אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קרש ואח' נ' אבו אלעסל ואח'

קרש ואח' נ' אבו אלעסל ואח'

תאריך פרסום : 24/12/2013 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות עכו
4029-08-12
17/12/2013
בפני השופט:
וויליאם חאמד

- נגד -
התובע:
1. ג'מאל קרש
2. חאלד קרש

הנתבע:
1. איבראהים אבו אלעסל
2. ח.ח. אלעברה בע"מ
3. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק-דין

פסק דין

תביעה כספית לחייב את הנתבעים לשלם לתובעים סכום של 8,907 ש"ח.

לטענת התובעים, ביום 14/4/11, ברח' הרצל בנהרייה, עת עמד הרכב בו נהג תובע מס' 2, ושהינו בבעלותו של תובע מס' 1 ( להלן – "רכב התובעים" ), בעצירה מוחלטת בשטח חנייה, רכב משאית בו נהג נתבע מס' 1, ושהיה בבעלותה של נתבעת מס' 2 ומבוטח אצל נתבעת מס' 3 ( להלן – "רכב הנתבעים" ), יצא לפתע משטח לפריקת סחורה, במהירות ומבלי לשים לב לכלי רכב אחרים, ופגע ברכב התובעים וגרם לו נזקים רבים. לטענת התובעים, התאונה אירעה כתוצאה מרשלנותו של נתבע מס' 1.

לטענת הנתבעים, לאחר סיום פריקת סחורה מרכבם, בו נהג נתבע מס' 1, החל זה יוצא מהמקום, שלא במהירות וכשהדרך פנויה לחלוטין, ולפתע רכב התובעים יצא משטח חנייה, מבלי לתת לרכב הנתבעים זכות קדימה, ופגע בחלק האמצעי של ארגז רכבם. כן מכחישים הנתבעים את הנזקים הנטענים על ידי התובעים.

נתבעת מס' 2, הבעלים של רכב הנתבעים, לא הגישה כתב הגנה ולא התייצבה לדיון, ולפי נציגת נתבעת 3, היא לא השיבה לפניותיה של נתבעת מס' 3.

תובע מס' 2 העיד כי הוא נהג ברכב התובעים, שהיה בעצירה מוחלטת בשטח חנייה, שם המתין לחברו שנכנס לעסק במקום, ומשהבחין ברכב הנתבעים יוצא לכיוון הכביש ומבצע פנייה ימינה בכביש, הוא החל לצפור לו אך רכב הנתבעים פגע בו תוך יציאתו של האחרון משטח לפריקת סחורה. לפי תובע מס' 2, כתוצאה מכך נפגע רכבו בצדו השמאלי קדמי. לבקשת נציגת נתבעת מס' 3, הדגים תובע מס' 2 את נסיבות קרות התאונה, בכך שרכב הנתבעים נסע קדימה תוך פנייה חדה ימינה, לכיוון חניית רכב התובעים, ופגע בחלקו השמאלי קדמי של רכב התובעים, בעוד שרכב הנתבעים ניזוק באמצע דופן ימין ( עמוד 6 שורות 2-5 לפרוטוקול ). עיון בתמונות המתעדות את הנזק ברכב התובעים מגלה כי מיקום הנזקים תומך בגרסת תובע מס' 2. כך, שרכב התובעים ניזוק בצדו השמאלי קדמי, מצד שמאל לפנס הקדמי של הרכב. נזק זה בוודאי יש וייגרם כתוצאה מפגיעה של דופן ימין של רכב אחר הפונה ימינה לכיוון חניית רכב התובעים ומשפשף את חלקו השמאלי קדמי של רכב זה, שעה שזה בעצירה מוחלטת, באמצעות דופן ימין של הרכב הפוגע, שהיה בנסיעה. אין נזקים בחלק הקדמי של רכב התובעים או בחלקים אחרים של רכב זה, דבר התומך בעדות תובע מס' 2, לפיה, רכבו לא פגע ברכב הנתבעים אלא שרכבם של אלה פגע ברכבו, שעצר בעצירה מוחלטת, תוך פנייתו של רכב הנתבעים ימינה, לכיוון מקום רכב התובעים.

נוסף, התרשמתי כי עדותו של תובע מס' 2 הייתה מהימנה וכנה, וכי הייתה זו עדות עקבית שלא גילתה סתירות פנימיות או תמיהות של ממש.

נתבע מס' 1 העיד כי לאחר שפרק סחורה מהרכב, שעה שהרכב היה בצמוד לשני קירות בתוך החניון, הוא יצא משם ובהגיעו לשפת הכביש הוא התקדם והחל פונה ימינה בכביש, כאשר רכב התובעים חנה הרחק מהכביש, ולפתע רכב זה הגיע ופגע בו ( עמוד 6 שורות 22-27 לפרוטוקול ). עיון בטופס ההודעה על תאונה מטעם הנתבעים, שסומן נ/1, מלמד כי באופן כללי ציין נתבע מס' 1 תיאור דומה לזה שמסר בעדותו בבית המשפט, אם כי עיון מעמיק בטופס הנ"ל מגלה כי נתבע מס' 1 לא ציין שם כי רכב התובעים חנה הרחק מהכביש אלא שציין כי רכב זה היה "ממתין בצד", והוא לא ציין שם כי רכב התובעים פגע ברכב הנתבעים שעה שהאחרון פנה ימינה בכביש, אלא שציין שם כי ההתנגשות הייתה עת יצא רכב הנתבעים מאזור הפריקה.

יתרה מזאת, נתבע מס' 1 לא תיאר, בעדותו בבית המשפט או בטופס ההודעה הנ"ל, האם רכב התובעים חנה בצד ימין או שמא בצד שמאל של הכביש, מה המרחק בין מקום חנייתו של זה למקום יציאת רכב הנתבעים מאזור הפריקה, מה מהירות נסיעת רכב התובעים ומדוע נתבע מס' 1 לא עצר את רכבו, עת הבחין ברכב התובעים יוצא מהחנייה, כטענתו. ועוד, מיקום הנזקים בכלי הרכב לא תומך בגרסת נתבע מס' 1, שכן, בהנחה ונתבע מס' 1 פנה ימינה ורכב התובעים נסע אף הוא ימינה, באותו כיוון נסיעה, סביר להניח כי הדבר היה גורם לנזקים בחלקים נוספים של רכב התובעים ולא רק בצד שמאלי קדמי, באזור פנס שמאל. בעוד שאילו נסע רכב התובעים לכיוון קדימה, תוך יציאה מאזור החנייה, הוא היה ניזק לאורך חלקו הקדמי, שעה שהיה מתנגש ברכב הנתבעים שפנה ימינה אף הוא, באותו נתיב נסיעה. מיקום הנזק ברכב התובעים והיותו נזק ממוקד ומצומצם לאזור שבצד שמאל לפנס הקדמי שמאלי תומך בתיאור של התובעים, היינו, כי נזק זה נגרם כתוצאה מפגיעה של דופן ימין של רכב הנתבעים בחלק זה של רכב התובעים, עת היה זה בעצירה מוחלטת, ומבלי שהנהג ברכב הנתבעים ישים לב להימצאותו של רכב התובעים במקום ומבלי לשמור מרחק מרכב התובעים תוך פנייתו ימינה, ביציאתו מאזור פריקת הסחורה.

על כן, שוכנעתי כי התובעים הוכיחו את גרסתם באשר לנסיבות קרות התאונה.

לפי חוות הדעת של השמאי מטעם התובעים, המצורפת לכתב התביעה, הנזק שנגרם לרכב התובעים הינו בעלות של 6,244 ₪. הנתבעים לא הגישו חוות דעת שמאי מטעמם או ראיה אחרת לסתור את ממצאי השמאי מטעם התובעים, באשר לטיב הנזקים שנגרמו ולעלות תיקונם. כך, שחוות הדעת של השמאי מטעם התובעים לא נסתרה בראיה אחרת. כן נגרמה לרכב התובעים, לפי חוות הדעת השמאי מטעמם, ירידת ערך בשווי של 859 ₪, והתובעים נשאו בהוצאות השמאי בסכום של 701 ₪ ( כולל מע"מ ), לפי מסמך חיוב בשכר טרחה. בצד זאת, התובעים לא הוכיחו את טענתם לגרימת הוצאות נלוות בסכום של 1,200 ₪, משלא תמכו טענה זו בראיה כלשהיא.

לאר עיון בנימוקי הנתבעים 1 ו- 3 לעניין ההוצאות שהוטלו על נתבעים 1 ו- 2 בישיבת יום 13/6/13, ובהתחשב בכך שנתבע מס' 1 הופיע לישיבת יום 15/1/13, להבדיל מהתובעים, ומאחר וחיוב כל אחד מהתובעים, באותה ישיבה, בהוצאות על סך 500 ₪, בוטל בהחלטה מאוחרת יותר, אני מבטל את ההחלטה מיום 13/6/13, לפיה, חויב נתבע מס' 1 בהוצאות לטובת התובעים, בעוד שחיוב נתבעת מס' 2 בהוצאות, לפי ההחלטה מיום 13/6/13, יעמוד על כנו.

סוף דבר

אני מחייב את שלושת הנתבעים, יחד ולחוד, לשלם לתובעים, יחד ולחוד, פיצוי כולל בסכום של 7,804 ₪, וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,000 ₪, הכל, תוך 30 ימים מיום המצאת פסק הדין לידיהם.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, י"ד טבת תשע"ד, 17 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ