אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תנ"ג 815-09-13 לנואל נ' מאור ואח'

תנ"ג 815-09-13 לנואל נ' מאור ואח'

תאריך פרסום : 07/10/2015 | גרסת הדפסה
תנ"ג
המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
815-09-13
16/02/2015
בפני השופט:
חאלד כבוב

- נגד -
המבקש:
בארי לנואל
עו"ד אוה"ד עמית מנור ו/או יוקי שמש ו/או ענבל לייפר
המשיבים:
1. גליה מאור
2. איתן רף
3. צבי איצקוביץ
4. עוזי רוזן
5. בנימין נווה
6. עדנה נפתלי
7. יוסף הורוביץ
8. אמנון זיידנברג
9. שוקי יהושע אורן
10. יורם מוסקוביץ
11. דן מאירי
12. אהוד אדוארד מוברמן
13. אהוד שפירא
14. מיכאל בר חיים
15. זלמן סגל
16. סומך חייקין- רואי חשבון
17. קוסט פורר גבאי את קסירר- רואי חשבון
18. בנק לאומי לישראל בע"מ
19. בנק לאומי ארה"ב
20. לאומי בנק פרטי בע"מ – לשעבר בנק לאומי שוויץ בע"מ
21. בנק לאומי לוקסמבורג S.A
22. . חברה לנאמנות של בנק לאומי לישראל בע"מ
23. המבקשים בתנ"ג 68211-12-14 בן ציון בצלאל אברהם ברק

עו"ד רם כספי ו/או עמית לייזרוב
עו"ד פישר בכר חן וול אוריון ושות'
עו"ד ד"ר ישראל לשם ו/או דרור
עו"ד קדם ו/או גלעד שיף ו/או אח' ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות
יצחק אבירם ועו"ד שחר בן מאיר
החלטה
 

 

פתח דבר והשתלשלות העניינים בתיק

 1. בפניי מספר בקשות אשר הוגשו בתיק זה במהלך השבועות האחרונים, כלהלן: בקשה לעיכוב הליכים בבקשה נגזרת מאוחרת אשר הוגשה על ידי המבקש בתנ"ג 68211-12-14 (להלן: "בקשה לעיכוב הליכים בבקשה נגזרת מאוחרת"); בקשה לעיכוב הליכים ולדחיית מועד דיון לתקופה של שלושה חודשים אשר הוגשה על ידי משיבים 18-22 (להלן: "בקשת משיבים 18-22"); בקשה דחופה לארכת מועד להגשת תגובות לתקופה של שישה חודשים מהמועד בו תוכרע בקשת העיכוב אשר הוגשה על ידי משיבים 1-5 (להלן: "בקשת משיבים 1-5"); הודעה ובקשה לבית המשפט אשר הוגשה על ידי המבקש בתנ"ג 68211-12-14 במסגרתה ביקש המבקש איחוד תביעות נגזרות (להלן: "הבקשה לאיחוד") וכן בקשה בעניין מועדים אשר הוגשה על ידי המשיב 16 במסגרתה ביקש הוא כי מועד הגשת תגובתו לבקשה המתוקנת לא יפחת מ-90 ימים מהמועד בו יוכרע בבקשות השונות בתיק (להלן: "בקשת משיב 16") (כל הבקשות יקראו יחדיו להלן: "הבקשות").

 2. ביום 1.9.2013 הגיש המבקש (להלן: "המבקש" או "לנואל") בקשה לאישור תביעה נגזרת בצירוף תביעה נגזרת (להלן: "הבקשה לאישור המקורית"). הבקשה לאישור המקורית הוגשה בשם בנק לאומי לישראל בע"מ (להלן: "הבנק") בגין מעשים ומחדלים של נושאי משרה בכירים בבנק אשר הסבו לבנק, כך נטען, נזקים כספיים בסכומים העולים כדי מאות מיליוני ש"ח. הבקשה לאישור והתביעה הנגזרת הוגשו כנגד 6 משיבים (נושאי משרה בכירים בבנק וכן הבנק עצמו) וסכום התביעה עמד על 340 מיליון ש"ח. המשיבים הגישו תגובה לבקשה לאישור המקורית, המבקש הגיש תשובה לתגובה זו וכן הוגשו מספר בקשות מקדמיות בתיק וביניהן בקשה לסילוק על הסף ובקשה לזימון עד.

  דיון הוכחות בתיק היה קבוע ליום 16.6.2014 ואולם ביום 9.6.2014 הגישו המבקשים בקשה בהסכמה לדחיית מועד דיון ההוכחות, זאת בין היתר עקב הגשת בר"ע על החלטת בית משפט זה בבקשה לזימון עדים וכן נוכח דיווח מיידי של הבנק ממנו עולה כי הבנק צופה שבקרוב יגיע להסדר עם משרד המשפטים האמריקאי בפרשה נשוא התביעה דנן. לאור הנסיבות נעתרתי לבקשה לדחייה.

  הצדדים עדכנו את בית המשפט כי החלו הם לבחון אפשרות לפתרון המחלוקות וכן כי הבנק מצוי בשלבים מתקדמים של משא ומתן עם הרשויות בארצות הברית בקשר עם החקירה מושא הבקשה לאישור המקורית, וביום 29.10.2014 התקיים דיון תזכורת במעמד הצדדים.

  ביום 23.12.2014 ביקשו הצדדים מבית המשפט לקיים דיון תזכורת נוסף וזאת נוכח פרסום של הבנק כי הגיע להסדרים עם שתי רשויות בארצות הברית וכי הסכום שמשלם הבנק לשתי הרשויות מסתכם בסך של 400 מיליון דולר ארה"ב. ביום 24.12.2014 התקיים דיון תזכורת במעמד הצדדים במסגרתו עדכנו הצדדים בדבר ההסדרים אליו הגיע הבנק עם הרשויות האמריקאיות.

  בסוף הדיון קבעתי כי יתאפשר למבקש לתקן את הבקשה לאישור תביעה נגזרת יחד עם התביעה הנגזרת בתוך 21 יום מהיום, ולמשיבים יתאפשר להגיש תגובה לבקשת האישור המתוקנת תוך 21 יום מקבלתה. כמו כן, קבעתי את התיק לדיון הוכחות ליום 23.2.2015.

 3. ביום 6.1.2015 הגיש המבקש בקשה לאישור תביעה נגזרת מתוקנת (להלן: "הבקשה לאישור המתוקנת"). הבקשה לאישור המתוקנת הוגשה כנגד 22 משיבים ובמסגרתה נטען כי נושאי המשרה הנתבעים הסבו לקבוצת לאומי נזקים כספיים המסתכמים בסכום של כ-2.14 מיליארד ש"ח (זאת להבדיל מנזקים נטענים בסך מאות מיליוני שקלים במסגרת הבקשה לאישור המקורית).

 4. לאחר שהוגשה הבקשה לאישור המתוקנת הוגשו בתיק הבקשות השונות, הן על ידי משיבים שונים בתיק זה והן על ידי מבקש בתיק אחר.

  הבקשות אשר הוגשו בתיק

  בקשה לעיכוב הליכים בבקשה נגזרת מאוחרת והבקשה לאיחוד

 5. ביום 31.12.2014 הוגשה על ידי בן ציון בצלאל בקשה לאישור תביעה נגזרת בשם הבנק בהליך תנ"ג 68211-12-14 אשר נדונה נכון למועד זה בפני כב' השופטת רונן בבית משפט זה (להלן: "בקשת בן ציון"). ביום 11.1.2015 הגיש המבקש בבקשת בן ציון את הבקשה לעיכוב הליכים בבקשה נגזרת מאוחרת במסגרתה מבוקש להורות על עיכוב הליכים בבקשה לאישור דנן, מכיוון שלטענתו הבקשה לאישור דנן הינה מאוחרת ושנייה לבקשת בן ציון, ולאור היותה ממוחזרת ומעתיקה את המהות שבבקשת בן ציון. כן טוען בן ציון כי הבקשה בתיק זה לא תוקנה אלא למעשה הוגשה בקשה חדשה, בסכומים אחרים, בעילות חדשות וכנגד משיבים נוספים תוך התאמתה בפועלת לבקשת בן ציון.

  בהחלטתי מיום 12.1.2015 ציינתי כי ספק רב בעיניי אם למבקש בבקשת בן ציון עומדת זכות להגיש בקשה זו בתיק שהוא אינו צד לו, אולם בשים לב למהות הטענות שהועלו בבקשה ולחומרתן הוריתי לצדדים בתיק דנן להגיש תגובותיהם לבקשה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ