אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"א 30637-02-15 טלנכסים בע"מ נ' איתן ואח'

ת"א 30637-02-15 טלנכסים בע"מ נ' איתן ואח'

תאריך פרסום : 25/04/2017 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי חיפה
30637-02-15
20/04/2017
בפני השופט:
ד''ר מנחם רניאל

- נגד -
תובעים:
טלנכסים בע"מ
נתבעים:
1. יהושוע איתן
2. נחל שרך תיירות ונופש בע"מ
3. יגאל איתן

פסק דין

1. התובעת הגישה תביעה זו כנגד הנתבעים, בסעדים שונים, הכוללים מתן חשבונות. התביעה נגד נתבעת 2, היא החברה בה חולקים התובעת והנתבע 1, נמחקה. על פי החלטה דיונית בתיק זה, נדונו תחילה סעדים א-ב, ד-יא, יד- יח בכתב התביעה. לאחר שמיעת ראיות וטיעוני הצדדים, ניתנה ביום 10.4.16 החלטתי בסעדים האמורים. לאחר שקבעתי כי ההסכם בין הצדדים לרכישת מניות על ידי התובעת תקף, קבעתי:

"תוצאות ההסכם

63.מכיוון שההסכם תקף, והנתבע הפר אותו הפרות שונות, כפי שפורט לעיל, זכאית התובעת לסעדים לצורך אכיפתו, כפי שלמעשה דרש גם הנתבע, קודם שהגיש את תביעתו לביטול ההסכם. על הצדדים להמשיך בנתיב של קיום ההסכם, בכפוף לעיקול שהוטל על ידי ביטון.

64.התובעת ביקשה בסעדים א-ב הצהרה בדבר זכותה לאכיפת ההסכם בין הצדדים, בתשלום סכום של 230,000 ₪, בניכוי סכום המגיע לתובעת, שיתברר לאחר עריכת חשבונות. אכן, התובעת זכאית לסעדים אלה, בתיקון אחד, שהסכום הוא 230,000 ₪ בצירוף ריבית כאמור בהסכם, ובהתאם יש להוסיף ריבית גם לכל סכום שיקבע לאחר עריכת חשבונות, שהתובעת זכאית לו. על כן, על הנתבע לערוך את חשבון ההוצאות וההכנסות של החברה, בשנים שעד 31.12.15, לצורך עריכת חשבון המגיע מהתובעת בניכוי המגיע לתובעת. חשבון זה יערך ויוגש על ידי הנתבע כשהוא מאושר על ידי רואה חשבון תוך 30 יום מים מתן פסק הדין. ככל שניתן יהיה לשלם את הכספים שחייבת התובעת, הם ישולמו לחברה, כנגד העברת יתרת המניות המגיעות לה, וירשמו כהלוואת בעלים.

65.בהתאם להסכם, הנתבע יכנס תוך 14 יום מהיום אסיפה כללית של החברה, בה ימונה דירקטור נוסף נציג התובעת, ומייד לאחר מכן תכונס ישיבת דירקטוריון, בה יוחלט על פתיחת חשבון בנק ושל החברה, שזכויות החתימה בו יהיו לשני הדירקטורים ביחד על גבי חותמת החברה או שמה המודפס.

66.הנתבע לא יקבל כל החלטה בחברה ולא יבצע כל פעולה בשם החברה, אלא בהסכמת התובעת בכתב. כמו כן, מתבטלת כל החלטה שהתקבלה בחברה עד היום בניגוד להוראות ההסכם מיום 6.3.11. אחת מהחלטות אלה היא ההחלטה להשכיר את הנכס לאחיו של הנתבע, הנתבע 3, שהיה צד לדיון. הסכם השכירות עמו בטל ומבוטל, וככל שירצה לשכור את הנכס, ישא ויתן עם החברה, לעריכת הסכם חדש.

67. אני מקבל את הסעד המבוקש בסעדים ח-ט, לפיהם תוגבל עבירות המניות ותמנע דיספוזיציה במניות הנתבע למשך 4 שנים מיום העברת יתרת המניות לתובעת. "

2.לאחר החלטה זו הגיעו הצדדים להסכמות לעניין המשך בירור התובענה, וניתן להן תוקף של החלטה. ההסכמה היתה להקצות לתובעת מניות, עד לסכום המניות שבו מחזיק נתבע 1 (100 מניות) כנגד תשלום סך 100,259 ₪ לחברה שיירשם כהלוואת בעלים, על פי חישוב שערכו. הוסכם, כי מומחה בית המשפט יבדוק את החישוב ובהתאם לבדיקתו יתווספו או יקוזזו סכומים. עוד הוסכם, כי מומחה בית המשפט יבדוק מה סכומי הלוואות הבעלים שהזרים בפועל הנתבע 1, ואם ימצא שהנתבע 1 לא הזרים את מלוא הסכומים הנקובים בהסכם, יחזיר הנתבע 1 סכומים בהתאם לבדיקתו. עוד נקבע, כי מומחה בית המשפט יקבל לידיו את כל חשבונות החברה, "יבדוק את החשבונות כולן לרבות הכנסות/ הוצאות ויקבע ממצאים חשבונאיים כמבוקש בסעדים נשוא התביעה", ולאחר חוות דעתו, רשאים הצדדים לשלוח למומחה שאלות הבהרה ולזמנו לחקירה נגדית ובהעדר סיום הסכסוך בפשרה, יקבע התיק להוכחות בנוגע לחשבונות. על כך יש להוסיף הסכמה נוספת של הצדדים לוותר על חקירתו הנגדית, כך שהוגשו סיכומים על פי חוות דעתו והתשובות לשאלות ההבהרה.

3.לגבי הנתבע 3, שנתבקש נגדו בעיקר הסעד של ביטול הסכם השכירות בינו לבין החברה, מאחר שלא נכרת כדין, הוא היה חלק מהדיון שקדם להחלטתי מיום 10.4.16, והיה נוכח בכל הדיונים על ידי בא כוחו, עו"ד מסלם, הגיש ראיות כרצונו וחקר כרצונו, והחליט, באמצעות בא כוחו שייצג אותו באותו שלב, שלא להעיד. אני אומר דברים אלה, שכן עולה מהחלטת בית המשפט העליון על עיכוב ביצוע בערעור מיום 24.6.16 כי הנתבע 3 טען בבית המשפט העליון כי: "בית המשפט המחוזי עצמו פנה ביום הדיונים הראשון לבא כוחו של יגאל ותהה מדוע יגאל נמצא באולם בית המשפט, שכן המחלוקת בין הצדדים אינה דורשת את עדותו, ועקב כך לא הגיע יגאל לשאר ישיבות בית המשפט, וטענותיו לא נשמעו." אני חוזר וקובע - יגאל, הנתבע 3, היה נוכח בבית המשפט באמצעות בא כוחו, הביא ראיות כרצונו, ולא נמנע ממנו ואף לא הומלץ לא שלא לבוא לבית המשפט. הוא בא לבית המשפט באמצעות בא כוחו. כל שהחליט בא כוחו לטעון עבורו נטען ובהתאם לטענות ניתנה ההחלטה. לפי ההסכמה הדיונית, לא התבקש נגד הנתבע 3 כל סעד נוסף, ועל כן הוא אינו חלק מפסק דין זה.

 

4.בהסכמת הצדדים מונה כמומחה רו"ח יאיר שלהב, שנתן את חוות דעתו מיום 9.12.16. אעסוק בממצאיו אגב דיון במחלוקות בין הצדדים.

5.אציין, כי לסיכומי הנתבע צורפו מסמכים, שלא הוצגו כראיות, והנתבע טען על פיהם. ביום 19.3.17 קבלתי את בקשת התובעת להוציא את המסמכים מהסיכומים, על פי ההסדרים הדיוניים שבין הצדדים. עוד קבעתי שיש לתקן את הסיכומים, המסתמכים על מסמכים אלה, בהגשת סיכומים מתוקנים עד 30.3.17, שאם לא כן אתן פסק דין בהסתמך על הסיכומים שהגיש הנתבע, בהתעלם מהסעיפים המסתמכים על המסמכים. לא הוגשו סיכומים מתוקנים.

6.המחלוקת העיקרית היא בדבר הלוואות הבעלים שיש לחשב שהנתבע הפקיד בחברה, עד 31.12.10, קצת יותר מחודשיים לפני עריכת ההסכם בין הצדדים ביום 6.3.11, שבו התחייבה התובעת להעמיד לחברה הלוואת בעלים בסך 750,000 ₪ כנגד הקצאת מחצית המניות (סעיף 4.2), בהנחה שזה לפחות סכם הלוואת הבעלים של הנתבע. במקביל, הנתבע ימשוך סכום זה. באותה עת, כאמור בסעיף 3.2 להסכם, הוצג לעיונה של התובעת המאזן המבוקר לשנת 2009, והנתבע הצהיר שהפעילות בשנים 2010 ו- 2011 היתה "פעילות רגילה וסטנדרטית, ללא חריגות כל שהן ממהלך העניינים הרגיל".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ