אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> רע"צ 26033-02-15 פוליק נ' קונים זול בע"מ

רע"צ 26033-02-15 פוליק נ' קונים זול בע"מ

תאריך פרסום : 08/07/2015 | גרסת הדפסה
רע"צ
בית משפט השלום חיפה
26033-02-15
11/02/2015
בפני השופטת:
מירב קלמפנר נבון

- נגד -
מבקשת:
ריטה פוליק
עו"ד אמיר בן נפלא
משיבה:
קונים זול בע"מ
עו"ד חורי אנטואן
פסק דין
 

 

לפני בקשת רשות ערעור על החלטות כב' הרשמת (הגב' ברלינר- לוי מיכל) מהתאריכים 19.11.14 ו- 11.1.15 בתיק הוצאה לפועל מס' 02-21995-14-7. במסגרת ההחלטה מיום 19.11.14, התקבלה בקשת המבקשת להכרזתה כחייבת מוגבלת באמצעים. נקבעה הפקדת תשלום ראשוני בסך של 1,500 ₪ וצו חיוב בתשלומים חודשי בסך של 450 ₪. במסגרת ההחלטה מיום 11.1.15 נדחתה בקשת המבקשת לעיון חוזר בהחלטה מיום 19.11.14.

 

ביום 19.11.14 הגישה המבקשת בקשה להכריז עליה כחייבת מוגבלת באמצעים והציעה לשלם תשלום חודשי בסך של 150 ₪.

 

בהחלטה מיום 19.11.14, התקבלה כאמור בקשת המבקשת להכריז עליה כחייבת מוגבלת באמצעים. נקבע למבקשת תשלום ראשוני בסך של 1,500 ₪ שישולם תוך 14 ימים ממועד מתן ההחלטה וכן צו חיוב בתשלומים חודשי בסך 450 ₪, החל מיום 10.1.15 ובכל 10 לחודש שאחריו. בהחלטה נקבעו הדברים הבאים: כנגד המבקשת תלויים ועומדים 6 תיקי הוצאה לפועל בסכום חוב כולל של 69,052 ₪. המבקשת ילידת 1982, רווקה ואם ל 2 ילדים קטינים, עובדת כמטפלת בקשישים. הכנסת משק ביתה המוצהרת של המבקשת בסך כולל של 4,350 ₪ ומקורה בשכר המבקשת (2350 ₪), דמי מזונות המשולמים ישירות למשפחתון (1,200 ₪) ודמי מזונות במזומן

(800 ₪). הוצאות משק ביתה המוצהרות של המבקשת הן בסך של 5940 ₪ וכוללות: שכר דירה- 2,000 ₪, חשמל, מים ארנונה וגז- 150 ₪, מזון וכלכלה- 2,000 ₪, הלבשה והנעלה- 20 ₪, הוצאות כבלים ואינטרנט- 100 ₪, טלפון סלולרי- 100 ₪, נסיעות- 100 ₪, גן חובה- 90 ₪, משפחתון- 1,200 ₪. אין בבעלות המבקשת רכב פרטי והיא מנהלת חשבון בבנק מזרחי טפחות. בפרק המסקנות קבעה הרשמת הנכבדה את הדברים הבאים: לא הובהר מדוע המבקשת אינה עובדת במשרה מלאה וממצה את פוטנציאל השתכרותה. המבקשת מצהירה כי היא מתגוררת עם אביה ונושאת בהוצאות שכר דירה בסך של 2,000 ₪ בחודש. לא ברור מדוע אביה, המתגורר עימה, אינו משתתף בהוצאות שכר הדירה. חוזה השכירות המצורף לבקשה אינו עדכני (פג תוקפו ב 15.7.13) - לא ברור האם חודש. צורפו לבקשה שני תלושי שכר בלבד של המבקשת. בתלושי השכר לא צוין חשבון בנק אליו מופקדת המשכורת. הטענה לפיה המבקשת אינה מקבלת קצבת ילדים בשל חוב למל"ל לא נתמכה באסמכתאות המעידות על כך. מעיון בתדפיס התנועות בחשבון הבנק עולה כי משכורת המבקשת אינה מופקדת לחשבון ועל כן לא ברור כיצד היא מקבלת אותה. לא הובהר כיצד מממנת המבקשת את הפער החודשי המצטבר בין הכנסותיה להוצאותיה המוצהרות. חשבונות החשמל המצורפים לבקשה רשומים ע"ש ורניצקי מיכאל. טענות המבקשת באשר להוצאות בגין מים, ארנונה, כלכלה, הלבשה והנעלה, כבלים ואינטרנט, טלפון סלולרי, נסיעות, גן חובה ומשפחתון לא נתמכו אף הן באסמכתאות המעידות על כך. המבקשת מצהירה על הכנסה מסוג דמי מזונות המתקבלים מאבי בנה הקטין. לא צורפה אסמכתא המעידה על כך.

הובהר למבקשת כי עם פתיחת תיק איחוד תשלום חובות שלא באמצעות תיק האיחוד מהווה העדפת נושים אסורה. עוד קבעה הרשמת הנכבדה כי לאור נתוניה של המבקשת, עליה לצמצם עד למינימום את הוצאותיה ולעשות על מנת להגדיל הכנסותיה החודשיות.

 

ביום 8.1.15 הגישה המבקשת בקשה להפחתת צו התשלומים. בהחלטתה מיום 11.1.15 דחתה הרשמת הנכבדה את הבקשה תוך שהיא קובעת כי לאחר עיון בבקשה, היא לא מצאה באמור בה על מנת לשנות מהוראות ההחלטה מיום 19.11.14, שניתנה לאחר שיכולתה של המבקשת נבחנה בהתבסס על שאלון ומסמכים שהגישה. הובהר כי צו החיוב נקבע בהתייחס לפוטנציאל ההשתכרות ולא ההשתכרות בפועל. כן ציינה הרשמת הנכבדה כי היא אינה יושבת כערכאת ערעור על החלטותיה.

 

בבקשה אשר לפני טוענת המבקשת כי היא אם חד הורית לשני ילדים קטינים (משני אבות שונים), מתגוררת עם ילדיה ואביה בדירת סטודיו שכורה בת שני חדרי שינה. אביה מתגורר בחדר אחד והמבקשת יחד עם שני ילדיה בחדר השני. עוד טוענת המבקשת כי בשנת 2010 נפטרה אמה בחו"ל, טרם פטירתה נסעה המבקשת לסעוד אותה בחו"ל. קשריה של המבקשת עם בן זוגה נותקו ומשך תקופה ארוכה היא לא עבדה ובשל כך החלה קריסתה הכלכלית. באותה תקופה נגנבו מהמבקשת לטענתה, המחאות בהן נעשה שימוש נרחב. למבקשת 6 תיקי הוצאה לפועל. בארבע מהתיקים הוגשו בקשות להארכת המועד להגשת התנגדות והתנגדויות לביצוע שטר, שכן מדובר בתיקים שבהם לטענתה זויפה חתימתה על גבי המחאות. לטענתה, נוכח הגשת ההתנגדויות באחד מתיקי ההוצאה לפועל כבר הוגשה על ידי הזוכה בקשה לסגירת התיק. בתיק נוסף הגיעו הצדדים להסדר. בשני תיקים הועברו ההתנגדויות לדיון בבית המשפט. בשני התיקים הנותרים עומד החוב על סך של 28,500 ₪. לטענת המבקשת אין ביכולתה לשלם חובותיה. המבקשת טוענת כי החל מחודש 9/14 היא עובדת כמטפלת בקשישים למשך חמש שעות ביום בשכר חודשי של 2,350 ₪. אבי בנה הקטן משלם לה דמי מזונות בסכומים משתנים מדי חודש בממוצע סך של 800 ₪ וכן משלם ישירות למשפחתון סך של 1,200 ₪. קצבת הילדים מהמל"ל אינה משולמת למבקשת בשל חוב שנוצר לה מאחר ובתקופת היותה בחו"ל, היא לא שילמה את דמי הביטוח הלאומי. אביה של המבקשת עובד ומשתכר סך של 5,000 ₪ מתוכם הוא משלם צו חיוב בתיק איחוד והחזר הלוואה בסך כולל של 2,000 ₪ בחודש. סך הכנסות המבקשת ואביה יחדיו הוא 8,150 ₪. לטענת המבקשת בהתחשב בגילאי ילדיה, היא אינה יכולה לעבוד יותר מחמש שעות ביום. לטענתה בנה הקטן בן שנה וחצי נמצא בפעוטון והיא חייבת להתאים את שעות עבודתה לשעות הפעוטון שכן עבודה מעבר לשעות פעילות הפעוטון, תצריך הוצאות הוספות בשל הצורך בהעסקת מטפלת. לטענתה הוצאותיה מינימאליות. לטענתה כל הוצאותיה משולמות על ידה ועל ידי אביה המתגורר עימה. לטענתה בהעדר השתתפות אביה בהוצאות הבית, היא לא הייתה עומדת בתשלום ההוצאות.

אל נוכח האמור לעיל עותרת המבקשת כי צו החיוב בתשלומים אשר נקבע לה יופחת לסך של 150 ₪ וכן תופטר מתשלום הסך של 1500 ₪ המשמשים כתנאי לפתיחת תיק האיחוד.

 

דיון:

 

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור, אני דוחה אותה אף בלא צורך בתשובת המשיבה.

 

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ