אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> 52 חודשי מאסר בפועל למדריך כושר ואמנויות הלחימה בגין שתי עבירות של מעשים מגונים

52 חודשי מאסר בפועל למדריך כושר ואמנויות הלחימה בגין שתי עבירות של מעשים מגונים

תאריך פרסום : 09/02/2016 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
13696-11-14
09/02/2016
בפני השופטים:
1. כבוד השופטת סלוטקי – אב"ד
2. כבוד השופט אינפלד
3. כבוד השופט חזק


- נגד -
המאשימה:
מדינת ישראל
עו"ד לימור אחרק
הנאשם:
עמית חכים
עו"ד שרון נהרי
גזר דין
 

 

רקע עובדתי

 1. הנאשם הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר, בכתב אישום מתוקן המייחס לו שתי עבירות של מעשה מגונה לפי סעיף 348(ג1) לחוק העונשין התשל"ז-1977. המדובר בשני אירועים של מעשה מגונה, בשתי מתלוננות, בשני מקרים שונים, שלא בהסכמתן החופשית, תוך שימוש בכוח והפעלת לחץ. בהסדר הוסכם כי המאשימה תטען לעונש מאסר בפועל של חמש וחצי שנים, מע"ת, פיצוי וקנס וההגנה חופשית בטיעוניה.
 2. בתקופות הרלוונטיות לשני האישומים עבד הנאשם כמדריך כושר ואומנויות לחימה, בסטודיו שהקים. שם נהג הנאשם, בין היתר, להעביר אימוני כושר קבוצתיים ואישיים. 
 3. על פי האישום הראשון- בשנת 2014 הגיעה המתלוננת כבת 16 וחצי, אל הסטודיו של הנאשם בבאר שבע, במטרה להירשם לתוכנית אימונים, לצורך ירידה במשקל. המתלוננת ואחותה נרשמו לקורס שהיה אמור להתחיל כשבועיים לאחר מכן. המתלוננת ציינה בפני הנאשם כי היא תלמידת כיתה י"א.

 

 

 1. המתלוננת החלה להתכתב עם הנאשם באמצעות תוכנת whatsapp, על מנת לקבל ממנו תכנית תזונה. בתאריך 6.10.14, במהלך ההתכתבות בין השניים, כללה ההתכתבות גם תכנים מיניים. השניים נדברו להיפגש, ונפגשו לקראת שעת חצות. הנאשם אסף את המתלוננת ברכבו ושניהם נסעו לכיוון הסטודיו.
 2. במהלך הנסיעה, לקח הנאשם את יד המתלוננת והניחה על איבר מינו, המתלוננת בתגובה השיבה ידה אל חיקה. הנאשם חזר על פעולה זו מספר פעמים, עד שהמתלוננת נענתה, הניחה את ידה על איבר מינו ואמרה "יופי, עכשיו טוב לך?". השניים נכנסו לסטודיו וישבו על מזרן. לפתע, קם הנאשם, פשט מכנסיו, התיישב ונשען לאחור, תוך שהוא מבקש מהמתלוננת להתקרב אליו. המתלוננת התקרבה כדבריו, והוא הניח את ידה על איבר מינו החשוף. המתלוננת השיבה את ידה לחיקה ואמרה "נו מה". הנאשם אמר למתלוננת "מה את תמיד כזו אנטי", והיא השיבה כי "מסתבר שכן". הנאשם המשיך ואמר לה שהוא לא מתכוון להתעכב וביקש ממנה "בואי תרדי לי" והמתלוננת השיבה "לא", הנאשם ביקש שתתכופף על ארבע, וזו התעלמה ממנו. הנאשם קם, נעמד מול המתלוננת, הכניס אצבעותיו לפיה ואמר לה "תמצצי לי אותן, אין לי את כל הזמן שבעולם" המתלוננת סירבה ואף נשכה את אצבעותיו בתגובה.
 3. חרף דברים אלה, לא חדל הנאשם מניסיונותיו, אחז ברגליה של המתלוננת ומשך אותה אליו, כן משך את מכנסיה כלפי מטה. המתלוננת התנגדה ומשכה מכנסיה כלפי מעלה ואמרה "לא רוצה". הנאשם משך בשנית את מכנסי המתלוננת. אך המתלוננת, בשנית, הרימה בגדיה בחזרה, ושוב אמרה "לא רוצה". בפעם השלישית, אמר הנאשם "עכשיו יהיה לך יותר נוח" והסיר את מכנסיה ותחתוניה מעליה, השכיבה על גבי המזרן ורכן עליה. המתלוננת התנגדה פיזית, אך הנאשם התגבר על התנגדותה וחיכך איבר מינו באיבר מינה, תוך שימוש בכוח. במקביל, החדיר הנאשם את אצבעותיו לתוך פיה ואמר "בפעם הבאה, אני אביא איתי עוד מאמן ואני הולך לזיין אותך עוד הרבה". המתלוננת אמרה כי הוא מכאיב לה, והוא בתגובה אמר לה "תהיי בשקט".
 4. לאחר המעשה, המתלוננת התלבשה וביקשה לחזור לביתה, נוכח השעה המאוחרת. הנאשם הורה לה "לפחות תרדי לי", ונגע בפיה באמצעות איבר מינו, המתלוננת הרחיקה את איבר מינו וביקשה שיעזוב אותה לנפשה. הנאשם המשיך בהפעלת לחץ והורה למתלוננת להסתובב, היא סירבה. הנאשם בתגובה דחף אותה, הצמיד אותה אליו, הזיז את מכנסיה (זו הפעם הרביעית) ואמר "את אוהבת שמזיינים אותך במועדון", וחיכך בשנית את איבר מינו באיבר מינה. הנאשם המשיך ואמר "איפה את רוצה שאגמור לך" וכן "תפתחי את הפה ותוציאי לשון", המתלוננת סירבה, והלה הגיע לסיפוקו על מכנסי המתלוננת.
 5. לאחר האמור, הנאשם הסיע את המתלוננת לביתה.
 6. על פי האישום השני - מתלוננת אחרת, ילידת 1982, למדה אצל הנאשם קורס באומנות לחימה. במהלך חודש פברואר 2008, באחד הימים, הודיעה המתלוננת לנאשם באמצעות הטלפון כי היא חולה, ותיעדר מהאימון באותו היום. הנאשם אמר כי יביא לה משחה שתעזור להקלת כאביה. בהמשך, הנאשם הגיע לדירת המתלוננת, בו שהתה בגפה. השניים ישבו על הספה ושוחחו שיחת חולין, בהמשך, הציע הנאשם למתלוננת שימרח לה על גבה את המשחה. המתלוננת נענתה להצעה ושניהם עברו לחדר השינה, המתלוננת הפשילה חולצתה, נשכבה על המיטה, על ביטנה. הנאשם התיישב עליה ומרח את המשחה על גבה.
 7. על פי עובדות כתב האישום הנאשם הפשיל מכנסיה ותחתוניה של המתלוננת בכוח, עד לברכיה. המתלוננת, שהופתעה ממעשיו, משכה אותם חזרה כלפי מעלה, הסתובבה ושאלה "מה אתה עושה?". הנאשם התעלם, המתלוננת אמרה לנאשם "מה אתה עושה?" וכן "לא רוצה" והנאשם אמר לה כי "אף אחת לא אומרת לי לא". למרות ההתנגדות, משך הנאשם שוב את מכנסיה ותחתוניה עד לברכיה בשנית. בזו הפעם, החל לחכך את איבר מינו באיבר מינה. המתלוננת אמרה "לא רוצה", ושאלה שוב ושוב "מה אתה עושה?" הנאשם השיב שוב "אף אחת לא אומרת לי לא". הנאשם המשיך במעשיו, תוך התעלמות מהמתלוננת שחזרה ואמרה "לא רוצה". זאת, עד אשר המתלוננת החלה לבכות, וביקשה שיעזוב את דירתה, והנאשם עזב.

 

ראיות לעונש

 1. מטעם התביעה הוגשו תסקירי הנפגעות אודות המתלוננות וכן הערכת מסוכנותו של הנאשם.
 2. על פי תסקיר הנפגעת בעניין המתלוננת באישום הראשון, הפגיעה המינית שחוותה המתלוננת פגעה במגוון רבדים בחייה האישיים - הרגשיים, הקוגניטיביים והתפקודיים. להגנת פרטיותה, לא יפורטו הדברים, אלא בקצירת האומר. מאז הפגיעה, המתלוננת סובלת מתסמיני פוסט טראומה, המתלוננת מוצפת בכעס ורצון לגמול, מתוך כאבה על ניצול תמימותה. מצבה הנוכחי מצריך טיפול מקצועי, למנוע החמרה בהמשך. הפגיעה, החקירה וההליך המשפטי, השליכו אף על כל בני משפחתה הקרובה של המתלוננת, והמצב בבית המשפחה מורכב ומוצף ברגשות שונים ועזים. לדעת עורכת התסקיר, עשיית צדק הנו משאב נחוץ ביותר בדרך לחיזוקה הנפשי של המתלוננת, על מנת שתצליח להתגייס לטיפול לו היא זקוקה כל כך. ההערכה היא כי החלטת בית המשפט עשויה לסייע בהחזרת תחושת השליטה, לה זקוקה המתלוננת, בחיזוק דימויה העצמי והקלה על התמודדותה עם הקשיים שחוותה ותמשיך לחוות.
 3. אף הדברים המובאים בתסקיר הנפגעת בעניין המתלוננת באישום השני, לא יובאו אלא בתמצית, כדי להגן על פרטיותה. הפגיעה המינית שחוותה המתלוננת גרמה לזעזוע בעולמה האישי והותירה אותה פגועה, עם חוויה קשה של ניצול, בהיותה אובייקט מיני לנאשם, לצד תחושות השפלה ובושה. התעוררו אצל המתלוננת רגשות אשמה, בשל עצם יצירת הסיטואציה בה נתונה הייתה לניצול, בתוך ביתה שלה. התרשמות שירות המבחן היא כי חרף פניות המתלוננת לטיפול, ולמרות חלוף הזמן, עדיין לא עיבדה את הטראומה שעברה. עם זאת, חלק מהטיפולים שעברה במשך הזמן סייעו לה לייצב את חייה. נוצר הרושם כי, ככל שחולף הזמן, הנזקים שמלווים אותה מעמיקים ומעכבים את האפשרות להחלמתה, וכל גירוי פנימי או חיצוני יכול להפר את האיזון העדין והשברירי שיצרה בחייה. כך, מצבה החריף לאחרונה בעקבות הגשת התלונה, אשר גרמה לטלטלה של ממש. זאת, לאחר ניסיונות הדחקה ארוכי טווח. בתסקיר הובע חשש לקיומו של סיכון להתדרדרות במצבי לחץ ומשבר, בין השאר על רקע ההצפה שנוצרת מההליך המשפטי. על כן, המתלוננת זקוקה לטיפול מקצועי ממושך. שירות המבחן המליץ על הטלת פיצוי כספי משמעותי שיסייע לנפגעת בשיקום ובהחלמה.
התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ