אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 31675-05-12 טי אס טק - ניהול נזקים בע"מ ואח' נ' מנובלה ואח'

ת"א 31675-05-12 טי אס טק - ניהול נזקים בע"מ ואח' נ' מנובלה ואח'

תאריך פרסום : 10/09/2014 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
31675-05-12
07/08/2014
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
תובעת:
טי אס טק - ניהול נזקים בע"מ
נתבעים:
1. ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ
2. אבישי מנובלה

פסק דין
 

 

1.תביעה שהגישה התובעת - חברה לביצוע עבודות שיקום מבנים, בגין חוב שלטענת התובעת נותרו הנתבעים חייבים לה עקב עבודות שיפוץ שביצעה בבית הנתבע, לאחר שריפה שפרצה בו.

 

2.התובעת טענה בכתב התביעה כי בביתו של הנתבע מס' 1 (להלן: "הנתבע") שברחוב ********* בחדרה (להלן: "הבית") פרצה בתאריך 30.11.2010 (או בסמוך לכך) שריפה, אשר גרמה נזק משמעותי למבנה הבית וכילתה חלק ניכר מתכולתו. התובעת טענה כי הוזמנה לבית ע"י שמאי מטעם הנתבעת מס' 2 והצד השלישי (להלן: "הנתבעת") ביום 06.12.10 על מנת שתיתן הצעת מחיר לביצוע עבודות שיקום וקימום הבית בעקבות נזקי השריפה, כאשר לטענתה נמסר למנהלה – מר טולדנו ע"י השמאי והנתבע כי הנזק מבוטח בפוליסת ביטוח שהוציאה הנתבעת. התובעת טענה כי יומיים לאחר הביקור בנכס, העבירה היא לנתבע, באמצעות השמאי, הצעת מחיר לשיפוץ הבית, המבוססת על כתב כמויות מפורט, בסכום של 158,815.60 ₪ כולל מע"מ (נספח א' לכתב התביעה). התובעת טענה כי הנתבע, לאחר אישור השמאי, קיבל את הצעת המחיר כפי שהיא ואישר אותה בו ביום. התובעת טענה כי לאחר אישור ההצעה חתם הנתבע על טופס הזמנת העבודה וטופס כתב קבלה וויתור (נספחים ב/ 1 ו- ב/2 לכתב התביעה), לפיו תגמולי הביטוח שיקבל מן הנתבעת יועברו ישירות לתובעת.

 

 

 

3.לטענת התובעת, הציגה הנתבעת בפניה מצג, באמצעות השמאי, לפיו כל הכספים שהתובעת תהיה זכאית להם בגין ביצוע העבודות בבית יועברו אליה על ידי הנתבעת, לרבות הבטחה מפורשת לתשלום מקדמה בסך של 45,000 ₪ ע"י הנתבעת. התובעת טענה כי לאור מצג זה, החלה היא לבצע את עבודות השיפוץ עליהן הוסכם. התובעת טענה כי על אף שהחלה בעבודות השיפוץ לא הועברה אליה המקדמה עליה הוסכם, והיא פנתה בעניין זה הן לנתבע והן לנתבעת, אשר השיבו כי הסכום יועבר אליה בהקדם. הנתבעת טענה כי בחלוף שלושה שבועות מרגע שהחלו עבודות השיפוץ, כאשר חלק הארי של העבודות הושלם, הודיעה הנתבעת למנהל התובעת כי לא תעביר לו כל סכום בגין השיפוץ, שכן התברר לנתבעת כי הנזק שנגרם לנתבע בעטיה של השריפה - אינו מבוטח ע"י הנתבעת. התובעת טענה כי פנתה לנתבע לאור המידע החדש שנמסר לה, אולם הלה השיב לה כי בידו אישור לפיו הפוליסה תקפה עד לסוף חודש ינואר 2011, ועל כן סירב הנתבע לשלם לתובעת את התמורה בגין עבודות השיפוץ. התובעת טענה כי בשלב זה הפסיקה היא את העבודות, כאשר סיימה כ- 75% מכלל העבודות על פי הצעת המחיר, וכאשר סכום העבודות שבוצעו על ידה עד לאותה עת עמד על סך 96,000 ₪ בתוספת מע"מ.

 

4.התובעת טענה כי עקב הפרת ההסכמות בינה לבין הנתבעים, אשר לא שילמו לתובעת מאומה בתמורה לעבודות שביצעה, חייבים הם לפצותה במלוא הסכום אותו התחייבו לשלם לתובעת, בתוספת ריבית והצמדה עד יום הגשת התביעה. התובעת טענה כי את יתרת התמורה עבור העבודות שלא ביצעה עקב הפרת החוזה מצד הנתבעים, תובעת היא כפיצויי הסתמכות בגין היערכותה לביצוע העבודות וויתורה על עבודות נוספות. התובעת הוסיפה כי בנוסף לעילה החוזית, עומדות לה אל מול הנתבע גם עילת התרמית ועילת עשיית עושר ולא במשפט.

 

5.הנתבע טען בכתב ההגנה כי אינו מכחיש את אירוע השריפה ואת העובדה שמסר לתובעת כי נזקיו מבוטחים ע"י הנתבעת. יחד עם זאת, לטענתו, הוא לא אישר את הצעת המחיר ולא את כתב הכמויות ומסמכים אלו אף לא הוצגו לו. הנתבע טען כי לא התחייב לשאת בעלות השיפוץ, אלא לטענתו התחייב אך להעביר את תגמולי הביטוח ישירות לידי התובעת, ועל כן לא הפר את התחייבויותיו כלפי התובעת. הנתבע הוסיף כי מהצעת המחיר (נספח ב/1 לכתב התביעה) עליה חתם - נמחקה, בהסכמתו ובהסכמת התובעת, השורה לפיה הוא חייב באופן עצמאי בתשלום עבודות השיפוץ ללא כל תלות בתשלום ע"י חברת הביטוח. מאידך, טוען הנתבע כי להצעת המחיר הנ"ל הוספה השורה: "מצהיר בזאת שנושא הביטוח תקין מבחינתי" – ללא ידיעתו, ללא הסכמתו ולאחר חתימתו על הנספח.

 

6.לעניין החוב טוען הנתבע כי התובעת לא עבדה בבית יותר מ- 4 ימים, וביצעה עבודה מינימאלית הכוללת פינוי פסולת וכן עבודות טיח, חשמל, וגג חלקיות, כאשר לטענתו מסתכמות עבודות השיפוץ בכ- 20% מסך העבודות ע"פ הצעת המחיר.

 

7.הנתבע טען כי גם הוא הופתע מהתנערותה הפתאומית של הנתבעת מהסכמתה לשלם את תגמולי הביטוח, אולם לטענתו אין בכך כדי לחייבו, שכן התובעת החלה בעבודה רק לאחר שהנתבעת אישרה בפניה כי תישא בעלות שיפוץ הבית, ואילו הנתבע לא התחייב לשלם לה בעד השיפוץ. לטענתו, היה על התובעת לוודא כי הנתבעת תשלם את עלות העבודות, ומשלא עשתה כן, אין לה להלין אלא על עצמה.

 

8.באשר לכיסוי הביטוחי, טען הנתבע, כי קיים כיסוי ביטוחי ועל הנתבעת לשלם את החוב ככל שהוא קיים ישירות לידי התובעת, זאת עפ"י חוזה הביטוח התקף בינו לבין הנתבעת. הנתבע טען כי לא רימה את התובעת, שכן היה סמוך ובטוח כי פוליסת הביטוח בתוקף. הנתבע טען כי לאחר השריפה התברר לו כי חלק מן התשלומים ששולמו באמצעות כרטיס אשראי לא נגבו, כיוון שכרטיס האשראי ממנו הועברו התשלומים – שבבעלות ידידתו, נגנב ממנה, אולם לטענתו היא שילמה את התשלומים שבפיגור מייד עם היוודע דבר השריפה, וללא ידיעת הנתבע. הנתבע הוסיף כי לו היה יודע שהנתבעת תתנער מחובתה, לא היה מזמין את שירותי התובעת, שכן אין בידיו די כסף על מנת לשלם עבור עבודות השיפוץ. עוד טען הנתבע כי עפ"י מכתב ששלחה לו הנתבעת ביום 16.1.2011 (נספח א' לכתב הגנתו) הודיעה לו הנתבעת כי פוליסת הביטוח בתוקף ותוקפה אמור לפוג בסוף חודש 1/2011, ומכך, מבקש הנתבע להסיק כי הפוליסה היתה תקפה ביום האירוע. עוד טען הנתבע כי מעולם לא קיבל לידיו הודעה על ביטול הפוליסה.

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ