אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 38176-04-14 אברגל נ' עיריית בית שמש ואח'

ת"א 38176-04-14 אברגל נ' עיריית בית שמש ואח'

תאריך פרסום : 13/10/2015 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום בבית שמש
38176-04-14
28/08/2014
בפני השופט:
מוחמד חאג' יחיא

- נגד -
המבקש:
דניאל אברגל
עו"ד שמעון ביטון
המשיבות:
1. עיריית בית שמש
2. אמי"ת יוזמות חינוכיות בע"מ

עו"ד נעה ברהום
החלטה
 

 

1) מונחת לפניי בקשה מטעם המבקש למתן צו מניעה זמני וצו עשה זמני, אשר לפיה נתבקש בית המשפט להורות על המשיבות 1 ו-2 (להלן בהתאמה: "העיריה" ו-"הרשת") להימנע מלאסור על המבקש את הכניסה לשטח בית הספר אמי"ת השחר (להלן: "בית הספר"), להימנע מלהורות לגורם כלשהו מטעמם להערים קשיים כלשהם על המבקש בנוגע להפעלת הקיוסק שלו בבית הספר (להלן: "הקיוסק"), להימנע מלאסור על תלמידות בית הספר לרכוש מזון מהמבקש וכן להשיב את המבקש למקום עבודתו ללא כל תנאים.

 

2)ממכלול החומר שהונח לפניי הוכח כי המבקש מנוע מלהפעיל קיוסק בבית הספר עוד מיום 21.3.14. אין מחלוקת כי הבקשה למתן סעדים זמניים הוגשה לבית המשפט ביום 25.4.14. איפוא - הבקשה בה עסקינן הנה למעשה, בקשה למתן צו עשה (להלן: "הבקשה למתן צו עשה" או "הבקשה").

 

3)בשל החובה והצורך לחסוך זמן שיפוטי, לא אדון אלא בטענות ובראיות שמצאתי נחוצות להכרעה. יש לגזור הסדר-שלילי לגבי השאר. אך יוער כבר בפתח הדברים כי חרף הזמן הרב שחלף ממועד הגשת הבקשה נשוא ההחלטה דידן עד יום זה, טרם הוגש כתב תביעה. טענות הצדדים יוצגו לפי כתבי בי-דין שכבר הוגשו.

טענות המבקש

 

4)המבקש טוען בבקשתו, בין השאר, כי בהיותו בעל תעודת עיוור פנה בשנת 1990 לראש המועצה דאז של בית שמש בבקשה שהמועצה תסייע בשיקומו. לטענתו, המועצה החליטה להעניק לו שיקום באמצעות פתיחת קיוסק בבית הספר "פירסט" שהוא כיום בית הספר אשר בבעלות הרשת. עם השנים נדרש המבקש לבצע את ההתאמות הנדרשות במבנה לצורך הפעלת הקיוסק ובשנת 2006 נתבקש לעבור למבנה נייד בחצר בית הספר. המבקש טוען כי למשך כ-25 שנה הוא עובד ומתפרנס במקום כתהליך של שיקום וזאת ללא כל תלונות נגדו. בשנת 2007, לאחר שהופרד בית הספר לשניים, הקיוסק נותר בחצר בית הספר של הבנות - הוא אמי"ת השחר. בשנת 2012 קיבל פנייה מאת הרשת לפנות את הקיוסק משכן אין הסכם ביניהם ולדידו, בא-כוחו דאז השיב לרשת שהם לא בעלי הבניין ולכן לא יכולים לדרוש את סילוקו. המבקש טוען כי עקב כך, לבקשת הרשת, הוא הוציא מהעיריה רישיון עסק לצמיתות מיום 23.12.12.

 

5)המבקש טוען כי ביום 5.3.14 ערכו שוטרים חיפוש בקיוסק, ביקשוהו להתלוות עמם ובחקירתו נמסר לו כי הוא חשוד בהטרדה מינית של תלמידה. המבקש טען לפני המשטרה כי התלמידה נכנסה לקיוסק שלא בשעות ההפסקה וכשביקש ממנה לצאת, אחז אותה בזרועה והוציאה מהקיוסק. עוד מסר המבקש למשטרה כי לעתים הוא מרחם על התלמידה האמורה בשל מצבה המשפחתי. המשיב הורחק לשבועיים מבית הספר. ביום 20.3.14, נבנתה גדר מפרידה בין הקיוסק לבין חצר בית הספר, ולבקשת המנהל, ערן דאום (להלן: "המנהל") פעל המבקש להתקין חלון מכירה שתמנע כל כניסה לתלמידות לקיוסק. המבקש טוען כי ביום 21.3.14 קיבל מכתב באמצעות שומר בית הספר המודיע לו על הנחיית העיריה לפיה ייאסר עליו להיכנס לבית הספר ללא אישור כתוב, חדש, ממשטרת ישראל על העדר עבירות מין. המבקש טוען כי ביום 25.3.14 כבר השיג אישור כאמור שהנו אישור לפי החוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים, התשס"א-2001 ולפיו: "...על פי הנתונים הקיימים במאגרי המידע המשטרתיים ביום 25.3.14 אין מניעה להעסקתו של הנ"ל לפי החוק" (להלן: "האישור"). לדידו, יום לפני השגת האישור שוחחו עמו מעיריית בית שמש והודיעוהו כי גם אם ישיג אישור כאמור, לא ייכנס לבית הספר עובר לפגישה עם המנהל הכללי של העיריה. בשל עיכובים מצד העיריה, כך לטענת המבקש, הוא נפגש עם המנכ"ל בנוכחות היועץ המשפט לעיריה וחברו של המבקש ושם נמסר לו כי הרשת אינה מעוניינת בקיוסק אלא רק באוכל בריאותי.

 

6)המבקש טוען בבקשתו כי העיריה היא בעלת המבנה של בית הספר והיא שנתנה למבקש רשות להשתמש במקרקעין. לדידו, מדובר ברשות ללא תמורה והיא רשות בלתי הדירה. לטענתו, מדובר בזכות חוזית המשולבת בהשתק ולכן כללי הביטול של הרשות האמורה כפופים לעקרונות של צדק, בעיקרם שיקולי ההסתמכות והציפייה של בר-רשות והשבחת הנכס.

 

טענות המשיבות

 

7)המשיבות, בתגובתן המשותפת, טוענות בין השאר, כי דין הבקשה להידחות על הסף ולגופה. לדידן, מעולם לא נחתם הסכם בין המבקש למשיבות להפעלת קיוסק בשטח בית הספר; המבקש מעולם לא שילם דמי שכירות בגין השימוש בחשמל ומים ומעולם לא שילם ארנונה. לטענת המשיבות, אמנם מחזיק המבקש בתעודת עיוור, אך אינו עיוור במובן הקלאסי שכן יש לו מאור עיניים ואינו נצרך למקל או לכלב נחייה. המשיבות טוענות כי המבקש השתמש במשך שנים במבנה נייד השייך לעיריה ואשר מוצב בחצר בית הספר, אך לא הייתה לו כל רשות לבצע בו עבודות, כולל פריצת חלונות. הרשת הודיעה למשיב לפני מספר שנים כי עליו לפנות את הקיוסק וכי היא מתנגדת להמשך הפעלתו, בין השאר, משהפר המבקש את תנאי רישיון העסק שברשותו בכך שהוא מכר אוכל מבושל, כגון נקניקיות, בשעה שלפי הרישיון היה אמור למכור מוצרים ארוזים בלבד. המשיבות טוענות כי המבקש אף פעל בניגוד לחוזר המנהל הכללי של משרד החינוך [מספר 2.2-61 - "הזנה וחינוך לתזונה נכונה במוסדות חינוך"] אשר אוסר על ממכר מזון לא בריא.

 

8)המשיבות טוענות כי בחודש מרץ 2014 הוגשה במשטרה תלונה נגד המבקש על-ידי אחת התלמידות בטענה כי הטריד אותה מינית. בעקבות התלונה הורחק המבקש משטח בית הספר. המשיבות טוענות כי האישור המשטרתי שבידי המשיב מעיד כי לא הורשע בעבירה רלבנטית. בסעיף 15 בתגובתן טענו המשיבות כי בעקבות התלונה האמורה הגיעו עדויות של מספר תלמידות נוספות על התנהגות והתבטאויות בלתי תקינות של המבקש, אמנם אין מדובר בהתנהלות המגיעה לכדי הטרדה מינית אך מדובר בהתנהלות בעייתית ולא מקובלת שגרמה לאי-נחת למספר לא מבוטל של תלמידות. נוכח מכלול הנסיבות האמורות הוחלט שלא לאפשר את כניסתו לבית הספר. במקביל, הובעה הנכונות על-ידי העיריה לנהל משא ומתן מול המבקש לפיצוי על בסיס אסמכתאות שיציג.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ