אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 31872-04-15 Burleigh Inc#.,Co 14845 נ' נט פיי בע"מ ואח'

ת"א 31872-04-15 Burleigh Inc#.,Co 14845 נ' נט פיי בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 11/02/2016 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
31872-04-15
24/11/2015
בפני השופט:
אליהו בכר

- נגד -
מבקש:
אבי ונסטרה
עו"ד עמנואל יקר
משיבהמשיבים פורמלים :
1. נט פיי בע"מ
2. קומפיונט החזקות א.א. בע"מ
3. אלון אלבז אבי מאיר

עו"ד ר. קצף ממשרד מ. פירון ושות'
עו"ד אבי מאיר
החלטה

1. לפני בקשת הנתבע 5 (להלן: "המבקש") לדחיית התביעה על הסף בהעדר עילה, יריבות ובהיות התביעה טורדנית וקנטרנית, תוך שימוש לרעה בהליכי ביהמ"ש.

לטענת המבקש, התביעה הוגשה בגין פעילות הנובעת מסליקת עסקאות באמצעות כרטיסי אשראי. עפ"י עסקאות אלה, בית העסק שביצע את העסקאות באמצעות כרטיסי אשראי העבירן לנתבעות 1 ו- 4 (המשיבות 2 ו- 5) ואמור היה לקבל את כספו בקיזוז העמלות הנובעות מההסכם. לטענת התובעת, לא הועברו לה סכומי הכסף שאמורים היו לעבור אליה בעסקת הסליקה ולפיכך הגישה את התביעה הן כנגד החברות איתן חתמה על החוזה והן כנגד עובדיהן, ובהם המבקש. אלא שלמבקש לא היתה כל יד ורגל בתפעולה הפיננסי של החברות, לא בקבלת כספים, לא בקיזוזי עמלות ולא באי זיכויו בחלק מהכספים המגיעים לתובעת, כטענתו.

כך גם אין למבקש כל קשר עם הקמת החברות הנתבעות 1 ו- 4, רישומן וניהולן, כמו גם להחלטות שהתקבלו בהן, הוא אינו מכהן בהן כאורגן ואינו נושא משרה מהותי בהן. לטעמו, תפקידו דומה לנציג מכירות בחברה המוכר את מוצריה לפי הנחיות ההנהלה וסר למרותה. מעורבותו באירוע הפיננסי נשוא כתב התביעה היה ביצירת קשר עם הנתבעת, הצגת מהות ההסכמים, החתמת התובעת על חוזה ראשון ושני, העברת מסמכים נלווים ואת החוזים לבחינת המחלקות המתאימות בחברה לצורך קבלת אישור לעבודה משותפת, מסירת העמלות הנדרשות לתשלום בכל חברה בנפרד והעברה להנהלת החברה לצרכי יישום. בכך תמה מעורבות המבקש באירוע הפיננסי נשוא התביעה, כמו גם מעורבותו התפעולית. לפיכך, עסקינן לטעמו בתביעה שהינה נעדרת עילה כלפיו, כמו גם נעדרת יריבות והינה טורדנית וקנטרנית תוך שהתובעת עושה שימוש לרעה בהליכי ביהמ"ש.

2. התובעת (להלן: "המשיבה") סברה, כי אין כל מקום לבקשה. לטעמה, עסקינן בבקשת סרק שמוטב היה לה לולא הוגשה, כי הטענות המועלות בבקשה אינן עולות בקנה אחד עם הנדרש בתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984, או בהלכות המשמשות מושכלות יסוד בדיני סילוק על הסף. לכל היותר יש בבקשה כדי להעלות את הגנתו של המבקש, בעוד שבסילוק על הסף רק ככל שביהמ"ש מוצא כי התובע לא יוכל להוכיח את תביעתו ולא יזכה בסעד המבוקש, תימחק תביעתו וזאת רק אם לא ניתן לתקנה. מעבר לכך, מבקש המבקש לסמוך ידו על מו"מ שהתנהל בין הצדדים באופן לא ראוי ובלתי קביל.

3. לטענת המשיבה, הבקשה מתבססת על טענות בדבר העדר עילה ויריבות, ככל שכך ניתן להבין ממנה. הקשר שבין התובעת לחברת נט פיי (הנתבעת 1) התנהל באמצעות המבקש, הוא זה שהחתים אותה על שני הסכמים, אחד מול נט פיי ואחד מול הנתבעת 4 (מונטיבל) שהינה חברה זרה, תוך מצג כאילו הנתבעת 4 הינה בשר מבשרה של חברת נט פיי וזאת על מנת לחמוק מתשלום. כשהגיעה השעה והמשיבה דרשה לקבל כספיה מנט פיי, התנערה זו מההסכם עם חברת מונטיבל (הנתבעת 4) ודחתה את הדרישה בטענה, כי ההסכם עמה הינו למתן שירותי מחשב בלבד. בכך נפלה המשיבה לתרגיל עוקץ שבוצע למעשה באמצעות המבקש. המשיבה הפנתה לסעיפי כתב התביעה לפיהם המבקש הינו נושא משרה בנט פיי, יחד עם אלון אלבז (הנתבע 3), המשיבה ניהלה עמו את המו"מ לחתימה על שני ההסכמים, הן המבקש והן הנתבע 3 הציגו בפני התובעת מצגים ויצרו את הרושם כאילו התובעת מתקשרת עם נט פיי, הם אלה שביצעו בפועל את התחייבויות הנתבעות 1 ו- 4 בהסכמים והם גם אלה שגרמו להפרת ההסכמים, לעוולת גזל ולעשיית עושר ולא במשפט כמו גם לעוולה של עיכוב נכס שלא כדין. מכאן שיש להטיל עליהם אחריות אישית למעשי ומחדלי הנתבעות 1 ו- 4 בהיותם אורגנים של הנתבעת 1 או מי שניהלו מו"מ שלא בתום לב, אפילו אינם צד להסכם שנכרת בסיכומו של דבר וכן עפ"י העוולות הנזיקיות של גזל וגרם הפרת חוזה.

4. בכל הקשור עם טענת המבקש להעדר יריבות, הרי זו קיימת כנגד המבקש בהיותו אורגן ונושא משרה בנתבעת 1 עפ"י חוק החברות, תשנ"ט – 1999, ומעבר לכך ניתן ללמוד מכתב התביעה על קשר ישיר של המבקש לתובענה.

5. בכל הקשור עם היותה של התביעה טורדנית וקנטרנית תוך שימוש לרעה בהליכי ביהמ"ש, ציינה המשיבה כי זו נסמכת על הליכי מו"מ שבין הצדדים באופן לא ראוי, מה גם שהינה גובלת באבסורד, באשר אחרת כל אימת שתובעת היתה מציעה פשרה לנתבע קודם להגשת התביעה, היתה נהפכת התביעה לטורדנית וקנטרנית או לכזו המנצלת לרעה את הליכי ביהמ"ש, כי אז לא היה מקום לפשרות מחוץ לכותלי ביהמ"ש.

המבקש לא הגיש תשובה לתגובה למרות שניתנה לו אפשרות לעשות כן.

6. לאחר עיון בבקשה ובתגובה לה, לא מצאתי להיעתר לה. מציינת המשיבה ובצדק, כי בקשה לסילוק על הסף בהעדר עילה, מחייבת התייחסות לכתב התביעה ככזה שאינו יכול על סמך הנטען בו להביא לסעד המבוקש בו. עיינתי בכתב התביעה. עולה ממנו, כי המבקש קשור לטענות התובעת בדבר אותו "עוקץ" שבוצע כלפיה, וזאת לאחר שהמבקש היה מעורב בפעילות החברה שביצעה את אותו מעשה עוקץ לכאורי במהלך ביצוע פעולות סליקה עבור התובעת בעקבות עסקאות המבוצעות באמצעות האינטרנט, ולאחר שלא הועבר מלוא המגיע לתובעת בגין אותן עסקאות בניכוי העמלות.

7. משנטען כלפי המבקש, כי שימש אורגן פעיל בנתבעות 1 ו-4 וכי ביצע את אותם תרגילי עוקץ לכאוריים כלפי התובעת באי העברת סכומי הכסף המגיעים לה, כי אז ככל שיימצא המבקש אחראי לאי העברת הכספים מכוח תפקידו בנתבעות 1 ו- 4, כי אז תקום גם עילה כלפיו להשבת אותם סכומי כסף שלא הועברו כאמור לתובעת. מכאן, שבהחלט קיימת עילת תביעה שככל שתוכח, תחייב גם את המבקש. בכך גם קיימת יריבות ישירה למול המבקש עפ"י עילות התביעה, בין כמי שערך את החוזה למול התובעת וניהל לכאורה מו"מ שלא בתום לב ובין בגין עוולת גרם הפרת חוזה שככל שתוכח, עלולה לקשור אותו ישירות לאי העברת סכומי הכסף לתובעת כעולה מכתב התביעה. יובהר כאמור כי כל אלה מחייבים הוכחה ויתכן ובסיכומו של יום הם לא יוכחו אך אין בכך, בשלב הזה, כדי להביא לדחיית התביעה כאמור.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ