אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שוקרון(עציר) נ' מדינת ישראל

שוקרון(עציר) נ' מדינת ישראל

תאריך פרסום : 21/01/2012 | גרסת הדפסה
עמ"ת
בית המשפט המחוזי מרכז
11889-01-12
17/01/2012
בפני השופט:
הדס עובדיה

- נגד -
התובע:
דניאל שוקרון (עציר)
הנתבע:
מדינת ישראל

החלטה

1.לפניי ערר העוררים גילי כהן ודניאל שוקרון על החלטת בית משפט השלום בכפר-סבא מיום 28.12.11 (כב' השופט מיכאל קרשן). כנגד העוררים הוגש לבית משפט השלום בכפר סבא ביום 26.12.11 כתב אישום המייחס לעורר גילי כהן עבירות איומים ותקיפה סתם ולעורר דניאל שוקרון איומים ובריחה ממשמורת חוקית. בכתב האישום נטען כי ביום 21.12.11 הגיעו שני העוררים למשרדי המחלקה הויטרינרית בהוד השרון ופנו למתלונן המשמש כמפקח ויטרינרי ובנסיבות אלה פנה העורר גילי כהן למתלונן וצעק לעברו "תחזיר לי את הכלב" ומסרב, פנה אליו העורר דניאל שוקרון ואמר לו "יש לי קלצ'ניקוב בבית, אני אדאג שלא יראו אותך יותר, אני יודע איפה אתה גר" וכי יהרוג אותו. בהמשך, על פי הנטען בכתב האישום, פנה העורר גילי כהן למתלונן והוסיף כי "אני אדקור אותך, אתה תמות היום, אני אזיין אותך". נטען בכתב האישום כי העוררים פנו למתלונן והודיעו לו שיחזרו מאוחר יותר ויטפלו בו. בהמשך עלו על הקטנוע והחלו בנסיעה, במהלכה חבט העורר גילי כהן בכלוב שהיה מנוח בכניסה למקום וכתוצאה מכך הכלוב נפל ופגע בכף רגלה של עובדת אחרת במקום, המתלוננת הנוספת. בד בבד עם הגשת כתב האישום עתרה המאשימה למעצר העורר מר שוקרון עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו. העורר, מר גילי כהן, שוחרר עוד קודם לכן במהלך החקירה. לגביו עתרה המאשימה להשבתו באותם תנאים מגבילים שבהם שוחרר במהלך החקירה. בהחלטת כב' בית משפט קמא סקר כב' בית משפט קמא את העבירות המיוחסות לעוררים וציין כי בשלב החקירה נעשתה אבחנה בין העוררים כשלפיה העורר דניאל שוקרון נותר במעצר ואילו העורר גילי כהן שוחרר בתנאים, תנאים אותם ביקשה, כאמור, המאשימה לשמר גם לאחר הגשת כתב האישום. בהחלטת בית משפט קמא נקבע ביחס לעורר דניאל שוקרון כי הצטרף לריבו של העורר גילי כהן שאיננו ריבו שלו ובמסגרת האירועים איים על המפקח על פי המיוחס לו, איום חמור מאוד שלפיו הוא יודע איפה המפקח גר ולפיו יהרוג אותו והוסיף שיש לו רובה מסוג קלצ'ניקוב בבית. בית משפט קמא דחה את טענת ב"כ עורר זה שלפיה מדובר באיום ברף הנמוך וקבע כי ההיפך מכך הוא הנכון. המדובר על פי קביעת בית משפט קמא על איום מפורש ברצח. עוד נטען כנגד העורר, כמפורט בכתב האישום ועל פי המצוין בהחלטת בית משפט קמא, כי בזמן שהיה העורר מר שוקרון בחקירת המשטרה, בעודו מעוכב, החל לנוס מהמקום, דבר המלמד על פי קביעת בית משפט קמא על כי אין ליתן בו את האמון הנדרש לשם שחרורו לחלופת מעצר. נקבע כי בעניינו של עורר זה מתקיימת עילת מעצר הנובעת גם מהחשש להימלטותו והתחמקותו מהליכי השפיטה. בכל הנוגע לעורר זה, דניאל שוקרון, פרט בית המשפט הנכבד את הפרטים הנוגעים לעברו הפלילי כמי שהורשע עד היום שלוש פעמים בעבירות רכוש, הצתה, תקיפה, איומים והפרת הוראה חוקית. עבר פלילי זה, שלפי הקבוע בהחלטה מצביע כאלף עדים על כי אין ליתן בו כל אמון שיאפשר שחרורו לחלופה. לנוכח קיומה של עילת מסוכנות וחשש להימלטות מהדין, הורה בית המשפט קמא על מעצר העורר דניאל שוקרון עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

בית המשפט הנכבד הוסיף כי אמנם התלבט אם יש מקום לבקש את שירות המבחן לערוך תסקיר מעצר אודות העורר שוקרון דניאל אך בסופו של יום, נוכח עברו הפלילי והתנהגותו החמורה כמיוחס לו, החליט שאין טעם בדבר משום שאין כל חלופת מעצר שתהיה מספקת בעניינו וזאת גם על רקע הזמן הקצר שחלף ממועד שחרורו ועד מועד ביצוע העבירות המיוחסות לו על פי הנטען.

ביחס לעורר גילי כהן, קבע בית משפט קמא כי לו עבר פלילי בעבירה אחת לא חמורה, דבר המצדיק אבחנה בין שני העוררים. נטען בעניינו של עורר זה כי יש חומרה הנוגעת לנסיבות ביצוע העבירה על פי המיוחס לעורר, כשלפיהן הגיע ביחד עם העורר הנוסף למחלקה הויטרינרית, לא השלים עם ההחלטה בעניין הכלב, השתולל במקום, השמיע דברי איום קשים וחמורים באוזני המתלונן ואף חבט בכלוב שכתוצאה מכך נפגעה אישה שהייתה במקום. נקבע בהחלטת בית משפט קמא כי מהתנהלות עורר זה ניתן ללמוד כי איננו שולט לכאורה בכעסיו ורגשותיו, כי אין הוא מסתפק באיומים אלא עובר למעשים וכי התנהגותו ונסיבות העניין הייתה התנהגות אלימה, אף אם לא כלפי אדם. נקבע בעניין העורר גילי כהן כי יתכן ובהמשך ניתן יהיה להסתפק בהרחקתו מהמפקח הווטרינרי אולם לא בשלב הנוכחי, קל וחומר כאשר הכלב עדיין ברשות העירייה וממילא כאשר יש לנקוט לגביו אמצעים מגבילים שיוכלו להוות הגנה טובה על עובד הציבור. נקבע בהחלטה כי בנוסף מן הראוי לשקול כל הקלה בתנאי שחרורו של העותר גילי כהן לאחר קבלת אינפורמציה מהגורם המקצועי המתאים אודות יכולתו לשלוט בכעסים. בענייננו של גילי כהן נקבע שהוא ישוחרר בתנאים שבהם שוחרר עד כה שהם מעצר בית מלא אך ללא פיקוח. בעניין עורר זה נקבע המשך דיון ליום 5.2.12 לקבלת תסקיר.

2.נטען על ידי ב"כ העורר גילי כהן כי שגה כב' בית משפט קמא בכך שלא הורה על שחרורו המיידי בתנאי הרחקה בלבד מן המתלוננים או ממקום עבודתם, זאת ותו לא. נטען על ידי ב"כ העורר גילי כהן כי אין עילת מעצר בעניינו של העורר גילי כהן בשים לב לתוכן האיום המיוחס לו ולזהות המאוים ולכלל נסיבות העניין. גם עברו של העורר, על פי הנטען, אינו מכביד כלל וכלל ומה גם שמדובר בבחור צעיר המנהל עסק משלוחים. דבר מעצר הבית ממוטט על פי הנטען את עסקו של העורר גילי כהן ולפיכך מבוקש להורות על שחרורו המיידי בתנאים, אפילו יהיו תנאים של יציאה לעבודה בפיקוח. נטען על ידי ב"כ העורר גילי כהן כי צפוי כי משטרם שובץ קצין מבחן לטיפול בעניינו של העורר גילי כהן, לא יהיה התסקיר מוכן עד יום 5.2.12, מועד המשך הדיון שנקבע.

נטען על ידי ב"כ העורר דניאל שוקרון כי ניתן להסתפק כבר עתה בתנאים הפוגעים בחירותו פחות ולהורות על שחרורו למעצר בית משהאיומים שהשמיע על פי המיוחס לו הם אמירות סתמיות שלא לוו בהתנהגות מאיימת ואין בצידם כל אלימות וכי הפסיקה הענפה מצביעה על כי נאשמים במצבו משתחררים בתנאים מקלים.

בכל הנוגע למיוחס לעורר ביחס להימלטותו מחדר החקירות, נטען בעררו של דניאל שוקרון כי הייתה זו התנהגות רגעית עקב לחץ נפשי הנובע מעצם שהייתו כמעוכב, אף כי לא כעצור וכי אין באמת חשש להמלטות מהליכי שפיטה בעניינו ואם יש, הרי שהוא ערטילאי בלבד.

3.בכל הנוגע לקיומה של עילת מעצר, סבורתני כי קיימת עילת מעצר ביחס לכל אחד מהעוררים שלפניי הנובעת ממסוכנותם על פי המיוחס להם בכתב האישום שהוגש כנגדם ומנסיבות העניין בכללותו, כמפורט בכתב האישום. המדובר באיום ברצח, פשוטו כמשמעו.

בכל הנוגע לעורר גילי כהן, לאיום ברצח התלוותה התנהגות פראית הכוללת חבטה בכלוב שכתוצאה מנפילתו, על פי הנטען, פגע בגופה של המתלוננת. בכל הנוגע לאיום העורר דניאל שוקרון, מצטרפות כלל נסיבות העניין שלפיהם בחר לריב את ריב חברו, להצטרף אליו ולהוסיף איומים קשים מצידו. לעורר זה עבר פלילי מכביד המצביע אף הוא על מסוכנותו ובנוסף על חשש להימלטותו מהדין, על יסוד כך כי הורשע כבר בעבר בהפרת הוראה חוקית ולכאורה מצא לנכון למלט את עצמו מחדר החקירות במשטרה בעודו מעוכב.

4.ביחס לעורר גילי כהן נקבע בהחלטת בית משפט קמא בשום שכל ובהתחשב במכלול נסיבות העניין כי מחד גיסא ניתן לשחררו ולהבטיח תכליות המעצר באופן הפוגע פחות בחירותו ובשלב הראשון בתנאי מעצר בית וזאת עד לקבלת תסקיר מעצר בעניינו שיבחן באופן מקצועי על ידי הגורמים המקצועיים המתאימים את מידת יכולתו לשלוט בכעסים.

איני סבורה כי נפל כל דופי בהחלטת בית משפט קמא בכל דבר ועניין. לא מצאתי לנכון להתערב בה.

בכל הנוגע לעורר דניאל שוקרון, אף בעניינו ניתנה החלטה מנומקת וראויה.

אף אני היססתי האם ראוי בנסיבות עניינו של העורר דניאל שוקרון להורות על עריכת תסקיר מעצר משיש מקום לסבור כי בית המשפט התקשה בשחרורו ממילא ואולם עצם ההיסוס הובילתני למסקנה שלפיה ראיתי לנכון להורות על עריכת התסקיר וזאת מבלי לטעת בלב העורר דניאל שוקרון כל תקוות ביחס לתוצאות ההליכים בעניינו ולאפשרות שחרורו ולפיכך ראיתי לנכון להורות לשירות המבחן לערוך תסקיר בעניינו של דניאל שוקרון ולהגישו לבית משפט שלום בכפר סבא בתוך 21 ימים מהיום. בית משפט השלום בכ"ס מתבקש לקבוע מועד לדיון בחלוף פרק זמן זה ולזמן הצדדים לפניו.

המזכירות מתבקשת להמציא החלטתי למזכירות בית משפט השלום בכ"ס ולשירות המבחן.

ניתנה והודעה היום כ"ב טבת תשע"ב, 17/01/2012 במעמד הנוכחים.

הדס עובדיה, שופטת

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ