדי יציאה. ניתן היה לצפות שהיה הסבר מדוע האב לא ראה את תחילת התהליך. גם היה צריך להיות הסבר לתנועת הגוף תוך כדי החלקה או מיד בנפילה. אך האב סיפר רק כי בנו החליק ונפל על צד ימי של הגוף (סעיף 4 לתצהירו). למרות שאני מאמינה לאב אני לא מקבלת את התביעה. הדבר היחיד שחוזר על עצמו בראיות התובע על עצמו הוא כי יש קשר בין נפילה מהרכב לבין הפציעה.

 

אני לא מקבלת את הגרסה של ההחלקה מהרכב. היא אינה מתיישבת עם גרסת האב שהיה במקום כשהאירוע קרה של מכה חזקה. את ההסבר כי מדובר בנפילה מגובה בהקשר להחלקה אני דוחה. התובע יצא מטנדר שאמנם הוא יותר גבוה מרכב פרטי אחר אך אין מדובר ב "גובה" לנער כבן 15. גרסת ה"גובה" יכולה להתיישב עם נפילה מהארגז וצליל של מכה חזקה. התובע שלל כי נסע בארגז ועמד על כך שישב ליד אביו. האב לא מסר גרסה שהוא ראה את בנו נופל/ מחליק. יתכן כי הבן לא נפל כשהוא יוצא מהרכב בתום הנסיעה כי אם בשלבים יותר מאוחרים של פריקת המצרכים. בהעדר תשתית ראייתית אני לא קובעת ממצא מה קרה. החסר של גרסה אמינה פועלת לרעת התביעה. אינני מקבלת את עמדת באת כוח התובע, כי הקושי של העדר גרסה הוא בגלל מגבלות של שפה, היגוי והיות האב אדם פשוט. החסר להעדר גרסה מהימנה הוא באי הצגת מלוא הגרסה מה בדיוק קרה.

 

5. לפיכך התביעה לא הוכחה והיא נדחית. התובע ישלם לנתבעת הוצאות משפט לפי שומה וכן שכ"ט עו"ד בסך 5,000 ₪. שניהם בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ