אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תפ"ח 17230-03-13 מדינת ישראל נ' סלאמה ואח'

תפ"ח 17230-03-13 מדינת ישראל נ' סלאמה ואח'

תאריך פרסום : 04/08/2014 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
17230-03-13
17/07/2014
בפני השופטת:
1. נורית אחיטוב
2. אב"ד כב' השופטת מרים דיסקין כב' השופט רענן בן-יוסף


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד צחי הבדלי
הנאשמים:
1. א.ס 2. מ.ס (עציר) – הובא באמצעות שב"ס 3. מ.ס 4. י.א 5. א.א 6. ח.ע 7. ג'.כ (
עו"ד משה שרמן
גזר דין
 

 

 1. הנאשמים הואשמו מלכתחילה בכתב אישום חמור אשר יחס לחלקם, בין השאר, עבירות של קשירת קשר לרצח וניסיון רצח. הצדדים הגיעו להסדר טיעון, במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן, שבעובדותיו הודו הנאשמים, וכן כלל הסכמה לעניין העונש.

   

 2. ואלו עובדות כתב האישום המתוקן:

  נאשם 1, יליד 1967, הוא אביהם של נאשמים 2 ו-3, ילידי 1989 ו-1991 בהתאמה. נאשם 4, יליד 1991, הוא קרוב משפחתם המצוי בקשרים קרובים עמם. נאשם 5, יליד 1990, הוא "בן חסותו" של נאשם 1 וחבר קרוב של נאשמים 2 ו-3 הגר עמם באותו בניין. נאשם 6, יליד 1989, הוא אחיה של אשתו של נאשם 3. נאשם 7, יליד 1986, הוא מכר של הנאשמים האחרים וקרוב משפחה של נאשמים 1-3.

  בין משפחת סלאמה (הנאשמים) לבין משפחת עמר קיים סכסוך ארוך שנים, ובני שתי המשפחות נפגעו במעשי אלימות שונים. בראשית שנת 2011 קשרו הנאשמים לפגוע בבני משפחת עמר בדרכים שונות.

  על פי עובדות האישום הראשון, בסוף חודש יולי 2012, הגיעו נאשמים 2 ו-3 למשתלה בצומת הכפר הירוק (להלן: "המשתלה") שהינה בבעלות ג.ע (להלן: "ג'"), שהוא ראש המשפחה. באותה תקופה גר ועבד במקום בנו של ג', ר' (להלן: "ר'"). הנאשמים עצרו את רכבם בכניסה למשתלה וקיללו את ר', בכוונה להפחידו או להקניטו, במילים "יא בני זונות. אנחנו נראה לכם" ועזבו את המקום.

  ביום 2.8.12 בסביבות השעה 16:30 נכנס למשתלה אדם שזהותו לא ידועה וירה 5 יריות לכיוון ר' אשר אחת מהן פגעה בגבו והובילה לאשפוזו. באותו יום, חזר ג' מביקור בבית החולים יחד עם חברו חוסין שלים (להלן: "חוסין"). נאשם 2 חסם את נתיב נסיעתו של ג' בסמוך לצומת הכפר הירוק באמצעות ג'יפ, ולאחר שעצר ביצע כלפיו תנועת "אצבע משולשת" ואמר לו "זו מתנה קטנה והמשך בדרך" וזאת בכוונה להפחידו או להקניטו.

  ביום 6.8.12 נסע חוסין במכוניתו בכביש 4 באזור צומת בית ליד. במהלך נסיעתו הגיח ג'יפ שבו נהג נאשם 2 כשלצדו יושב נאשם 4, ונצמד לרכבו של חוסין. נאשם 2 עצר לצד רכבו של חוסין וסימן לו לפתוח את חלון רכבו. משעשה כן, איים נאשם 2, על דעתו של נאשם 4, באומרו: "כמה פעמים אנחנו הזהרנו אותך להתרחק מבן הזונה ג' ואתה לא הקשבת, הפעם התור עליך" וזאת בכוונה להפחידו או להקניטו. לאחר שחוסין השיב כי אין בכוונתו להיענות לאיום וכי יש משטרה וחוק במדינה, איים נאשם 2, על דעת נאשם 4, באומרו: "אנחנו לא רואים אף אחד מסנטים והמשטרה איתנו".

   

  על פי עובדות האישום השני, בסמוך לראשית חודש נובמבר 2012, קשרו נאשמים 2 ו-7 קשר לפגוע ובר' ובא' עמר (להלן: "א'"). ביום 2.11.12 שהו האחרונים במתחם המשתלה בחגיגות יום הולדתו של אחד מחבריהם. בסביבות השעה 22:50 הגיע רכב ובו נאשמים 2 ו-7 סמוך למשתלה ונאשם 2 קילל את המתלוננים והוריהם. זמן קצר לאחר מכן הגיע למשתלה רכב ומחלונו נורו יריות מאקדח 9 מ"מ לכיוון ר' וא' וחבריהם, אשר נשכבו על האדמה ואיש מהם לא נפגע. היריות גרמו לפגיעות ברכוש: באדניות, במבנה המשתלה ובשני כלי רכב. זהות היורה אינה ידועה אך אין חולק שמדובר בנאשם 2 או נאשם 7 או מי מטעמם. בסמוך לאחר מכן התקשר נאשם 2 למשתלה ואמר לר': "אתה רוצה עוד?" בכוונה להפחידו או להקניטו. בשיחה נוספת הציג נאשם 2 את עצמו כחבר של א' ובעת שהופנתה אליו השיחה אמר לו "אתה רוצה להמשיך עוד או שאתה שבע?" בכוונה להפחידו או להקניטו.

   

  על פי עובדות האישום השלישי, נאשם 2 פגש בקורס נהיגה מונעת שנערך בימים 13.11.12-15.11.12 חבר ילדות של א', מוחמד מחריק (להלן: "מחריק"). נאשם 2 הציע לו למסור מידע אודות תנועותיו של א'. עם סיום הקורס הביא נאשם 2 את מחריק למפגש בו השתתפו נאשמים 1-3 ונ של א'. ן, מוחחמד מחריקטעמםץ.והוריהם.דעת נאשם 4 , 6 ו-7, ובו הציעו למחריק לקבל אקדח תופי ותשלום של 30,000-40,000 ₪ תמורת תצפית על תנועותיו של א' לצורך פגיעה בו. מחריק סירב להצעה והזהיר את א'. בתקופה שלאחר מכן פנה נאשם 2 למחריק פעמים נוספות בניסיון להוציא לפועל את תכניתו, וביום 12.12.12 פנה אליו על מנת שיבדוק עבורו את מיקומה המדויק של מכוניתו של ג', עת הלה שהה בעיר טירה.

   

  על פי עובדות האישום הרביעי ביום 14.2.11 נסעו נאשמים 1, 2, 4 ו-5 בכפר סבא, בדרכם לבדיקה רפואית בבית חולים מאיר, כשנאשם 2 נוהג ברכב. ג' נסע גם הוא ברכבו בכפר סבא. בצומת הרחובות טשרניחובסקי וויצמן עקף רכבם של הנאשמים את רכבו של ג' והלה עצר. נאשמים 2, 4 ו-5 יצאו מרכבם במטרה לתקוף את ג' כשבידו של נאשם 2 מוט ברזל. ג' נעל את דלתות רכבו ונאשם 2 הכה ברכב בחוזקה בשמשה הקדמית, בגוף הרכב ובדלת הנהג. נאשמים 4 ו-5 הרימו אבנים וזרקו אותן על רכבו של ג'. שמשת הרכב נופצה ונגרמו נזקים לחלקים שונים בגוף הרכב, בכללם דלת הנהג. לאחר מספר דקות נכנסו הנאשמים חזרה לרכבם, ונכנסו לבית החולים הממוקם בסמוך.

  על פי עובדות האישום החמישי, נאשמים 1, 2, 3 ו-5 קשרו במטרה לפגוע בג' באמצעות רכב. ביום 27.10.11 ג' הגיע עם חוסין לפגישה במשרד בראש העין. במהלך הפגישה נסע ג' עם אדם נוסף על מנת למשוך כסף בבנק במרכז העיר וחזר להמשך הפגישה, כשהוא מחנה את רכבו, מסוג מרצדס, ברחוב. מיד לאחר מכן חלף רכב אאודי ובו נאשמים 2, 3 ו-5 שלוש פעמים על פני רכבו של ג' במטרה להתחקות אחר מיקומו. מספר דקות לאחר מכן, יצאו ג' וחוסין מהפגישה, נכנסו לרכב והחלו לנסוע. במסגרת הקשר ולשם קידומו, נסע נאשם 1 ברכב מרצדס נוסף מול רכבו של ג'. כשכלי הרכב היו סמוכים, הפנה נאשם 1 את רכבו לכיוון רכבו של ג' מבלי לפגוע בו, ירק לכיוונו של ג' והאיץ בנתיב נסיעתו. ג' עצר, פתח את דלת הנהג, והוציא מחצית גופו מהדלת הפתוחה, בניסיון לראות את מספר הרכב של נאשם 1. רכב האאודי הגיח במהירות מול רכבו של ג', וכשהגיע בסמוך אליו הוציא נאשם 3 את פלג גופו העליון מהחלון השמאלי האחורי, זרק בקבוק מים לכיוון רכבו של ג' והשוהים ברכב צעקו: "בני שרמוטה תמותו". נאשם 2 הסיט את הרכב לכיוון דלת הנהג של ג' וזו נסגרה עליו בכוח, כתוצאה מכך נגרמו לו, חתך באורך כ-4 ס"מ באזור הגבה, המטומה במצח מעל עין ימין, נפיחות ודימום ברגל שמאל. כמו כן, נגרם נזק לדלת הנהג ולמראה השמאלית. הנאשמים נמלטו מהמקום ברכבם.

   

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ