אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תל"א 6122-09

תל"א 6122-09

תאריך פרסום : 11/01/2016 | גרסת הדפסה
תל"א
בית המשפט המחוזי ירושלים
6122-09
05/01/2016
בפני השופט:
אריה רומנוב

- נגד -
המבקש:
עו"ד משה נעים כונס נכסי עיזבון המנוח חד'ר מוחמד עליאן טורשאן
עו"ד משה בן-ארי
המשיבים:
1. חאד'ר מחמוד עליאן טורשאן
2. נאג'י מוסטפה מחמד דאגש
3. מוחמד אבו לאופר

עו"ד מוחמד ניגאם
החלטה
 

 

1.לפניי בקשה לתיקון טעות סופר שלפי הטענה נפלה בכותרת פסק הדין שניתן נגד נתבע מס' 1 בתיק זה, מר חאד'ר מחמוד עליאן טורשאן. התיקון המתבקש הוא שינוי מס' הזהות של נתבע זה, ממספר 8039576 למספר * .

 

2.העובדות הצריכות לענייננו הן, בתמצית, אלו: עו"ד משה נעים ייצג לקוחות שהגישו בשנות השמונים של המאה הקודמת, לבית משפט זה, תביעה נגד אדם בשם חאד'ר מחמוד עליאן טורשאן, אשר לטענת התובעים מכר להם חלקת קרקע בכפר צור באהר, אשר ידועה בשם רכיית אל עטל (חלקה 368 בגוש פיסקלי מספר 7). אדם זה יכונה להלן בשם: "הנתבע". התביעה הוגשה גם נגד שני נתבעים נוספים (ת.א. 1358/86 שהוגש בהמשך לת.א. 549/83). הנתבע לא הגיש כתב הגנה, וביום 11.12.86 נעתר בית המשפט (כב' השופט בן-זמרה) לבקשת התובעים, ונתן נגד הנתבע פסק דין במעמד צד אחד. שני הנתבעים הנוספים הגישו הגנה, והתביעה נגדם התנהלה. ביום 27.11.88 ניתן פסק דין בגדרו דחה בית המשפט (כב' השופט זיילר) את תביעת התובעים נגד שני הנתבעים הנוספים. ביום 19.1.2009 וביום 11.6.2009 נעתר בית משפט זה (כבוד השופט צבי זילברטל) לבקשות קודמות לתיקון פסק דין אותן הגישו התובעים, ותיקן את פסק הדין כפי שהתבקש באותן בקשות.

 

3.המבקש טוען, כי נפלה טעות בציון מספר תעודת הזהות של הנתבע, ובמסגרת הבקשה שלפניי הוא מבקש את תיקון הטעות. לטענת המבקש, דבר הטעות נודע לו רק לאחרונה, ומבדיקות שעשה הסתבר לו כי מספר תעודת הזהות הנכון של הנתבע הוא * . לצורך דיון בבקשה הוזמן אדם בשם חאד'ר מחמוד עליאן טורשאן הנושא תעודת זהות מספר *, והוא התייצב, ביחד עם עורך דינו, לישיבה שהתקיימה לפניי ביום 11.5.15. אדם זה יכונה להלן בשם: "המשיב".

 

4.לטענת המבקש, המשיב שלפנינו הוא הנתבע בהליך בו ניתן פסק דין, ועל כן הוא מבקש את תיקון מספר תעודת הזהות על-מנת שיוכל לממש את פסק הדין. לדברי המבקש, דבר הטעות נודע לו, כאמור, אך לאחרונה, וזאת כאשר בנו של המשיב הגיע למשרדו וטען בפניו כי מספר תעודת הזהות המופיע בפסק הדין אינו מספר תעודת הזהות של אביו, המשיב.

 

5.בדיון שהתקיים לפניי ביום 11.5.15 טען המשיב, כי הוא אינו האדם שמכר את הקרקע לתובעים בתביעה מושא תיק זה, היינו כי הוא אינו "הנתבע". לטענת המשיב, אין לו שום קשר לעסקה בה מדובר, וככל הנראה בעל דברם של התובעים הוא אדם אחר אשר נושא את תעודת הזהות שמספרה מופיע בפסק הדין ובפסיקתא. לטענת ב"כ המשיב, בדיקה שעשה העלתה כי ישנו אדם הנושא את תעודת הזהות שמספרה מופיע בפסק הדין ובפסיקתא (8039576) ואשר שמו נג'לה בן מוסטפה גאדאלה. במהלך הדיון שהתקיים לפניי הודעתי לב"כ המשיב כי אהיה מוכן לדחות את הדיון למועד אחר על-מנת שיזמן את אותו אדם, ואולם ב"כ המשיב הודיע כי אינו רואה צורך בכך.

 

6.ב"כ המשיב טען כי יש לדחות את הבקשה על הסף וזאת לנוכח הוראת סעיף 81 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984 הקובעת כי יש להגיש בקשה לתיקון טעות סופר בתוך 21 ימים מיום נתינתם של פסק הדין וההחלטה. ספק אם התיקון המתבקש הוא תיקון ב"פסק הדין", שכן אין מדובר בעניין שבית המשפט הכריע בו לאחר דיון שהתקיים לפניו. כך או כך, גם אם מדובר בתיקון המצוי בגדרו של סעיף 81 לחוק בתי המשפט, הרי שאני נעתר לבקשת התובעים למתן ארכה להגיש בקשה לתיקון הטעות הנטענת על ידם. כפי שצוין, הטעות הנטענת התגלתה לתובעים רק לאחרונה, ומשהתגלתה – "המבקש פעל בדחיפות ערך בירור במרשם האוכלוסין לגבי מספר ת.ז. הנכון שלו ובמנהל למיסוי מקרקעין, לאחר שמצא את המספר הנכון הוא פנה בבקשה מתאימה לתיקון כותרת פסה"ד, המבקש לא יכול היה לדעת לפני כן על הטעות הזו" (סעיף 19 ל"השלמה לסיכום טענות המבקש"). יצוין, כי במהלך הדיון אישר המבקש שבמסגרת הליכי ההוצאה לפועל טען המשיב שמספר תעודת הזהות המופיע בפסק הדין אינו שלו, אלא שלטענת המבקש, המשיב "לא פנה בבקשה מתאימה עם תצהיר וכו' ולכן חשבנו שזו טענה בעלמא".

 

7.כאמור, עניינה של החלטה זו בבקשה לתיקון מספר תעודת הזהות של הנתבע בכותרת פסק הדין, ובעניין זה בלבד. לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים, הגעתו לכלל מסקנה שיש לקבל את טענת המבקש כי המשיב הוא הנתבע. כמה טעמים למסקנה זו. ראשית, שמו המלא של הנתבע, כפי שהדבר מופיע בכותרת פסק הדין, זהה לשמו המלא של המשיב. שנית, המשיב מתגורר בכפר צור באהר ובדיון שהתקיים לפניי הוא אישר כי הוא הבעלים של חלקת קרקע במקום הידוע בשם רכיית אל עטל. ושלישית, בפסק הדין שניתן על ידי כבוד השופט זיילר בעניינם של שני הנתבעים הנוספים, צוין כי הנתבע ריצה עונש מאסר בגלל הליכים הנוגעים לעסקי קרקעות למיניהם, ובדיון שהתקיים ביום 11.5.15 אישר המשיב כי הוא אכן ריצה עונש מאסר בשל עניינים מסוג זה.

 

8.לכך יש להוסיף, כי בית המשפט היה מוכן לקבוע בתיק זה ישיבה נוספת לצורך זימונו של האדם הנושא את תעודת הזהות שמספרה מופיע בפסק הדין (8039576). מדובר באדם בשם נג'לה מוסטפה גאדאלה המתגורר, אף הוא, בצור באהר. הדעת נותנת, שאילו היה מוזמן ניתן היה לברר עימו האם הוא "הנתבע". אלא שכאמור, ב"כ המשיב הודיע כי אינו רואה צורך בזימונו של אדם זה, ועובדה זו פועלת לחובת המשיב.

 

9.אכן, לא הוברר כיצד השתרבב מספר תעודת הזהות המופיע בפסק הדין שניתן במעמד צד אחד, ובעקבות כך ביתר המסמכים שבאו בעקבותיו. מדובר באירועים שהתרחשו לפני שנים רבות, ואולם המשקל המצטבר של כל הנימוקים עליהם עמדתי לעיל מבסס את המסקנה כי המשיב הוא אכן האדם שנגדו ניתן פסק הדין. לנוכח כל האמור, אני מחליט לקבל את הבקשה וקובע כי מספר תעודת הזהות של הנתבע מס' 1 מר חאד'ר מחמוד עליאן טורשאן הוא * .

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ