אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שורה בע"מ נ' א.רודניק נכסים והשקעות בע"מ ואח'

שורה בע"מ נ' א.רודניק נכסים והשקעות בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 07/10/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חיפה
21725-01
03/10/2011
בפני השופט:
בטינה טאובר

- נגד -
התובע:
שורה בע"מ
הנתבע:
1. א.רודניק נכסים והשקעות בע"מ
2. אלכסנדר רודניק
3. ניסים היקרי
4. אבישי אושרי
5. קרן אחרק
6. ולדימיר רוגובוי
7. איתן סגל
8. יוסף עדה

פסק-דין

פסק דין

מבוא

1.לפניי תביעה כספית שהוגשה על ידי שורה בע"מ (להלן: "התובעת") כנגד נתבעים שונים, בגין נזקים שנגרמו לתובעת עקב מעשי זיוף ומרמה בעסקת מקרקעין בנוגע למגרש ברחוב לסקוב 15 ברמת גולדה, הידוע כחלקה 164 בגוש 10800 (להלן: "נכס המקרקעין").

התביעה הוגשה אף כנגד ב"כ התובעת בעת ההיא, לנוכח טענות התובעת כי בא-כוחה דאז לא התריעו בפנייה בדבר קיומם של "תמרורי אזהרה" רבים אשר היה בהם כדי להצביע על אפשרות קרובה לוודאי של תרמית, ובכך התרשלו בתפקידם.

התשתית העובדתית

2.התובעת הייתה בעת הרלבנטית ועודנה חברה פרטית רשומה, שהוקמה בשנת 1963 והעוסקת בביצוע עבודות הנדסה אזרחית בתחום הבנייה. במועדים הרלבנטיים לתביעה, היו מר אליעזר שפירא ומר אהוד שפירא בעלי מניות בתובעת, ודירקטור יחיד בחברה היה מר אליעזר שפירא. עובר לאירוע נשוא התביעה, רכשה התובעת מגרש מקרקעין בשכונת רמת גולדה לצורך הקמת בניין מגורים כקבלן מבצע, ובכך התמצה ניסיונה של התובעת בעסקי נדל"ן (ראה עדות מר אהוד שפירא, עמוד 23 לפרוטוקול).

3.א. רודניק נכסים והשקעות בע"מ (להלן: "הנתבעת 1") הינה חברה פרטית שנוסדה ביום 07/07/99, שעיסוקה, כמצוין במסמכי התאגדותה, רכישה, מכירה וביצוע עסקאות נדל"ן, ואשר כתובתה רשומה ברחוב ניצנים 719 באשקלון.

בעלי המניות הרשומים של הנתבעת 1 בעת היווסדה היו מר אלכסנדר רודניק (להלן: "הנתבע 2"), שהחזיק 99 מניות מתוך 100 המניות המוקצות והנפרעות של הנתבעת 1, וכן מר ולדימיר רוגובוי (להלן: "הנתבע 6"), אשר החזיק במניה אחת.

מדו"ח רשם החברות עולה, כי הנתבע 2 שימש כמנהל החברה בעת הקמתה, וכתובת הנתבעת 1 הייתה אף כתובתו של הנתבע 2.

מסמכי התאגדותה של הנתבעת 1 הוכנו על ידי עו"ד מיכאל צפרוב בתל-אביב והנתבעים 2 ו-6 חתמו בפניו על מסמכי ההתאגדות והטפסים לפתיחת והקמת הנתבעת 1.

ביום 01/08/99 נחתמה על ידי הנתבע 2 הודעה על העברת כל 99 מניותיו בנתבעת 1 לידי מר ניסים היקרי (להלן: "הנתבע 3") וכן נחתם על ידו בו ביום מכתב התפטרות מתפקיד מנהל הנתבעת 1 שנכנס לתוקף באופן מיידי. הנתבע 2 אף חתם ביום 01/08/99 על פרוטוקול, לפיו הנתבעת 1 הסכימה לקבל את התפטרותו מתפקיד מנהל הנתבעת 1 ולמנות את הנתבע 3 למנהלה היחיד. עו"ד איתן סגל (להלן: "הנתבע 7") אישר בחתימתו כי ההחלטה נתקבלה בהתאם לתזכיר ולתקנון הנתבעת 1, כן אימת הנתבע 7 את חתימת הנתבע 3 על הודעה בדבר התפטרות ומינוי דירקטורים. הודעות אלה נמסרו לרשם החברות ביום 05/08/99.

4.בתאריך 10/08/99 פנה מר עדה יוסף (להלן: "הנתבע 10"), אשר עסק בתיווך המקרקעין, למר אהוד שפירא וסיפר לו אודות קיומו של נכס המקרקעין העומד למכירה. במועד פנייתו וכעולה מתצהירו ומעדותו של מר אהוד שפירא, הדגיש הנתבע 10 כי המדובר בנכס אטרקטיבי, הן מבחינת מיקומו, מחירו ופוטנציאל הבנייה הגלום בו, וכי ישנם מתעניינים נוספים בנכס. לאור האמור, ביקרו מר אהוד שפירא ופרופ' אביעד שפירא עוד באותו היום בנכס המקרקעין ומסרו לנתבע 10, אשר הודיעם כי הינו משתף פעולה בתיווך בנכס עם מר מנשה יניב (להלן: "הנתבע 11"), על רצונם להיכנס למשא ומתן לרכישת הנכס.

5.בתאריך 12/08/99 התקיימה פגישה במשרדי הנתבע 10 ואשר תואמה על ידי הנתבע 10 בנוכחות מר אהוד שפירא ומר אליעזר שפירא. כן נכחו בפגישה הנתבעים 10 ו-11, מר אבישי אושרי (להלן: "הנתבע 4") וכן הגב' קרן אחרק (להלן: "הנתבעת 5"). בפגישה הציג עצמו הנתבע 4 כמוסמך לנהל משא ומתן בשמה של הנתבעת 1, אף שאינו בעל מניות בנתבעת 1.

הנתבע 4 סיפר, כי הנתבעת 1 רכשה את נכס המקרקעין מבעליה המקוריים בתמורה לסך של 500,000$ זמן קצר לפני מועד הפגישה, והציג בפני הנוכחים את המסמכים הבאים: הסכם קניית נכס המקרקעין של הנתבעת 1 מהבעלים המקוריים, נסח רישום וייפוי כוח שהתקבל מהבעלים המקוריים בקשר לנכס המקרקעין, העתק מסמך, הנחזה להיות ייפוי כוח נוטריוני שניתן על ידי בעל הנכס המקורי לנוטריון בשם דן ש. גלרנטר בקשר עם הנכס, וככל הנראה הוצגה אף הערכת שמאי מקרקעין ביחס לשווי נכס המקרקעין.

בין הצדדים קיימת מחלוקת, אם בשלב זה הוצג על ידי הנתבע 4 אישור של עו"ד ש. דן גלרנטר בדבר תשלום מלוא התמורה בגין נכס המקרקעין.

במהלך הפגישה שהתקיימה בין הצדדים, סיפר הנתבע 4 כי הנתבעת 1 חייבת עדיין סכומי כסף נכבדים בגין העסקה, ובכלל זה התשלום האחרון המגיע בגין העסקה בסך של 150,000$, ועל כן נכונה הנתבעת 4 למכור את נכס המקרקעין אפילו במחיר הפסד, הנמוך מהמחיר ששילמה בגין נכס המקרקעין.

הנתבע 4, מר אהוד שפירא ומר אליעזר שפירא ניהלו משא ומתן כספי, בסיכומו הוסכם כי התמורה הכוללת שתשולם בגין הנכס תהייה 460,000$, כאשר תשלום ראשון בסך של 140,000$ ישולם במועד חתימת הסכם מפורט. מר אהוד שפירא ומר אליעזר שפירא הסכימו במעמד הפגישה לחתום על זיכרון דברים, ובלבד שלא יידרשו לשלם במעמד חתימתו תשלום כספי וכי תוקפו יותנה בחתימה על הסכם מפורט שינסחו עורכי דינם של התובעת, י. ישורון ושות' עורכי דין (להלן: "הנתבעת 12").

בעקבות הסכמת נציגי התובעת לחתום על זיכרון דברים, הוציא הנתבע 10 טופס ובו נוסח כללי של זיכרון דברים, והחל למלא אותו בכתב ידו, תוך שהוא כולל את הסכמות הצדדים והערותיהם. בזיכרון הדברים, שנערך על ידי נתבע 10 ואשר כלל את הסכמות הצדדים והערותיהם, נקבע כדלקמן:

א.זיכרון הדברים הוכתר בכותרת: "זיכרון דברים למגרשים".

ב.בצד המוכרים נכתב: "אבישי אושרי, ת.ז. 059257006, בשם חברת א. רודניק נכסים והשקעות, כתובת דובדבני 3 פ"ת, יוסף קארו 34 פתח תקוה".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ