אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> רשם העמותות ואח' נ' עמותת ארבע אימה ות יוצאים בשלום מלבנון ואח'

רשם העמותות ואח' נ' עמותת ארבע אימה ות יוצאים בשלום מלבנון ואח'

תאריך פרסום : 23/12/2010 | גרסת הדפסה
פר"ק
בית המשפט המחוזי נצרת
179-05
19/12/2010
בפני השופט:
האשם חטיב

- נגד -
התובע:
ראובן שרגיל (מפרק)
הנתבע:
1. רשם העמותות
2. עמותת ארבע אימה ות יוצאים בשלום מלבנון
3. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה

החלטה

בפניי בקשה של מפרק עמותת "ארבע האמהות יוצאים מלבנון בשלום", למתן הוראות, הן לעניין החזר הוצאות פירוק לרשם העמותות והן לקביעת שכר טרחתו וקביעת שכר השגחה של הכונס הרשמי.

כמו כן, מבקש המפרק ליתן הוראות בעניין הכנת ארכיון ושמירת פעולותיה של העמותה ולצורך זה לאשר לו תשלום שכר של העובדים שיבצעו את עבודת הכנת הארכיון כמפורט בסעיף 7 לבקשה, על כל פסקאותיו הקטנים.

מתגובת רשם העמותות הראשונה שהוגשה עוד ביום 11.7.2010 ובהמשך הדיון שהתקיים בבקשה ביום 3.10.2010, התברר כי חלק מחברות ועד העמותה אינן רואות עין בעין עם המפרק ועם הגב' רחל בן-דור, יו"ר ועד העמותה באשר להקמת הארכיב ושימורו. בעוד שעל פי הבקשה, מבוקש להטיל את המלאכה על בנה של הגב' רחל בן-דור, בן-דור אשחר. חברות ועד העמותה שבעקבות הדיון ביום 3.10.2010 נתקבלה תגובתן, מבקשות שהארכיב יוקם במכללת תל-חי, אליה יועבר כל החומר הכתוב הקשור לפעילות העמותה, יחד עם יתרת הכספים שנותרה בקופת הפירוק, על מנת שכספים אלה ישמשו את מכללת תל-חי לכיסוי ההוצאות שידרשו להקמת הארכיב על שם העמותה.

בעקבות מחלוקות אלה התקיים היום, 19.12.10, דיון בנוכחות חלק מחברי ועד העמותה ולאחר ששמעתי את דבריהן של חברות ועד העמותה, הגב' ברוריה שרון והגב' זהרה אנתבי, את דברי ב"כ רשם העמותות, דברי המפרק ודברי ב"כ הכונס הרשמי, התברר כי לא נותרו בין הצדדים המשתתפים בדיון חילוקי דיעות וקיימת היום הסכמה של כולם להעביר את נושא הקמתו ושימורו של ארכיב על שם העמותה למכללת תל-חי, זאת לאחר שסגן הנשיא לעניינים האקדמאים במכללה, הפרופ' חיים גורן הודיע בשמו ובשם המכללה האקדמאית תל-חי במכתב מיום 28.11.2010, כי המכללה רואה את עצמה כאכסניה נכונה ביותר לשימור הארכיון של תנועת ארבע האמהות וכי מכתב קודם של פרופ' יצחק שיחור ראש האקדמיה עת מתן הסכמתו בשנת 2000, בדבר נכונות המכללה לקלוט את הארכיון במסגרת הסיפרייה של המכללה, עדיין עומד בתוקפו.

נוכח עמדתם של כל הצדדים ולאור הסכמתה של המכללה האקדמאית תל-חי לקלוט את ארכיון ארגון ארבע האמהות ולשלב אותו בספריה, כך שיעמוד לרשות הציבור ובכלל זה הסטודנטים ומאחר וגם לבית המשפט נראה כי הפתרון של העברת הארכיון למוסד אקדמאי לשימורו ולהעמדתו לרשות הציבור, הינה הדרך הנאותה ביותר כדי לשמר את הארכיון ואת פעילות העמותה ועקרונותיה; אני מורה על העברת כל המסמכים הקשורים לפעילות העמותה, למכללה האקדמאית תל-חי לשם הקמת ארכיון ושימורו, על שם עמותת "ארבע האמהות יוצאים בשלום מלבנון".

מאחר ועלה מדברי חברות ועד העמותה כי החומר נמצא בקיבוץ גדות, כנראה אצל הגב' נחמיאס, הרי שעל המפרק לפעול לקבל לידיו את כלל המסמכים הקשורים לעמותה ולפעילותה ואני מורה בזאת הן לגב' נחמיאס והן לכל מי שיש ברשותו מסמך כלשהו המתעד את פעילות העמותה, או הקשור לעמותה בדרך כלשהי, למסור אותו למפרק, עו"ד שרגיל.

עו"ד שרגיל יברר עם פרופ' חיים גורן, סגן נשיא לעניינים אקדמאים במכללת תל-חי את זהותו של איש המכללה לידיו ימסר החומר ואת המחלקה באותה מכללה, שתהיה אחראית להקמת הארכיון ושימורו; ויעביר לידי אותו אדם או מחלקה במכללת תל-חי את מסמכי העמותה לצורך הקמת ארכיון על שם העמותה.

בכל הפעולות של איסוף המסמכים השייכים והנוגעים לפעילות העמותה, המפרק יעזר בשירותיה הטובים של הגב' ברוריה שרון, חברת ועד העמותה, אשר הביעה נכונות לכך.

באשר לבקשת המפרק לאישור שכר טרחה, על פי הבקשה, ביקש המפרק לאשר לו שכר בסך של 6,472 ₪ בתוספת מע"מ, סכום שהוא זכאי לו על פי תקנות החברות (כללים בדבר מינוי כונסי נכסים ושכרם) תשמ"א-1981 וכן ביקש לאשר שכר השגחה לכונס הרשמי בסך 1,294 ₪ והחזר הוצאות פירוק לרשם העמותות בסך של 2,240 ₪. בטיעוניו בפני טען המפרק כי נושא הפירוק גזל ממנו מאמץ וזמן רב, במיוחד עקב המחלוקות בעניין הארכיב והדיונים המשפטיים שהתקיימו בקשר לכך, לכן מבקש הוא לאשר לו תוספת של 50% מגובה שכר הטרחה בהתאם לתקנות הנ"ל. ב"כ הכונס הרשמי לא התנגדה לכך.

אכן המפרק צודק, המדובר בהיקף מצומצם של משאבים כספיים, שהעבודה שהושקעה בפירוק אינה עומדת ביחס לשכר הקבוע בתקנות. יחד עם זאת ובנסיבות בהן מדובר ביתרה יחסית נמוכה שנותרה בקופת הפירוק שתשמש בעיקר לכיסוי הוצאות מכללת תל-חי להקמת הארכיון ושימורו, נראה לי כי נכון יהיה שלא לפסוק תוספת מעל השכר הקבוע בתקנות והמפרק יסתפק בשכר הקבוע בתקנות הנ"ל, על אף המאמץ שבמקרים רגילים היה מזכה אותו בתוספת שכר, כי שביקש.

לפיכך, אני מאשר למפרק שכר בסכום של 6,472 ₪ בתוספת מע"מ וכן שכר השגחה לכונס הרשמי בסך 1,294 ₪ והחזר הוצאות לרשם העמותות בסכום של 2,240 ₪.

הכונס הרשמי, שקופת הפירוק מוחזקת על ידו, יקזז מכספים שבקופת הפירוק את שכר ההשגחה שאושר לו כאמור לעיל וכן יעביר לרשם העמותות את הוצאות הפירוק, כפי שנקבעו לעיל, את שכרו של עו"ד שרגיל כפי שנקבע לעיל ואת יתרת הכספים שתיוותרנה בקופת הפירוק יעביר הכונס הרשמי למפרק, עו"ד שרגיל, על מנת שאלה יועברו על ידו למכללת תל-חי, יחד עם החומר והמסמכים של העמותה.

המפרק יגיש דו"ח סופי ובקשה לחיסול העמותה ולשחרורו מתפקידו כמפרק העמותה, זאת לאחר שימלא אחרי האמור בהחלטה זו.

מאחר ולא הוצא העתק מפרוטוקול הדיון ומההחלטה במעמד הצדדים, הרי שעל המזכירות להמציא לצדדים העתקים מפרוטוקול הדיון וההחלטה.

ניתנה והודעה היום י"ב טבת תשע"א, 19/12/2010 במעמד הנוכחים.

האשם חטיב, שופט בכיר

הוקלד על ידי: קארן מגידס

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ