אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> קנס של 750 ש"ח לאדם שכלבו נתפס משוטט כשאינו קשור וללא מחסום.

קנס של 750 ש"ח לאדם שכלבו נתפס משוטט כשאינו קשור וללא מחסום.

תאריך פרסום : 22/03/2009 | גרסת הדפסה
עמ"ק
בית משפט השלום נתניה
60399-08
19/03/2009
בפני השופט:
טלמור אביבה

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ווגסטף איריס
הנתבע:
באואר דודו
הכרעת דין

בכתב האישום שהוגש כנגד הנאשם בתיק עמק  60399/08 בית משפט שלום נתניה נטען כי בתאריך 26.2.08 בשעה 21:05 שוטט כלבו של הנאשם מסוג לברדור בצבע בז' (להלן: "הכלב") בקיבוץ המעפיל על גבי הכביש בשטח המועצה האזורית עמק חפר כשהוא אינו קשור וללא מחסום לפיו.

בנסיבות אלה יחסה המאשימה לנאשם עבירה לפי סעיף 5(א) לחוק עזר לעמק חפר (פיקוח של כלבים ובעלי חיים), התש"ט - 1988.

בישיבת יום 21.9.08 הודה הנאשם בכך שבתאריך ובשעה הנקובים בכתב האישום היה הבעלים והמחזיק של כלבה מסוג לברדור בצבע בז'. הנאשם טען כי הכלבה האמורה היתה במרפסת ביתו כשהיא קשורה עם רצועה, ללא מחסום לפיה והוסיף כי חצר ביתו לא היתה מגודרת. לטענת הנאשם אין הוא יודע כיצד הגיעה הכלבה לכביש בקיבוץ המעפיל. עוד הוסיף הנאשם וטען כי מישהו בקיבוץ המעפיל ודאי התלונן ובעקבות כך הכלבה נלכדה. עוד טען הנאשם כי לוכד הכלבים הוא זה ששיחרר את הכלבה מהמקום שבו היא היתה קשורה במרפסת ביתו וזאת עשה הוא במכוון.


שמעתי עדויות עד התביעה, עדויות ההגנה עיינתי במוצגים שהוגשו ושמעתי סיכומי הצדדים בפני.


עד התביעה בכר אבי, המשמש כפקח במועצה האזורית עמק חפר תיאר בעדותו את שארע ביום 26.2.08 שעה 21:05 בציינו, בין השאר, הדברים הבאים:
"סיור שגרתי שלי ביום 26/2/08 בשעה 21:05 הייתי בקיבוץ המעפיל וראיתי כלב משוטט על הכביש כשהוא לא קשור ברצועה. הכלב נלכד, הגיע לכלביה ולכלב היה שבב וזיהינו את הכלב שהוא כלב ששייך לבאואר דודו, אומתו פרטים לגבי הכלב הזה ונרשם דוח ברירת קנס שנשלח לנאשם שמתגורר בקיבוץ המעפיל."

לשאלה "מה קרה עם הכלב לאחר שנלכד." השיב "קראנו את השבב, הוא הגיע לכלביה להסגר ולמחרת הוא שוחרר על ידי באואר דודו שהוא בעליו של הכלב."

הפקח הציג לבית המשפט את הדו"ח - מוצג ת/1 וכן את הצהרת בעל הכלב על שחרור הכלב מהכלבייה - מוצג ת/2.
עוד ציין הפקח בכר כי אין לו הכרות קודמת עם הנאשם.


בחקירתו הנגדית ע"י הנאשם לשאלה "האם יש לך מנוי מטעם ראש המועצה לשמש כפקח." השיב "יש לי מנוי ואם אתה רוצה שאני אציג לך אותו אז אני מציג לך אותו במעמד הדיון (מציג) והנאשם מעיין בו ומחזיר את המינוי לעד התביעה." לשאלה "מה הנחיות העבודה שלך." השיב

"אני פקח במקצועי, משמש בתפקיד זה במועצה אזורית עמק חפר ועוסק ביחידת כלבים שמשוטטים ברשות הרבים ללא רצועה ומחסום ועריכת קנסות לעבירות שכאלה. אני בתפקיד 24 שעות ביממה. אין לי הגבלה של זמן לצורך תפקידי. אני עובד בשתי משמרות מפוצל ולפעמים ביום שישי ולפעמים במוצ"ש הכל לפי דרישת המעסיק." לשאלה "האם אתה מקבל בונוס על כל תפיסת כלב." השיב "לא. ממש ממש לא." לשאלה "תאר שוב את האירוע מיום 26.2.08 בשעה 21:05." השיב "הייתי בתפקיד עבודתי היא עבודת סיור שגרתית והגעתי לקיבוץ המעפיל כפי שהעדתי. ראיתי את הכלב משוטט על גבי הכביש שהוא ללא רצועה ומחסום, אין שם רחובות שיש להם שמות אלא רחובות והכלב היה ברחוב ללא רצועה ומחסום ולכן נלכד." לשאלה "האם יש לך תמונה." השיב "לא. זה היה בלילה בשעה 21:05 ואי אפשר היה לצלם." לשאלה "הכלב אתה אומר היה ללא רצועה וללא מחסום." השיב "נכון הוא שוטט ברשות הרבים ללא רצועה וללא מחסום." לשאלה "האם יחד איתך היה מישהו נוסף בתפקיד." השיב "כן. מחוייבים לצאת שניים לתפקיד ויחד איתי היה הלוכד אורי כהן." לשאלה "האם אורי כהן הוא זה שלכד את הכלב פיזית בפועל." השיב "כן." לשאלה "למה אורי כהן נמצא היום." השיב "אני לא זה שמזמין את העדים."

הנאשם בעדותו בבית המשפט העיד כי:

"אני אמרתי בדיון הראשון ואני רוצה לומר גם בדיון הזה כי הכלב שלי לא שוטט בשטח ציבורי. אני אומר שהכלב שלי היה על המרפסת שלי בביתי ואני גר בקיבוץ המעפיל בתור תושב, יש לי שטח גדול, הכלב שלי תמיד קשור וזו כלבה. זו כלבה אסופית כבר 8 שנים, היא מעוקרת ועם שבב כך שאני אומר שאני שומר על הכלב. אני רוצה להגיד שאני קושר את הכלבה ויש לה קולר ואני רוצה לומר שהכלב שלי כל הזמן קשור ואני מגיש תמונות שמראות שהכלב שלי כל הזמן קשור ואלה תמונות לדוגמא שאני מראה. התמונות מוגשות ומסומנות יחד נ/1 (3 תמונות). אלה תמונות לדוגמא שצולמו במועדים הרבה לפני האירוע באופן אקראי. עוד אני רוצה לומר שאני גר בקיבוץ בדירה שכורה והיא היתה פעם בית ילדים ובקיבוץ אין גדרות מסביב לחצרות ולי יש שטח גדול מסביב לבית שבו אני גר. בין הבית שבו אני גר לבין בית ילדים נוסף שישנו במקום יש כביש. הכלבה שלי קשורה בחבל ארוך והיא יכולה להגיע עד לכביש היות והחבל שלה ארוך. אני אומר שהכביש הזה שמפריד בין הבית שבו אני גר לבית הילדים האחר שישנו הוא אומנם כביש אבל בדרך כלל לא נוסעים בו. הכלבה קשורה כל הזמן ורק כשהולכים איתה לטייל אנחנו לוקחים אותה עם רצועה, כך שהיא קשורה לרצועה. בתאריך 26.2.08 בשעה 21:05 אני רוצה לומר שאני הייתי בבית ושמעתי צעדים, רק התעצלתי לצאת החוצה כי זה היה חורף, כשיצאתי מוקדם בבוקר מהבית ראיתי שהכלבה איננה. אני רוצה להגיד על הלוכד אורי כהן שהוא גם לוכד במועצה אזורית לב השרון ואני יודע שלפני יומיים ניתן פסק דין בבית משפט לתביעות קטנות בנתניה שחייב את המועצה האזורית לב השרון על זה שהם לכדו כלב בטענה שהוא שוטט ושם נאמר על המועצה שהמועצה התבצרה מאחורי חוק העזר ובמקרה הזה מתעוררת בראש ובראשונה השאלה, האם מדובר בכלב משוטט. על הלוכד היא אמרה שהלוכד הוא בעל שררה שמנצל את תפקידו וסמכויותיו והוא בלתי אמין. הציטוטים הם מפי כב' השופטת יעל קלוגמן. פסק הדין הוא מיום 22.2.09. אין לי את מס' התיק אבל אפשר למצוא אותו במזכירות בית משפט בנתניה. באותה תביעה קטנה ציין בית משפט שהלוכד השתמש במשרוקית "אילמת" המאפשרת רק לכלבים לשמוע את השריקה אך אינה זמינה לשמיעה של תדר  בן אדם. נכון שבעניננו לא מדובר במקרה כמו באותה תביעה קטנה שכן אני טוען טענה אחרת לגמרי מאשר בתביעה הקטנה, כי אני טוען שהכלב שלי היה קשור במרפסת ולא היה משוחרר.  אני רוצה להגיד שאין שום תמונות שצולמו ע"י הפקח שמראות שהכלב שלי שוטט ברשות הרבים ללא רצועה וללא מחסום אף שניתן לצלם."

בחקירתו הנגדית לשאלה "הכלבה שלך אתה אומר עם רצועה בדרך כלל וקשורה." השיב "תמיד." לשאלה "המרפסות שיש לך בבית, כמה מרפסות יש לך בבית." השיב "יש לי מרפסת אחת מקורה והיא גדולה ובהמשך שלה זה דק. זו מרפסת רחבת ידיים." לשאלה "סיפרת שהכלבה על אף שהיא קשורה יכולה להגיע עד הכביש." השיב "היא יכולה להגיע עד הכביש אבל לא יכולה ממש לעלות על הכביש אלא מגיעה עד לכביש."  לשאלה "נכון שהכביש הוא לא חצר פרטית שלך." השיב

"נכון." לשאלה "אני מסתכלת על התמונות שהבאת לבית משפט ואני רואה שמדובר ברצועה קנויה." השיב "נכון. מהרצועה שקניתי שקשורה לכלב יש עוד חבל שמחבר בין הרצועה לבין המקום שהכלבה קשורה, כי הרצועה הקנויה אורכה כ-1.80 מ' וכדי שהכלבה תהיה קשורה למקום שהיא קשורה אליו חיברתי חבל, כך שהאורך הכולל של החבל והרצועה יחד הם כ-4 וחצי מטר." לשאלה "למה בתמונות שהוגשו לבית משפט לא רואים כלל את המקום שהכלבה קשורה אליו אלא רק רואים קצה רצועה." השיב "הכלבה תמיד על הרצפה. אמרתי שהתמונות צולמו עוד לפני המשפט." לשאלה "אתה אומר שמועד האירוע היה מאוד שגרירי וגשום." השיב "לא יכול להעיד זאת, אני רק יכול לומר שזה היה בחורף." לשאלה "אתה אומר ששמעת צעדים בתוך החצר ולא קמת ויצאת החוצה וזה בגלל מזג האויר." השיב "לא נכון." לשאלה "לטענתך מישהו נכנס אליך לחצר וזה שעת ערב ולא יצאת." השיב "כן. מאחר ואנחנו גרים בקיבוץ ואנשים הולכים וחוצים בחצר שלי גם בערב כי זה מעבר לבתים שלהם וגם לבתים אחרים אז לא יצאתי."

לשאלה "יכול להיות שהצעדים ששמעת הם לא בהכרח הם צעדים של לוכד הכלבים, אלא יכול להיות צעדים של אנשים אחרים מהקיבוץ." השיב "לא, אבל בכל זאת אני יכול לומר שבאמת הכל יכול להיות. אם אני מחבר את האירועים יחדיו אז סביר להניח שזה היה לוכדים." לשאלה "אמרת שבסמוך לחצר שלך יש בית ילדים." השיב "כן. מסביב לחצר שלי יש בתי ילדים. הילדים מכירים את הכלבה שלי." לשאלה "החצר שלך לא מגודרת אז אין מניעה שכל אחד יכנס לחצר שלך כולל ילדים ויכנסו אנשים וישחררו את הכלבה שלך." השיב "הכלבה אצלי 8 שנים וזה לא קרה מעולם. תאורטית זה יכול להיות." לשאלה "מדוע לא הגשת תלונה במשטרה אם אתה בטוח שהלוכד כביכול לטענתך עשה דבר חמור שנכנס לתוך מרפסת הבית שלך ושחרר את הכלבה ולכד אותה." השיב "כי אני בן קיבוץ ואני נאיבי, אני מנפגעי הקישון והייתי גם בשייטת ולא חשבתי שאני צריך לעשות זאת." לשאלה "ב-21.9.08 כשהיתה ישיבת ההקראה, אתה אמרת שלא הגשת שום תלונה במשטרה." השיב "אני לא הגשתי תלונה גם אחרי אותה ישיבה. אני כפרתי באישום המיוחס לי ומנהל את הדיון במסגרת תיק זה." לשאלה "ב-21.9.08 אמרת שאתה לא יודע כיצד הכלבה שלך הגיעה לכביש בקיבוץ המעפיל." השיב "נכון." לשאלה "אני אומרת לך שגם היום אתה לא יכול לדעת ולא יכול להוכיח מה שאתה מנסה לומר שלוכד הכלבים נכנס למרפסת שלך ושחרר את הכלבה." השיב "אני טוען שאני קשרתי את הכלבה ואני אומר שחובת ההוכחה על התביעה שהכלבה לא היתה קשורה. בודאי שאני לא מכחיש שמדובר בכלבה שלי ואני שחררתי אותה מהסגר."

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ