אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גירושין וכתובה

גירושין וכתובה

תאריך פרסום : 30/11/2015 | גרסת הדפסה
תיק רבני
בית דין רבני אזורי חיפה
852107-5
06/10/2015
בפני הדיינים:
1. הרב דניאל אדרי - אב"ד
2. הרב אייל יוסף
3. הרב דוד בר שלטון


- נגד -
התובעת:
פלונית
עו"ד גלית בטש
הנתבע:
פלוני
עו"ד אלן עושרת
פסק דין

 

בפנינו תביעת האשה לגירושין ולכתובה. הצדדים נשאו כדמו"י ביום ל' סיון תשס"ו (26.6.2006), מנישואים אלו נולדו לצדדים שני ילדים. כיום מתדיינים הצדדים בבית הדין בתביעת האשה לגירושין ולכתובה. בבית המשפט מתנהל עניין מזונות הילדים ומשמורת.

עובדות והליכים

ביום ט"ז סיון תשע"א (18.5.2011) הגישה האשה תביעה לחלוקת רכוש, מזונות, משמורת והסדרי ראייה, בבית המשפט לענייני משפחה בחדרה. ביום המחרת, י"ז סיון תשע"א (19.5.2011), הגיש הבעל תביעה לגירושין בבית הדין הרבני וכרך את תיקי הרכוש, מזונות, משמורת והסדרי ראייה. נקבע דיון ליום ו' אלול תשע"א (5.9.2011). ביום שלפני הדיון שלח הבעל בקשה לדחיית מועד הדיון הואיל ובין הצדדים מתנהל משא ומתן. בית הדין נעתר למבוקש. הצדדים לא שבו לבית הדין, ובהעדר פעילות בית הדין סגר את התיק.

ביום ט"ז שבט תשע"ג (27.1.2013) הגישה האשה תביעת גירושין. בכתב התביעה כותבת האשה, כי במהלך חייהם המשותפים ידעה יחס משפיל ומתעלל מצדו של הבעל אשר השליט בביתם אווירה כוחנית ושלטנית. האשה פרטה כמה מקרים: בהריון של הבת גירש אותה הבעל מהבית. במקרה אחר, תוך ויכוח במהלך נסיעה הורה לה לרדת מהרכב והותיר אותה באמצע הדרך. במקרה אחר, אחרי שיצאה לבלות עם בני משפחתה נעל את הדירה ותלה שלט שלא תעז להתקרב לדירה עד שיורה לה להיכנס. עוד כתבה האשה כי הבעל סבל מהתפרצויות זעם חריפות שהגיעו לידי אלימות פיזית של ממש, וכך במהלך ויכוח פעם הכה אותה באמצעות נעל, ופעם ע"י מכשיר הפלאפון עד שהתנפץ לרסיסים, ובפעם אחרת פשוט חנק אותה. על חלק מהמקרים הגישה האשה תלונות במשטרה.

לדברי האשה היא עזבה את הבית מחודש מאי 2011 עם הבת בעת שהיתה בהריון ומאז הצדדים פרודים. עוד ציינה האשה כי ביום שבת י"ז תמוז תשע"ב (6.7.2012) נקט הבעל באלימות קשה כלפיה, בגינה הוגשה תלונה נוספת למשטרה. הבעל הושם במעצר והוצא נגדו צו הרחקה ע"י בית המשפט לענייני משפחה בחדרה. כאמור ביום ט"ז שבט תשע"ג (27.1.2013) הגישה תביעת גירושין.

בסיכום דבריה כותבת האשה כי בין הצדדים קיים נתק מוחלט ממאי 2011, התנהגותו של הבעל המאיסה אותו עליה באופן שאין היא מסוגלת להמשיך בחיי הנישואין, כשבפיה טענת מאיס עלי באמתלה מבוררת. הלכך תובעת האשה גט וכתובה, כשסך הכתובה עומד על 180,000₪. כמו כן דורשת האשה פיצוי על סך של 500,000 ₪ כולל הכתובה.

ביום י"א סיון תשע"ג (20.5.2013) התקיים דיון. הופיעה האשה וב"כ, הבעל הופיע אך לא היה מיוצג. האשה בקשה להתגרש, הבעל הסכים עקרונית לגירושין בתנאי שהאשה תבטל את תביעת הפיצוי, ובקשר לתביעת הכתובה ביקש ייצוג. במעמד בית הדין נקבע דיון לתאריך ב' תמוז תשע"ג (10.6.2013) בשעה 9.00 בבוקר, ונאמר לבעל שביום הדיונים שנקבע, בית הדין לא יקבל יותר טענה של חוסר ייצוג.

ביום ב' תמוז תשע"ג (10.6.2013) התקיים דיון. הופיעו האשה וב"כ, הבעל לא הופיע, ובית הדין זימן את הבעל בצו הבאה. ביום ח' אלול תשע"ג (14.8.2013) התקבלה הודעת משטרת ישראל כי הבעל עזב את הארץ ביום כ"ב סיון תשע"ג (31.5.2013) לצרפת, ולא ידוע מועד חזרה לארץ.

ביום כ"ה בשבט תשע"ד 26.1.2014) הגישה ב"כ האשה בקשה לחייב את הבעל בגט, ולהורות שהגט יבוצע ע"י שליח. וכן ליתן פסק דין בעניין הכתובה ולחייב את הבעל בהוצאות לדוגמה, הואיל וברח מהארץ באמצע הליך משפטי.

ב"כ הבעל השיב כי הבעל פיטר אותו מייצוג, בית הדין לא קיבל את דבריו והורה לו להשיב. תשובת ב"כ הבעל היתה כי הנושא הרכושי בא על פתרונו בבית המשפט לענייני משפחה בחדרה, כאשר הדירה נמכרה בסך של 1,400,000₪. הצדדים חלקו את התמורה בחלקים שווים 700,000₪ לכל אחד, ומשכך, הסתיימה חלוקת הרכוש בין הצדדים. בעניין הכתובה האשה קיבלה את כתובתה בתוך חלקה בדירה ואינה זכאית לדרוש כתובה או פיצוי. עוד טען ב"כ הבעל, כי האשה היא זו שעזבה את הבית באמצע הליכי גישור, ולכן אינה זכאית לכתובה, ובפרט לאור העובדה, שיש לה אמצעים כספיים גדולים. וסיים דבריו שאין לבעל התנגדות ליתן גט, אלא שמבקש שהאשה תבטל את כל ההליכים המשפטיים נגדו, לרבות תביעת הכתובה והפיצוי.

ב"כ האשה הגיבה כי לנוכח התנהגותו של הבעל, האשה זכאית לכתובה. האשה עשתה כל שביכולתה להגיע להסכם והבעל לא אפשר להגיע להסכמות, ולאור אלימותו של הבעל האשה זכאית גם לפיצוי. בהתייחס לטענת ב"כ הבעל כי האשה קיבלה סך של 700,000₪ חלקה בדירה ולכן אינה זכאית לכתובה, השיבה כי בית המשפט לא הכריע בחלוקת רכוש ולא ביצע איזון משאבים, אלא הורה על מכירת הדירה בחלקים שווים ואין לזה כל קשר לכתובה או לפיצוי. כמו כן הבעל אינו עומד בתשלום המזונות שנקבעו ע"י בית המשפט, והחוב שהצטבר עומד על סך של יותר מ־9,000₪.

ביום א' אייר תשע"ד (1.5.2014) התקיים דיון אליו הופיעו האשה וב"כ וכן ב"כ הבעל, הבעל עצמו לא הופיע. ב"כ האשה טענה שההליכים בבית המשפט בעניין משמורת הילדים והמזונות לא הסתיימו, וככל שיהיה גט האשה תוותר על כתובתה. ב"כ הבעל טען שהבעל מבקש משמורת משותפת, ומבקש להיות שותף מלא בגידול הילדים, וממילא אין מקום לחיוב מזונות. ב"כ האשה השיבה כי מזונות הילדים נדון בבית המשפט ואין לבית הדין סמכות בעניין, וככל שיש לבעל טענות, יטען אותם בבית המשפט. לעניין טענתו בדבר הכתובה, אמרה ב"כ האשה, שהאשה מוכנה לוותר על הכתובה עם סידור הגט.

בסופו של דיון איפשר בית הדין לצדדים לנהל משא ומתן.

ביום י"ד אייר תשע"ד (14.5.2014) הגישה ב"כ האשה בקשה נוספת לחיוב הבעל בגט ובכתובה, הואיל וב"כ הבעל אינו מגיע איתם לכל הסכמה למרות הוויתור מצדם על הכתובה. בית הדין החליט להמתין להחלטת בית המשפט.

ביום כ"ו אייר תשע"ד (26.5.2014) התקבל בבית הדין החלטת בית המשפט בעניין המשמורת ומזונות הילדים. בית המשפט פסק כי לאור העובדה שהבעל בחו"ל המשמורת נתונה לאם. ולאחר שובו של הבעל ובהתאם לבקשה מצדו, בית המשפט ידון במשמורת מחדש. לגבי מזונות הילדים, בית המשפט דחה את טענת ב"כ הבעל ליתן משמורת משותפת ולפטור את הבעל מתשלום מזונות, וחייב את הבעל בסך של 3,200₪ לשני הילדים וכמו כן מחצית מהוצאות חריגות.

ביום ח' תמוז תשע"ד (6.7.2014) התקבלה בבית הדין בקשה נוספת מב"כ האשה, כי הצדדים אינם מגיעים להסכם, ומבקשת מבית הדין ליתן החלטה בעניין הגירושין והכתובה.

ביום כ"ג חשוון תשע"ה (16.11.2014) התקיים דיון. ב"כ הבעל טען שוב שפוטר מייצוג, בית הדין לא קיבל את טענתו. לאור בריחתו של הבעל מהארץ, וחוסר שיתוף פעולה עמו, וכדי לנסות ולהציל את האשה מעגינותה, בדק בית הדין את נושא "כשרות החופה ועדי הקידושין", אלא שבזה לא נמצא פתרון.

ביום ו' טבת תשע"ה (28.12.2014) התקבלה הודעה מטעם הבעל. "כדי לסיים את כל ההליכים בין הצדדים מציע הבעל: 1. הילדים יהיו במשמורת האם. 2. הסדרי ראייה יקבעו בין האב לילדים בשובו לארץ ע"י בית המשפט או בהסכמה. 3. דמי המזונות עבור הילדים יעמוד על סך של 2,100₪ וכמו כן מחצית מעלות הגן עבור הבן, עד הגיעו לכיתה א'. 4. יבוטלו כל החיובים הקיימים עד היום כלפי הבעל. 5. יבוטלו כל צווי עיכוב היציאה נגד הבעל. 6. יבוטלו כל התלונות במשטרה נגד הבעל."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ