אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> רעיון שירותי חשבונאות יעוץ וניהול בע"מ ואח' נ' בן שלום ואח'

רעיון שירותי חשבונאות יעוץ וניהול בע"מ ואח' נ' בן שלום ואח'

תאריך פרסום : 24/04/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום תל אביב - יפו
6728-04-10
11/04/2013
בפני השופט:
מיכאל תמיר

- נגד -
התובע:
1. רעיון שירותי חשבונאות יעוץ וניהול בע"מ
2. מאיר חזןשניהם

הנתבע:
1. עופר בן שלום
2. יהודה דוד

פסק-דין

פסק דין

פסק הדין ניתן בתביעה כספית בסך של 165,254 ₪ שהגישו התובעים נגד הנתבעים.

להלן עיקרי הטענות בכתב התביעה:

תובעת 1 (להלן: "התובעת") היא חברה העוסקת בהשקעות, אחזקות ושירותי ניהול וחשבונאות. תובע 2 (להלן: "התובע") הוא מנהל ובעל מניות בתובעת.

במהלך שנת 2007 פנו הנתבעים אל התובע, על בסיס היכרות אישית מוקדמת בינו לבין נתבע 2, וביקשו לעניין את התובעים בחברת הכל אודות בע"מ (להלן: "החברה") העוסקת בקידום עסקים באמצעות האינטרנט – חברה שהייתה באותה עת בבעלותם של נתבע 2 ורעייתו של נתבע 1, ובניהולם של הנתבעים.

בפגישה שהתקיימה בין התובע לנתבעים יחד עם רעייתו של נתבע 1, הציגו הנתבעים בפני התובע מצגים שלפיהם יש להם יכולת וניסיון בבניית אתרי אינטרנט לשיווק וקידום מכירות של עסקים בהיקף גדול, וכי החברה כבר החלה בפעילות של קידום אנשי מקצוע באמצעות קידום אתרים בחברת גוגל. עוד הוצג כי עד לאותו מועד, בנפח פעילות מינימאלי, הכנסות החברה ברוטו עמדו על למעלה מ- 2,000 ₪ לחודש וכי זהו קצה הקרחון של הפוטנציאל הטמון בחברה.

התובעת אשר גילתה עניין בפעילות העסקית של החברה, התנתה את הצטרפותה לחברה בכמה תנאים: (1) הנתבעים יתחייבו להקדיש את כל זמנם ומרצם להשאת רווחי החברה, כשנתבע 1 יהא אמון על ביצוע החלק האופרטיבי בכל הקשור לביצוע עבודות החברה באינטרנט ונתבע 2 יהא אמון על שיווק השירותים. התובע יהא אחראי על הנהלת החשבונות בחברה ועל הגשת דוחות כספיים; (2) התובעים לא ייטלו כל חלק פעיל בניהול החברה, למעט קבלת זכות חתימה מחייבת בכל הקשור להתחייבויות הכספיות של החברה; (3) התובעים יעניקו הלוואת בעלים לחברה בסך שלא יעלה על 100,000 ₪ לתקופה שלא תעלה על 12 חודשים; (4) כל הכנסות החברה לאחר ניכוי ההוצאות השוטפות יופנו בראש ובראשונה להשבת ההלוואה, ורק לאחר פירעונה יחולקו ההכנסות בין בעלי המניות אחת לשלושה חודשים; (5) אם הנתבעים לא יקיימו את מלוא התחייבויותיהם יהיה עליהם להשיב את יתרת סכום ההלוואה בתוספת ריבית והצמדה.

מיד עם הסכמת הנתבעים לתנאים הנ"ל הזרימו התובעים כספים לחברה, כך שלכל אחד מהנתבעים הועבר סך של 25,000 ₪ כהלוואה וכן הועבר סך נוסף של 46,514 ₪ לשם שכירת ציוד משרדי ומחשבים, תשלום שכר לעובדים, תשלום שכ"ד ושכ"ט עו"ד. בד בבד הקצתה החברה 50 מניות רגילות לטובת התובעת ושינתה את הרכב הדירקטוריון כך שהתובעת מונתה כדירקטור במקום רעייתו של נתבע 1.

בניגוד להתחייבויותיהם בהסכם, הנתבעים משכו לידם את כספי ההלוואה, המשיכו בניהול עסקיהם הפרטיים, התעלמו מפניות של לקוחות חדשים, לא הופיעו כלל לפגישות עבודה והזניחו את פעילות החברה. כך נוצר מצב שלאחר תקופה קצרה מצאו עצמם התובעים מנהלים בעל כורחם את עיקר פעילותה של החברה, מבלי שיש בידיהם כישורים מתאימים או פנאי נדרש לעשות כן.

התובעים פנו לנתבעים על מנת שיעמדו בהתחייבויותיהם לפי ההסכם, אך זכו להתעלמות מוחלטת, וגם מכתבו של התובע בדבר ביטול ההסכם לא זכה לתגובה כלשהי.

משראו התובעים כי כל כספם יורד לטמיון והחברה קורסת ולא מתפקדת, נאלצו בלית ברירה לשלם בעצמם סך של 5,440 ₪ בגין יתרת דמי שכירות של החברה וכן סך נוסף של 23,000 ₪ בהסכם פשרה שאליו נאלצו להגיע בתביעה שהוגשה נגד החברה בגין הפרת זכויות יוצרים.

כתוצאה ממעשיהם וממחדליהם של הנתבעים נגרמו לתובעים נזקים בסך של 165,254 ₪ הכוללים, מעבר לכספי ההלוואה ולתשלומים הנ"ל, גם אובדן זמן ומשאבים בסך של 30,000 ₪ ואובדן רווחים ופירות על כספי ההלוואה בסך של 10,000 ₪.

התובעים צירפו לכתב התביעה כנספח א' מסמך שהוא לטענתם העתק של טיוטת הסכם שותפות ראשוני שהועבר לנתבעים במהלך המו"מ – טיוטה אשר לא מופיעים בה שמות הצדדים להסכם ואף חסרים בה פרטים רבים נוספים המסומנים בקו תחתון.

להלן עיקרי טענות הנתבעים בכתב ההגנה:

במהלך שנת 2007 הציעו הנתבעים לתובע להצטרף לחברה, ועשו כן בתום לב וביושר, תוך הצגת מידע נכון לגבי הכישורים של נתבע 1 ולגבי הכנסות החברה.

התובע הביע נכונות להצטרף לחברה, והוסכם כי הנתבעים והתובע מחויבים להשקיע מזמנם וממרצם כדי לקדם את פעילות החברה. לצורך כך הוסכם כי תתקיים פגישה אחת לשבוע, כשהיה ברור לכל השותפים כי לכל אחד מהם יש גם עסקים אחרים. ואכן, במשך חודשים רבים תפקדה החברה באמצעות פגישה שבועית זו.

הוסכם כי התובע ירכוש מהנתבעים מניות של החברה תמורת תשלום סך של 25,000 ₪ לכל אחד מהנתבעים, כשלא הוזכר בשום מסמך או בעל פה כי מדובר בהלוואה. עוד הוסכם כי התובע יעמיד סך נוסף של עד 50,000 ₪ להוצאות שיווקיות של החברה, וגם הוצאה זו הייתה השקעת בעלים ולא הלוואה לחברה. נוסף על כך הוחלט כי הכנסות החברה ישמשו להגדלת התקציב לצורך שיווק, ולאחר מכן יחולקו הרווחים בין השותפים שווה בשווה.

כל אחד מהנתבעים קיבל את הסך של 25,000 ₪ בגין מניותיו, ויתרת הסכום נוהלה על ידי התובע, כך שאין בידי הנתבעים מידע מדויק לגבי הכספים שהושקעו. עם זאת, ובהתייחס לטענות התובע לגבי תשלום סך של 46,514 ₪ לצורך כיסוי הוצאות שוטפות של החברה - לא היה כל צורך בתשלום דמי שכירות היות שלנתבעים יש משרדים פעילים והיה באפשרותם לשריין מקום לפעילות החברה; ההוצאה בגין שכר עובדים לא ברורה שכן הובטח לאשתו של נתבע 1 כי עבור עבודתה בחברה תשולם לה משכורת בסך של 4,000 ₪, אך סכום זה לא שולם; וגם הציון של תשלום לעו"ד אינו רלוונטי.

נתבע 1 עבד לילות כימים בתפעול אתר האינטרנט של החברה, תמך, פתר כל באג או בקשה של השותפים לשיפור, וניסה לעזור בכל דרך אפשרית בחשיבה שיווקית וברעיונות חדשים לגיוס ואיתור לקוחות, כולל דיוור מהשרתים הפרטיים שברשותו למיליון מיילים של לקוחות פוטנציאליים. נתבע 2 פעל לגיוס לקוחות כולל פגישות עם המתעניינים ועם כל אותם מומחים שפרסמו באתר באותה תקופה, העסיק מכספו עובדת שמילאה את האתר בתכנים שיווקיים, והשקיע מהונו האישי מזמנו וממרצו כדי לשווק את השירותים המוצעים על ידי החברה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ