אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> רביבו ואח' נ' גודס

רביבו ואח' נ' גודס

תאריך פרסום : 06/11/2010 | גרסת הדפסה
תא"ח
בית משפט השלום קריות
40142-02-10
04/11/2010
בפני השופט:
אליעזר שחורי

- נגד -
התובע:
1. רחל רביבו
2. אסתר סרוסי

הנתבע:
יבגניה גודס

החלטה

בקשה "לבטל עיכוב ביצוע של פסק דין'.

מטרת הבקשה לאפשר למבקשות לגבות הוצאות ושכ"ט עו"ד על סמך טענה כי המשיבה לא עמדה בהסדר של פשרה אשר הושג בין הצדדים ביום 6.5.10 במסגרת דיון בבקשה לביטול פסק דין לפינוי מושכר אשר ניתן במעמד צד אחד בהעדר הגנה.

לאחר שעיינתי בטיעוני הצדדים אני דוחה הבקשה.

על פי ההסדר אשר הושג התחייבה המשיבה לשלם עד ליום 13.5.10 דמי שכירות עבור התקופה של פברואר-מרץ 2010, 2600 ₪/חודש ובסך הכל 5,200 ₪. עוד התחייבה המשיבה להציג מנגנון תשלום אשר יבטיח למבקשות קבלת דמי השכירות עבור אפריל-מאי 2010 בתוך פרק זמן קצר, ככל הנראה בהתחשב בכך שההסדר חייב את המשיבה לגייס סכום נכבד בתוך פרק זמן קצר יחסית עבור חובות עבר וחובות שוטפים. עוד התחייבה המשיבה להמשיך ולשלם כסדר עבור דמי השכירות עד ליום 6.7.10 שהוא המועד הסופי לפינוי, כמוסכם בין הצדדים. נקבע כי אם לא תעמוד המשיבה בהסדר יוחזר לתוקפו החיוב בהוצאות ושכר טרחה כפי שנקבע במסגרת פסק הדין אשר ניתן במעמד צד אחד ופסק הדין יכנס לתוקף מיידי.

על פי ההסכם שבין הצדדים התחייבה הנתבעת/המשיבה לשלם דמי שכירות חודשיים עד 20 לכל חודש.

אין חולק כי המשיבה שילמה סך של 5,200 ₪ בשיק אשר ז.פ 13.5.10 ואף אין חולק כי המשיבה פינתה את המושכר ביום 15.5.10 ומכאן שבמועד הפינוי חייבת הייתה המשיבה לשלם למבקשת על פי ההסדר שהושג דמי שכירות עבור חודש ומחצה ובסך הכל 3,900 ₪. בתאריך 14.5.10 שלח ב"כ המשיבה אל ב"כ המבקשות מכתב באמצעות הפקס ובו רשם כדלקמן:

"הריני להודיעך כי למשרדך נשלחו העתק דף ח-ן בנק אליו נכנסה הלוואה ע"ס 6,000 ₪ וכן העתקי קבלות חשבונות מעיריית נהריה, גז, חשמל וכו'. הריני להודיעך כי מרשתי עוזבת את הבית ביום שבת הקרוב (מחר) 15.5.10. עד סוף השבוע הקרוב תועבר אליך המחאה ע"ס 3,900 ₪ עבור חודש שכירות אפריל וכן חצי שכירות מאי. הריני להודיעך כי החל ממחר יועמד מפתח הדירה לרשות מרשתך אצל ועד הבית מר יוסי. מבחינתי עם העברת השיק ע"ס 3,900 ₪ כאמור תם הטיפול על פי הוראות ביהמ"ש".

על פי לוח הזמנים הנקוב במכתב אמורה הייתה המשיבה לשלם את מלוא חובה על פי ההסדר במועד.

ב – 17.5.10 השיב ב"כ המבקשות לב"כ המשיבה כי יתרת החוב על פי חשבונו הינה 4,766 ₪ "ולא עבור חודש וחצי כאמור במכתבך". זאת לבד מכך שדרש אישורים נוספים לראיה כי שולמו חובות ארנונה, מים, גז וחשמל.

בתאריך 18.5.10 השיב ב"כ המשיבה כי עקב קשיי המעבר מתעכב הליך הצגת האישורים ואלה יוצגו כאשר תסיים המשיבה את תקופת ההתארגנות ולעניין חישוב החוב דרש הסבר. ב – 26.5.10 השיב ב"כ המבקשות כי המבקשות עומדות על החישוב כפי שהוצג מלכתחילה ובתגובה רשם ב"כ המשיבה ביום 31.5.10 כי הוא מחזיק בהמחאה ע"ס 1,300 ₪ המהווה סילוק חוב דמי השכירות במלואו. בתגובה להתראה מיום 16.6.10 לפיה יעתרו המבקשות לאפשר להן לגבות את ההוצאות ושכה"ט על פי פסק הדין כפי שניתן בזמנו ומשלא קוים ההסדר, השיב ב"כ המשיבה בו ביום:

"כפי ששוחחנו במשרדך הרי שהיתרה לתשלום הינה בסך 2,600 ₪ לאור העובדה שמרשתי עזבה ביום 15.5.10 סכום זה יועבר לידך מיד עם מתן אישורך לסילוק המחלוקת לאחר תשלום זה".

המבקשות סרבו לאשר כי התשלום בסכום הנ"ל מהווה סילוק טענות המבקשות. על כן הופקד הסכום הנ"ל אצל ב"כ המשיבה.

הודעת ב"כ המשיבה במכתב מיום 14.5.10 כי יעביר בתוך שבוע המחאה ע"ס 3,900 ₪ עבור דמי שכירות לתקופה של אפריל ומחצית מאי 2010 הינה בגדר של קיום ההתחייבות על פי ההסדר שהושג להציג בתוך פרק זמן של שבוע מנגנון תשלומים. אכן המשיבה לא עמדה בהתחייבות שנמסרה במכתב זה ואולם יש לזכור כי בסמוך לכך דהיינו ב – 17.5.10 הודיע ב"כ המבקשות כי תוכן המכתב איננו מקובל עליו, הודעה אשר תוצאתה התכתבות נוספת בין ב"כ הצדדים על מנת לברר פשר המחלוקת. לאחר שעמד כל צד על עמדתו נמסרו מטעם המשיבה שתי הודעות נוספות האחת מיום 31.5.10 והשניה מיום 16.6.10 מהן עולה התחייבות לתשלום מיידי של יתרת הסכום המגיע לשיטתה של המשיבה כאשר בעקבות ההודעה מיום 31.5.10 שולמו דמי השכירות עבור מחצית מאי 2010. יתרת התשלום בסך 2,600 ₪ הופקדה בידי ב"כ המשיבה. אני בדעה כי בנסיבות שנוצרו הובטחו התשלומים שאינם שנויים במחלוקת בתוך פרק זמן קצר ואין מקום לאפשר גביית ההוצאות ושכה"ט בנסיבות הללו. תחשיב ב"כ המשיבה משקף את אשר הוסכם ומכיוון שהמשיבה פינתה את המושכר ב – 15.5.10 הרי שבמועד זה חייבת הייתה לשיטתה לשלם 3,900 ₪, סכום אותו מוכנה הייתה לשלם מיידית ונדחתה בנימוק שהתחשיב הנכון מורה על סכום חוב גבוה יותר.

גם אם לטענת המבקשות לא עמדה המשיבה בהתחייבות נוספת להציג אישורים על תשלומים שונים: ארנונה, מים, גז, חשמל והציגה רק אישורים חלקיים, לא על עניין זה העמידו הצדדים את מחלוקתם בהתחשב באישורים החלקיים שהוצגו ובהתחשב בכך שהחובות, שאינם קיימים לגרסת המשיבה, אינם חובות הרשומים ע"ש המבקשות.

לא נעלמו מעיניי הקשיים הרבים אשר הערימה המשיבה על דרכן של המבקשות וההוצאות הבלתי מבוטלות אליהן נקלעו בגינה. עם זאת, הושג הסדר והמשיבה ככלל עמדה בו. יש לזכור כי בכך לא תמה המחלוקת הכספית ועדיין נותרו לבירור דרישות נוספות לתשלומים אשר לגרסת המבקשות על המשיבה לשלם. ניתן להניח כי מחלוקת זו אף היא תובא לבירור בערכאות.

בנסיבות אלה אני בדעה כי לא יהיה זה מוצדק לאפשר למבקשות לגבות מן המשיבה את הסכום הנוסף של ההוצאות בסך 671 ₪ ושכה"ט בסך 5,000 ₪ בצירוף מע"מ.

לפיכך הבקשה נדחית.

יש לשלוח ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ז חשון תשע"א, 04 נובמבר 2010, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ