אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בימ"ש מחוזי ת"א הטיל היום 5 שנות מאסר על עופר צברי בגין עבירות מין בקטינים ועבירות נוספות

בימ"ש מחוזי ת"א הטיל היום 5 שנות מאסר על עופר צברי בגין עבירות מין בקטינים ועבירות נוספות

תאריך פרסום : 12/10/2015 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
53479-12-14
20/09/2015
בפני השופטים:
1. גלעד נויטל - אב"ד
2. מאיר יפרח
3. גיליה רביד


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל – פרקליטות מחוז ת"א (פלילי)
עו"ד שירה לייטרסדורף-שקדי
הנאשם:
עופר צברי
עו"ד אבי חימי
גזר דין

 

 

אנו אוסרים פרסום שמם של המתלוננים וכן אנו אוסרים פרסום של כל פרט אחר שיש בו כדי לזהותם.

 

הצדדים ערכו תחילה, הסדר טיעון (במ/2), שלא כלל הסכמה עונשית. הנאשם הודה בעובדות כתב האישום המתוקן (במ/1), והורשע בעבירות כדלקמן: אישום ראשון: מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה ושטרם מלאו לו שש עשרה תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 (להלן: החוק)  - מספר מקרים; אישום שני: מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה וטרם מלאו לו שש עשרה תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) לחוק - מספר מקרים; אישום שלישי: גרם מעשה סדום (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים) – עבירה לפי סעיף 347(א)(1) לחוק, ביחד עם סעיף 350 לחוק - מספר מקרים; גרם מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) ביחד עם סעיף 350 לחוק; מעשה  מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) לחוק – מספר מקרים; התרת נהיגה לקטין ללא רישיון – עבירה לפי סע' 36ב(ג) לפקודת התעבורה, התשכ"א – 1961 (להלן: פקודת התעבורה); אישום רביעי: דין לקוחו של קטין – עבירה לפי סעיף 203ג' לחוק; בריחה ממשמורת חוקית – עבירה לפי סעיף 257(1) לחוק; הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו – עבירה לפי סעיף 275 לחוק; נהיגה פזיזה ורשלנית – עבירה לפי סעיף 338(א)(1) לחוק. עם תום הטיעונים לעונש הגיעו הצדדים להסכמה עונשית. בדיון שהתקיים ביום 19.7.15, עתרו הצדדים במשותף להשית על הנאשם עונש של חמש שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילת רישיון הנהיגה לשנתיים מיום שחרורו של הנאשם ממאסרו, וכאמור בהסדר הטיעון (במ/2), גם פיצוי בסך כולל של 50,000 ש"ח למתלוננים, אשר הופקד במלואו עובר ליום 1.7.15 - המועד שבו הושמעו הטיעונים לעונש (ראו בדברי התובעת  - עמ' 12 ו - 21 לפר').

 

אלה עובדות כתב האישום המתוקן (במ/1) שבהן הודה הנאשם:

חלק כללי: בתקופה הרלוונטית לכתב אישום זה, שימש הנאשם מנהל קבוצת הכדורגל של הבוגרים "**** ***** ****" (להלן: הקבוצה) השייכת לליגת העל בכדורגל. מתוקף תפקידו זה, טיפל הנאשם בעניינים האדמיניסטרטיביים של הקבוצה ושימש איש קשר לשחקניה. כמו כן, עבד הנאשם בתקופה הרלוונטית לכתב האישום כאחראי מחסן הכביסה בבית החולים השרון בפתח תקווה (להלן: מחסן הכביסה). הנאשם, מנהל קבוצה בליגת העל כאמור, הינו דמות מוכרת ומשפיעה בעולם הכדורגל, אשר היתה לו נגישות גם לשחקני קבוצת הנוער ונודע בקרב השחקנים כ"דמות אב", הדואג למחסורם של שחקנים מעוטי יכולת. במועדים שונים ובהזדמנויות שונות, כמפורט באישומים שלהלן, הנאשם ביצע בקטינים עבירות מין, בהסכמתם שהושגה תוך ניצול יחסי התלות של הקטינים בו. על מנת להתקרב לקטינים ולבסס יחסי התלות ביניהם, הנאשם התכתב עמם באינטנסיביות באמצעות יישום "הווטסאפ", התכתבויות שבחלקן נשאו אופי מיני או אינטימי. הנאשם פעל למלא אחר מחסורם בקניית בגדים, נעליים ונתן להם כספים. כמו כן, הסיע הנאשם את הקטינים לאימונים של הקבוצה, לצפייה במשחקים, למסעדות, לחופשה באילת על חשבונו ועוד. בחלק מן המקרים, התיר הנאשם לקטינים לנהוג ברכבו או שילם להם שכר עבור עבודה במחסן הכביסה. בדרכים אלו ואחרות, הלך הנאשם וביסס תלותם של הקטינים בו, כאדם בעל מעמד והשפעה בעולם הכדורגל, עולם בו שאפו להשתלב, שמעורב יותר ויותר בחייהם, עוזר להם כלכלית בדרכים שונות והפך עבורם לדמות "אב". הנאשם ניצל את פער הגילאים שבינו לבין הקטינים, את היותם מעוטי יכולת ואת חלומם להשתלב בעולם הכדורגל כדי לבצע בהם עבירות מין.

אישום ראשון: במהלך החודשים יולי-אוגוסט 2014 או בסמוך לכך, עבר הקטין א.א. יליד 12.99 (להלן: הקטין) להתגורר באופן זמני בפתח תקווה בשל נסיבות משפחתיות. במהלך תקופה, עד לתחילת חודש אוקטובר 2014 (להלן: התקופה), התאמן הקטין בקבוצת הנוער של **** **** **** (להלן: הקבוצה). מיד בהגיעו לקבוצה, פגש בנאשם שהציג עצמו בפניו כמנהל קבוצת הבוגרים וביקש מהקטין שיאשר אותו כ"חבר בפייסבוק". הקטין נעתר לבקשה. במהלך התקופה וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, התכתב הנאשם עם הקטין בין היתר באמצעות יישום (אפליקציית) ה"ווטסאפ". במסגרת התכתבויותיהם במהלך חודש ספטמבר 2014, כינה הנאשם את הקטין "כוכב", "נסיך", "חיים שלי", כתב לו שהוא אוהב אותו ושידאג לקנות לו בגדים והתעניין תדיר בהשתלבותו בקבוצה. הנאשם התלונן בפני הקטין כי "אני כל כך משתדל שיהיה לך טוב ואתה מקבל את זה כמובן מאליו" והקטין השיב לו כי הוא כמו אבא בשבילו. על כך השיב הנאשם כי "אני אוהב אותך ואתה יודע את זה.. ואתה צריך להבין ששום דבר לא מובן מאליו". חלק מן ההתכתבויות האמורות נשאו אופי מיני, עת שאל הנאשם את הקטין אם היה כבר במיטה עם בת, הציע ללוותו ל"בחורה" ושלח לו תכתובות כגון "אבל יש לך קטן חחח מה תעשה איתה?" "גמרת לה בפה?" "תגיד אתה חרמן הרבה?" "כמה פעמים ביום אתה מביא ביד?" "אתה מפסיד זיון" "נראה לי בכלל לא עומד לך". במהלך התקופה וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, הסיע את הקטין מביתו לאימונים והחזירו לביתו בתום האימון. במספר הזדמנויות שונות במהלך התקופה, בעת נסיעתם המשותפת ברכבו של הנאשם, ביצע הנאשם בקטין מעשים מגונים, ליטף את איבר מינו של הקטין מעל לבגדיו וזאת לצורך סיפוק וגירוי מיני ובהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי תלות שביניהם.  במהלך התקופה וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, הזמין הנאשם ביום 28.9.14 את הקטין למחסן הכביסה בבית החולים (להלן: מחסן הכביסה) כדי להעניק לו נעלים. הקטין הגיע והנאשם נתן לו נעלי כדורגל חדשות במתנה. בתום הביקור, במסגרת התכתבויותיהם וכדי להעמיק את התלות בין הקטין לבינו, הלין הנאשם על הקטין שהוא נפרד ממנו בתום הביקור מבלי להודות לו. בתגובה, הקטין נשבע לנאשם שאוהב אותו וכי הנאשם הוא האדם היחיד שעוזר לו וכי הוא לא רוצה להתרחק ממנו אף פעם ומודה לו "את התודה שבעולם". בתחילת חודש אוקטובר 2014, וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, העניק הנאשם לקטין כסף לקניית בגדים חדשים ובמועד שאינו ידוע לתביעה בסמוך לחג הסוכות, שוב הזמין הנאשם את הקטין לבוא אליו למחסן הכביסה ולקבל בגדי ספורט. הקטין הגיע למחסן הכביסה בשעות הערב וישב שם עם הנאשם כשהם לבדם. הנאשם הציע לקטין לעסות את גופו. משנאות הקטין להצעה, הפשיט הנאשם את חולצתו של הקטין, התפשט מחולצתו וביצע בקטין מעשים מגונים: השעין את הקטין לאחור על כריות, נגע בכתפיו של הקטין, הוריד את מכנסיו, נגע באיבר מינו ושפשפו וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני ובהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי תלות ביניהם. הנאשם חדל מהמעשה רק כאשר הקטין קם לפתע. אז התפשט הנאשם, לקח את הקטין למקלחת הסמוכה והתרחץ במקלחת לצדו. לאחר מכן, לקח הנאשם את הקטין לאימון ברכבו. במעשיו אלו, במספר הזדמנויות, ביצע הנאשם מעשים מגונים בקטין בהסכמה שהושגה תוך ניצול יחסי תלות כמתואר.

הנאשם הורשע באישום ראשון זה בעבירה של מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה וטרם מלאו לו שש עשרה תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) לחוק (מספר מקרים).

 

אישום שני: בתחילת ינואר 2014, הצטרף הקטין ב.ב. יליד 3.99 (להלן: הקטין) כשחקן כדורגל בקבוצת הנוער של ***** ***** **** (להלן: הקבוצה), הקטין הינו בן לאם חד הורית המצויה בקושי כלכלי. במעמד ההרשמה, אמר לקטין שיכול לארגן לו נעליים וביקש מהקטין שיוסיף את מספר הטלפון שלו לסלולרי שלו. במהלך התקופה שלאחר מכן מפברואר 2014 עד מאי 2014, בהזדמנויות רבות וכחלק מהעמקת יחסי התלות של ב.ב. כלפיו, לקח הנאשם את ב.ב. לצפות עמו במשחקי כדורגל. הנאשם הסיע את ב.ב. ברכבו והעניק לו כרטיסים למשחקים. החל מפברואר 2014 וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, התכתבו הנאשם והקטין דרך הפייסבוק, הנאשם כינה את ב.ב. "חיים שלי", "נסיך שלי" "מלך" ו"אהבת חיי" והקטין אמר לנאשם כי הוא כמו אבא בשבילו וכי הוא מלאך שאלוהים שלח לו. ביום 8.5.14 ביקש הנאשם שהקטין ישלח לו צילום של תכתובת שלו עם בחורה. בשלוש הזדמנויות שונות, במהלך חודש אפריל 2014 או בסמוך לכך, וכחלק מהעמקת יחסי התלות של הקטין כלפיו, התיר הנאשם לקטין לנהוג ברכבו על הכביש משך מספר דקות בכל פעם וזאת ביודעו כי הקטין אינו מורשה לנהיגה. באחת ההזדמנויות בתקופה הנ"ל, בשעות הערב, הסיע הנאשם את הקטין ברכבו ובסמוך לקיבוץ עינת, התיר לו לנהוג ברכב. בהמשך, הנאשם והקטין החליפו מקומות והנאשם התיישב בכיסא הנהג. הנאשם ביקש מהקטין שיוריד את מכנסיו והקטין נעתר. או אז ביצע בו הנאשם מעשה מגונה ונגע באיבר מינו של הקטין מתחת לתחתוניו, לצורך סיפוק וגירוי מיני, בהסכמתו של הקטין שהושגה בשל יחסי התלות ביניהם. הנאשם חדל ממעשיו משעבר במקום רכב אחר. בתחילת חודש מאי 2014 או בסמוך לכך, אסף הנאשם את הקטין מביתו למחסן המכבסה ושם ביקש מהקטין להוריד את מכנסיו ותחתוניו. משסרב הקטין הנאשם חזר והפציר בו עד שנעתר. הנאשם ביצע מעשה מגונה בקטין, נגע באיבר מינו של הקטין ומישש אותו וזאת לשם סיפוק וגירוי מיני ובהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם. כחודש לאחר מכן או בסמוך לכך, צירף הנאשם את הקטין ונער נוסף לנסיעתו לטורניר ספורט באילת, מטעם מקום עבודתו בבית חולים השרון. הנאשם, הקטין והנער הנוסף שהו במלון דן פנורמה (להלן: המלון) והנאשם הלין את הקטין עמו במיטה. בשתי הזדמנויות שונות, בשעות הבוקר, בעת ששהו יחדיו במיטה במלון, ביקש הנאשם מהקטין להתפשט ממכנסיו ותחתוניו וביצע בו מעשה מגונה בכך שנגע באיבר מינו של הקטין ומישש אותו וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני ובהסכמתו שהוגשה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם.

הנאשם הורשע באישום שני זה בעבירה של מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה וטרם מלאו לו שש עשרה תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סעיף 348(ד)(1) לחוק (מספר מקרים).

 

אישום שלישי : במועד שאינו ידוע לתביעה, בסוף שנת 2011, פגש הקטין ג.ג. יליד 10.98 (להלן: הקטין) בנאשם בעת צפייה במשחק כדורגל בפתח תקווה. לשם העמקת יחסי התלות בינו לבין הקטין, נקט הנאשם בפעולות הבאות: א. הנאשם ניגש לקטין, הציג עצמו כמנהל קבוצת **** **** **** (להלן: הקבוצה), שאל אותו באיזו קבוצה הוא משחק, הציע לקטין לעבור לשחק בקבוצה, הציע לו כדורגל במתנה וביקש את מספר הטלפון שלו על מנת שיוכל לתת לו את הכדורגל. ב. כעבור מספר שעות, הנאשם התקשר לקטין, הגיע לביתו, ביקש ממנו לרדת למטה ומסר בידיו את הכדורגל. לפני לכתו, ביקש הנאשם מג.ג. לשלוח לו בקשת חברות בפייסבוק. ג. מספר ימים לאחר מכן, העניק הנאשם לקטין נעלים חדשות והביאן לביתו. ד. מספר ימים לאחר מכן, העניק הנאשם לקטין כרטיס למשחק כדורגל שבו השתתף שחקן שהוא אוהד, לקח אותו למשחק מביתו, ארגן לו צילום עם השחקנים ובתום המשחק השיב אותו לביתו. ה. הנאשם הציע לקטין לשלבו בקבוצה והקטין ניגש לבחינות.

במהלך השנים המשיך הנאשם להעמיק את התלות של הקטין בו. הנאשם העניק לו בגדים ונעלים במתנה, לקח אותו למשחקי כדורגל והלך לצפות במשחקים בהם השתתף הקטין, לקח אותו למסעדות וכן לקח אותו להשתתף בטורניר כדורגל במסגרת חופשה באילת מטעם עבודתו בבית חולים השרון. במהלך שנת 2013 ואילך התכתבו הקטין והנאשם באמצעות יישום "הווטסאפ". הנאשם כינה את הקטין "כוכב שלי" "חיים שלי", ועוד כינויי חיבה וכן הזמין אותו לביתו כשהוא לבדו, למרות שהקטין סרב להגיע. הנאשם כתב לקטין כי הוא אוהב אותו וכי "אני לא אתן לאף אחד לפגוע בך". במועד שאינו ידוע לתביעה במהלך השנה האחרונה עובר להגשת כתב האישום, הגיע הנאשם לקחת את הקטין מביתו ונסע עמו לכיוון נחשונים, שם התיר לו לנהוג ברכבו וזאת ביודעו כי הוא אינו מורשה לנהיגה. במועד שאינו ידוע לתביעה במהלך אוקטובר 2013 או בסמוך לכך, ביקש הקטין מהנאשם לעזור לו למצוא עבודה. הנאשם הציע לג.ג. לעבוד עמו במחסן הכביסה.  בדרך זו, בה סיפק הנאשם לקטין עבודה ושילם את שכרו, המשיך וביסס הנאשם את יחסי התלות שנוצרו ביניהם על רקע יחסיהם סביב עולם הכדורגל כפי שתואר. הקטין החל לעבוד אצל הנאשם במחסן, פעם בשבוע למשך שעתיים, סידר שם בגדים וקיבל מהנאשם 150 ₪ במזומן בתום כל יום עבודה. במועד שאינו ידוע לתביעה בסמוך לחודש מאי 2014, ביקש הקטין מהנאשם שיתן לו "חולצת אימון" והנאשם אמר לקטין שיתן לו חולצה כזו בעבודה. כשהגיע הקטין למחסן המכבסה, בשעות הצהריים, נתן לו הנאשם חולצת אימון ארוזה בשקית וכאשר הקטין הודה לו, ביצע בו הנאשם מעשה מגונה בהסכמה שהושגה תוך ניצול יחסי התלות, נגע בו באזור החזה ומתחת לחולצה שלבש. משסירב הקטין למגע, הרגיעו הנאשם באומרו "אל תדאג, לא יהיה כלום" וליטף אותו בחזהו וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני, בהסכמה שהושגה תוך ניצול יחסי תלות. ביום 5.5.14, ערב יום העצמאות, אמר הנאשם לקטין לבוא למחסן המכבסה. בהגיע הקטין למחסן, עשה בו הנאשם מעשה מגונה בהסכמה שהושגה תוך ניצול יחסי תלות, נגע בו באזור החזה, מעל החולצה ומתחתיה, לצורך סיפוק וגירוי מיני וכן הוריד את חולצתו של הקטין. הנאשם אמר לקטין שלא ידאג ואז עשה בו הנאשם מעשה מגונה, הוריד את מכנסיו של הקטין עד לנעליו, נגע באיבר מינו של הקטין, ליקק את גופו ואת איבר מינו לצורך סיפוק וגירוי מיני. כמו כן ביצע הנאשם בקטין מעשה סדום, הנאשם הכניס לפיו את איבר מינו של הקטין עד שהקטין הגיע לפורקן. לאחר המתואר לעיל, אמר הנאשם לקטין לשבת מול המחשב במשרדו והורה לו לצפות בסרט פורנוגרפי, עת הלך לשטוף את פיו בכיור. הקטין הרכין את ראשו וכשהנאשם שב אליו, עשה עצמו כאילו הוא צופה בסרט ואז אמר לו הנאשם: "יאללה בוא נלך הביתה". לאחר המתואר לעיל,  הנאשם לקח את הקטין לביתו ושילם לו 150 ₪ "שכר עבודה" למרות שהקטין לא עבד כלל. כשבוע וחצי לאחר המתואר לעיל, העניק הנאשם לקטין נעלים חדשות במחסן המכבסה. בעוד הקטין עומד ומחזיק בנעלים, ביצע בו הנאשם מעשה מגונה בהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי תלות. הנאשם הכניס ידיו מתחת לחולצתו של הקטין, הוריד את מכנסיו ותחתוניו של הקטין וביצע בו מעשה סדום בכך שהחדיר את איבר מינו של הקטין לפיו. לאחר מכן, הנאשם מישש את איבר מינו של הקטין וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני, עד שהקטין הגיע לפורקן. הנאשם ניגש לשטוף ידיו ואז אמר לקטין "בוא אני אקח אותך הביתה", הסיעו לביתו ונתן לו 150 ₪ "שכר עבודה" למרות שהקטין לא עבד כלל. במספר הזדמנויות נוספות, במהלך מאי-יולי 2014 (להלן: התקופה), הזמין הנאשם את הקטין לבוא לעבוד במחסן הכביסה ואז ביצע בקטין מעשה מגונה כאשר נגע בגופו, לצורך גירוי וסיפוק מיני, בהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם. הנאשם הכניס ידיו מתחת לחולצתו של הקטין, הוריד את מכנסיו ותחתוניו של הקטין וביצע בו מעשה סדום בכך שהחדיר את איבר מינו של הקטין לפיו, בהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם. לאחר מכן, הנאשם מישש את איבר מינו של הקטין וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני, בהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי התלות והמרות ביניהם. לאחר מכן הנאשם שילם לקטין 150 ₪ "שכר עבודה" למרות שהקטין לא עבד כלל. בהזדמנות נוספת במהלך התקופה, הגיע הקטין לעבוד במחסן המכבסה. הנאשם ביצע בקטין מעשה מגונה, הוריד את בגדיו של הקטין ואת בגדיו שלו, לקח את ידיו של הקטין ונגע באמצעותן בשיער ראשו ובאיבר מינו של הנאשם וזאת לצורך סיפוק וגירוי מיני ובהסכמתו של הקטין שהושגה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם. לאחר המתואר, ביצע הנאשם בקטין מעשה סדום, הכניס את איבר מינו של הקטין לפיו, זאת בהסכמתו שהושגה תוך ניצול יחסי התלות ביניהם כאמור. לאחר מכן, ביצע הנאשם מעשה מגונה בקטין, מישש הנאשם את איבר מינו וכן אחז בידיו של הקטין ומישש באמצעותן את איבר מינו שלו עצמו וזאת לצורך גירוי וסיפוק מיני ותוך ניצול יחסי התלות ביניהם. בסופו של הארוע, שילם הנאשם לקטין "שכר עבודה" למרות שהקטין לא עבד כלל. במעשיו המתוארים לעיל, ביצע הנאשם בקטין עבירות של גרם מעשה סדום, מעשה מגונה וגרם מעשה מגונה תוך ניצול יחסי תלות כאמור. כמו כן, התיר הנאשם לקטין לנהוג ביודעו כי אינו כשיר לנהיגה.

הנאשם הורשע באישום שלישי זה בעבירות הבאות: 1. גרם מעשה סדום (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים) – עבירה לפי סעיף 347(א)(1) לחוק ביחד עם סעיף 350 לחוק – מספר מקרים; 2. גרם מעשה מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי ס' 348(ד)(1) לחוק ביחד עם ס' 350 לחוק. 3. מעשה  מגונה (בקטין שמלאו לו ארבע עשרה וטרם מלאו לו שש עשרה תוך ניצול יחסי תלות) – עבירה לפי סע' 348(ד)(1) לחוק – מספר מקרים. 4. התרת נהיגה לקטין ללא רישיון – עבירה לפי סע' 36ב(ג) לפקודת התעבורה, התשכ"א - 1961.

 

אישום רביעי: ביום 27.11.14 בשעות הערב שהה הנאשם במחיצת ש.ש. (קטין יליד 6.97) ברכבו מסוג קיה מספר 7604631 (להלן: הרכב) אותו החנה בחניון בחולון הסמוך לכביש 20 (להלן: החניון).  במועד אחר עובר ליום 27.11.14 וכן במועד זה, בתוך הרכב, קיבל הנאשם מש.ש. שירותי מין תמורת תשלום של 100 ₪ ביודעו כי הוא קטין. בשעה 18:00 או בסמוך לכך, הגיעו השוטרת נוי זייתון (להלן: השוטרת) והשוטר אדיר קדוש (להלן: השוטר) לחניון וזאת במהלך סיור במקום. משהבחינו השוטרים ברכב שעמד בחניון ועורר את חשדם, ניגשו לרכב כשהם מזדהים כשוטרים וביקשו מהנאשם שיפתח את החלון. הנאשם השיב לשוטרים כי "עושים סקס" וכי הוא ערום ושיתנו לו להתלבש. לאחר זמן מה, במהלכו ניסו השוטרים לפתוח את דלת הרכב, פתח הנאשם את דלת הרכב כשהוא לבוש חולצה בלבד ולצדו ש.ש. על רצפת הרכב. לנוכח זאת, ביקשו השוטרים מהשניים לצאת מן הרכב והודיעו לנאשם כי הוא מעוכב בחשד לעבירת מין בקטין. בהמשך, הודיעו השוטרים לנאשם כי הוא עצור, השוטרת שלפה אזיקים והנאשם בתגובה טרק את הדלת בחוזקה בכוונה להכשיל אותה במילוי תפקידה. או אז, החל הנאשם לברוח ממשמורת חוקית שהוא נתון בה בשל חשד לעבירת פשע. הנאשם לחץ על דוושת הגז בפתאומיות, כשהשוטרים עומדים בסמוך אליו ונמלט ברכבו לכיוון היציאה מן החניון. בסמוך למתואר לעיל, השוטרים הגיעו בריצה לכיוון היציאה מן החניון, כשהקטין ש.ש. מתלווה לשוטר, תוך שהשוטרים צועקים לנאשם לעצור ומסמנים לו באקדח שלוף. חרף זאת, הנאשם המשיך לנוע לעברם ובהתקרבו לשוטר, אשר הכה באקדחו בחלון הרכב, המשיך הנאשם ופנה ימינה עד כי אקדחו של השוטר נפל מידיו. הנאשם לא שעה ליריות השוטרים באוויר והמשיך בנסיעה, יצא מהחניון, פנה שמאלה ברמזור אדום והמשיך בנסיעה לכיוון כביש 20 (מחלף הקוממיות) תוך שהוא משתחל בין רכבים עד כי נאלץ לעצור בנתיב הימני בשל עומס תנועה. השוטרים נעו במהירות לכיוון הרכב תוך שהשוטרת צועקת ויורה לכיוון גלגלי הרכב. אז ניגשה השוטרת לרכב, פתחה את דלת הנהג, כיוונה אליו אקדח והורתה לו לצאת מרכבו. בתגובה, המשיך הנאשם בהימלטותו, גם לאחר שהשוטר ירה לכיוון גלגל הרכב, תוך שהוא סוטה לימין, עולה על המדרכה וממשיך בהימלטותו על נתיבי איילון דרום עד כי איבדו עמו קשר עין. רק לאחר זמן, אותר הנאשם בתוך רכבו באמצעות איתורן ונעצר. במעשיו המתוארים, קיבל הנאשם מקטין שירותי מין ביודעו כי הוא קטין, לא ציית להוראות שוטרים והפריע להם בעת מילוי תפקידם, ברח ממשמורת חוקית שהיה נתון בה בשל חשד לעבירת פשע, נהג בקלות ראש ובפזיזות בדרך שיש בה כדי לסכן חיי אדם או לגרום לו חבלה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ