אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קפלן ואח' נ' טובי

קפלן ואח' נ' טובי

תאריך פרסום : 11/02/2014 | גרסת הדפסה
ת"א, ת"ט
בית משפט השלום נתניה
3949-01-11,5937-09-12,31922-05-11,5015-02-11
04/02/2014
בפני השופט:
חנה קיציס

- נגד -
התובע:
1. אולגה קפלן
2. אנדריי סקוברב

הנתבע:
מרדכי טובי
פסק-דין

פסק דין

1. ביום 21.12.08 שכרו התובעים מהנתבע בית פרטי למגוריהם ולמגורי ארבעת ילדיהם ברחוב התירוש 9א' באבן יהודה (להלן: הבית), לתקופה בת שנה שתחילתה ביום 1.1.09, כאשר ניתנה לתובעים אופציה להארכת החוזה לשנה נוספת. שכר הדירה נקבע בהסכם על סך 6,200 ₪. בתום תקופת השכירות מימשו התובעים את האופציה והאריכו את תקופת ההסכם לשנה נוספת (נספח א' להסכם מיום 30.11.09). באמצע חודש יוני 2010 פינו התובעים את הבית, ובתחילת חודש אוגוסט 2010 הושכר הבית לדיירים אחרים.

2.הנתבע הגיש לביצוע בהוצאה לפועל את ההמחאות שהפקידו בידו התובעים בתקופת האופציה, והתובעים התנגדו לביצוע השטרות (ת"ט 5015-02-11, ת"ט 31922-05-11).

התובעים הגישו כנגד הנתבע תביעה לתשלום הסך של 81,400 ₪ בגין הפרת הסכם שכירות (3949-01-11). ביום 3.9.12 הגיש הנתבע כנגד התובעים תביעה על סך 120,552 ₪ לפיצוי בגין נזקים שנגרמו למושכר , לתשלום יתרת דמי השכירות ולהשבה של הסכומים ששולמו על ידו לפירעון החובות שרבצו על המושכר (5937-09-12).

3.לטענת התובעים, זמן קצר לאחר כניסתם לבית התגלו בו ליקויים רבים, הכוללים נזילת מים מתחת לרצפות בקומה השנייה ובקומת הקרקע שבעטיה הוחלף כל הריצוף במרפסת הקומה העליונה; בהקשר זה מפרטים התובעים כי עקב נזילת המים התהוו רטיבות עובש וטחב בקירות בבית שהיוו סכנה בריאותית לתובעים וילדיהם; עוד הם מוסיפים כי לאחר החלפת המרצפות הסתבר כי הנזילה פגעה במזגנים ואלה הפסיקו את פעולתם. עוד נטען כי עם כניסתם לדירה התברר כי צנרת הגז אינה מחוברת, ולשם חיבורה היה צורך בחפירה לאורך כל החצר. עוד לטענתם, הנתבע כיוון את מועדי ההפעלה של מערכת ההשקיה בגינת הבית ונעל במנעול את קופסת הבקרה. לטענתם, משך זמן ההשקיה לא היה בו די לתחזק את הדשא והוא נבל, ובכך נפגעה הנאתם מהגינה. הנתבעים מדגישים כי התובע ביקר באופן תדיר בבית ומצב הגינה היה ידוע לו אך הוא לא נקט פעולה כלשהי למניעת התדרדרותה ולשיקומה.

4.הנתבעים מציינים כי החברה הקבלנית ביצעה את התיקונים בבית במשך חודשים ארוכים אשר במהלכם התגוררו התובעים ב"אתר בניה" ללא תנאים, באופן שאינו ראוי למגורים ומהווה סכנה לבריאותם. לאחר סיום העבודות הניחו הנתבעים כי התקלות תוקנו, ועל כן הפעילו את האופציה והודיעו על כוונתם לשכור את הבית לשנה נוספת.

משהסתבר לתובעים כי הנזילות הקשות לא תיפסקנה והמזגנים לא יתוקנו, חיפשו בדחיפות בית אחר למגוריהם, אך בשל סמיכות המועד לפתיחת שנת הלימודים נאלצו לשכור בית חלופי בדמי שכירות גבוהים בסך 8,500 ₪.

5.לטענת התובעים באמצע חודש יוני 2010 פינו התובעים את בית הנתבע והשיבו את החזקה לידיו. במעמד זה הוסכם בין הצדדים כי שכר הדירה עבור חודש יוני 2010 ישולם במלואו ומנגד ישיב הנתבע לתובעים את השיקים הדחויים שנמסרו לו. חרף הסכמה זו החל הנתבע לפעול לגבייתם של השיקים.

6.התובעים עותרים לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו להם בשל הפרת הסכם; פיצוי בגין הנזק שנגרם להם עקב ההפרש בדמי השכירות למשך תקופה ההסכם, לרבות אופציה בת 18 חודשים, בסך כולל של 41,400 ₪ (2,300 ₪ לחודש).

בנוסף תובעים התובעים פיצוי בגין נזק לא ממוני מכוח סעיף 13 לחוק החוזים (תרופות) עקב עוגמת הנפש והסבל הרב שנגרם להם שנאמד על ידם על סך 40,000 ₪.

7.הנתבע מכחיש את טענות התובעים; לגרסתו התובעים לא הודיעו לו על ביטול ההסכם ועל טרונייתם בנוגע לליקויי רטיבות בדירה, ורק לאחר נטישת המושכר, הועלתה לראשונה גירסתם בעניין זה. כך גם לטענתו המזגן בבית תוקן באמצעות מומחה מטעמו והתובעים לא הלינו בפניו ממועד זה בנדון.

אישוש לטענתו מוצא הנתבע במימוש האופציה להארכת השכירות על ידי התובעים, לאחר שתוקנו הליקויים בבית, מבלי שהתובעים התנו את הארכה בתיקון כלשהו. בכך לטענתו יש להעיד על העדר בעיה מהותית במושכר שנמנעה המשך מגורים באופן ראוי בו.

הנתבע מציין כי הוא פנה לחברת הגז עוד בטרם כניסת התובעים לבית, אך ניתן היה לחבר את הגז רק לאחר שהתובעים הביאו למקום את התנור שרכשו.

8.לטענת הנתבע, התובעים נטשו את המושכר בטרם חלפה תקופת השכירות מבלי שהודיעו לו על עזיבתם הפתאומית וקיבלו הסכמתו לכך. הנתבע טוען כי התובעים הותירו את המושכר לאחר עזיבתם כשהוא הרוס ומלוכלך, כשקירותיו מקושקשים בעטים, השקעים נעקרו מהקיר, עם חוקרי-קדיחה עמוקים במרבית הקירות, ובנוסף נמצאה האסלה כשהיא שבורה.

9.כמו כן מציין הנתבע כי התובעים לא צבעו את המושכר עם פינויו, חרף התחייבותם בהסכם השכירות וכי הם נמנעו מלהשקות את הגינה במושכר וכך ירדה לטמיון השקעתו של הנתבע בחצר הבית טרם כניסתם.

10.הנתבע מוסיף וטוען כי התובעים לא שילמו את דמי השכירות עבור חודשים יוני ויולי 2010. והותירו חובות ארנונה, מים, וחשמל.

11.התובעים משיגים על טענות הנתבע. לגירסתם, תמורת השיק על סך 6,200 ₪ שנמסר על ידם עבור תשלום דמי שכירות לחודש יוני 2010, וחולל, שולמה על ידם לנתבע במזומן. בנוסף מכחישים התובעים את טענת הנתבע כי עם עזיבתם את הבית הותירו חוב לרשויות בסכום כולל של 14,588 ₪, ולעמדתם, אין במסמכים שצירף התובע לתמיכת טענה זו כדי להוכיח את גירסתו. עוד הם מציינים כי טענתו לרכישת המוצרים לתיקון וצביעת הבית לא עוגנה בחשבוניות רכישה, וטענה זו היא בבחינת "הקוזאק הנגזל" שעה ששיפוץ הבית נדרש לנוכח הנזילות הקשות שהתגלו בו.

12.בדיון מיום 3.7.13 הודיעו הצדדים על הסכמתם כי בית המשפט יפסוק בכלל התביעות על פי סעיף 79 א', לאחר שמיעת הצדדים בקצרה ולאחר שתינתן לצדדים האפשרות להמציא אסמכתאות לעניין חובות העירייה הנטענים והגשת סיכומים בכתב.

13.לאחר שעיינתי בסיכומי הצדדים ובאסמכתאות שהוגשו מטעמם לרבות תמונות ודיסק, אני מחייבת את קפלון אולגה וסקוברב אנדרי לשלם לטובי מרדכי את הסך של 23,000 ₪.

14.סכום פסק הדין ישולם בחמישה תשלומים שווים ורצופים החל מיום 1/3/14 ומדי 1 לכל חודש שלאחריו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ