אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> תא"מ 10489-07-13 הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' נ' ש. שלמה רכב בע"מ

תא"מ 10489-07-13 הראל חברה לביטוח בע"מ ואח' נ' ש. שלמה רכב בע"מ

תאריך פרסום : 06/05/2015 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום תל אביב-יפו
10489-07-13
08/10/2014
בפני השופטת:
שרון הינדה

- נגד -
תובעות:
1. הראל חברה לביטוח בע"מ
2. ענת גולדנברג

נתבעת:
ש. שלמה רכב בע"מ
פסק דין

1.לפני תביעה לפיצוי בגין נזקי התובעות עקב תאונה שאירעה ביום 09/09/12 ברחוב שינקין בגבעתיים.

2.על פי הנטען בכתב התביעה רכב התובעות נסע ברחוב שהינו חד סטרי וצר מאד, שלאורכו חונים כלי רכב משני צידי הדרך. לפתע הגיח מאחור רכב הנתבעת ניסה לבצע עקיפה מימין תוך שהוא מנסה להידחק בין רכב התובעות לכלי הרכב החונים ופגע ברכב התובעות במוקד ימני קדמי.

3.בכתב ההגנה נטען כי רכב הנתבעת נסע בנתיבו כדין ורכב התובעות שנסע במסלול הנגדי סטה לעבר נתיב נסיעת רכב הנתבעים ופגע בו מאחור מצד שמאל.

4.בדיון שהתקיים בפני העידו מטעם התובעות, התובעת 2 (להלן: "התובעת") ומר שלום בן דוד (להלן: "עד התובעות"), שנכח במקום התאונה ומטעם הנתבעת העיד נהג הרכב (להלן : "נהג הנתבעת"). בנוסף הוגשו לעיוני תמונות הנזק ברכב התובעת וההודעות לחברות הביטוח.

5.בטרם אבחן העדויות אקדים ואומר כי עד התובעות העיד לגבי קשריו עם התובעת ואישר כי הוא עובד עמה אך מכיר אותה בהיכרות מאד שטחית ודיבר איתה אולי פעמיים במהלך חייו. בנסיבות אלה איני רואה מקום להטיל דופי בעדותו והיא מתקבלת כעדות ניטראלית.

6.התובעת העידה כי נסעה ברחוב שינקין אשר בו חניות משני צידי הרחוב, ראתה שמתפנה חניה מצד ימין וכאשר אותתה וביקשה להחנות, פתאום בבת אחת הגיע רכב הנתבעת ואירעה התנגשות. לטענת התובעת רכב הנתבעת הגיע מאחוריה והשתחל בנתיב. באותו רגע הוציאה נייר וכתבה שהוא עקף מצד ימין. לטענתה רכב הנתבעת הגיע בפתאומיות ובמהירות גבוהה והיא נסעה בנתיב הימני כשאותתה טיפה הסתובבה ועשתה זאת בנסיעה איטית וכשהייתה ממש במצב של כניסה לחניה, הוא פגע בה. התובעת לא ידעה לומר באיזה חלק של הרכב שלו הוא פגע. בפני התובעת הוצג סרטון שצולם בטלפון הסלולרי של נהג הנתבעת. התובעת זיהתה את רכבה ואת רכב הנתבעת בסרטון. התובעת לא ידעה לומר אם מצב כלי הרכב לאחר התאונה היה כפי שהופיע בסרטון.

7.עד התובעות העיד כי הוא גר בקרבת מקום ומכיר את התובעת היכרות שטחית מעבודתם בעיריית תל אביב. לטענתו, בדיוק ירד מהבית ועמד במקום, ראה שמישהי יצאה מחניה ואת רכב התובעות מאותת להיכנס לחניה ואז מישהו חתך ביעף ונעצר אחרי 4-3 מטרים. עד הראיה ניגש לשם ואמר לו אם לא ראה שהתובעת רצה לחנות והנהג לא ענה לו. בפני עד הראיה הוצג הסרטון שצולם על ידי הנתבע ובהתייחס לסרטון טען שזה צולם לאחר שהנתבע הזיז את הרכב 4-3 מטרים קדימה. עוד טען עד הראיה כי ראה רק את רכב התובעת ולא ראה את החלק שנפגע ברכב הנתבעת וכשנשאל כיצד הנתבע שיש לו רכב גדול השתחל מימין לרכב התובעת השיב שהיא לקחה פנייה רחבה.

8.נהג הנתבעת העיד כי נסע בכביש, עמד בצד ימין ורצה להיכנס לחניה ופתאום הרגיש מכה מאחורה. לטענת הנתבע פתאום ראה במראה מישהי על הפגוש והכנף האחורית שלו. עוד העיד נהג הנתבעת כי לא ידע מה קרה ולא הבין מה היא רוצה וכן כי אינו יודע מאיפה היא הגיעה. הנתבע שלל הטענה "שהשתחל מימינה". הנתבע אישר בחקירתו הנגדית כי לאחר התאונה הזיזו את כלי הרכב. לטענתו הוא נכנס לחניה והיא עמדה נגד הכיוון וחסמה את כל הרחוב. הנתבע טען כי בסרטון שצילם רואים שהרכב שלה מוטה בזווית והרכב שלו לפניה וטען כי היא ניסתה לחזור לנתיב, נתנה לו מכה ועפה מעט הצידה לפנים הנתיב.

9.מכלל העדויות שנשמעו בפניי עולה כי שני הנהגים ביקשו להיכנס לאותה חנייה בצד ימין של הרחוב.

10.לגבי מיקומי הנזק בכלי הרכב, אין חולק בין הצדדים כי רכב התובעות נפגע בפינה הקדמית הימנית. באשר לרכב הנתבעת התובעת ועד התובעות לא ידעו לומר היכן נפגע ואילו נהג הנתבעת טען כי נפגע בפינה השמאלית האחורית. לפיכך ובהיעדר עדות או ראיה סותרת עומדת עדותו של נהג הנתבעת בנוגע למוקד הפגיעה כפי שהיא.

11.הן בעדויות והן בכתבי הטענות ובהודעות לחברות הביטוח הצדדים חלוקים לגבי מיקום רכב התובעות עובר לתאונה.

גרסת התובעת היא כי נסעה בנתיב הימני ורכב הנתבעת הגיע מאחוריה והשתחל בנתיב. גם בהודעתה לחברת הביטוח טענתה התובעת כי רכב מסחרי השתחל בין רכבה לבין המדרכה.

גרסתה זו של התובעת שהייתה בנתיב הימני אינה מתיישבת עם מוקדי הנזק ועם הגיונם של דברים שכן בהיעדר חולק כי רכב הנתבעת הוא רכב מסחרי ובהינתן כי מדובר בנתיב נסיעה סטנדרטי ולא כל שכן לאור הטענה כי המדובר בכביש צר, לא סביר כי יצליח להשתחל בין המכוניות החונות מימין לבין רכב התובעת שנמצא לטענת התובעת איתו באותו הנתיב מבלי שנפגע כבר בחזיתו או למצער לכל אורך צדו השמאלי.

מנגד גם מגרסת נהג הנתבעת לא ניתן ללמוד בוודאות מה היה מיקום רכב התובעות עובר לתאונה. שכן נהג הנתבעת העיד כי אינו יודע מאיפה התובעת הגיעה לו פתאום וכי לפתע ראה אותה במראה על הפגוש והכנף האחוריים שלו.

בהודעה לחברת הביטוח דיווח נהג הנתבעת כי רכב התובעות נסע נגד הכיוון וחתך ימינה כדי להיכנס לנתיב. נהג הנתבעת לא חזר בעדותו על גרסה זו אולם בעדותו לגבי מיקום כלי הרכב לאחר התאונה טען כי לאחר התאונה הזיזו את כלי הרכב, הוא נכנס לחנייה ורכב התובעות עמד נגד הכיוון וחסם את כל הרחוב ואנשים צעקו. בהתייחס לסרטון טען כי היא ניסתה לחזור לנתיב ונתנה לו את המכה ועפה טיפה הצידה לפנים הנתיב.

עדות עד התובעות מיישבת למעשה את הפער בעדויות הנהגים ומשלימה את התמונה.

עד התובעות העיד כי ראה חניה מתפנה ואת רכב התובעות מאותת להיכנס לחנייה ומישהו חותך ביעף וגם בהתייחס לסרטון שב וטען כי רכב הנתבעת "חתך" את רכב התובעות מימין באופן המחזק את גרסת התובעת. אולם כשנשאל כיצד רכב הנתבעת שהוא רכב גדול השתחל אם רכב התובעות נמצא בנתיב הימני, השיב "היא לקחה פניה רחבה" באופן המתיישב עם הדיווח של נהג הנתבעת לחברת הביטוח לפיה רכב הנתבעות נסע בנתיב הנגדי ועם טענתו כי לאחר התאונה רכב התובעות נותר עומד נגד הכיוון וחסם את הנתיב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ