אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ק.ר. נציגויות מסחר יבוא וקמעונאות בע"מ (בהסדר נושים) נ' בית חרות - ליש חברה לפיתוח בע"מ ואח'

ק.ר. נציגויות מסחר יבוא וקמעונאות בע"מ (בהסדר נושים) נ' בית חרות - ליש חברה לפיתוח בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 14/10/2011 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום רמלה
35394-05-11
10/10/2011
בפני השופט:
דן סעדון

- נגד -
התובע:
1. א.ר.ט.ל.ב.מ. בע"מ
2. אריק אהרן בן מרדכי
3. טל פייגנבוים

הנתבע:
1. .ר. נציגויות מסחר יבוא וקמעונאות בע"מ (בהסדר נושים) באמצעות עו"ד רמי קוגן
2. הנאמן לביצוע הסדר הנושים

החלטה

לפניי בקשה לביטול צו עיקול זמני.

1.הרקע

המשיבה, מבקשת העיקול, היא חברה המצויה בהסדר נושים ובעלת זיכיון לעשיית שימוש במותג "קנדילנד" (להלן: המותג)

המשיבה התקשרה בהסכם שכירות עם חברת "בית חירות ליש – חברה לפיתוח בע"מ (להלן: המשכירה) לשכירות חנות בקניון "אם הדרך" במושב בית חירות שם התעתדה לפתוח סניף של המותג.

בין המשיבה לבין המבקשים דנא נחתם הסכם זיכיון במסגרתו קיבלו המבקשים את הזכות לעשות שימוש במותג והפכו לברי רשות בחנות ששכרה המשיבה. במסגרת ההתקשרות בין המשיבה למבקשים חתמו המבקשים על ערבות להתחייבויותיהם כלפיי המשיבה על פי הסכם הזיכיון שנחתם והן להתחייבויותיהם של המבקשים כלפי המשכירה. המשיבה הגישה באמצעות הנאמן לביצוע הסדר הנושים (להלן: הנאמן) תביעה כספית בין היתר נגד המבקשים ובמקביל עתרה למתן סעדים זמניים נגדם ובהם צו עיקול.

לטענת המשיבה, בקליפת אגוז, הפרו המבקשים את התחייבויותיהם בכך שפיגרו בתשלום דמי השכירות למשכירה והביאו בכך לסילוק ידה של המבקשת מן החנות. לטענת המבקשת, בעשותם כן, פעלו המבקשים בצוותא חדא עם המשכירה. עוד יוחסה למבקשים פתיחת חנות מתחרה לחנות המבקשת בניגוד להתחייבותם בסעיף 11 להסכם הזיכיון שלא לפתוח עסק דומה מתחרה לעסקה של המבקשת בטווח של 1 ק"מ משך שנתיים. בסופו של יום נטען כי המבקשים חייבים למשיבה סך כולל של 175,080 ₪ על פי פירוט הכולל בין היתר אי תשלום תמלוגי מכירות מחודש דצמבר 2010 עד אפריל 2011 (24,347 ₪); אי תשלום דמי שכירות ודמי ניהול לתקופה מחודש נובמבר 2010 עד אפריל 2011 (129,940 ₪) ועוד.

לטענת המשיבה, קיים חשש סביר כי אי מתן צו עיקול יכביד על ביצוע פסק הדין. הנימוק בעניין זה הייתה הקביעה בפסיקה כי "התנהגותו של הנתבע תשמש אינדיקציה להכבדה על ביצוע פסק הדין" וכי קיים חשש כי "כפי שהנתבע הוליך את המבקש בכחש לגופה של עילת התביעה, כך יעשה לכאורה הנתבע להכביד על המבקש לכשיבוא לממש את פסק הדין". עוד נאמר כי לאחר חקיקת חוקי היסוד, כאשר מדובר בתביעה בסכום כסף נכבד וקיים צורך לייחד נכסים לביצוע פסק הדין העתידי.

נוכח כל האמור, ניתן לטובת המשיבה צו עיקול זמני שביטולו מבוקש כעת.

2.טעמיי הבקשה (בתמצית):

הבטוחות שהופקדו על ידי המשיבה אינם כנדרש על ידי בית המשפט כך שצו העיקול לא נכנס כלל לתוקף ולחלופין – פקע. טענה זו סומכת על כך שבמסגרת כתב ערבות צד ג' שנדרש, ניתנה ערבותה של גב' לוי אושרית שהיא מנהלת מכירות ב"קנדילנד" ובמסגרת פרטי רכושה צוין כי ברשותה בית ביישוב "שקד". המבקשים טוענים כי היה מקום לפרט בעניין זה בין היתר את היקף חובותיו והתחייבויותיו של צד שלישי ולתמוך טענות אלה בתצהיר.

עוד נטען בהקשר זה כי כתב ההתחייבות העצמית נחתם על ידי מנהל המשיבה, מר אורן שבח, הרי שבשים לב לכך שרכוש המשיבה משועבד לטובת הסדר הנושים וכך ביחס לרכוש מנהליה אין כל תוכן ממשי בהתחייבות המשיבה.

החלטות מותבים אחרים בבימ"ש זה לבטל הליכים זמניים שניתנו נגד המבקשים יפות בשינויים המחויבים גם ביחס להליך זה. זאת, בפרט כאשר המשיבה סומכת על כך שאותם מותבים אחרים שוכנעו, לטענתה, בחוסר תום ליבם של המבקשים.

המבקשים קיימו את מלוא התחייבויותיהם כלפי המבקשת. לטענת המבקשים, הם שילמו את כל המגיע למשכירה אל המבקשת אך המבקשת היא זו שהפרה את חיוביה כלפי המשכירה בכך שחדלה להעביר אליה דמי שכירות מחודש יולי 2010. זאת ועוד: ככל שהיה חוב, היה ביד המשיבה לעשות שימוש בפיקדון העומד על כ-138,000 ₪ נכון למועד הגשת הבקשה לצו העיקול הזמני; פיקדון שעל פי הסכם הזיכיון נועד הבטיח את התחייבויות המבקשים על פי הסכם הזיכיון וזאת על מנת שהמשיבה לא תימצא מפירה את ההסכם בינה לבין המשכירה.

הסכם הזיכיון בוטל על ידי הנאמן ביום 28.12.10 מחמת אי תשלום דמי ניהול ודמי שכירות. משכך, נטען, נשמט היסוד לחיוב המבקשים בתשלום דמי שכירות, דמי ניהול, פיצוי מוסכם ותמלוגי מכירות ממועד הביטול ואילך. עוד נאמר כי עם ביטול הסכם השכירות בין המשיבה למשכירה בשל צבירת חובות למשכירה, אין תקומה לכל זכות למבקשים להוסיף ולהחזיק בחנות.

במועד סיום שכירות החנות ופינויה על ידי המבקשים לא היה בנמצא מקום חלופי למבקשים לנהל את עסקם ומשכך מגיע הסכם הזיכיון לסיומו מבלי שצד להסכם יהיה זכאי לפיצוי או שיפוי מן הצד שכנגד.

היעדר יסוד ההכבדה בענייננו – המבקשים טוענים כי נוכח טענתם כי הם העבירו את מלוא דמי השכירות ויתר התשלומים למבקשת הרי שאין ממש בטענה כאילו התנהגותם עולה כדי "הולכה בכחש". הטענה כי נרקמה קנוניה בין המבקשים לבין המשכירה וכי התנהלות המבקשים היא חסרת תום לב נוכח אי תשלום חובותיהם אין בה די כדי להעמיד תשתית להעלמת נכסים או הברחתם. עוד נאמר כי מן הבקשה עצמה עולה כי המבקשים, לטענת המשיבה, גלגלו בעסק כספים רבים כך שאין חשש לאי כיבוד פסק הדין מחמת היעדר יכולת כלכלית.

שיהוי בהגשת הבקשה - לטענת המשיבה הפרו המבקשים את הסכם הזיכיון עם המשיבה עוד בשנת 2010 ובחודש דצמבר 2010 בוטל הסכם הזיכיון לאלתר מחמת הפרתו. בנסיבות אלה נטען כי הגשת הבקשה למתן צו עיקול כבקשה "בהולה" בחודש מאי 2011 – חצי שנה לאחר ביטול הסכם הזיכיון וזמן רב לאחר שהעובדות המשמשות יסוד לבקשה היו ידועות למשיבה – עולה כדי שיהוי בהגשת הבקשה.

אי גילוי עובדות מהותיות - בין היתר צוין כי המשיבה לא גילתה בבקשתה למתן צו עיקול כי דמי השכירות שהיא תובעת שולמו לה וכי הסכם הזיכיון שעליו היא מסתמכת לצורך בקשתה בוטל על ידה עובר להגשת התובענה.

3.תגובת המשיבה

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ