אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תוהם נ' דהאן

תוהם נ' דהאן

תאריך פרסום : 21/02/2010 | גרסת הדפסה
ה"ט
בית משפט השלום טבריה
37470-01-10
16/02/2010
בפני השופט:
רים נדאף

- נגד -
התובע:
קרל תוהם
הנתבע:
אמיר דהאן

החלטה

1.ענייננו בבקשה למניעת הטרדה מאיימת. המבקשת טוענת כי המשיב הגיע לביתה בישוב כנף במספר הזדמנויות, דפק בדלת בחוזקה, צעק ודרש כי תפתח לו את הדלת, איים עליה כי יפגע בה, כי ישרוף את ביתה, כי יהרוג את הכלבים שלה, וידאג לסלקה מהיישוב. היא טוענת כי הרקע לסיפור הוא ניסיונו של המשיב לכפות את עצמו עליה מינית, לאחר שטיפלה בו במשך יותר משנה בטיפולים הוליסטיים לכאבי הגב והכתף.

2.המשיב טוען כי הרקע למחלוקת הוא כלב שהיה לו ואשר ניטל ממנו ע"י המבקשת ללא הסכמתו. זהו כלב שמירה שחשוב לו לטענתו לצורך שמירה על בעלי החיים ברפתו של המשיב כנגד גניבות. הוא הגיע לביתה ודרש ממנו בנועם ובאדיבות לטענתו כי תחזיר לו את הכלב, אך היא לא נענתה לפנייתו. הוא מודה כי הגיע לביתה או לקרוון בו היא מתגוררת מספר פעמים, והיא לא יצאה לפגוש אותו, ולא הסכימה להכניסו לביתה, ובאחת הפעמים אף איימה עליו כי אם לא יסתלק משם תזמין משטרה ותאשים אותו כי ניסה לאנוס אותה. המשיב מודה כי היה מטופל אצל המבקשת, אך הכחיש בתוקף כי ניסה לאנוס את המבקשת או לכפות את עצמו עליה.

3.אין מחלוקת כי ביום 20.1.10 הגיש המשיב כנגד המבקשת תלונה במשטרה, ככל הנראה בגין גניבת הכלב הנטען, ובגין איומים וסחיטה, כנטען, ואין מחלוקת כי המבקשת הגישה אתמול תלונה במשטרה, ככל הנראה בגין ניסיון האונס שבוצע כנטען ע"י המשיב נגדה.

4.ביום 28.1.10 ניתן צו במעמד צד אחד, והיום התקיים דיון במעמד הצדדים. הצדדים העידו בפניי ונחקרו בחקירות נגדיות ארוכות. מטעם המבקשת העיד עד נוסף דודה, אשר נכח בחלק מהאירועים הרלוונטיים. ב"כ הצדדים סיכומו את טענותיהם בפניי.

5.יובהר כי אינני אמורה במסגרת הליך זה להכריע בשאלת הבעלות על הכלב שבמחלוקת, או בשאלה אם אכן המבקשת גנבה אותו מהמשיב אם לאו, כמו שאיני אמורה להכריע בשאלה אם אכן המשיב ניסה לאנוס את המבקשת אם לאו. שאלות אלו יתבררו מן הסתם בחקירה המשטרתית המתנהלת בשני העניינים.

6.השאלה היחידה העומדת להכרעה כאן היא אם המשיב נקט בהטרדה מאיימת כנגד המבקשת אם לאו.

7.אין מחלוקת כי המשיב הגיע לביתה של המבקשת כדי לדרוש לטענתו את הכלב שלקחה ממנו. אין מחלוקת כי באחת הפעמים שהיה שם נכח הדוד של המבקשת בתוך ביתה, והיה עד להתנהלותו של המשיב.

לאחר ששמעתי את העדויות לעניין אופי התנהלותו והתנהגותו של המשיב באותם ביקורים בקרבת ביתה של המבקשת, אני מעדיפה את גרסת המבקשת והעד מטעמה, הדוד, כי הוא דפק בחוזקה בדלת ביתה, ומשסירבה המבקשת לפתוח את הדלת או להכניסו לבית הוא צעק, קלל, ואף איים על המבקשת.

התרשמתי לחיות מעדותה של המבקשת בעניין זה ואני מאמינה לה כי אלו היו פני הדברים במהלך אותם ביקורים של המשיב בקרבת ביתה. התרשמתי לחיוב אף מעדותו של דודה של המבקשת, מר איגור, ששמע את מה ששמע. יש בעדותו של מר איגור כדי לתמוך בגרסת המבקשת ולחזק אותה.

8.יתרה מכך, אין מחלוקת, ואף המשיב הודה כי דודה של המבקשת בשלב מסוים אף הושיט את ידו מחוץ לחלון עם מכשיר הטלפון הנייד כדי להקליט את המשיב, ואז המשיב ידע שיש מישהו עם המבקשת בבית, ואותו מישהו מנסה להקליט אותו, אז הנמיך את הטון ואמר שהוא יודע שמנסים להקליט אותו וכי אין לו כל כוונה לאיים או להזיק. המשיב אם כך הודה כי ניסו להקליט אותו, והודה כי אמר שאין לו כוונה להזיק או לאיים. כשנשאל מדוע מוצאת לנכון המבקשת להקליט אותו אם אכן הוא לא צעק או איים, הוא השיב שאינו יודע. התנהלותו של המשיב, ותגובת המבקשת ודודה בזמן אמת מחזקים עוד יותר את גרסת המבקשת כי המשיב לא התנהג בנועם ובאדיבות כטענתו, אלא התנהג באלימות מילולית כלפי המבקשת, צעק ואיים עליה.

אומנם ההקלטה בסופו של דבר לא הוגשה, כי המבקשת טענה כי איכות ההקלטה לא טובה, אך אין בכך כדי לאיין את העובדה כי בוצעה הקלטה שהובאה לידיעתו של המשיב בזמן אמת.

9.אני מקבלת את גרסת המבקשת והדוד שלה כי בפגישה האחרונה של המשיב יחד עם המבקשת איים המשיב על המבקשת כי היא רוצה לחיות בשקט בישוב שלא תעז להגיש תלונה נגדו במשטרה. אני מאמינה לעד כי אלו הדברים שנאמרו ע"י המשיב למבקשת בנוכחותו ובמעמדו של העד.

המשיב אישר את נוכחותו של העד אך הכחיש את תטכן הדברים.

בעניין זה אני מעדיפה את גרסתם של המבקשת והעד מטעמה כי המשיב אכן נהג כנטען על ידם ואיים על המבקשת פן תגיש תלונה במשטרה נגדו.

10.המבקשת לא חשפה במעמד הגשת הבקשה כי קיימת מחלוקת באשר לבעלות בכלב, והעניין נחשף ע"י המשיב בשלב יותר מאוחר. היה על המבקשת לנהוג בניקיון כפיים ולגלות את כל הרקע למחלוקת, ולא רק קטעים מובחרים לנוחיותה. יחד עם זאת אין באי גילוי פרט זה כדי לקעקע את גרסתה של המבקשת לעניין האירועים הרלוונטיים לענייננו והם ביקוריו של המשיב בקרבת ביתה של המבקשת.

התרשמתי כי קיימת מחלוקת אמיתית בין הצדדים בעניין אותו כלב, וייתכן שבסופו של דבר ייקבע כי המבקשת אכן נטלה את הכלב לעצמה ללא רשות, אך בכל מקרה עניין גניבת הכלב הנטענת תתברר בהליך אחר ולא בהליך הנדון. בכל מקרה, וגם אם היו בפיו של המשיב טענות אמיתיות בעניין אותו כלב, אין הוא רשאי בשום פנים ואופן להגיע לפתח ביתה של המבקשת, ולאיים עליה, לצעוק לעברה, ולנסות להפחידה. המשיב עשה כן גם לאחר שהגיש תלונה במשטרה, ולא המתין לתוצאות החקירה, או שלא סמך על עבודת המשטרה.

11.בעניין ניסיון האונס והתלונה המאוחרת שהוגשה מטעם המבקשת באותו עניין, אינני רואה מקום להתייחס אליה, היות והעניין נמצא בחקירה משטרתית. חשוב לציין כי לא ניסיון האונס הנטען הוא שעומד בבסיס הבקשה הנדונה, אלא רק ביקוריו של המשיב בקרבת בית המבקשת והאיומים שהוא השמיע נגדה.

12.לסיכום, אני מקבלת את הבקשה וקובעת כי הצו שניתן ביום 28.1.10 יעמוד בתוקפו עד יום 28.4.10, אך המרחק שנקבע בצו המקורי יצומצם למרחק של 100 מטר בלבד. איסור נשיאת הנשק יישאר על כנו עד לתום התקופה.

13.באשר להוצאות ונזקים הנטענים ע"י המבקשת בתצהירה המשלים, אין מקום לקבל את רוב בורן של הבקשות במסגרת הליך זה. יחד עם זאת אני מחייבת את המשיב לשלם למבקשת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 750 ₪ ומע"מ.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ